תשלום לשכן בעבור יסודות עמודים ותקרה/רצפה

yzmot

New member
תשלום לשכן בעבור יסודות עמודים ותקרה/רצפה

שלום לכולם
רכשתי דירה בקומה שניה וראוי לציין כי השכן שלי בקומה הראשונה בנה מבניה קשיחה בלוקים ובטונים,
שתי יחידות דיור להשכרה בקומת 00 ומעל ליחידות הנ"ל בנה תוספת לבית סלון חדר ומרפסת שמש, עלות הבניה שלו מסתכמת ב כ 170 אלף שקלים
לצורך העניין אני רוצה לבנות על השטח התקרה שלו ולהשתמש ברצפה שלו ובעמודים שלו ואני רוצה לדעת מהו אחוז החישוב שאני צריך לשלם לשכן בעבור הבניה אציין כי מעלנו יש עוד שכן בסה"כ אנו שלושה שכנים בחזית הבלוק ואנני רוצה לשלם את החלק של השכן מעלי או שבעתיד השכן בקומה השלישית יהיה חייב לי אני אמור לשלם לשכן בקומה הראשונה את החלק היחסי שלי וכמובן לא אמור לשלם לו את המקלחות שעשה ביחידות המושכרות שלו.

jaffainvestor

New member
"לא רוצה"

אני מבין שאתה "לא רוצה" לשלם את החלק של השכן מהקומה העליונה.
אבל חשוב לרגע מה היה קורה לו השכן מהקומה התחתונה חיה מצהיר בשוקלו לבנות את התוספת: "אני רוצה לבנות, אבל מוכן לשלם רק שליש מעלות היסודות, כי גם שני השכנים מעליי יוכלו להשתמש בהם". מה היה קורה אז?
נכון! הפרוייקט שלו פשוט לא היה יוצא לפועל! הוא היה ממשיך "לא לרצות", אבל תוספת הבניה שלו לא הייתה נבנית!
אז אותו העיקרון תקף גם לגביך.
לאחר שתתחשבן עם השכן מלמטה ותבנה את תוספת הבניה שלך, השכן מהקומה העליונה יצטרך להתחשבן עם שניכם אם ירצה לבנות גם הוא.
ויתכן שהוא לעולם לא ירצה לבנות, ואז גם לא יהיה חייב לכם כלום.

למעלה