שאלות למשפר דיור

arthur888

New member
שאלות למשפר דיור

שלום

1. יש לי כיום דירה בדרום הארץ שמושכרת ואני מתכוון למכור אותה ולקנות דירה למגורים בשבילי. השאלה הנשאלת היא האם עד שאני לא אמכור אותה אני עדיין זכאי רק ל50% משכנתא מערך הבית החדש?
2. האם ההכנסה משכירות נחשבת כהכנסה לצורך חישוב הכנסות כגון משכורות?
3. מה ההחזר המקסימלי שניתן להחזיר לבנק מסך ההכנסות? 33% או 40?

תודה ושבת שלום

לא יודע בקשר שלחוקים ולרגולציה, אבל יש לי עצה בשבילך

אם אתה מתכוון להחזיר עבור דיור 40% מההכנסה שלך, אתה מתאבד שיעי כלכלי.
באופן אישי אני מאמין שגם 33% מההכנסה הוא מספר מופרך (ואוטוטו קופצים עלי כל האינטרסנטים)..
הוצאה על דירה צריכה להיות משהו שאפשר לחיות איתו בכבוד, כחלק מההוצאה של החיים..
לא בעוני, לא בחרדה מהחודש הבא ובוודאי שלא על חשבון העתיד.

arthur888

New member
לגבי ההחזר

אני שואל את זה כי תיהיה לי כנראה תקופת חפיפה שבה אני ישלם גם על הדירה החדשה וגם על זו שמוצעת למכירה.
בסוף התהליך אני ישלם 25% מסך ההכנסות

arthur888

New member
וסתם בשביל הפרוטוקול

היום אני משלם קרוב ל30% על שכירות...אז קצת חבל לדעתי

עוד משהו על ההחזר האמיתי וה"הרגשה של ההחזר"

כשאתה כותב שאתה משלם 30%.. האם זה כולל את ניכוי ההכנסה מנכס שיש לך?
האם זה כולל את התשואה ללא סיכון על ההון העצמי (2.5%) שיושקע כולו בקירות שלא יניבו כלום?
האם זה כולל את החשבון שהמשכנתא תעלה בוודאות לאורך השנים והשכירות דווקא תרד בעקבות ירידת ערכי הנכסים בקרוב?

כאשר עושים חשבון, אז לקחת בחשבון את כל הפרמטרים.. לא רק לחפש את המטבע מתחת לפנס הרחוב.

arthur888

New member
אתה צודק

בוא נזרוק את הכסף לאוויר במקום לשלם על נכס שהוא שלך תוך x שנים. בהחלט השקעה נבונה
אתה מוזמן להמשיך לממן משכירים שיכולים להודיע לך בכל רגע נתון לצאת מהבית ולרדוף כדי שיתקנו לך ליקויים בבית.
תמשיך לחכות שירדו המחירים כי הם לעולם לא ירדו, מקסימום יפסיקו לעלות
&nbsp
עוד דעות?

באמת שלא הבנתי את התגובה שלך

אני בסך הכל שאלתי אותך א לקחת בחשבוןם את כל הנתונים.
האם ה 30% של השכירות היום כוללים כבר את ההכנסה מהנכס השני או לא.
כי אם לא לקחת בחשבון, אז ההוצאה האמיתית שלך כיום על דיור היא הרבה יותר נמוכה, וההכנסה שלך בעתיד כבר לא תכלול את הנכס שאותו אתה מתכוון למכור.

אגב, לגבי המשפט שלך "לזרוק את הכסף"...
אם תעשה חשבון אמיתי, תראה שההוצאה על השכירות וההוצאה על הריבית של המשכנתא לא כל כך רחוקות זו מזו..
ואם גם לוקחים בחשבון את ההון העצמי הנדרש לרכישה, שהוא בעצמו אלטרנטיבה להכנסה (כפי שיש לך היום מהנכס), אז תבין שה"לשלם" לעצמך, הוא לא תמיד הברירה הכלכלית הכי נבונה, בוודאי שלא ברירה מועדפת, אם זה יעמיד את העתיד שלך בסכנה תזרימית בעתיד.

amot1

New member
arthur888 , חבל לך על ההתנצחות עם הליצן הזה

הליצן הומלס הזה ( תכף הוא יגיד שיש לו 3 דירות והבנים שלו משכירים בית ב 500$ בניו גרסי ועושים ארגזים של כסף ) "מייעץ " כאן לכל מי שרוצה לרכוש נכס לא לקנות. אולי הוא לא אומר את זה תמיד בבירור, אבל "בין השורות" הוא מנסה לרמוז לך שזה לא שווה עם כל מיני ספקולציות דמיניות של בן אדם שכרגע חזר מהודו והמוח שלו נדפק כי עישן כל היום סמים קשים על החוף בגואה.

