שאלת השאלות

volifood

New member
שאלת השאלות

לקנות או להשכיר.
נקודת ההנחה היא שאנחנו כן נרצה דירה משלנו בעתיד הקרוב 5-6שנים
אנחנו זוג פלוס אחד ועוד אחד בדרך
מרוויח 20, הוצאות צפויות לשנה הבאה 17 כולל משכנתא או שכירות בסך 5000
יש לנו חצי מליון.
דירה הגיונית באיזור שלנו 1.5 אחרי שיפוץ.
1. האם לקחת משכנתא של מליון.
2.האם לקנות דירה בחצי מליון שהשכירות היא כ 1800-2000
3. האם לקנות דירה במליון שהשכירות היא 3.500 מה שרק יסגור את המשכנתא. בלי רוח צדדי , אנחנו במקביל נגור בשכירות של 5000
בהנחה שכל המהלך הוא ל 5שנים, האם זה נכון? כי בתכלס גם דירה שנגור בה תעלה וגם דירה להשקעה תעלה בשניהם נצליח לחסוך אותו דבר כי השכירות והמשכנתא שווי ערך.
זה לא שבשכירות נצליח לשים יותר בצד..
כל השנים שמנו בצד וכל פעם מה ששמנו ככה המחירים עלו, חסכנו 200עלה ב 200

2 דירות בחצי מיליון אם אתה יכול למצוא כאלו

שהשכירות שלהן הוא 1800-2000.
הראשונה ב= 70% מימון השניה ב- 50% מימון.
לא הייתי מפספס גם הזדמנות במשגרת מחיר למשתכן ואז אפשר
להגיע לאחוזי מימון גבוהים יותר ולדירה עם ערך מתנה מסוים.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

&nbsp

volifood

New member
מחיר למשתכן..

מחיר למשתכן זאת עדיפות ראשונה?
כי אם בעצם אנחנו נכנסים להגרלות אז בנתיים אי אפשר לעשות עם הכסף כלום, לא?

2 דירות בחצי מליון שמניבית 1800-2000 הציעו לי בערד, חבר שלנו קנה.
אבל כדיברתי עם 2 אנשים שקצת מבינים עניין אמרו לי שדירות כאלה לא יעלה בהרבה וגם יהיה קשה למכור, המס על הדירה השנייה יקר ולא משתלם..
ושעדיף לקנות דירה במיליון במקום יותר אסטרטגי שאומנם רק תכסה את המשכתנא בלי אקסטרה.. אבל ערך הדירה למהלך השנים יעלה יותר משמעותית..
האם כך הדבר?

elvinnox

New member
מחיר למשתכן זו יוזמה מבורכת אבל

הבעיה העיקרית בתוכנית הזו היא שמדובר בכמות מאוד קטנה ועדיין זו הגרלה.
הסיכויים דיי נמוכים לזכייה ואי אפשר לבנות על זה.
&nbsp
קצב שיווק הפרוייקטים איטי (עשרות עד מאות דירות לעומת עשרות אלפי נרשמים) כך שהסיכוי לזכיה מתקרב לאפס.
&nbsp
ברור שזו האופציה העדיפה, גם לזכות בלוטו זו האופציה העדיפה אבל לצערנו זה עדיין לא ממש מעשי.
&nbsp
זה מאוד תלוי בסוג האופי שלך, יש כאלה שיעדיפו משהו יותר סולידי עם אזור מבוקש יותר ותשואה נמוכה יותר, יש כאלה שיחפשו עסקאות יותר מאתגרות.
&nbsp
אני לא יכול להמליץ לך לחכות או לקנות להשקעה או למגורים, כי כפי שאמרתי, היום אני נזהר יותר בדברי וכבר לא בטוח מה צפוי לנו מחר.
&nbsp
גם בקניה להשקעה אתה משלם מחיר כלשהו שאתה עדיין בעצמך גר בשכירות למרות שהנך בעל נכס. גם הקניה של נכס נוסף מצריכה ממך הון עצמי יותר גדול שמקטינה את גובה המשכנתא שתוכל לקחת.
מצד שני, לקנות נכס למגורים במחירי טירוף עם משכנתא ל-30 שנה שלא בטוח שעד אז בכלל תעבוד - זו גם לא אופציה.
ומצד שלישי - ניסיון העבר הראה שההמתנה (לפחות עד היום) לא ממש השתלמה.
כך שאין כלכך הרבה ברירות.
חשבת על הגירה?
&nbsp

dat nigga daz

New member
מצטער, אין כאן שום שאלה... ברור שלקנות...

