10 כללים שיעזרו למשקיעים

OFEKBS

New member
10 כללים שיעזרו למשקיעים

1. אתם ספקולנטים לא משקיעים - רוברטס מבקש להזכיר למשקיעים הקטנים שהם רק "דגים קטנים השוחים בים ההשקעות" ולכן עליהם להיזהר מפני כרישי ההשקעות הגדולים. "בניגוד לוורן באפט ששולט על החברה ויכול להשפיע על מצבה הפיננסי, אתם רק יכולים לנחש את המחיר העתידי של המניה".

2. בחירת מניות באופן פרטני - "זו הדרך לנצח במשחק בטווח הארוך", טוען רוברטס ומוסיף שתיקי השקעות המבוססים על מניות פחות תנודתיות, למשל מניות המחלקות דיבידנד, משיגות ביצועי יתר בטווח הארוך.
3. למכור בזמן הנכון - אתם לא יכולים לקנות בזול אם אתם לא מוכרים בגבוה - הרבה משקיעים יודעים לרכוש מניות אטרקטיביות במחיר נמוך אך אינם יודעים מתי למכור אותה. הסיבה לכך, לטענתו של רוברטס, היא שהמשקיעים מערבים רגשות כגון פחד וחמדנות במהלך ההשקעה.
4. משמעת עצמית ודבקות בשיטה - אם מצאתם את שיטת ההשקעה שמתאימה לכם, למשל השקעה בתעודות סל או השקעה במניות עם שווי שוק גבוה המחלקות דיבידנד, עליכם לדבוק בה. "שוק המניות פועל באופן מחזורי לכן אסור לכם להיבהל מגלים של ירידות", לדברי רוברטס.
5. שימרו על ההון - "לאבד הון זה הרסני", טוען רוברטס. "כל שחקן פוקר יודע שברגע שנגמרים לך הצ'יפים אתה מחוץ למשחק. לכן, צריך לדעת מתי וכמה להמר".
6. שימו לב למגמה - קיימת אמרה בוול סטריט לפיה "the trend is your friend", עם זאת, רוברטס טוען כי המשקיעים צריכים לעקוב היטב אחר ההתפתחויות בשוק ולבחון האם המגמה מתהפכת. "המגמה יכולה להיות האויב הגרוע ביותר שלכם אם אתם בכיוון הלא נכון".
7. היזהרו מעצמכם - הפרשן הבכיר מציין שהמשקיעים צריכים להישאר עם רגליים על הקרקע ולא להיות בטוחים מדי לגבי הידע שלהם בכל הנוגע להשקעות. "המשקיעים צוברים ביטחון יתר, מגדילים את הסיכון ואז מאבדים חלק נכבד מההון שלהם כאשר השוק מפתיע ומשנה כיוון".
8. לא לפחד לצעוד נגד העדר - המשקיעים המצליחים בעולם פועלים לפי הכלל של למכור כאשר כולם קונים ולקנות כאשר כולם בורחים.
9. נסו להכות את המדד של עצמכם - רוברטס טוען כי המשקיעים צריכים להציב לעצמם יעד ולנסות לעקוף אותו, במקום לנסות לעקוף את התשואה של מדדי הבנצ'מרק.
10. סבלנות - הערך הכי חשוב של המשקיע הוא הזמן. רוברטס ממליץ למשקיעים להשקיע לטווח ארוך לא לזגזג יותר מדי בין סוגים שונים של נכסים.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000870332#fromelement=hp_morearticles

alto4

New member
תודה רבה

המלצות מעניינות,
השאלה היא כמובן איך כל אחד מיישם אותן בשטח

כמה הערות....

לגבי # 1, כל דג גדול, היה פעם דג קטן. אפילו וורן באפט.

לגבי # 2, הטא סותר את # 1, וורן באפט בעצמו אינו מאמין ו/או מחלק דיוידנדים, אלא משקיע את הכסף יזרה בצניחת החברות בהן הוא מחזיק.

