עוד כתבה מאד מפחידה בנוגע לעתיד שוק הנדל"ן

עוד כתבה מאד מפחידה בנוגע לעתיד שוק הנדל"ן

לתשומת ליבם שכל אלה שמעדיפים לעצום את העניים ולהתעלם מכל תמרורי ההזהרה של שוק הנדל"ן...

"http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/433344"

החוקר ד"ר נעם גרובר מנתח את הנתונים בשוק הנדל"ן וטוען שהירידה בדרך, השאלה היא רק רצב הירידה...

"בגדול. המחירים כרגע בלתי סבירים והם ירדו. כבר כמה שנים קצב הבניה גבוה מקצב הריבוי הטבעי – נבנות יותר מדירות מאשר שנוספות משפחות, וזה יוביל לירידת מחירים. אנחנו לא יודעים אם זה יהיה תהליך הדרגתי או קריסה".

http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/433344

למוסקיטר - התייחסות.

למר "קטסטרופה"...מהיכן ה"מוחצנות" הזו בכל הקשור לנבואת הזעם שלך ?
כל שיח מקרי על מכירה/קנית דירות את הופך לנביא זעם.

מהיכן זה בא ?

זהו? שום תגובה עניינית לכתבה על עתיד שוק הנדל"ן בישראל?

ואם אפשר בבקשה,
בלי סיסמאות וספינים.
להתייחס עניינית לטענות שעולות בכתבה

DanT12

New member
תגובה עניינית

למה להתייחס בכלל לכתבה?
מטרתה לייצר חשש שמייצר תנועה שמיתרגמת להכנסות לבעלי העיתון. בדוק מי הם.
אין שום טעם להתייחס אליה או לכל כתבה דומה, בעד או נגד השקעות נדל"ן בעיתוי הנוכחי.
יש עסקאות, יש שוק, יש מחירים, לזה אפשר להתייחס.
&nbsp
מה אכפת לי מדעה של אדם עלום שם שמוכתר "מומחה". מי זה בכלל?
הוא קנה ומכר דירות? הוא נכנס למו"מ רציני ובדק גמישות של קונים ומוכרים אמיתיים בחודשים האחרונים כדי להגיע למובהקות סטטיסטית?
מומחים יש רק ברפואה.
&nbsp
רוצה לדבר על סטטיסטיקה של הלמ"ס או רשות המיסים?
הסיכוי קלוש עד לא קיים שהמידע ברשות המיסים אמין. יש לי דירה בת"א 60 מ"ר מדוד שטח רצפה, ברשות המיסים כתוב 50. למה? כי ככה העו"ד דיווחו כשקנינו אותה.
יש עוד עשרות דוגמאות כאלה, אם אתה מעוניין להתייחס לעובדות (ואתה לא, קראתי מה אתה כותב), אתה מוזמן לדגום באקראי 20 דירות ולראות שאין קשר בין השטח המוצהר ברשות המיסים לתשריט המקורי.
&nbsp
קראתי את כל הדיונים פה עם המשתתפים הקבועים בחודשים האחרונים, אמנם אני די נגד צורת ההתבטאות כלפיך, אבל רמת הדיון שלך לא מגובה בעובדות חוץ ממילים שעיתונאים ועיתונאי חצר כותבים.
&nbsp
באופן אישי, החל ממרץ חיפשתי בקדחתנות דירה נוספת לרכישה בת"א וזה קשה עד כמעט בלתי אפשרי, בקושי יש דירות למכירה והמוכרים לא מתגמשים בשום צורה שהיא, רק אחרי חודשיים של חיפושים ברמה היומיומית ו10 מו"מים ש-4 מתוכם עברו לשלב עורכי הדין, הצלחתי לשים יד על דירה באיזור יהודה הלוי.
&nbsp
תסתובב בשטח, דבר עם מוכרים, תציע הצעות רציניות ותחזור עם מסקנות.
את הכתבות שלך תשמור לשישי אחה"צ בים.

amot1

New member
מילים כדורבנות

הליצן הזה קדח לכל חור אפשרי במוח עם מכלול השטויות שהוא ממציא.
כמו לדבר לדג , ההבדל היחידי כאן יש לנו רק בן אדם עם תקוות לדירה ביום מן הימים זה הכל.

