השכרת חנייה: מקווה שקשור לכאן

השכרת חנייה: מקווה שקשור לכאן

היי,

בבעלותי הפרטית חנייה בחניון של הבנייה.
אני מעוניין להשכירה לכשנה.

איך נכון לבצע זאת , כולל ההסכם , בכדי שלא תיהנה בעיות כעבור כשנה?

תודה רבה.

zammy

New member
למשל ערבות כספית

ערב לחוזה, שישלם אם השוכר לא יפנה
ערבות כספית כמו המחאה פתוחה.
סעיף המתיר לך לחסום הכניסה לחנייה אם יש הפרה מהותית של ההסכם
סעיף המתיר לך להרכיב מנעול על הגלגלים או למקם מחסום ברזל כך שלא ייתן לרכב לצאת מהחנייה- עלול להיות בעייתי קצת, שווה בדיקה עם עו"ד.
או לכתוב שמיד עם תום החוזה יושכר המקום לצד אחר- קצת בעיה כי מה תעשה אם הוא מפר החוזה ולא מוציא הרכב? אסור לך לגעת ברכב שלו בכל מצב.
שלא יהיה שימוש מסחרי ברכב(למשל אחסנת חומרים מסחריים או מסוכנים ברכב גדול כמו ואן) ושלא יחנה ברציפות ללא תזוזה במשך יותר משבוע.
שהחניה מותרת רק לרכב מספר רישוי מסויים ולבעל הרכב בלבד ולא אחר.
שלרכב יש רישוי וביטוח צד שלישי תקפים ולכשיחודשו -יומצא עותק מעודכן למשכיר
וכדאי רק רכב פרטי במידות ברורות וידועות מראש (אורך רוחב גובה), שלא יחנה רכב מסחרי ארוך שיפריע לכל החניות האחרות.
שישמור על ניקיון הסביבה ולא יזהם בדלק, שמן וחלקי רכב משומשים.
שלא יבוצעו תיקונים ברכב בתוך שטח חנייה
כמו שאני רואה זאת הבעיה היא לא בגביית כסף אלא מה תעשה אם הוא לא מוציא את הרכב מהחנייה ועושה לך "דווקא"

תיארת זאת נכון: איך להימנע ממצב שהשוכר לא מפנה את הרכב

היי,
נראה לי שאדרוש ערבות כספית כלשהי ונחתום על הסכם פשוט כלשהו שיכיל חלק ממה שציינת.
בסה"כ מדובר במשכיר/ה צעיר/ה מתוך השכונה בו אני גר.
תודה רבה.

zammy

New member
ועוד הערות

אם מדובר בחנייה בבית משותף שיתחייב שלא להפריע, לגרום מטרד כלשהו לגבי הרכוש המשותף בבניין ולדיירי הבניין (החניה והגישה לחנייה המשותפת לכל הדיירים האחרים)
ושאסור לו לרחוץ את המכונית מברז מים משותף
ושהוא מתחייב לחנות תמיד בתחום החנייה הצמודה לדירה שלך. רצוי להוציא תשריט הבית המשותף ולבדוק ולוודא שאין בעייה בזיהוי גבול החנייה שלך.
האם יש שער חשמלי עם שלט בכניסה לבניין? אם כן אתה חייב לקבל אישור הוועד .

zammy

New member
כשמתקינים שער חשמלי מתכוונים

להגביל ולשלוט במי שנכנס ברכב לחנייה.
אתה נותן שלט למישהו לא מוכר שיכנס לשטח "סגור".
עליך להודיע לוועד כי השכרת את החנייה ונתת לזר שלט או שהוועד יצטרך לתת לו כניסה עם מספר הנייד שלו.

למעלה