עד איזה גיל עלינו לחתוך באיכות החיים שלנו,

דיסלקתי

New member
עד איזה גיל עלינו לחתוך באיכות החיים שלנו,

הבעיה: עד איזה גיל עלינו, ההורים, לעזור כספית לילדנו

אני בן קרוב לשבעים, פנסינר החי מקיצבה די קטנה, ביתי בת 38 , נשואה, עם 4 ילדים, רוצה לעבור לדירה טובה יותר, שמחירה 1.800.000 ש"ח
כאשר התארחתי אצלה באחד החגים, אמרתי לה שאעזור להם, ככל יכולתי.
הם קנו דירה חדשה, משובחת ודורשים ממני למלא את הבטחתי לתת להם 100,000 ש"ח.
אמרתי להם שאני פנסיונר ואין לי סכום כה גדול במזומן.
בנקים אינם מוכנים להעניק לי משכנתא כי איני שכיר ואין לי הכנסות.
היצעתי להם לקחת משכנתא ואני אפרע את התשלומים מהביטוח הלאומי שלי.
הם מסרבים.
כבר חודש שהיא לא מדברת איתי, אינה מאפשרת לי לראות את ארבעת נכדי.

עלי להחליף את השיניים בפה וזה יעלה לי 50,000 ש"ח שאתקשה מאד לגייס.
יש לי עוד שני ילדים ואם אצטרך לתת לכל אחד 100,000 ש"ח אני אתמוטט כלכלית.
יש לי 12 נכדים שאצטרך לעזור להם בבר מצוות, אולי בחתונות ואולי בהשכלה.
אני רוצה עזור אך אין לי מאין.

מה דעתכם?

עד איזה גיל עלינו לחתוך באיכות החיים שלנו, כדי שרווחת ילדינו תגדל.
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-1333-18326-30291805,00.html

יורם2205

New member
יש גם סיפורים הפוכים-אנשים שמצפים שיהיה מי שי

הנה מכספם לחיות-ולא פקידי הבנק.
הכרתי אדם הון ורכוש של מעל 80 מליון -האדם הלך ערירי.

ivgy1980

New member
אם הילדה בת 40

ועוד "דורשת", הייתי מוריד אותה מכל המדרגות.

שקודם תלמד להרוויח כסף, ואח"כ שתביא לעולם 4 ילדים. חוצפה !

הילדים הם לא המוקד כאן

החוצפה היא המוקד , מי שרוצה לקנות דירה ב1.8 מיליון וצריך 100K בשביל לקחת משכנתא בה זה סביר , הוא הכל חוץ ממסכן.

אני הייתי מצפה שהיא תשים את החלומות בצד ותעזור לאבא שלה לעשות שיניים , זה מה שכואב כאן.

ronnet

New member
גידלת נצלנית חסרת בושה וזו המפלה שלך

אני מוכן לממן לך את טיפולי השיניים

puma1034

New member
עניי עירך קודמים

תתחיל מזה שתממן לעצמיך טיפולים.

חצי
אבל עדין קשור

עבדים היינו ועבדים נשארנו.

משקיע בב"ש

adirbl

New member
הדור הנוכחי לא יוכל לעזור לילדיו אפילו ב-10K

והדבר היחיד שהוא יוריש לילדיו זה מינוס בבנק.

