שילוב החרדים תקוע, מי אשם?

hnc

New member
זאת יכולה גם לא להיות בחירה שלהם אם יפסיקו להם את הקצבאות

והם יהיו חייבים גם אם לא ירצו לשלב עבודה עם לימודי תורה.
אם סטודנטים יכולים לשלב עבודה עם לימודים אז גם אברכים יכולים. זה פשוט לא הוגן.
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
נכון, ועכשיו צריך רק להפסיק להם את הקצבאות

מאחר והקצבאות ניתנות להם לא מטוב ליבו של מישהו, ואין מישהו מסויים שאתה יכול לשכנע אותו להפסיק את מתן הקצבאות, אלא הם מקבלים את הקצבאות כי השיגו אותם במהלכים פוליטיים מכוח הדמוקרטיה, הרי מי שרוצה להפסיק להם את הקצבאות צריך לעשות זאת באותה דרך פוליטית. הם בטוח ייאבקו בניסיון כזה.
אני מאחל הצלחה לכל הצדדים.

dude101

New member
זה רק ניחוש, אבל

כל מי שלא גויס עד גיל מסוים (36?) פטור מגיוס.
אם 100% זאת כל האוכלוסיה החרדית, בהערכה מאוד גסה נשמע לי סביר ש-7% כולל את כל הגברים מגיל 18 עד 36.

הכיוון שלך נשמע דיי הגיוני...

אם כי עדיין האחוזים נשמעים לי נמוכים מדי. חשבתי שהרבה יותר מהחרדים הם אברכים, אם הם לא יושבים כל היום בישיבות שלהם ולומדים תורה אז מה הם כן עושים?

pozetiv

New member
קח דוגמה אקטואלית שיכולה להיות קרובה למדויקת

אם תחשב את מספר בתי ספר עם כמה כיתות וסך תלמידים שיש
ואז תשאל את אותה השאלה. מה כל השאר עושים ?

צריכה להיות מערכת שלמה שתקיים אותם .

אבל אתה מתעקש כמו כל האחרים שמנסים לתקשר איתך, לראות רק חלק אחד מהתמונה, בדיוק כמו כל מי שמנסה לעשות תעמולה לצד כלשהו, לא שאכפת לי, אבל זה נשמע קצת מוזר לאיש בגילך .

dude101

New member
את האחוזים אפשר לבדוק. ללמ"ס בטח יש לוחות עם אוכלוסיה

בפילוח למגזר, מין וגילאים

pozetiv

New member
מה ייתן לך למצוא אשם ?

ואם תמצא אשם, זה ישנה את העובדות ?
ככל הנראה יש מי שיודע ולא מספר כי קשה מאוד לעכל את האמת ,
זה יותר נכון כמו עצם שתקועה בגרון אי אפשר לבלוע ואי אפשר להוציא.
- זו היתה סתם מטאפורה .

RonspotNL

New member
כל הצדדים אשמים

החברה החילונית אשמה בכך שנתנה לפרזיטיות ולאכילת החינם מקום בחברה הישראלית והחברה החרדית דתית (לא רק החרדית)אשמה בכך שהיא שונאת את כל מה שלא היא ולא מוכנה לקחת חלק בחברה הישראלית ומוכנה רק לקבוע בשביל אחרים איך לחיות מה לאכול מתי לנסוע בתחבורה ציבורית איך להתחתן וכו עד ששתי האוכלוסיות יתבגרו טיפה המצב הזה לא ישתנה ובגלל המצב הקיים יש גרעון שאין לישראל איך להחזיר ומתישהוא יצטרכו לסגור את הברזים לקהילה הדתית חרדית פרזיטית הומופובית וזאת תהיה בעיה גדולה ...

pozetiv

New member
נפלת במלכודת של הכותרת הפרובוקטיבית

יש עובדות ויש נתונים ואי אפשר לנפנף אותם ככה כמו כלום באמירות מנותקות.
זה פשוט המצב וצריך לשים לב למה שקורה. לא תמיד חייב לעשות משהו .
נדמה לי שזה עלה כבר בעניין התח"צ, לא תמיד חייב לעשות משהו כי יכול להגרם יותר נזק ממה שכבר קרה.

RonspotNL

New member
זה לא פשוט המצב

זה מצב שכל הצדדים יצרו אין כל סיבה שהפרזיטים לא יצאו ויתגייסו אין כל סיבה שיקבלו מימון חינם על חשבון אחרים ללא יציאה לעבודה ואין כל סיבה שאלה יחליטו על חייהם של אחרים נקודה הדברים האלה לא קורים באף מקום אחר אין כל סיבה שזה יקרה בישראל

pozetiv

New member
איפה היית עד עכשיו ?

נראה כאילו מישהו איבד שליטה על המצב .
מה קרה היום שלא היה עד עכשיו ?
1.האוכלוסיה החרדית התרבתה באופן טבעי ובלתי נמנע.
2.תפוצת המידע במרשתת והרשתות החברתיות .
זה מה שקרה ולכן היום אנשים יותר מודעים.
וזאת הבעיה .
כמו שלא מראים לילדים קטנים את כל הסודות שלא יזדעזעו .
האתאיסתים מחטטים ומחטטים ובסוף הסודות יטפחו להם על הפנים.

