כיצד אתם מסבירים את השואה?

worrywort

New member
אוקיי

אלוהים התיר טבח נורא של עמו הנבחר, (שיכול להיות שחלקם שמרו מצוות וחלקם לא כ"כ). עכשיו זה כן נראה לך הגיוני?

יפה

התחלת הפעם טוב מאוד. בא ונתחיל במשל קטן. נגיד ששמעת שמשפחתו של X רוצה להרוגך, ובאת והודעת לו ויעצת לו להרוג אותו ואת בני משפחתו. וחברך במקום להרוג את כל בני משפחת X הרג רק את רובם והשאיר מעטים מהם. ולאחר מספר שנים באו בני משפחת x והרגו את משפחת חברך. האם אתה אשם ברציחת משפחת חברך,ומדוע?

Governor

New member
>נגיד ששמעת שמשפחתו של X רוצה

להרוגך, ובאת והודעת לו ויעצת לו להרוג אותו ואת בני משפחתו. וחברך...< מלמדוֹני מבולבלוֹני, למי כוונתך בפניה `נניח ששמעת`? מיהו X? מיהו `לו` הנרמז במלים `והודעת לו`? מיהו `אותו` הנרמז במלים `להרוג אותו`? מיהו `חברך`? האם לא מלמדים בישיבה כיצד מציגים רעיונות בכתב?

אם טיפת הבנת הנקרא, ההיית מבין

אבל בשבילך. גובי שמע שביל ובני משפחתו מעוניינים לחסל את אלי. גובי ספר זאת לאלי, והציע לו לחסל את ביל ובני משפחתו קודם. אלי קבל עיצה זו והרג את ביל ואני משפחתו. אבל אלי השאיר בן אחד לביל. בן זה שכר שכירי חרב שהרגו את אלי ואת רוב משפחתו. האם אפשר להאשים את גובי ברציחת אלי ואני משפחתו?

שאלות:

1) האם "גובי" הוא אלוהים במשל הזה? 2) "ביל ובני משפחתו מעוניינים לחסל את אלי" - האם ב"בני משפחתו" הכוונה גם לתינוקות, ילדים קטנים, נשים בהריון, נכים משותקים וזקנים בני תשעים? והאם גובי מצפה מאלי לחסל את כל אלו? 3) אם התשובה לשאלה 1 היא חיובית, האם אין ל"גובי" דרכים מוצלחות יותר להסיר את האיום מאלי מאשר לשלוח אותו לחסל משפחות? 4) בהנחה ש"גובי" הוא כל יכול, האם לא יכול היה למנוע מבנו של ביל לבצע את זממו? ואם לא עשה זאת, האין זה סיוע לרצח? 5) אם נזכר בכך ש"גובי" הוא זה שגרם לאלי לחסל משפחה שלמה ללא כל סיבה ברורה, האם לא הוא זה שבעצם גרם לבנו של ביל לבקש לנקום את מות משפחתו?

הבהרות

1. התשובה תתברר שאכתוב את הנמשל. 2.כן. גם הם מהווים איום על ביל ומשפחתו. 3. לא. אין דרך אחרת להצלת ביל ומשפחתו. 4. גובי אינו כל יכול. 5. לא הוא גרם. לא כתבתי את העבר של הסיפור בו הייתה יריבות גדולה בין המשפחות. והיה טיפולים הדדיים. נו אז גובי אשם או לא?

אולי באמת תכתוב את הנמשל.

זה לא שאני לא יודע אותו, אבל מן הראוי שתתחייב במפורש לדברים החמורים שאתה אומר. אז אני מבין שלדעתך אדם צריך לחסל משפחה שלמה, גברים נשים וטף, בגלל שמישהו מציע לו זאת. אם זו תפיסתך המוסרית אני יכול להבין מדוע אינך רואה בעייה אמונית בשואה. אחרי הכל זה בדיוק מה שהיטלר עשה. אולי הוא קיבל עצה מ"גובי"?

