רכישת דירה בבת ים

רולי81

New member
רכישת דירה בבת ים

בוקר טוב לכולם,
לפני כחודשיים התייעצתי בפורום וכרגע הגענו להחלטה מסויימת, שבתהליך התבשלות סופי ורציתי לקבל גם חו"ד הפורום.
קצת רקע:
אנו זוג בסוף שנות ה-30 שלנו, עם ילדים בגילאי 3 ו-5.
שנינו משכילים, עם עבודה מסודרת והכנסה של כ20 אלף ש"ח.
עד כה חיינו בשכירות בת"א וכרגע מעוניינים לרכוש דירה - לצערי, בת"א זה לא יתאפשר עקב מחירים בלתי נתפסים (לא מעוניינים בדירה מלפני 50 שנה או/ו קטנה מדי).
התחלנו להתעניין באזורים בגוש דן, התייעצנו גם עם חברים ולבסוף נעצרנו על שתי אופציות חולון (ח300/ח501) או בת ים (גן העיר/פארק הים).
כאמור, לאחר סיורים באזורים הללו, בדיקת מצב החינוך וההתפתחות, החלטנו ללכת על אופציית גן העיר.
האזור נראה מדהים, הבניין שאנו מעוניינים בו בתוך הגן (ניתן להגדירו כקו שני לים, למרות שאיש מכירות מנסה לשכנע שזה קו ראשון לים), בהליכה של מספר דקות ישנו חוף מהמם שנבנה לאחרונה ומתחבר לחוף ראשון לציון.
אפשר לומר שהמקום קנה אותנו וגם עניין החינוך (לפי נתוני משרד החינוך הרשמיים ב5 השנים האחרונות בת ים גוברת בנושא זה בכלל ובעיקר בעניין זכאות לבגרות על כל שכנותיה - ת"א, ראשון וחולון - בהפרשים גדולים) והיעדר הפשיעה באזור השפיעו עלינו מאוד.
אנו בתהליך קבלת החלטה סופית - ההצעה כזאת: דירת 4 חדרים, 118 מטר + 14 מטר מרפסת, המגדל בנוי כולו כמעט, אך האכלוס עוד שנה מהיום (אולי יקדימו 2-3 חודשים), לאחר מו"מ ארוך הגענו למחיר של 2.68 מ' (קומה 23, מחסן+שתי חניות).
יש לציין שזוהי דירת 4 החדרים האחרונה בפרוייקט שנותרה (הבניין מכור כמעט כולו, כ90%, שנה לפני האכלוס, נשארו רק 5 חדרים).
נאלצנו להגדיל קצת את הסכום שרצינו להוציא על הדירה (רצינו עד 2.4-2.5).
ניאלץ כרגע לקחת כ50% מימון, רצינו כאמור פחות.
מה דעתכם על העסקה?
אעריך כל הערה/הארה.
מה דעתכם על המחיר? על האזור?
תודה רבה, שבת שלום!

רולי81

New member
כבר לאחר שלב הבחירה....

תודה על תגובתך.
לא חיפשנו כלל צפונית לת"א, היות ורוב המשפחה בת"א ודרומית לה.
גם מאוד התחברנו לאזור זה מן הסיורים שערכנו ויש לנו רצון אמיתי לחיות שם ולגדל ילדינו במקום זה.
אנו מנסים להעשיר מידע בנוגע לאזור הנ"ל והמחירים מכל מקור אפשרי, כדי להחליט סופית.
נשמח גם דרך פורום מצוין זה.

אתם משלמים תוספת מחיר גבוהה בגלל הקומה

כמה תוספת לוקחים על כל קומה?

אני מניח שלפחות 10,000 ₪ לכל קומה, כך שאתם משלמים עוד 220,000 ₪! יחסית לקומה ראשונה.