משקיע בב״ש

גם עצות 6 ו- 8 סותרות את עצמן

אבל העצה הטובה ביותר לכל משקיע הינה עצה 5 -
שימרו על ההון

בהחלט. זה מזכיר לי ששנים שאלו אותי

למה אני נוסע באוטו ישן.
ותמיד התשובה הייתה : "כל פעם שהיו לי 100,000 ש"ח פנויים, קניתי דירה ולכן לא נשאר לי כסף לאוטו " .
בסופו של יום, מי שנוהג ככה יהיה לו גם אוטו שאינו מתפרק וגם דירה.
מי שיקנה מלכתחילה אוטו יקר, ישאר רק עם זרם הוצאות.

כמובן שהאוטו הוא רק משל לכל תרבות הצריכה והמותגים. תרבות ה- "צריך גם לחיות... "

אני מזדהה יותר עם העצות שלך אשר בנויות על ניהול כל אורח החיים לצורך צבירת הון מאשר עם העצות של רוברטסון אשר מסתכלות על השקעות כמשהו מנותק מהחיים.

תודה, זו בדיוק מהות האתר

אני מנסה להציג יותר השקפת עולם והצנהלות מנטלית נכונה. בלי זה כל דבר בחיים יהיה קשה.

אגב, בתחתית המאמר עש אםשרות לבצע לייק

OFEKBS

New member
הייי משקיע כמה דברים..

היי משקיע דברים מאוד מעניינים לקריאה כתבת....
ראשית אומנם וורן באפט אומר ככלל ראשון "לעולם אל פסידו כסף"
זה נחמד ויפה אבל אין לזה סיכוי במציאות וכולם יודעים זאת.

אני טוען שבחיים צריך מזל קשרים וקישורים.

אני מכיר לא מעט אנשים שעסק פירק להם את הבית
והם אפילו הפסידו את מה שאין להם.
יש אנשים שבנויים להיות עצמאיים בעלי עסק ויש כאלה שלא.
אני אחד מאלה שלא ובמשך שנתיים מחיי כבעל עסק הבנתי
זאת טוב על בשרי וברחתי לפני שנשארתי עם חובות.

בעיניין רכישת הרכב אז אני לא אשכח לעולם שבסוף 2008
היו ברשותי כ-80 אלף ש' וגם לשכנה חברתנו הטובה היה בדיוק
את אותו הסכום.
אני החלטתי לרכוש 2 דירות והיא לקחה הלוואה של 50,000 ש'
ורכשה רכב חדש.
היום 5 שנים אחרי לה יש רכב שאולי שווה 50,000 ש'.

וחוץ מזה חשוב להיות נועז אבל תמיד זהיר ועם יד על הדופק
לעולם לא שאנן ופזיז.

הי אופק,

תודה רבה על הפידבק.

ואני מתייחס לדבריך, כעקרון כל שאנו עושים בחיינו, בכל תחום, נובע מראיית עולמנו, הבנתו והשקפתנו על העולם.
מכל אלו נגזרות הפעולות שלנו בסביבות משתנות, אם הפעולות לא נכונות וסופן בכשלון, אזי או שראיית עולמנו היתה מוטעית מלכתחילה או שהמסקנות והפעולות היו שגויות.

מה שבטוח צריך לתקן משהו במארג הזה.

וורן באפט אינו כותב אכסיומות, החיים אינם אכסיומות. עדין לא ראיצי שום צבא או אימפריה בעולם שלא הפסידו בקרב והנה למרות זאת אמפריות צמחו....
גם לא ראתי מצליחן שלא נכשל....

בכדי ללמוד ללכת, זוחלים. אח״כ מדדים ונופלים תוך כדי ניסיון..... כשלונות הם הדרך להצלחה, לא במקומה.

אתה יכול להפסיד כסף, אבל תדאג להיות מרווח בסך הכל.
צריך להבין מה עושים, אם לא מבינים זו בעיה!

יש עסקים מצליחים ועסקים כושלים, זה לא העסק שנכשל, יש אנשים שמצליחים בעסקים ואנשים שנכשלים בעסקים, יש הבדל בין השניים. במאמר שלי כתבתי את הדברים המשותפים שאני מצאתי בין כל מיני מצליחנים עם ראיית עולמי בנושא.

בשביל מזל צריך לעבוד.....

