כמה זמן ממוצע לוקח להרים בניין?

amirbara

New member
כמה זמן ממוצע לוקח להרים בניין?

רכשתי דירה מקבלן לפני שנה (דירה ראשונה) בזמן החתימה בדיוק עלו על הקרקע והתחילו לעבוד. מדובר בבנין בן 7 קומות 13 דירות.
הקבלן אמר לי ואני פשוט האמנתי לו שתוך שנה הבניין מוכן. והנה עברה בדיוק שנה והבניין ממש לא מוכן. עד עכשיו סיימו את שלד הבניין חשמל ואינסטלציה בכל הדירות וטייח בחצי מהקומות.
החוזה שלי מול הקבלן הוא שנתיים לקבלת מפתח כלומר יש לו עוד שנה עבודה.
לפי מה שנראה יש לו מינימום עוד 6-8 חודשי עבודה.

השאלה שלי האם באמת יש חיה כזו שאפשר להרים בניין בשנה?
והאם שנתיים הוא גם זמן סביר?

aeonf

New member
בניין כזה סדר גודל של שנתיים מתחילת עבודה

h a j b i

New member
אני אישית לא ראיתי בניינים שהבניה שלהם הושלמה בשנה

אין על זה תשובה חד משמעית...

באופן עקרוני, התשובה היא כן! אפשר להרים בניין תוך שנה ואפילו פחות.
קיימות שיטות בניה מהירה. חלקן מודרניות ומתקדמות מאוד, חלקן ושמשות את הצבא וגופים המתמחים ב-"התאוששות מאסונות" וחלקן קיימות שנים רבות כמו להביא לאתר הבניה חלקי בניין מוכנים מראש (פריקסט).
לגבי שתי האפשרויות האחרונות, יש מי שיגידו שהחסרונות שלהן עולים על היתרונות.

בפועל, מעבר לבניה עצמה, יש עוד מספר נושאים שעלולים לגרום לעיקוב:
- בניין מודרני דורש חניון תת קרקעי וחפירה שכזאת עלולה לגרור ים של תקלות בלתי צפויות.
- במידה והקבלן עושה שימוש בעובדים מהשטחים, עלולים לצוץ הגבלים לא צפויים על העובדים.
- במידה והקבלן עושה שימוש בעובדים זרים ממדינות אחרות, גם כאן עלולות להיות בעיות.
- קבלנים משתמשים בקבלני משנה לתחומי התמחות שונים. קבלני משנה גם כן עלולים לגרור עיקובים (לעתים בגלל סיבות מוצדקות ולעתים מחלוקת עסקית או בעיה אחרת).
- אישורים מצד גורמי פיקוח ורגולציה לעתים עלולים לגרום לעיקובים.
ועוד....

אם נחזור למקרה שלך, אולי הבטיחו לך בעל פה את הירח, בפועל חתמת על חוזה שבו זמן האספקה הוא שנתיים. אם אתה מאמין שתוכל להוכיח שזה מה שהבטיחו לך בעל פה, אתה יכול לנסות לקחת את הקבלן לבית משפט, אבל אני לא הייתי מהמר על זה.

למעלה