תבדקו האם אין דירת 5 חדרים בקומה 3 שזאת קומה מספיק גבוהה (ויש גם יתרונות שאפשר להשתמש במדרגות בזמן תקלה במעליות וגם ניתן לכבות את הדירה יותר בקלות בשריפה לא עלינו ולי למען האמת יש הרגשת אי נוחות לגור בקומה גבוהה וקומה 23 היא קומה גבוהה במיוחד, בוודאי במרפסת...) כך שהפרש המחיר לעומת דירת 4 חדרים בקומה 23 כבר יצטמצם ב- 200,000 ₪.

או שהייתי מחפש אפילו בבניין אחר דירת 4 חדרים בקומה נמוכה יותר, חבל לשלם פרמיה גבוהה כזאת בשביל הקומה.

חוץ מזה הבחירה טובה, כבר כתבתי לך בעבר שלדעתי עוד תחול עלית מחירים באזור קו החוף של בת ים (אילו האיחוד בין בת ים לתל אביב היה מתרחש כפי שהמליצה ועדה של משרד הפנים שהתכנסה לצורך כך לאחרונה זה היה מאיץ עוד יותר את התהליך לדעתי, אבל ראש עירית בת ים מתנגד).

רולי81

New member
הצדק עמך, אבל...

תודה רבה לך על תגובתך, גם בפעם הקודמת ייעצת בהרחבה ומעריך זאת מאוד.
5 חדרים יש להם החל מקומה 20 -21 לערך(מתוך 34), אך המחיר אינו נגיש לנו (החל מ2.9).
בדקנו גם בבניין ממש ליד שאוכלס החודש בדיוק - לא נותרה להם אף דירה עוד מלפני כחודשיים, חוץ מפנטהאוז (מגדל בן 36 קומות, אך מכרו כולו לפני האכלוס).
בנוגע לקומה הגבוהה - יש צדק בדברייך, האמת גם רציתי קומה 8-10, אך מצד אחד מזמן אין למכירה בבניינים שבנייתם מתקדמת ומצד שני אשתי וגם הוריי שכנעו אותי להינות מהנוף המרהיב מלמעלה:)
הוריי מתגוררים גם כן בקומה גבוהה כבר כעשור ואבי שיתף שרק פעם אחת המעלית לא עבדה למשך כמה דקות - לדבריו, הגנרטור נכנס מיד לפעולה אם ישנה הפסקת חשמל וגם כמובן ישנן מספר מעליות בבניינים הללו.
בנוגע למחירים - איש המכירות הלא אובייקטיבי כמובן, מציין שמחיר דירה מוכנה כזאת היא כ2.9-3 מיליון ש"ח, אבל אין לדעת כרגע איך תשפיע בניית פארק הים הסמוך על גן העיר - האם המחירים יעלו בשכונה עקב בניית שכונת הפאר ברחוב הסמוך או שהיצע דירות הגדול שם דווקא יוריד מחירי גן העיר.
מהי דעתך בסוגיה אגב?

dandai1

New member
דירות למכירה בהרצליה

היי,
בדקתם את הרצליה? המחירים מאוד דומים...
אם אתם רוצים, מצאתי עבורכם מאמר בנושא שייתן לכם קצת פרטים על מגורים בהרצליה ועל דירות בעיר בפרט, זה הקישור אליו: דירות למכירה בהרצליה
בהצלחה!

רולי81

New member
הדירה בבת ים נרכשה:)

רב תודות!
בשעה טובה, הדירה בגן העיר נרכשה.

תודה בכל אופן.

לאה דגן

New member
מזל טוב!

הנה קצת תוכן יעיל לגבי דירות למכירה בבת ים שיעזור לך עם ההתחלה אני מקווה.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4724133,00.html
https://youtu.be/UQKv8diROtw

לאה דגן

New member
היי , אפשר קצת פרטים על רכישת הדירה

פרטים כמו מחיר שטח מיקום וכו' .. אני מחפש דירות למכירה בבת ים ויש לי כרגע רק מייעץ אחד אך הוא מתעסק רק במרכז בת ים
פרטיו כאן:
https://youtu.be/UQKv8diROtw
אם תוכלי לשלוח לי פרטים במייל אשמח
[email protected]

למעלה