מי שלא בנוי לעסקים, יכול ללמוד זאת אם ירצה! אני לא הייתי בנוי להשקיע..... נו אז.....
למרות זאת אני מנסה.

משקיע בב״ש

alto4

New member
זה לא נכון

אני חושב שאפשר לראות את זה ככה:

כאשר אתה רואה גל גדול מתחיל להווצר בים אז תפוס אותו וזרום איתו, אבל... אתה יכול להתחיל להרגיש שהוא הולך להחלש/או להשבר ואז (כאשר עדיין המגמה או הגל ממשיכים בעוצמה שניראית לכאורה חזקה מאוד אבל היא כבר למעשה לפני שינוי דרמטי , תפוס אומץ ורד ממנה או צא החוצה...

זה לא שאני חושב שהדוגמא ממש מתאימה אבל היא משקפת ל דעתי את הסתירה לכאורה בין 6 לסעיף 8

קוראים לזה לתפוס את הסכין הנופלת

דמיין סכין מטבח גדולה נופלת.
אם תצליח לסגור ידיך על הלהב בדיוק בזמן הסכין שלך (לצורך העניין היא מפלטינה). בכל מצב אחר או שתפסיד את הסכין או שתיפצע.

זוהי פשוט מדיניות עם מרכיב הימור גדול מידי להניח שאני כמשקיע אדע בדיוק מתי להכנס ומתי לצאת.

דרך אגב, המחשבה שאצליח היא מה שמוגדר על ידי רוב המומחים ככשל העיקרי שגורם לאנשים להפסיד.

gili667

Member
אין קשר לתפוס סכין נופלת, ואין קשר לתזמון

משקיע לא בודק מה יהיה מחר , הסכין יכולה לךהמשיך ליפול , זה ממש לא אסון

אך אם ברור לך שהירידות מוגזמות ומבטאות חסר גדול מאד - אזי קנה , ירד מחר ירד מחרתיים - בסוף יגיע לערך האמיתי

זה פחות נכון לשוק הדירות , יותר מתאים לחברות

כך השוק ב 2008 הגיב בחוסר פורפורציות משווע

תחילה יש עדר , הולכים עם העדר - כאשר העדר הגיע למצב בו בסרטים המצוירים באגס באני מוצא עצמו כבר רץ באוויר הרי זהו השלב בו העדר יצא מכל פורפורציה - זה רק ענין של זמן שישוב חזרה ארצה

פרל דוד

New member
עוד כמה הערות...

אני מכיר כמה "דגים גדולים" עם שיניים חדות שהפכו לדגיגים קטנים מאוד ו...פוחדים שדגים אחרים עם שיניים חדות יטרפו אותם.

הערות חשובות בהחלט...

אני מודה שקשה לי להבין ראיית אולם פחדנית ...

יש שיעדיפו להביט על חצי הכוס הריקה....

יש שיעדיפו את החשש מפני הכשלון...

יש שיעדפו לקחת דוגמא מכשלון....

אני ׳עוף מוזר׳:

מביט על הכוס המלאה...

אני מודע לכשלון האורב מעבר לפינה, אבל מעדיף לפעול ולעשות הכל ככל שביכולתי להצליח.

אני מעדיף ללמוד מכשלונות ולקבל שיעור חשוב. ולקחת דוגמא מהמצליחנים.

לא לשחות במים רק בגלל שיש דגים גדולים או דגים גדולים שהפכו לקטנים ולא משנה אם יש להם שיניים חדות, נראית לי השקפה מוזרה מאוד לחיות את החיים על פיה.

כמאמר ה SAS הבריטי: ׳ המעז מנצח׳.

משקיע בב״ש

חחחחח....

סליחה ומתנצל מקרב לב....
שאני מדבר בשמי.... זה בהחלט קשה לעמוד מאחורי הדברים שלך.

אגב, אתה בחרת בכינוי : ׳נדלניסט עאלק׳ לא אני.

על החתום,

אני (משקיע בב״ש)

gili667

Member
כמדומני מתאים יותר לפורום הבורסה . מי שישקיע

מומלץ לו לשנן הכללים עד היום בו יבין ויפנים אותם

למעלה