"חברות הבנייה הזרות לא יבלמו את התייקרות הדירות"

גלנט: "ירידות? אינני יודע וקשה להתנבא"

לשם שינוי תחזית הגיונית של גלנט ולא סיסמאות פוליטיות כמו של עמיתו למפלגה כחלון שאין מאחוריהן דבר:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001169869

"אם הריבית תעלה בארה"ב, זה יגרור גם את המקומות האחרים, והלחץ על דירות להשקעה יקטן. בישראל יש משק צומח, יש לאנשים כסף והם מחפשים מה לעשות אתו. זה מייצר ביקושים, ואנחנו לא שולטים בזה. אנחנו כן שולטים על ההיצע, ושם אנחנו פועלים. הערכה שלי היא שיהיה ריסון. הריסון הזה יביא להתמתנות בעליות, עד להתאפסות העליות במחירי הדירות. ירידות? אינני יודע וקשה להתנבא".

כך אמר היום (ב') שר הבינוי והשיכון יואב גלנט במסיבת עיתונאים שכינס לסיכום פעילות משרדו ב-2016.

לדברי גלנט, "הסממנים הראשונים כבר ניכרים במחירי דירות היוקרה: אין ביקושים, והמחירים שם יורדים. בכל העולם, אגב, לא רק כאן. בהרבה מקרים זו הסנונית הראשונה לירידות מחירים. אבל קשה להתנבא, ויכול להיות שהמשך ההשפעה תהיה בעוד שנה, שנתיים או שלוש".

ערפל10

New member
אני תוהה איך קונים דירות במחירים של היום וריביות של 2009

h a j b i

New member
הריבית ברוב 2009 הייתה חצי אחוז, כן?

2010-2011 היו שנים של עליית ריבית בכלל (חצתה את ה- 3%)

ערפל10

New member
אתה הרי גם צופה בפורום משכנתאות וראה מה הולך שם לאחרונה

ואם אתה רוצה חדבר על פריים בלבד אז ב-2009 נתנו מנוס 1.1. כיום זה לעיתים בפלוס.

h a j b i

New member
אז לא הבנתי

אתה בעצמך אומר שהריביות בפועל היו נמוכות יותר ב- 2009 (ריבית בנק ישראל דומה אבל מרווחים קטנים יותר) והמחירים כידוע נמוכים יותר.
&nbsp
אז מה זאת אומרת איך קונים? בקלות יותר

ערפל10

New member
מסקנה מאוד מוזרה...

הריבית בערך כמו ב-2009, המחיר פי-2 גבוה יותר, וקונים בקלות יותר? נו שויין, שיקנו ובסוף הרי זה יקרוס. יש לי קביעות בעבודה, כך שאני אלך הביתה בין האחרונים. הקריסה זו שעתם היפה של אנשים כמוני.

h a j b i

New member
טעות שלי

הכוונה שבריביות של 2009 והמחיר של היום קונים בערך באותו דבר (כי הריבית די דומה, למעשה בשנה האחרונה הריביות של המשכנתאות בפועל אפילו גבוהות יותר מה שאומר שעם הריביות של 2009 אכן היה קצת יותר קל).

למעלה