ירושת דירה - צו ירושה ועוד

bananasplit27

New member
ירושת דירה - צו ירושה ועוד

סבתי נפטרה לפני עשר שנים ומאז דירתה עומדת ריקה. מי ש"מטפל" בדירה הוא בנה הבכור, שבבעלותו גם חצי מהדירה. החצי השני אמור להיות מחולק בין כל חמשת האחים.

מבין חמשת האחים נותרו שלושה בחיים (לאח אחד שנפטר יש אשה וחמישה ילדים ולאחות שנפטרה יש שלושה ילדים). האח הבכור לא מזיז דבר לגבי הדירה ולא מדבר עליה כלל ושני האחרים חוששים לדבר איתו בעניין, למרות שאימי כן רוצה להתחיל ולפעול.

אני התחלתי לפעול בעניין באופן עצמאי - הוצאתי תעודות פטירה של שני האחים ונסח טאבו וכמו כן בדקתי אם קיימת צוואה - לא קיימת. הבנתי שכעת צריך להוציא צו ירושה ולשלוח ליורשים.

שאלותיי הן-
מה הלאה? האם מכאן ואילך עלינו לפנות לעורך דין או שמא יש שלבים נוספים שאפשר לבצע לבד?

האם אשתו של הדוד שנפטר היא היורשת או שכעת חמשת בניו הם היורשים?

אמי היא היחידה שמעוניינת להזיז דברים והיא מוכנה לשלם על כך לעורך דין. האם יש אפשרות לחייב את שאר היורשים להשתתף בהוצאות עורך הדין?

תודה מראש!

צו ירושה

כאשר יורש נפטר לפני מוריש צאצאיו באים בנעליו.
כאשר יורש נפטר אחרי המוריש יש לצרף צו ירושה/צו קיום צוואה ובנעליו יבואו יורשיו עפ"י הצו.
&nbsp
כמו כל פעולה משפטית כדאי לקבל ייעוץ מעו"ד בעריכת בקשה לצו ירושה מהסוג האמור.
&nbsp
את הוצאות הצו ניתן לדרוש מיתר היורשים (בהפחתה מחלקם בעזבון).
&nbsp

zammy

New member
יש יותר מצוואה אחת באופק

אותם שני אחים שנפטרו- אולי גם להם יש או אין צוואה וצריך לבדוק אם הוציאו צו ירושה.
אם לא הוציאו תצטרך לשכנע את היורשים להוציא צו ירושה ולפעמים זו נקודה בעייתית בגלל בעיות אחרות.
דרך צלחה...נסה ותראה. מקסימום..
מניסיון שלי אם לא תשיג הסכמה תצטרך לבקש צו פרוק שותפות מבית משפט.
דרך אגב, למה הדירה ריקה? אתם יכולים להשכיר אותה, לפחות שהכסף ישכב בחשבון נאמנות כלשהו.
אם האח הגדול לא מסכים- יש עורכי דין.
לפי החישוב שלי יש כרגע לפחות 12 יורשים על חצי הדירה.
כמה שווה הדירה?
לדעתי שווה לשקול הצעת מכירת חלקי היורשים לאחד מהם שמישהו יוכל ליהנות מהדירה במקום לרוץ לבתי משפט.

ההליך כלל אינו מסובך.

שלום רב,
המצב אינו מסובך וקורה במקרים רבים.
ראשית, אני חושבת שאין לכם סיבה להתרוצץ באופן עצמאי.
מומלץ בחום לבחור עו"ד אחד שירכז את הפעולות.
אני יכולה להבטיח שמשך הזמן שתשקיע גבוה פי כמה וכמה ממה שיקח לעו"ד מנוסה בתחום, וגם א תבצע פעולות אלו באופן עצמאי שכר טרחתו פחות או יותר ישאר זהה.

יש לפעול לקיום הצוואה. אם יהיו מתנגדים אז ההליך קצת ארוך יותר, אך עדיין יש להתניעו. לאחר שכל היורשים ירשמו בטאבו יהיה צורך לפעול לפירוק השיתוף ומכירת הדירה. היות וסביר וכל ההליך יטופל ע"י אותו עו"ד, מומלץ לבחור באחד שמתמצה במקרקעין.

בברכה,
עו"ד ירדני לילך, שמאית מקרקעין

bananasplit27

New member
הבנתי שעלי לאסוף את ת.ז של כל היורשים

מה הפתרון אם אין לי דרך לעשות זאת? האם זהו חלק מעבודת עורך הדין? דבר נוסף - האם אני יכולה להגיש בקשה מקוונת לצו ירושה אם לסבתי יש אחים שהם בחיים (בדרישות רשום שאפשר להגיש באופן מקוון אם המנוח השאיר רק צאצאים)?
תודה!

איתור ת.ז

נעשה בשאילתא למשרד הפנים.
&nbsp
לגבי שאלתך השניה, החל מתאריך 5.11.15 חלה חובת הגשה מקוונת של בקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה של מבקשים המיוצגים ע"י עו"ד. להבנתי גם הציבור שאינו מיוצג יכול להגיש בקשה מקוונת ואיני מכירה את המגבלה שהצגת.
&nbsp
מקווה ששכרך לא יצא בהפסדך בבחירה שלא להיות מיוצג.
בהצלחה.

bananasplit27

New member
האם מציאת ת.ז היא בטיפול עורך הדין?

יש בידי את תעודות הפטירה של הדודים. אם העניין עובר לטיפול עורך דין, האם הוא אחראי על מציאת תעודות הזהות של יורשיהם או שעלי לספק לו את המידע הזה?
תודה.

למעלה