דירה להשקעה - חייב לסכם את השרשור נימה של בוז

winker21

New member
דירה להשקעה - חייב לסכם את השרשור נימה של בוז

אחרי כמה ימים בחפושים בפורומים אני מבין שאין היום אפיק של השקעה סולדי. דירה היתה אפיק השקעה סולידי אבל גם אותו הממשלה חסמה.

כזוג בגיל ה 40 , שבעשור האחרון חסך שקל לשקל, לא יצא לחופשות בחול , לא חושב על עוד ילדים מלבד השתיים ,עבר מהמרכז לפרפריה, מחשב כל שקל - וסה"כ הגיע לתוצאות טובות אבל עם המון וויתורים. זוג שמבין שאף גוף ממשלתי.מדיני לא ידאג לו , שאין ביטחון תעסוקתי במדינה "המצויינת" שלנו שאין ביטחון כלכלי בפנסיה במדינה "המצויינת" שלנו.. ואז שהוא רוצה להבטיח לו את העתיד בעצמו אז המדינה באה וחוסמת אותו.

אחד מהתגובות היו "פראיירים לא מתים" , אני מרגיש שדוחפים אותי להיות פראייר ושז גם הסיכוי היחידי אולי להצליח

elvinnox

New member
מה חדש לך? אף אחד לא ידאג לך חוץ מעצמך

בלי קשר, נדל"ן נתפס כאפיק השקעה סולידי רק בתקופה האחרונה, אך היו תקופות שגם אנשים הפסידו בנדל"ן.
&nbsp
אם אתה רוצה אפיק השקעה סולידי - זה בנק ולקבל 0.1% ריבית.
כל אפיק השקעה אחר שנותן תשואת יתר מתשואת חסרת סיכון - מגלם סיכון בו.
&nbsp
אתה מקבל תשואה עודפת על הסיכון שאתה לוקח,
רוצה לקנות בפריפריה מתוך תקווה לתשואה סולידית ועליית ערך? מעולה, אבל אתה לוקח סוג של סיכון. זה תמיד היה כך, פשוט אף אחד לא אמר את זה.
&nbsp
אף אחד לא דוחף אותך לשום מקום, אתה רשאי לעשות מה שתרצה.
אם נדל"ן בתקופה הנוכחית היה כלכך אטרקטיבי, המכירות לא היו יורדות.
&nbsp
יש מספיק השקעות שעדיפות על נדל"ן, אם יש לך ידע או מומחיות מסויימת במשהו עדיף לך להשתמש בידע הזה ולהשיג תשואה עודפת על השוק. לקנות דירה כל אחד עם הון יכול, אם יש לך ידע או מיומנויות נוספות - תוכל לקבל תשואה גבוהה יותר.
&nbsp

AdirSha

New member
מסכים.המחיה יקרה מדי והיכולת לחסוך קטנה מאוד

וגם אם הצלחת איכשהו לחסוך סכום משמעותי אין איפה להשקיע אותו.
החכמים יורדים מהארץ כדי לאפשר להם ולילדיהם רמת חיים טובה,זו האמת המצערת.

or7474

New member
Winker אל תישבר

המדינה שלנו פח זה לא חדש. אבל אל תקשיב לכל הקשקשנים בפורום. לדעתי אתה בידיוק בנקודה לקנות דירה להשקעה. שבעוד 20 שנה יהיה לך עוד הכנסה לפני הפנסייה. אני אתן לך את המלצתי על אזור באר שבע. נכון שהמחירים שם עלו ואף אחד לא מבטיח שיעלו או ירדו. אבל יש שם שוק של אלפי שוכרים. בנוסף האונברסיטה הולכת להכפיל את עצמה בעשור הקרוב. בתקציב של 800 אלף כולל משכנתא אתה יכול לקנות דירה של 4 חדרים באיזור קרוב לאונברסיטה ולהכניס ממנה באיזור ה 3300 שח שכירות. בהצלחה ושוב פעם אנשים תמיד מנסים לומר למה לא ולהפחיד. הצעד שלך נכון חג שמח.

