קטמונים מול דירת מלאכי

pinokkio1234

New member
קטמונים מול דירת מלאכי

שלום רב, אשמח לעצתכם!
אנחנו זוג צעיר שמתכנן לקנות דירה להשקעה בסכום של 1200000-1400000.
לאחר סקר שוק מקיף, החלטנו ללכת על דירה 4 חד' באזור קטמונים (דירה יד 2)/קרית מלאכי(דירה על הנייר-כרמי הנדיב).
היתרון בקטמונים - שכירות טובה ומובטחת. חיסרון-עלית ערך? מי יודע מה באמת יהיה שם..
היתרון בקרית מלאכי - עליית ערך גבוהה ככל הנראה. חסרון - מי יודע איך יראה שוק השכירות שם?

אשמח לעצתכם. מה באופן כללי עדיף לזוג צעיר שמחפש דירה להשקעה לשנים הקרובות? לקנות דירה מוכנה ולהנות מהשכירות, או לקנות דירה על הנייר ולהנות מעליית הערך אחרי שהבנייה מסתיימת?
בנוסף, אשמח לשמוע את דעתכם לגבי המקומות הספציפיים שהזכרתי, או לשמוע דעות על מקומות אחרים ששווים בדיקה.

תודה רבה!

elvinnox

New member
מה גורם לך לחשוב שאחרי קניה על הנייר יש עליית ערך?

למה דווקא קריית מלאכי?
&nbsp

pinokkio1234

New member
יש סיבות למה יש עליית ערך

בקניה על הנייר מגולם במחיר הסיכון של פשיטת רגל של הקבלן, בעיות בפרויקט, אי שכירות למשך תקופה ועוד. מפורט בכתבה כאן-
http://pact.co.il/דירות-על-הנייר/
בנוסף, יש לנו 70% מהסכום, ככה שלא נצטרך לקחת משכנתא עד רגע מסירת הדירה, שאז תתחיל להכנס שכירות (יכול להיות שיקח כמה חודשים, אבל נוכל לספוג אותם).

לגבי קריית מלאכי - האמת שאין סיבה מיוחדת. האזור החדש שבונים נשמע כמו פרוייקט שהולך ותופס תאוצה, ואנחנו מקווים לרכב את הגל. בסופו של דבר זאת עיר עם מיקום מצוין ופוטנציאל שלא מומש עד עכשיו. כמובן שאין שום דבר בטוח..

כמובן שאם יש לך רעיון למקום אחר במחיר בסדרי גודל האלה-אשמח לשמוע!

odelmanteka

New member
הייי מאמי אני מקרית מלאכי .. אני באה ואומרת לך היינו אמורים

לקנות שם פעמיים פעם אחת בפרויט קן התור ופעם אחת באפגד ..
טעות גדולה שלא יכולנו ךעשות את זה לפני שנה .

ממקור מוסמך אנ י אומרת לך את אותו דירה שאת אומרת בכרמי הנדיב אנשים קנו שם ב870 אלף !!

לכן אם להיות ריאלית ? לקריית מלאכי אחרי העלייה המטורפת שהייתה אף אחד לא יקנה שם ב 1,200-1,400 אין לה לאן עוד לעלות זה כבר היא לשיא של השיא .

וחוץ מזה שעוד מעט עוד שנה ככה מפשירים עוד שטחים לבנייה בקרית מלאכי מהצד ההשני , שם החוכמה לקנות , וגם הסיכון , כי בכל זאת לקנות על הנייר זה מאד מסכן קצת אבל הכי חכם .. דירה שתקני ב850 סתם דוגמה כשהבניין יעמוד תהיה שווה לא פחות מ1,100,000 ללא ספק . ( דירת 4 חדרים )

אני בטוחה במה שאני אומרת כי עשרות זוגות ומכרים שלנו קנו שם ועשו את עסקת חייהם אם זה למגורים / השקעה / השכרה .

בסיכמו שלעניין : קרית מלאכי אם כמה שהיא תתפתח , אין בה עדיין כלום , לא קניון נורמלי לא רכבת , לא איכות חיים , ואני תושבת המקום מגיל 0 , עדיף לקנות ביעד אחר . ואם כבר קרית מלאכי אז רק על הנייר לקנות , אחרי שלקחתם עו"ד מטעמכם בלבד.
שישמור על האינטרסים שלכם .

1,200000-1,400000 לקרית מאלכי זה הכי יקר שיש יש לך כאן אחלה בתי קרקע בשכונות מצוינות ב בהרבה פחות.

לקנות על הנייר זה הכי חכם למי שלא רוצה להשתעבד כל החיים שלו למשכנתא .
מקווה שעזרתי

elvinnox

New member
אתם חיים בסרט

צר לי לומר לכם את האמת בפנים, אבל אתם פשוט אוכלים את השטויות שאני שומע מקבלנים.
&nbsp
"הדירה הזאת שתהיה מוכנה תהיה שווה לא פחות מ.. ללא ספק" אלו בדיוק אותם משפטים ששמעתי מאנשי מכירות. בפועל, במקרה הטוב הדירה שווה את מה ששילמת ובמקרה הרע תעמדו בהחזרים מכבידים עם משכנתא בריבית ריאלית של 5-6% שפשוט תגמור לכם את החיים בשביל השיש החדש.
&nbsp
חברים זה קריית מלאכי, יש שם דירות להשכרה ב-2500 שח.
לא מבין מה ננעלתם על המקום הזה ומה זה הרמת מחירים הזו שלא תואמת למציאות.
&nbsp
יש עוד כלכך הרבה ערים אחרות עם תמורה יותר טובה לכסף, יש דירות יד שניה שאפשר להשכיר ממחר בפחות ועם תשואה יותר טובה.
&nbsp
שוב אומר, אין סיבה להאמין לקבלן שטוען שדירה תהיה מוכנה היא תהיה שווה יותר, זה פשוט בלוף שאני כל פעם לא מבין איך הוא עובד על אנשים מחדש.
&nbsp
עוד נקודה למחשבה - אני מניח גם שאף אחד לא באמת בדק את זה, כי מי בדיוק ימכור את הדירה שהוא בדיוק עכשיו קנה?
&nbsp

אכן מגולמים הסיכונים והנעלמים

אז אתה מוכן לקחת את הסיכון על עצמך?
מעבר לסיכון יש עלויות נוספות שהכבדה בהם היא עלות המימון
שיכולה בקלות להיות עשרות אלפי שקלים וכמעט אף פעם לא נלקחת בחשבון.
בעת הזו יש לקחת בחשבון גם את האפשרות לירידת ערך בעוד כמה שנים.
לא נדל"ן אינו "עולה תמיד" כמו שחושבים אלו שבשבילם "תמיד" אלו עשר
השנים האחרונות.
מצטרף לקודמיי ומנסה להניא אותך מהימור על עליית ערך.
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/EffeBook
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTips
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611

pinokkio1234

New member
תודה רבה על כל העצות!

הרבה חומר למחשבה.
ואם נחליט ללכת על דירת יד 2-
איך קטמונים לדעתכם?