אתה מחכה ומחכה, ורואה שלא יוצא לך מזה כלום...
כמה עוד תמשיך לחכות עד שתבין ?? מה אתה חושב שאת הדירה ימכרו בעוד 10 שנים ב- 800,000 ?? תחשוב יותר לכיוון ה- 2M

אני לא מבין איך אשתך נותנת לך, ואני לא מבין איך אתה לא חושב על הילדים שלך,
אני מניח שאתה לא רווק בן 20, שיכול כל יומיים לעבור דירות.

לעניינו, שתי אפשרויות ל 30 שנה :
אתה לוקח משכנתא קבועה - מחזיר 4,500, וחוסך עוד 500 בצד כל חודש
אתה לוקח משכנתא קבועה, אבל עם שליש פריים - מחזיר 3,800 וחוסך עוד 1,200 כל חודש לימים שבהם הפריים יעלה (ייקח עוד המון זמן אל תדאג)

בעוד 30 שנה תחיה כמו מלך בדירה משלך בלי משכנתא, שסביר להניח שתהיה הרבה יותר שווה מהיום ותהיה ירושה יפה לילדים שלך

עדיף לך מאשר לשלם שכירות 5,000 במשך 60 שנה, ובסוף לא להשאיר להם כלום (חוץ מאולי איזה תיק חיסכון מסכן)

לפני שאתה רץ וקופץ להשקעות בערד וכו', קודם תקנה דירה למשפחה שלך, ואחר כך תחשוב על זה, אל תחפש קיצורי דרך
(וזה נכתב מאחד שתומך חזק בהשקעה בנדל"ן)

volifood

New member
קודם כל אני האישה��

&nbsp
ולא חייבים לעבור כל שנייה דירה, אפשר לגור בכיף 6-10שנים באותה דירה בשכירות ואף יותר אם רוצים.
דבר שני... לא אמרתי שבעוד 60שנה תהייה לי קופת חיסכון להפך... אם היום אקנה דירה להשקעה במליון תוך 10שנים היא תהייה שלי ואז גם יהיה לי נכס שסביר להניח הערך שלו כבר יותר ממיליון ועכשיו אני עוד מתחילה להרוויח מהשכירות שלו. או מוכרת וקונה דירה לעצמי עם משכנא יותר קטנה מהיום...

volifood

New member
אני באמת באמת לא יודעת

ולכן מנסה להתייעץ...
אני פשוט לא יודעת אם אני מוכנה. לקחת את כלל הכסף שלי ולהיות עם 0בבנק ופתאום במכונת כביסה תתקלקל או המכונית תשבת חיים ופתאום אני אמצא את עצמי לוקחת הלוואות מהבנק ונכנסת ללופ של הלוואות

dat nigga daz

New member
לא שמתי לב, אני רגיל שהרוב כאן גברים :)... לעניינו...

לא ניתן לגור 16-20 שנה באותו מקום, בשביל לגור כל כך הרבה זמן בשכירות אז תעברי לפחות כמה וכמה העלאות שכר דירה (רוב המשכירים יודעים מה הגבול ששווה לשוכרים לשלם ועדיין להישאר), והמון מזל (מי מבטיח לך שבעל הדירה לא ירצה מתישהו לתת לביתו הסטודנטית לגור, או שבעל הבית נפטר והיורשים רוצים למכור ? )

אין לך מה לפחד לקחת משכנתא, עשו את זה לפנייך ויעשו את זה אחרייך,
אולי אני אפתיע אותך עכשיו - אבל גם שכירות צריך לשלם
תקחי משכנתא שאת עומדת בה והכל בסדר.
אני מכיר אנשים שמרוויחים חצי ממכם ולוקחים משכנתא, זה לא קללה, מי שמנסה להציג לך שכן אלו אנשים שלא רוצים שתקני ותתקדמי, אלא רוצים שתישארי מאחורה כמוהם, כי להם אין כלום - וחשוב להם שגם לך לא יהיה.

ואת לא צריכה להתרגש מזה שיש לך 500,000 בעו"ש, אני מכיר הרבה אנשים עם 10,000 בעו"ש וגם פחות מזה ומחזיקים כמה דירות.
היום כל בן אדם שמחזיק דירת שיכון רקובה, יהיה לו הון עצמי יותר משלך, ככה ש- 500 אלף זה ממש לא הרבה במונחים של היום. בלי לפגוע כמובן.
תעשו את ובעלך את הבחירה הנכונה, ותדאגו לעתידכם ולעתיד ילדיכם.

למעלה