ערעור עירייה בעקבות הכרעת שמאית מכריעה

oranium5

New member
ערעור עירייה בעקבות הכרעת שמאית מכריעה

בהמשך להתייעצות קודמת בנוגע להכרעת שמאית מכריעה שבו ביטלה את דוח היטל ההשבחה של העיריה וקבעה כי לא מגיע לעיריה כלום .(דוח 0)
התקשרו אלי מועדת הערר ומסרו לי כי העיריה (חולון) ערערה בעקבות פסיקתה של השמאית המכריעה .
האם כדאי לענות בעצמינו בסיוע השמאי (שעירער בשמינו )או להסתייע בעו"ד?
אני שואלת מאחר שאין כדאיות כלכלית לקחת עו"ד ולשלם לו בנוסף לעמלה שאנו צריכים לשלם לשמאי (שטיפל בעניין העירעור שלנו )
עד כמה נחוץ עו"ד בעניין זה?

דעתי בעניין:

אני מרשה לעצמי להניח כי ברשותכם דירת קרקע וכי עיריית חולון גבתה כהרגלה היטל השבחה בגין חדרי היציאה לגג.
שמאי מכריע אימץ את כל פסיקות ועדת הערר האחרונות לפיהם היטל ההשבחה שייך רק למי שיכול להתעשר בפועל (תכנונית) מהזכויות, והיטל את מלוא ההיטל על דירות הגג.

סביר מאוד להניח שפסיקת ועדת הערר תהיה לטובתכם, אך עיריית חולון תמשיך איתכם כמו תיקים רבים לעליון (ההליך כבר מתנהל ואתם למעשה רק "תצטרפו" אליו עד שתתקבל הכרעה).

ומהכלל אל הפרט:
אני סבורה שגם אם תלכו בעצמכם לועדת הערר, היות ואין חדש במקרה שלכם, סביר להניח שהתוצאה תהיה זהה ותזכו.
יחד עם זאת, מהכרותי עם עו"ד טויסטר (עורך הדין של הועדה המקומית),
ומלקחי עבר בנסיוני בועדות הערר השונות, תמיד ניתן יהיה לטעון שאתם שונים מהכלל.

בועדת הערר עצמה אין ספק שאתם מול עו"ד של עיריית חולון זה לא כוחות.
עלות עו"ד בתיק כזה, ובמיוחד כזה שכבר טיפל בתיקים כאלו בעבר, לא צריכה להיות גבוהה. יתרה מכך, סביר להניח שועדת הערר תטיל על הועדה המקומית לשלם את שכר טרחת עורך הדין שלכם ובכך לצמצם את הנזק.

לסיכום, ייתכן ותזכו בתיק גם אם תלכו באופן עצמאי.
אני מבינה שכבר שילמת לשמאי מכריע + שמאי מטעמך, אך עדיין לדעתי אין מקום לחסוך בעו"ד, כמו שלא היית ניגשת לתקן רכב ללא מוסכניק.
הצליחו!

עו"ד ירדני לילך, שמאית מקרקעין

למעלה