elvinnox

New member
כמה שטויות אתה רושם

בבאר שבע צפוי עודף היצע בשנים הקרובות, ישנה בנייה מסיבית ודירות שצפויות לצאת לשוק שחלק גדול מהן נקנו להשקעה.
יש כבר היום תוכניות גג רציניות בבאר שבע, יש תוכניות רציניות במחיר למשתכן.
בבאר שבע אין בעיה של שטחים,
כבר היום יש מספיק דירות שעומדות ריקות,
הסטודנטים היום מפונקים ועם סטנדרטים גבוהים ולא לוקחים כל דירת פח.
&nbsp
דווקא האוניברסיטה קטנה בשנים האחרונות בכמות הסטודנטים ואין צפי להגדיל אותה, להיפך - באוניברסיטה מעדיפים איכות ורמה גבוהה שתוביל למחקר ולא רק מוסד שמנפק תארים, בשביל זה יש את המכללות. אין כל כוונה להגדיל את האוניברסיטאות לא יודע מאיפה המצאת את זה, אני יודע את זה ממקור ראשון.
&nbsp
באר שבע היא אחת הערים עם הכי הרבה משקיעים עם 3+ דירות שהם צפויים למכור את הדירות שלהם בקרוב מה שיגדיל עוד את ההיצע.
&nbsp
כרגע זה לא הזמן לקנות, חבל על טעות של מאות אלפי שקלים.
מה בוער לך לקנות עכשיו? מי יקרה אם תחכה עוד כמה חודשים שתראה את מגמת הירידה?
&nbsp
אף אחד לא ישלם את מחיר הטעות חוץ ממך.
אני האחרון שאומר לא ומפחיד, רק לפני חצי שנה המלצתי לחבר להשקיע בביטקוין השקעה מסוכנת לכל הדעות, והנה לפני כמה ימים הוא מימש רווחים של 20%.
&nbsp
כרגע, נכון להיום, ההשקעה בנדל"ן לא שווה את הסיכון.
באמת שלא משתלם לקחת סיכון כלכך גבוה להפסדים בשביל תשואה עלובה.
&nbsp
אם אתה מתעקש לדפוק את הראש בקיר - בבקשה, תהנה
אל תשכח שאתה עוזר למשקיע החכם לצאת ולממש בשיא - אתה בדיוק הפראייר שהוא חיפש.

or7474

New member
אלוין אתה לא מבין בכלל

את מי מעניין מחיר למשתכן ושיש עודף שטחים. זה לא רלוונטי לאונברסיטה. אם אין לך ניסיון שם אל תגיב. ” חבר סיפר .. ” דוד שלי קנה “ לא רלוונטי. גם אני קורא בפורום ורואה באופן אובססיבי את ההפחדה שלך ושל המוסיקטר האחרון על המחירים. אותי מעניין אם אתם חברים בפורום מספטמבר 2015 ומאז התרעתם על ירידת מחירים. בינתיים המחירים עלו בכמעט 7 אחוז בשנה הזאתי. מספיק להפחיד אנשים. אף אחד לא אומר שהמחיר יעלה או ירד. אבל אתה לא יכול לתת המלצות חסרות אחראיות שעללות לגרום לנזקים כלכלים. חג שמח

elvinnox

New member
נזקים? מי אמר שהממלצה שלך לא תגרום לנזקים?