לא זו אמרתי

אמרתי שאם משפחה באה להרוג את בני משפחתך. ואין לך חבל הצלה אחר מלבד להורגם, מותר לך להורגם. האם אתה חולק עליי בזאת?

הבהרות

1. התשובה תתברר שאכתוב את הנמשל. 2.כן. גם הם מהווים איום על ביל ומשפחתו. 3. לא. אין דרך אחרת להצלת ביל ומשפחתו. 4. גובי אינו כל יכול. 5. לא הוא גרם. לא כתבתי את העבר של הסיפור בו הייתה יריבות גדולה בין המשפחות. והיה טיפולים הדדיים. נו אז גובי אשם או לא?

הבהרות

Governor

New member
>אם טיפת הבנת הנקרא, ההיית מבין<

מגוחך הוא שעלג כמוך מבקר את הבנת הנקרא אצל רהוטי לשון, אולם, מה לעשות, לטפוסים כמוכם תמיד תהיה קורה בין העינים, שאינכם חשים בה אם גובי הוא יהוה - אזי כן, יהוה אשם! אגב, האם ביל ובני משפחתו הם עמלק?

אבל בשבילך. גובי שמע שביל ובני משפחתו מעוניינים לחסל את אלי. גובי ספר זאת לאלי, והציע לו לחסל את ביל ובני משפחתו קודם. אלי קבל עיצה זו והרג את ביל ואני משפחתו. אבל אלי השאיר בן אחד לביל. בן זה שכר שכירי חרב שהרגו את אלי ואת רוב משפחתו. האם אפשר להאשים את גובי ברציחת אלי ואני משפחתו?

Governor

New member
יודע אנגלית?

Respected Holocaust historian (and former director of the U.S. Holocaust Memorial Museum) Dr. Michael Berenbaum estimates that between 50%-70% of Jewish victims of the Nazis and their cohorts were traditionally observant Orthodox Jews, having lived their too- short lives in one of several thousand identifiable kehillos​
מה זה 50% עד 70%, אם לא רֹב?

הוכחות בבקשה

מספרים בדוקים, שמות של אנשים וקבוצות שהיו דתיים או חילונים. לא תיאוריות סתם

Governor

New member
זו הערכה של הסטוריון שואה, ומנהל

מוסיאון זכר השואה בארה"ב. אין ספק שהאיש מומחה לעניננו, ומספק חוות-דעת מומחה הצג כנגדו מומחים מדרגה דומה, שדעתם הפוכה, או שאתה מושתק

ככל שזכור לי, אתה אמרת שהתואר לא

אומר כלום. ובודאי אין ביכולתו להפוך מחשבה בלתי מוכחת המושפעת ממערכת מחשבות ורצונות, לבדיקה רצינית עם ראיות והוכחות. עד שתמצא כזו חזור לשבת ב"ספסל האחורי". וכמובן שאם לא תוסיף כלום מחוץ עטיפות יפות וגידופים אין אני רואה מחוייבות לענות

תואר כשלעצמו אכן לא אומר כלום,

אבל מומחיות בתחום מחקרי מסויים אומרת הרבה. אפילו בתי משפט סומכים על חוות דעת של עדים מומחים. אם המומחה קובע שיש התאמה של 99.999% בין הDNA של החשוד בפשע לבין הממצא בשטח, אז אף אחד, אפילו הסניגור, לא דורש ממנו "להוכיח" את זה. לכל היותר אפשר לנסות למצוא מומחה אחר עם חוות דעת מנוגדת. אתה מוזמן לעשות זאת במקרה המדובר. לא נראה לי שתצליח.

מה השוואה

בין מומחה שמציג עובדה! שהד.נ.א דומה ב- 99 אחוז לבין תיאוריה שכך נראה לבן אדם המושפע מרצונות והשפעות חיצוניות.

למעלה