קרקע ואז מה?

Happytom

New member
קרקע ואז מה?

ראיתי פרסומות לקניית קרקע לדוגמא בב-299,000 שקל.
קניתי את הקרקע, מה עכשיו? אני משלם לקבלן ובונה עליה מה שאני רוצה?

aeonf

New member
מוריש אותה לילדים שלך

שבתורם יורישו אותה לילדים שלהם ואולי אולי יום אחד תהיה להם זכות בקרקע לחצי דירה, או לחלופין יקום שם פארק יפה על הקרקע שלך.
&nbsp

elvinnox

New member
חחחחח בול!

למה אתה באמת חושב שאם היו שם זכויות והיתרים היו מוכרים לך את זה במחיר זול?
אם הם היו יכולים לבנות שם, כבר היו שם מזמן דחפורים והיו מוכרים את זה לפי הזכויות המקסימאליות (תאמין לי שלא היו מוותרים על קומה אחת)
&nbsp
וגם אז, לא היו ממהרים למכור אלא מוכרים במחיר מופקע.
היו יכולים גם למכור על הנייר ולקבל עוד כסף למימון הראשוני.
&nbsp
בקיצור, נראה כמו "דירה רעיונית" סטייל אדמה, שכנראה תשאר ברעיון.
&nbsp
דרך אגב, ממה שאני ראיתי, גם כאלה שהיה להם קרקע עם זכויות, אחרי ה"איחוד וחלוקה" פרצלציה וכו' זה בכלל לא הספיק להם לדירה ורק מי שהיה עם דונם קיבל אולי דירה קטנה.
&nbsp
אין ארוחות חינם - שיעור ראשון - מבוא למיקרו כלכלה.
&nbsp

sharpcookie

New member
תבדוק מה היעוד של הקרקע

אתה יכול לבדוק באתר הזה http://land.gov.il/IturTabot2/taba1.aspx 

במחיר שרשמת יש סיכוי טוב שמדובר בקרקע חקלאית וכיו"ב שאין אפשרות לבנות עליה. לפעמים אפשר לשנות יעוד של קרקעות אך מדובר בתהליך יקר וארוך.

קרקע המיועדת לבנייה למגורים / מסחר / תעשייה מוגדרת ככזאת ועל כל קרקע במדינה חלה תב"ע (תכנית בניין עיר) המגדירה לפרטי פרטים מה בדיוק מותר לך לבנות שם. באופן כללי, גם אם מדובר בקרקע המיועדת למגורים, הרבה לפני הקבלן תצטרך לפנות לאדריכל שיתכנן עבורך תכנית ויגיש אותה לגורמים שונים בעיריות / מועצות הרלוונטיות לצורך קבלת היתר בנייה. אחרי קבלת ההיתר, יכינו עבורך תכניות עבודה מפורטות ורק אח"כ תוכל לחפש קבלן ולהתחיל לבנות.

sharpcookie

New member
כלל לא בטוחה שזאת לא קרקע חקלאית

תקרא את תאור הפרויקט ותראה שהם כותבים:
"מגרשים לבניה פרטית נמכרים כיום 4,700 למ"ר."
יוצא שחצי דונם המיועד לבנייה פרטית אמור לעלות 4700 ש"ח כפול 500 מ"ר = 2,350,000 ש"ח. מחיר מופקע אך לצערי מייצג יותר טוב את המצב העגום בארץ...
&nbsp
אין ספק שיש שם איזשהו קץ'. אם הייתי צריכה לנחש, כנראה שהם משווקים קרקע חקלאית מתוך תקווה ליפול על אנשים תמימים אותם יוכלו לשכנע שניתן יהיה לעשות שינוי ייעוד בעתיד. בכל מקרה, אם אתה רציני, אתה יכול להתייעץ עם עו"ד...

h a j b i

New member
נראה שהיעוד שלה לא חקלאי

אבל יש קאצ'ים.
80 אחוז הפקעה, פארק שמתוכנן לקום על חלק מהשטח, מעל 10 שנים להפשרה ועוד.
אני לא מומחה בתחום ויכול להיות שזו עסקת המאה אבל לא הייתי חותם עליה בלי יעוץ ממישהו שכן מומחה כולל בדיקת עו"ד + שמאי וכו.

gili667

Member
למה שלא תשאל את המוכר את השאלות הללו? שיסביר לך מה הוא מוכר

והאם תוכל לבנות ואימתי ,

ואח"כ תלך לבדוק בעיריה אם מה שטען הוא נכון

בפורום [ובשום מקום ]לא יכולים לדעת מה המוכר מוכר לך רק לפי מחיר הקרקע המבוקש

לידיעה בלבד, בהנחה שמדובר בקרקע הנכללת בחד 2020 יש חשיבות גדולה מאד גדולה למצב התכנוני של החלקה לפני הכללותה בחד 2020 וכן למבנן בו תכלל
הזכויות יגזרו הנטו ויש מקומות עם הפקעה של 80%, ומהיעוד לפני הכניסה ל 2020
משמע מחצי דונם יתכן ולא תתקבל ולו קרקע ליחידה בודדת,זה לפני היטלי השבחה ופיתוח גבוהים מאד

למעלה