השוואות במקרה הזה לא תקפות יותר. זה מצב שצריך לחיות איתו .
ואפילו יותר מזה .לא להראות שום סימני התנגדות. אפילו לא בצורה של תפיסת אורח חיים של אתאיזם .
כי זה רק יחמיר את המצב .
כמו שאומרים - בכביש, אל תהיה צודק, תהיה חכם .

זאת המסקנה שלי מכל זה .
אבל זה רק אני .

RonspotNL

New member
איבוד השליטה קיים כבר די הרבה זמן

1) האוכלוסייה החרדית התרבתה אבל זו לא הבעיה הבעיה היא שהיא חיה על חשבון אחרים ולא מתגייסת ולא עובדת
2)המידע היה קיים גם לפני הרשת רק שהיום אנשים הרבה פחות סובלניים לעניין הזה ובצדק
3)אתאיסטים לא חיים על חשבון אחרים בגלל שהם אתאיסטים להבדיל מהחברה הדתית חרדית וגם אתאיסטים לא קובעים לאחרים איך לחיות כמו הפרזיטים ששונאים את כל מי שלא הם

כשבחברה הדתית חרדית יש בעיה גדולה שאם לא יפתרו אותה בקרוב לא תהיה ברירה אלא יצטרכו ליצור מדינה נפרדת ולתת להם לשבור את הראש לבד בבני ברק ומאה שערים

pozetiv

New member
מי שסובל מרגשי נחיתות תמיד יעשה השוואות .

אתה חושב שחוכמה זה כמו אומנות שתמיד צריך לעשות משהו
רק משוגעים מחפשים לעשות כל הזמן משהו .
אף אחד לא צריך לפתור שום בעיה תהיה רגוע עם זה .

זה שאנשים לא סובלניים זה בגלל שמישהו גרם להם את זה .
ולדעתי זה מכוון . לבדוק אם אנשים עוד חיים פה ומגיבים לגירויים
של לוחמה פסיכולוגית ושטיפת מוח .
ואנשים אכן מגיבים וימשיכו להגיב יותר וזה לא טוב, כי אז הם יגלו עד כמה המצב גרוע .
לאוכלוסיה החרדית יש מקורות בלתי נדלים של נכסים שאתה אפילו לא יכול התחיל לדמיין והם לא צריכים את הכסף שלך או לחיות על חשבון מישהו אחר .
כמו שהאוכלוסיה החרדית גדלה כך גם כל האוכלוסיה גדלה ואם יש מישהו ששם את הפוקוס עליהם יש לו כנראה איזו מטרה להשיג.

RonspotNL

New member
צר לי

אבל כשאתה לא חי לפי מה שיש לך אתה חייב לעשות משהו והחרדים למשל לא חיים לפי מה שיש להם אם יש להם נכסים ומקורות בשביל מה הם צריכים קצבאות על חשבון אחרים?זה או שיש להם מקורות הכנסה ונכסים או שלא אם יש הרי שאין להם צורך בקצבאות שהם מקבלים זה או זה או זה תחליט שנה אזרחית טובה

jamejame

New member
אז ככה:

ההגדרה המקובלת של אברך היא צעיר בשנים הראשונות אחרי חתונתו המקדיש את רוב עיתותיו ללימוד בישיבה או בכולל (בארץ הרחיבו את המושג ואפשר למצוא גם אברכים ישישים. הכוונה המקורית היתה שאחרי כמה שנים בכולל יתכבדו האברכים וימצאו לעצמם עבודה ). לפי הלמ"ס (אוכלוסיה לפי קבוצות גיל, 2017) ניתן לפלח את קבוצת הגיל הרלבנטית (להערכתי- גילאי 20-29). כיוון שהפילוח נעשה לפי מחוזות והחלוקה הדמוגרפית של החרדים היא מוטת צעירים (ילודה גבוהה מהממוצע הארצי) בחרתי את הנתון ממחוז ירושלים (יש כאן בודאי קירוב אבל אני לא חושב שהטעות משמעותית)- 17%. חצי מנתון זה (אין אברכיות) - 8.5%. תוריד קצת נושרים ושבבניקים וחוזרים בשאלה ומתגייסים לצה"ל ואתה בגבולות שהציב הפודקאסט- 6-7%. זה כמובן לא אחוז החרדים שלא שירתו בצה"ל אלא רק חרדים בגילאים מסוימים שלא משרתים בצה"ל. כדי לחשב את האחוז האמיתי נתבונן למשל ב- 2017 (לא מצאתי נתונים עדכניים יותר)- 27,440 בדחיית שרות, 2,846 בפטור מלא, 3,070 התגייסו. כלומר כ- 9% מהחרדים התגייסו בפועל לצה"ל. מכיוון שעל פי מה שפרסמה כרמלה מנשה ונתון היום בחקירה פנימית בצה"ל- נתוני הגיוס של החרדים נופחו פי 2 מהמציאות, האחוז האמיתי הוא כנראה סביב 5% גיוס בקרב החרדים. אחד מכל עשרים.
ולהשומע ינעם.

למעלה