elvinnox

New member
זה בדיוק מה שאני חוויתי

ניסיתי למצוא דירה באזור המרכז, לצערי המחירים בשמיים.
הבעיה היא ההיצע הנמוך יחד עם ביקוש גבוה. זה גורם לכך שעל כל דירה ישנם עשרות מתחרים.
&nbsp
שוב, השאלה כאן היא המחיר.
כמובן שברמות מחיר גבוהות יותר יש מספיק דירות מה שאני ראיתי זה שאין עסקאות משתלמות ובנוסף הן מצריכים הון עצמי מאוד גבוה יחד עם משכנתא לא קטנה.
&nbsp
אז אולי יהיה יותר נכון לומר יש מחסור בדירות משתלמות. כיום רמת המחירים מנותקת מהשווי האמיתי של הדירות. שאני מעריך שווי אמיתי אני מתכוון לכח הקניה בתמורה למה שמקבלים. (בהתחשב בתושבים, רמת השכונה, אופי התעסוקה והבילוי באזור, הגימור, מיקום וכו'). אם משווים את התשלום במונחי קניה לעומת אירופה, ההבדל הוא משמעותי.
&nbsp
כמובן שיש לי גם אפשרות לקנות את הדירות הנ"ל בעסקה שלא משתלמת מבחינתי, אך נכון לכרגע המחירים לא עולים ברמה שמצדיקה את הרכישה כיום.
לכן אני אדיש למועד הרכישה. אם אמצא מציאה או עסקה משתלמת כמובן שאקנה, אך נכון לכרגע אני חווה את אותם תסמינים שDanT12 ציין.
ההיצע נמוך, המוכרים מתגמשים מעט מאוד ונראה שהשוק דיי תקוע כל אחד בעמדתו.
&nbsp
&nbsp

פתחתי יד2 וראיתי שיש עכשיו בתל אביב 10,659 מודעות לדירות...

לפני שלושה חודשים היו בקושי 8,000....
איך תמצא דירה?
רק בשביל להרים טלפונים לכל הדירות החדשות למכירה שמעלים ביד2 בתל אביב צריך שלושה עובדים במשרה מלאה.
ועוד ללכת לראות את כל הדירות האלה?

אבל בשביל לייצר מציאות מדויימנת של "כביכול" מחסור, הכל כשר.

DanT12

New member
כ"כ

עצוב שכל הפעילות בפורום נדל"ן מתודלקת ע"י משתמש אחד עם רמת דיון כזו.
סיימתי להגיב לך, בהצלחה.

*ד"ש ל"תומר נדלן"

elvinnox

New member
אתה שוכח שהרבה מהמודעות פיקטיביות

המתווכים מצאו שיטה, ממציאים נכסים ואז שבא הפראייר להתעניין - בדיוק הנכס נמכר.
איזה קטע, איך פספסתי מכירת דירה שרק המודעה עלתה לפני שעה וכבר הדירה נמכרה.
&nbsp
בגלל זה המתווכים עושים שם רע לעצמם עם חוסר האמינות הזה כבר מהשלב הראשוני ואח"כ מתפלאים שאין להם עבודה.
&nbsp
בתכלס, הרבה מהמודעות פיקטיביות, חלק מהדירות בכלל לא ראויות למגורים, חלק מהדירות הן דירות יוקרה, חלק מהדירות עם מחיר הזוי (ב-30% יותר יקר מעסקאות בפועל לפני כמה חודשים) וחלק מהדירות עם מחיר עוד יותר הזוי בגלל איזה שלט תמא שמשהו המציא.
&nbsp
בפועל, דירות במצב טוב עם מחיר משתלם כמעט שאין. אני לא מתכוון לשלם מחיר מופרז בגלל גחמה של כמה בעלי דירות, מצידי שיתקעו עם הדירות שלהם וימצאו פראייר אחר.
&nbsp
&nbsp

מתווכים כמקור בטוח וזמין לשנאת לקוחות, כי הם בצומת ההחלטות.

לקבוע כ"סטיגמה" מרחיקת לכת על קהל עצום של כ-30 אלף מתווכים פעילים, ככאלה שיוצרים היצעים של דירות לא קיימות, זה רחוק מהמציאות והזוי.