offir11

New member
שיהיה לכם לבריאות

לפנסיונר בראש ובראשונה, השיניים והבריאות שלך חשובים יותר מכל דבר אחר.
לצערך, הבריאות שלך תלויה גם ביכולת שלך לראות את נכדיך.
דורשת 100,000 ש"ח מפנסיונר שחי על קצבת ביטוח לאומי? קונה דירה ב1.8 מיליון? לא נותנת לראות את הנכדים?
חוצפנית.
הפואנטה שלך היא פשוטה וקשורה מאוד לפורום שלנו. מחירי הדירות (ונעזוב שניה את כפויית הטובה שלא למדה את עשרת הדיברות) גבוהים ומהווים מכשול מאוד גבוה לרכישה הן מבחינת ההון העצמי והן מבחינת ההחזר החודשי.
זו עדיין לא הבעיה הגדולה שלנו. מתי היא תבוא? כשתעלה הריבית.
יש היום כשל שוק חמור! המחירים גבוהים והריבית נמוכה. משרד השיכון מנסה ככל שביכולתו (לטענתו) להגדיל את היצע הדירות ולעזור לזוגות צעירים. אם ברמה המוניטרית הריבית תעלה, נניח באחוז בשנה הקרובה, מצב רוכשי הדירות יהיה בכי רע.
מחירי הדלק עלולים לעלות, מה שייקר לנו את החיים ויקפיץ את האינפלציה. כדי לרסן אינפלציה, בנק ישראל מעלה ריבית. אנחנו במילכוד...
הפתרון אינו פשוט והממשלה התחילה לעשות אותו - הגדלת היצע הדירות, עידוד קבלנים, מכירת אדמות מדינה בזול - הדרך היחידה לשפיות נדל"נית.

puma1034

New member
בולשיט

צפיפות = מצוקת מחירי דיור.
כאשר שלום עכשיו מנסים לקצץ לנו בשיטחח ארץ ישראל ורודפים את המתיישבים
בשעה שהם מתנחלים ומתיישבים בבתי הקפה עם המשפקפיים העגולות שלהם

זו התוצאה.

מה יקרה אם מחר תפרוץ אנטישמיות בארה"ב ועוד כמה מיליוני יהודים ירצו לעלות ארצה?

בקיצור זוגות צעירים ויפים תעשו מה שזוגות צעירים ויפים צריכים לעשות
פזרו את ההפגנה ותתחילו להתיישב.

הממשלה מצידה צריכה לדאוג לרכבות ככה שניתן יהיה להגיע מכל מקום בארץ מכול מקום בארץ בלי לגרום לפקקים ולזיהום אויר.
כאשר כל אפנדי מתנייד בסלון מתנייע עם חמישה מושבים בשעה שהתחת שלו או שלה תופס רק מושב אחד.

אנחנו לא נצבים רק מול משבר דיור אלא גם פיצוץ אוכלוסין של רכבים.

וזה מה שהוצאת ממה שהוא כותב? נדל"ן?

המקרה הזה הוא הכל חוץ מנדל"ן , והוא תמרור אזהרה לאנשים להפסיק לגדל ילדים לא ערכיים ולא מוסריים גם אם זה אומר שמדי פעם צריך להגיד "לא"
לעמוד על כך , לבנות עקרונות ועמוד שדרה , ולא לוותר עליהם בשום מחיר.

ההתנהגות של הבת הזו היא מראה של לא מעט משפחות , הייתי רוצה לחשוב שמדובר במיעוט זניח , אבל אני באמת לא יודע.

יאיר גו

New member
אני מאוד מקוה שזה לא אמיתי !

למרות שהייתי עד למקרים לא פחות חמורים. זה נוגד את הערכים שגדלתי עליהם בצורה כזו שנוח לי לקוות כך.
ואם זה נכון אז שהילדה תסתפק בדירה בכמה מאות אלפים פחות,אני מבין שעל כיבוד אב ואם אין מה לדבר כאן. רק בריאות.

כל אחד כפי יכולתו ורצונו

אני לא קיבלתי כלום מעבר לאהבה ועידוד ואין לי תלונות. לשלושת ילדיי כבר מחכות דירה לכל אחד, במתנה. אין פה כללים. כל משפחה ומה שקיים אצלה.

pitzi35

New member
מסכימה, אין כללים

כל משפחה ומה שהיא יכולה ורוצה לתת, לפחות בדוגמא הפרטית שלי לצד שלי אין גרוש לתת לנו וגם ירושה לא תהיה ואנחנו אוהבים אותם לא פחות והם קשורים לנכדים באותה מידה.
הצד השני לעומת זאת יכול לתת וגם נותן, לפעמים יותר ממה שאנחנו רוצים לקבל.
חצי מהאנשים שאני מכירה קנו דירה ראשונה לא כי הם רצו או חשבו שזה כלכלי אלא כי ההורים אמרו קחו ככה וככה כסף ותקנו דירה ואז המשוואה של כדאי לא כדאי משתנה לחלוטין.

