מיליון כפול מיליארד כפול מיליארד נפשות רוצות לקום לחיים

מיליון כפול מיליארד כפול מיליארד נפשות רוצות לקום לחיים

בכדור הארץ.
ובכן בכדור הארץ יש 10 בחזקת 24 ליטר חומר,שיכולים להוות מספר דומה של מוחות אנושיים.
המוח שלך הוא כליטר חומר המצוי בתבנית מוח אנושי.
אם היו יוצרים לך העתק מערימת חומר אחרת מהאדמה,זה לא היית אתה,זה היה הכפיל שלך.
ובכן,כמו שהליטר חומר של מוחך רוצה להיות בתבנית מוח אנושי,ולא להיות מפוזר באדמה,כך יש את כמות החומר הדומם הזה,שרוצה להיות בתבנית מוח אנושי.

טוב זה כהתבדחות,כי אני לא באמת מאמין שהאני נוצר מחומר,אלה שיש משהו אחר שיוצר את הנפש,ואנו במציאות מדומה.

כי חומר יכול ליצור מכונה חישובית כמו המוח בלבד,ללא שיהיה שם מישהו-משהו שמרגיש,רק להתנהג כמו אדם,חלקיקי החומר לא מרגישים.
החלקיקים במוח שלך לא מרגישים-אז מי מרגיש במוח שלך?
אני סבור שהנפש היא משהו בלתי נתפס לתפיסה החלקיקית שלנו,ובמציאות האמיתית יש משהו שאנו לאר בנויים לתפוס אותו,הוגבלנו על ידי ה a.i. .

tomasth

New member
המוח לא עובר חילוף חומרים ? אז אותה ערימת חומר אחרת

היא כבר אתה.
&nbsp
"חלקיקי החומר לא מרגישים" גם החמצן והמימן במים לא רטובים , אז ?
&nbsp
מה הכונה "שהנפש היא משהו בלתי נתפס לתפיסה החלקיקית שלנו" ?
&nbsp

לא אמרתי שהאני לא מתחלף-

פשוט לא העליתי את הנקודה הזאת כאן.
אכן אתה עתיד לחיות לפי עניין ההנחה שהחומר המוחי הוא אתה,וההנחה שחלק מזערי מהחומר הוא מוחות,תקופה מוגבלת יותר מתקופת החיים שלך.
והיו כבר אני רבים שהתחלפו במערכת שלך.

ולגבי הטענה השניה שלך-
כשהחמצן והמימן מתרכבים למים-נוצר חומר רטוב-זו התנהגות פיסיקלית,אפשר לצפות לכל מיני התנהגויות פיסיקליות מעין אלה.
כמו שאפשר לצפות שמכונה חומרית-המוח תקום מכונה חישובית,ומערכת שמתנהגת בדיוק כמו אדם,רק שלא יווצר שם מישהו-משהו שמרגיש.

מישהו ומשהו שמרגיש זה משהו שלא מוסבר איך הוא נוצר ממערכת חומרית.
לא הייתי מציע להתחמק מהשאלה מי מרגיש במוח שלך,עם בריחה לאנלוגיות לא נכונות.
ואם תרצה יותר ממוקד-איך מרגיש חלקיק פחמן במוח שלך?
מה שנוצר מיחסי גומלין מוחיים בין החלקיקים -זו רק השפעה של חלקיק על חלקיק במבנה המוח,וזה יוצר מכונה חישובית.

עיין ערך בעיית התודעה/בעיית גוף ונפש/הבעיה הפסיכופיסית.
בפילוסופיה מופיעה הבעיה הזאת ויש את זרם הדואליסטים שסוברים שיש משהו מעבר לחומר-ישות שמתקשרת לחומר המוח-נשמה אם תרצה.
ויש את הפיסיקליסטים הסוברים שכל מה שיש הוא חומר בגלל התרשמותם ממה שקורה כשמשפיעים על המוח,ובגלל שלא מובן להם איך ישות לא חומרית ממציאות אחרת יכולה להשפיע על המוח הפיסי.

לשאלה השלישית שלך-

מעבר להיות חלקיקים אינם דבר שמרגיש,יש עוד אבחנה על הנפש-החלקיקים במוח משפיעים אחד על השני ליצירת מנגנון חישובי,כמו בהתנגשויות בשולחן סנוקר,אולם הם עדיין נפרדים,כל חלקיק לעצמו.
ולא מתאחדים ליצירת ישות כוללת.
האני הוא ישות כוללת,אתה לא מתאר את עצמך כהרבה נפרדים נכון?
יש שיאמרו אחדות התודעה.
עיין ערך אחדות התודעה.
אך מהי אחדות?פשוט משהו שלא בריבוי נפרדים,מעבר לזה אנחנו לא בנויים לדמות שום דבר ממה שקורה במציאות האמיתית.

BravoMan

Active member
כך סבור גם כל דתי במשך כל ההיסטוריה האנושית משום

הצורך המוזר להרגיש מיוחד.
&nbsp
אני לא פסיכולוג, אז אני לא יודע מנין זה מגיע, אבל אנחנו יודעים מספיק על המוח כדי לדעת - המוח הוא אכן "מכונה חישובית" ולא יותר מזה.
&nbsp
אין שום נפש מיוחדת ובלטי נתפסת שמרגישה.
"רגש" הוא בסה"כ עיבוד מידע שקורה במוח.
&nbsp
ההוכחה הגדולה ביותר לכך היא שהכנסת חומר כימי מתאים למוח יכול לשנות לחלוטין מה אנחנו מרגישים.
דוגמה אחת לחומרים כאלה נקראת תרופות נגד דיכאון, ואני ממליץ לך להתייעץ עם רופא כדי לראות אם אתה צריך לקחת כמה כאלה.

למעלה