כדרך/שיטה זה לא יביא את "משה כהן" [מתווך פקטיבי] לשום מקום,מתווך ממוצע מבזבז את זמנו ללא שכר אלא עם יצליח לגשר על נכס אמיתי ומוחשי בין קונה למוכר ולכן אין סיבה לפרסם נכסים פקטיביים.
רק מתווך טיפש [ואיני קובע שאין כאלה] יפרסם נכס לא קיים כדי שיטלפנו אליו.

מצב הדירות הוא נתון עובדתי ולמרות זאת יש קונים מתוך תקווה לביצוע תמ"א 38 בעתיד, כך...שלכל דירה יש קונה.

אני סקרן להבין משהו שכתבת..."דירות במצב טוב ומחיר משתלם" מה זה ? למי משתלם ? מה זה מחיר טוב ?
אתה מתכוון בוודאי לדירה חדשה באיזור יוקרתי, עם רצוי 4 כיווני אויר, ומרפסת חלומית, ומוכר שיורד על ברכיו ומתחנן שתציע מחיר ושהוא מסכים מראש. [זה קורא כמובן רק בחלומות]

elvinnox

New member
אני חולק עליך

כי כדי שהמתווך יוכל להביא קונים, הוא צריך לתת להם פתיון.
&nbsp
אני בעצמי נתקלתי במספר מקרים כאלה באופן אישי.
הדבר דיי מעצבן.
הנכס שרצית בדיוק נמכר אבל יש לו "במקרה" נכס דומה במחיר אחר.
&nbsp
למתווך יש שתי בעיות, הוא גם צריך למצוא נכסים "שווים", עדיף לו בבבלעדיות (אחרת אין לו שום יתרון על השוק), והוא גם צריך להביא את הקונה לעסקה שיבוא ויהיה מוכן לשלם על זה.
&nbsp
אז מה הם עושים? מתקשרים לבעלי הנכסים, ואומרים לו - "יש לי קונה בשבילך, אתה לא צריך לשלם תיווך", כמובן שאין לו שום קונה ושום בטיח אבל זה עובד על חלק מהמוכרים.
&nbsp
אחכ הם מפרסמים מודעות פיקטיביות ומביאים אנשים שהתעניינו במודעה הפיקטיבית אבל במקרה על הדרך גם מצאו את הדירה ליד (שהיא פחות משתלמת)
&nbsp
צר לי, אבל זו הדרך של מתווכים באופן כללי, אולי לא כולם אבל בהחלט חלק נכבד מהם עובד בשיטה הזו.
ובלי קשר, רוב המתווכים הם לא דוקטורים.
&nbsp

alien life form

New member
שכחת עוד סיבה לאינפלציה של מודעות

ש 10 מתווכים מפרסמים אותה דירה. בתל אביב די נדיר שנותנים בלעדיות למתווך.

d70

Well-known member
ככה
הטענות של הד"ר נכונות:
השוק לפעמים עולה -לפעמים יורד.
השוק יכול לרדת בבום או באופן איטי על פני 10 שנים.

לגבי ההיצע,לא בדקתי האם ההיצע עלה ביחס לביקוש וגם אז צריך לראות איך העסק מתפלג גיאוגרפית.
תסכימו איתי ששתילת 100 דירות חדשות בקריית שומנה או בגולן לא תעשה את העבודה וכנראה במרכז הארץ או דרומה לא יקרה למחירים כלום.
מצד שני ירידות של 30% לא יהוו בעייה למי שקנה לפני נניח 2010.
לפזר השקעות-מסכים.

ולגבי הלמ"ס הערה- אני מסכים עם הטענות שהחישובים לא אחידים,לפעמים משתנים,ולפעמים לא מדוייקים.מצד שני מה האלטרנטיבה? לדעתי עדיף להשתמש בכלי לא מדויק מאשר לעשות וודו ולזרוק קוביות שש בש.

h a j b i

New member
אתה ממילא מתעלם שמוכיחים שאתה טועה פעם אחרי פעם

אז למה שמשיהו יתייחס אליך עניינית?

למעלה