אולי בעתיד כשהדור הנוכחי לא יהיה מסוגל לתת כלום לילדים שלו חוץ ממינוס והפנסיונרים ברובם המוחלט יהיו ענייים (וזה מה שמצפה לרוב מי שלא זכה לפנסיה תקציבית) יחזור קצת השפיות לשוק הנדלן שלנו שבזכות הדלק של ההורים איבד קשר למשכורות כבר ממזמן.

זה קצת אירוני , הדלק..

הדלק של ההורים יגמר ומחירי הנדל"ן יחזרו לשפיות , אבל הדלק של המכוניות יוציא לנו מהכיס את מה שנכנס מסעיף הדלק מההורים.

Cמן רשום

New member
זה ידידי לא יקרה בקרוב

אין לך מושג כמה כסף יש לאנשים. ואני לא מדבר על ה"תייקונים". אני מדבר על עשרות אלפי ואולי מאות אלפי עצמאיים ומקצועות חופשיים. קח את רופא השיניים שלי לדוגמא. הוא מתמחר את זמנו ב- 1500 ש"ח לשעה. ועובד 5 ימים בשבוע 9 שעות נטו ביום. היומן שלו מלא תמיד שבועיים שלושה קדימה. הוא מרוויח 67,500 ש"ח בשבוע! גם אחרי שכירות הקליניקה, שכר למזכירה ולסייעת הוא סוגר 200,000 ש"ח בחודש (ברוטו). ואתה יודע כמה רופאי שיניים כמוהו יש? לרואה החשבון שלי , סתם אחד מהשורה, לא איזה משרד נחשב, אני משלם $400 בחודש. ואני רק אחד מכ-100 לקוחות שלו. נכון, חלקם עוסקים מורשים שמשלמים רק חצי ממה שאני משלם כחברה בע"מ אבל עדיין אפשר להעריך שההכנסה שלו אחרי מנשכורת לשתי מנהלות חשבונות שהוא מעסיק ושכירות על המשרד היא מעל 100,000 ש"ח בחודש. ואתה יודע כמה רואי חשבון כמוהו יש? הלאה, אחד הבנים שלי סובל מלקות למידה ונמצא במעקב וטיפול של נוירולוג מומחה בהתפתחות הילד. גובה "רק" 1000 ש"ח לביקור ממי שנמצא אצלו במעקב (לחוות דעת מזדמנת הוא גובה 2000 ש"ח לביקור). הוא מקבל פציינטים 3 ימים בשבוע אחר הצהריים, 15,000 ש"ח בשבוע או כ-60,000 ש"ח לחודש בנוסף למשכורת שלו מביה"ח שהיא ממש לא קטנה. ואתה יודע כמה רופאים בכירים כמוהו יש? בלי למנות את אלה שגם עושים ניתוחים פרטיים באסותא בעשרות אלפי שקלים לניתוח. להמשיך? עורך הדין שמטפל בחוזים של החברה שלי, בחור יחסית צעיר בעל משרד קטן בת"א. כבר עשה מספיק כסף לקנות לפני כמה שנים בניין בשלמותו בתל אביב, לא דירה בודדת. וזה רק ההשקעות שלו שאני יודע עליהן. ואתה יודע כמה עורכי דין כאלה יש? ועוד לא דיברנו על סוכני בורסה, משקיעים, מושקעים וכן כל בעלי החברות הקטנות, בינוניות וגדולות למיניהן בכל תחום עיסוק כלכלי שרק תעלה על הדעת.

לכן צר לי לבשר לך ידידי שבידי הציבור יש הרבה מאד כסף והוא לא הולך להיגמר בקרוב.

עצוב לשמוע

תדאג לעצמך לפני הכל ואל תרגיש רע מכך , אני נדהם מהסיפור הזה, מחזק את ידיך , אל תרגיש "חייב" , אם אין אתה לך , מי לך.

למעלה