&nbsp
אני לא יודע מה יהיה מחר, אבל ההסתברות לירידה גבוהה מההסתברות לעליות.
כמשקיע אתה צריך לשקלל את הפרמטים של ההשקעה ונכון לכרגע התשואה לא שווה את הסיכון.
&nbsp
הבן אדם סולידי באופי שלו (חסך שקל לשקל), עבר לפריפריה וחיי עם חסכון אגרסיבי,
עכשיו אתה רוצה למחוק לו את החסכון בהשקעה שלא מתאימה לאופי שלו?
&nbsp
אין מתנות חינם, וגם את רוב ההון העצמי שלי עשיתי תוך כדי לקיחת סיכונים ולא מחיסכון.
אם למשהו יש ספק, גם הפסדתי לא מעט בדרך, זה חלק מהמשחק.
&nbsp
מה שאתה עושה - אתה דוחף אותו להשקעה ספקולטיבית שלא מתאימה לצרכים שלו.
הבן אדם מרגיש (ובצדק) שבזמן שהוא חסך ועבד קשה, כולם קנו נדל"ן ועקפו אותו בסיבוב.
&nbsp
עכשיו שכבר פספס את הרכבת אתה דוחף אותו לשם בדיוק לפני שרכבת ההרים מתחילה לרדת?
&nbsp
אין פה שום הפחדות, היגיון בריא והבנה בסיסית בכלכלה.
חבל לי על כל אותם אנשים שרוכשים היום במחירי השיא ופשוט יקברו את עצמם לעשרות השנים הקרובות, בסופו של דבר נדל"ן עולה ויורד עם השנים אבל ההשתעבדות לקירות בשיא השיאיים מונעת מהאנשים לחיות את החיים וכפי שכולנו יודעים - אף אחד לא חי לנצח.
&nbsp

אוי, כמה טעויות בפוסט אחד

1. מחסכון לא מתעשרים. מהשקעות כן.
2. איפה שאין סיכון, אין גם סיכוי. כמו שאין ארוחות חינם אין גם השקעות בטוחות.
3. אתה מכיר מדינה שכן דואגת לך לעתיד? אני לא. גם במדינות הסקאנדינביות שלקחו את הסוציאליזם הכי רחוק שאפשר, עיקר האחריות היא על האזרח. ואגב, במאמר מוסגר, למרות מיסים אסטרונומיים שמממנים את מדיניות הרווחה שלהן ושעליהם אתה שומע פחות, המדינות האלה כבר קורסות היום והמצב יחמיר מאד בעתיד עם הזדקנות האוכלוסייה.
4. החיים קצרים ולא כדאי לעשות יותר מדי ויתורים. בסופו של דבר מה שחשוב לאושר שלך זה החוויות שצברת, לא הרכוש.

בישראל הנדלן יקר מדיי והתשואה נמוכה מדיי

אתה צודק מאד. רודפים את המשקיע נדל"ן בישראל. יש מיסים מאד גבוהים.
בגלל זה אני עכשיו משקיע באנגליה וגם מלווה משקיעים ישראלים, התשואות באנגליה מאד גבוהות, עד 20%, ממש לא כמו בישראל..
וגם ברוב המקרים אין מס רכישה.

אם אתה רוצה פרטים אתה מוזמן ליצור קשר.

מתלמד7

New member
אחלה מדינה

הייתי שמח לשמוע במה בדיוק המדינה יכולה לעזור לך ?
אולי תחלק בתים לכולם (קומניזים וזה )
או שתחלק כסף חופשי לכל מי שצריך ,
פחות התבכיינות אכזבה וכד' ויותר מאמץ גם אם לא בשבילך אז בשביל הילדים .
אין לנו ארץ אחרת !

אחלה מדינה, אבל... בחוצ לארץ מרוויחים הרבה יותר כסף..

תגובה למתלמד 7 , בתור מי שגר ומכיר את שוק הנדלן היטב, גם בישראל וגם בחוץ לארץ ( אני מתמחה באנגליה), אני יכול לומר חד משמעית, שבאנגליה מרוויחים יותר כסף. זה לא אנטי ציוני לומר את זה, ואין לי שום בעיה עם ישראל, להפך.

אני רק מציין עובדה, בישראל מרוויחים פחות, ויש מיסי נדלן מאד כבדים.
מי שרוצה להרוויח יותר כסף ולשלם ומיסים- שישקיע בנדלן בחוץ לארץ.
ויש חברת ניהול שמטפלת בנכס - כך שלא צריך לטוס לנהל את הנכס.

למעלה