עוד מעט יבוא עוד אחד שיגיד לך שיש לו דירות בחו"ל וכל הכסף שלו מושקע בשוק ההון והוא עושה בהליכה 10% , והוא מעדיף בכלל לגור בשכירות ולהשקיע את הכסף בשוק ההון מפני שאוטוטו המחירים יורדים. הוא גם יגיד לך שהיו שבוע שעבר בדיוק ירידות של 150 אל"ש באיזה עיר בצפון ( אבל יסרב להגיד את העיר ) , ועוד יוסיף שיש לו איזה חבר מאוד קרוב שמקורב לשר השיכון או לראש הממשלה או למישהו משם שאמר לו בסוד שהמחירים יורדים . קוראים לו ELVINOX

אין לך מה להתחייס אליהם, הם פשוט אכולי קנאה שאתה ועוד אחרים מצליחים לרכוש והם בנתיים חיים בשכירות באיזה דירה מעופשת ומתפללים ליום שהמחירים יירדו לרמה שהיו לפני 2007.

elvinnox

New member
המתווך amot צודק, אני אכן לייצן וכדאי לך להקשיב למתווכים

&nbsp
גש בבקשה למשרד הקבלנים הקרוב ובקש ממנו בצורה יפה את המחיר המקסימלי שהוא מסכים למכור לך. (כי מחר זה יגמר ואין שטחים ועוד סיפורים והמצאות אחרות)
מה שתוכל לקנות היום לא תוכל לקנות מחר, לא חבל על כל דקה?
&nbsp
בקש מהבנק ההחזרים המקסימאלים ל-30 שנה הקרובות ותהנה מהקירות החדשים שלך. החברים בעבודה והמשפחה יהיו גאים בך מאוד.
אני בטוח שהבוס שלך גם מאוד ישמח לדעת על ההתחייבויות העצומות שלקחת על עצמך, ככה הוא יוכל בקלות לבקש ממך לעבוד יותר קשה ולא תהיה לך ברירה.
&nbsp
ועכשיו ברצינות,
יש לך כבר נכס מניב אחד, למה להחליף השקעה בהתחייבות?
אם הייתי במקומך, הייתי ממשיך להגדיל את ההון העצמי, מחכה שנה-שנתיים ורק אחרי הירידות אולי רוכש נכס נוסף להשקעה ולא מוכר את הנכס כדי להחליף אותו למגורים.
&nbsp
אבל אתה כבר שבוי בתפיסה שהמחירים רק עולים לנצח, אז רק בגלל שקומץ קטן של אנשים אמיתיים (ולא אינטרסנטים/בעלי מקצוע/מתווכים) נמצאים פה ודוברים אמת, לא כדאי להקשיב לליצנים האלה.
&nbsp

amot1

New member
אדוני הטיפש ואכול הקנאה

אני מוכן/ויכול להוכיח בין רגע שאני לא גר בארץ ( מעלה פה בשנייה את הלוקיישן שלי מהאייפון ) , אבל עם זאת אני רוצה שתגיד ולא תתחמק :
1) איזה עיר היו ירידות של 150 אל"ש ? נכון שאמרת את זה בעבר ?
2) אמרת גם שאתה משקיע נדלן בחו"ל, תעלה פה בריש גליי שמות של מדינות
3) וקצת מספרים ואני ינפץ לך תשקר שלך
אמרת גם שאתה עושה 10% בשוק ההון , טוב את זה אני לא יכול להגיד לך תראה איפה שהשקעת כי אתה יכול לחפש מניות שכן עשו 10% ולהגיד שיש לך אותם אז נעזוב את זה.

בו תענה על 1 ו 2

דרך אגב, מה עם המקור שלך מהממשלה, אולי הוא יכול להגיד לנו מי באמת רצח גם את קנדי ? חחחחחח ליצן החצר

arthur888

New member
תגובה

אני הייתי שם במעמ אפס והייתי אחרי הבחירות האחרונות ותמיד שמעתי שתיהי ירידה - אבל בינתיים המחירים עלו ועלו ועלו.
יש לי נכס שרכשתי לפני שנה וחצי, היום הערך שלו עלה בכ20-25%. אני משכיר אותו וגר בשכירות.
אתה צודק אולי שווה לחכות להרוויח עוד, אבל!!!! נמאס לי שאומרים חודשיים לפני סיום החוזה לפנות את הבית.
עברתי 3 בתים ב5 שנים, זה הזוי ואני לא בן אדם בעייתי ותמיד התשלומים בזמן, אז נמאס. וכן עדיף להתחייב אבל לא לחיות בפחד שכל שנה אני יכול לעבור דירה

smarco88

New member
הציטוט ההיסטורי של הבועה: "המחירים רק עולים ועולים ועולים"

בתחקיר "עובדה" 2020:
"והם אמרו לי, עזוב, ראית מה קרה עם מע"מ 0 והמחאה, המחירים פה רק עולים ועולים ועולים"
"אמרתי לאשתי ניקח משכנתא מיליון, המחירים פה רק עולים ועולים ועולים".

or7474

New member
תשובות

1. כל עוד רשומה על שמך דירה אתה זכאי ל 50 אחוז משכנתא. בנוסף יהיה לך 8 אחוז מס רכישה לשלם מערך הנכס החדש. 2. בגלל שזאת דירה ראשונה ( למרות שככל הנראה היא להשקעה ) בעיני הבנק זה לא נחשב. לא יתחשבו בשכירות. אם אתה קונה דירה נוספת והיא תהיה מושכרת אז יתחשבו בשכירות. 3. אם אינני טועה 35 אחוז מההכנסה הפנוייה.

arthur888

New member
תגובה

1. יש לי שנה וחצי למכור את הנכס ורק אז במידה ולא אמכור אשלם 8%.
2. לאחר שיחה עם בכיר בבנק, עד שהבית לא נמכר והמשכנתא לא תסולק אז זה כן נחשב
3. זה לא מהיתרה הפנויה, זה מסם ההכנסות

arthur888

New member
אחרי שלא ענו לי פה

הלכתי לעוד מקורות ורציתי לוודא גם פה. תודה בכל מקרה

Fitch

New member
המספר הרשמי הוא 50% מהכנסות. בפועל הבנקים מכוונים ל35%~

למעלה