זכיתי במחיר למשתכן. מה עכשיו ?

AlonH74

New member
זכיתי במחיר למשתכן. מה עכשיו ?

שלום רב,

שמי אלון, גר בת"א וזכיתי במחיר למשתכן במעלות במספר 91 מתוך 192.

יש לי הון עצמי של 450-550 (תלוי בקרן ההשתלמות ובעזרה מההורים, אני עדיין לא יודע בדיוק) והבנתי מהאתר שהדירות שם עולות בין 550 ל 800 תלוי באיזה דירה בוחרים.

המטרה שלי היא לקנות את הדירה להשקעה ולהשכיר אותה כשתהיה מוכנה בעזרת חברה לניהול נכסים ולהמשיך לגור בת"א.

אני לא מבין כלום בנדל"ן ולכן אשמח מאוד לקבל עצות מכם בנושא זה.
שאלות :

1. מה השלב הבא שאני צריך לעשות ? ממש זה. עם מי להתייעץ בצורה רצינית בקשר לזה פרט לפורום הנ"ל ?
2. אני מניח שקניית דירה במחיר למשתכן הוא צעד כלכלי נבון ב 90% מהמקרים, האם אני צודק ?
3. הבנתי שאני אקבל בקרוב זימון אל החברה הבונה שבו יהיה לי 45 דקות בשביל לבחור את הדירה (מלחיץ קצת) מה אני אמור להביא לפגישה ואיך אני בוחר את הדירה הכי טובה להשקעה ?
4. האם אני צריך ללכת לבנק למשכנתאות לפני פגישה זו ?
5. האם שווה לי לקנות את הדירה הכי זולה (550) ללא משכנתא או דווקא ללכת על הדירה הכי יקרה (800) עם משכנתא ?

תודה מראש על התגובות :)

Fitch

New member
כמה עולה דירה דומה ללא מחיר למשתכן? מתי הכניסה שלה?

לדעתי אם אתה "אתה לא מבין כלום בנדל"ן", אתה רואה פה עסקה כדאית מאוד כשלא בטוח שהיא כזו.

מתלמד7

New member
מחיר למשתכן

בוקר טוב .
א. יזמנו אותך לכנס זוכים ושם יפרטו את פרטי העסקה לפחות שבוע לפני שתצטרך לבחור דירה .בנתיים כנס לאתר של הקבלן \ יזם ותראה את הפרויקט .
ב. תתחיל לחקור על האזור , יד 2 , מדלן פורומים וכד' . תבדוק כמה עולה שכירות באזור , תראה כמה עולות דירות דומות בהשוואה למה שאתה מתכנן לקחת וזה יתן לך אינדקציה .
אחרי שתבין כמה אתה הולך להרוויח פחות או יותר משכירות תבדוק האם משתלם לקחת משכנתא (תעשה גוגל על תשואה של דירות זה חישוב לא מסובך ) .
בכל עסקה יש סיכונים ותשמע הרבה ספקנים ומעודדים .
תמיד תזכור שאף אחד לא נביא , שיהיה בהצלחה !

אם יהיו רבים שינהגו כמוך בניגוד להסכם

לפיו על הרוכש להתגורר בשנים הראשונות בדירה, הפרוייקט כולו יכשל וקרוב לוודאי שרבות מהדירות יעמדו ריקות שכן ההצע יגבר על הביקוש.
חלק מטרות פרוייקט מחיר למשתכן היו הזרמת דם חדש ליישובי הפריפריה.

למעלה