לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1344413,444 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'שילוב החרדים תקוע, מי אשם?'
שילוב החרדים תקוע, מי אשם?
31/12/2019 | 09:08
77
268
פודקאסט מאוד מעניין למי שרוצה לשמוע, אפשר להקשיב באתר או להוריד למחשב.

אבל, משהו בדברים שנאמרים שם לא לגמרי ברור לי. נאמר בשיחה שרק 6-7% מהחרדים הם אברכים, אז אם כך, מה עם כל שאר ה 94%? הם לא אמורים לעשות צבא או משהו? חשבתי שרק אברכים מקבלים פטור משירות צבאי.

אשמח להסבר.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'גם שילוב החילונים בחברה החרדית תקוע, מי אשם?'
גם שילוב החילונים בחברה החרדית תקוע, מי אשם?
31/12/2019 | 09:24
63
36
החילונים מתעקשים - למרות כל המאמצים להחזירם בתשובה - לחלל שבת, לאכול טריפה ולבעול נידות. מה יעלה בגורל העם היהודי והיהדות אם המצב יימשך כך?

(על השירות הצבאי דווקא אתה לחוץ? אי שירות צבאי של חרדים הוא הבעיה הכי קטנה של צה"ל. למעשה שירות החרדים עצמו מהווה עבור צה"ל בעיה, כשהוא צריך להשקיע משאבים ומאמץ בשביל לנסות לפתור בעיה חברתית. החשש שמעלים אלה שמתעסקים ב"שילוב החרדים" הוא שאי שם בעתיד הרחוק המשק לא יוכל לשאת ב"עול" של חרדים שאולי אי שם באותו עתיד רחוק לא יעבדו. גם זה קשקוש. כלכלנים לא מסוגלים לחזות מה יקרה בכלכלה בעוד חודש. מגוחך לגמרי שהם טוענים טענות על מה שיקרה בעוד שנים, ואפילו הרבה)
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ההשוואה דבילית. תעסוקה היא לא משהו של חילונים'
ההשוואה דבילית. תעסוקה היא לא משהו של חילונים
31/12/2019 | 15:59
62
11
לצפיה ב-'"שילוב חרדים" הוא משהו של חילונים'
"שילוב חרדים" הוא משהו של חילונים
31/12/2019 | 16:13
61
25
מבחינת החרדים החרדים כבר "משולבים", איפה שהם צריכים להיות משולבים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אם כל מה שרצית לומר זה'
אם כל מה שרצית לומר זה
31/12/2019 | 16:21
60
21
שרוב הגברים החרדים לא מעוניים לעבוד למחייתם במצב הנוכחי, יכלת פשוט לומר את זה וכנראה אף אחד לא היה חולק עליך.
מה הטעם להסוות את זה בהשוואה דבילית?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני לא מתעניין במקרה זה בגברים החרדים'
אני לא מתעניין במקרה זה בגברים החרדים
31/12/2019 | 16:35
59
28
הנקודה שלי היא שהחברה החילונית - או ליתר דיוק אי אילו חילונים בעלי דעות אנטי חרדיות - במלוא החוצפה מודיעים שצריך "לשלב" את החרדים בחברה החילונית, כאילו שהחברה החילונית היא חזות הכל והיא התקן לכל מה שטוב ונכון, ואילו החרדים הם גורם זר וחריג שצריך לקלוט אותו פנימה לכלל.
לכן נתתי את הטענה ההופכית - למה שלא נגיד שדווקא החברה החרדית היא החברה שבה צריכים כולם "להשתלב"?
הבעיה פה היא היומרה של אותם חילונים להחזיק את עצמם כמי שצודקים, ואת הזולת כמי שצריך להתיישר לפי הדעות שלהם ולהשתלב במערכות החיים שלהם ולפי דרכם.
עדיף שכל אחד יתרכז בחייו שלו וייתן לזולת לחיות על פי דרכו, וכל אחד ימצא איפה להשתלב.
וכמו שכבר אמרתי בדיון קודם בנושא הזה, אם רוצים לעודד יציאה לעבודה צריך לעודד את כולם ולא רק חרדים. ואם רוצים להקטין קצבאות אז בבקשה לנהל את המהלכים הפוליטיים הדרושים, ולא להעליב קבוצות שלמות בעם היהודי עם ההתנשאות העלובה הזו.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'שוב, תעסוקה זה לא משהו של חילונים...'
שוב, תעסוקה זה לא משהו של חילונים...
31/12/2019 | 16:40
58
28
אף אחד לא אומר ש"צריך "לשלב" את החרדים בחברה החילונית".
אומרים שצריך לשלב אותם בשוק התעסוקה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'עבודה כעדיפה על לימוד תורה הוא לגמרי "משהו של חילונים"'
עבודה כעדיפה על לימוד תורה הוא לגמרי "משהו של חילונים"
31/12/2019 | 16:54
57
27
כדי שחרדי שלומד במקום לעבוד ישתלב בשוק התעסוקה הוא צריך להפסיק לחיות על פי דרכו כחרדי ולעבור לחיות על פי דרכו של החילוני. מאחר ושוק התעסוקה הוא בעיקרו חילוני, שוב שילוב החרדי שמעדיף להתרחק מהחילונים משמעו לחשוף אותו יותר להשפעות חילוניות.
בפירוש "שילוב חרדים בשוק העבודה" הוא שילוב חרדים בחברה החילונית.
גם פוסלים את חברת הלומדים, וגם רוצים להטיח את החילוניות בפניהם של אותם חרדים שרוצים לחיות בתוך החברה שלהם.
זה ועוד איך "משהו של חילונים"
לא של כל החילונים אבל יש קבוצה ששמה לה מטרה, כמו שכתבתי כבר בהזדמנות קודמת, להרוס את חברת הלומדים ואם אפשר את החברה החרדית בכלל. וזאת כי הם תופסים את החרדים כאיום על דרך החיים שלהם. וזו המטרה של ההשמצות וההתנשאות.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'דמגוגיה זולה. '
דמגוגיה זולה.
31/12/2019 | 17:22
5
25
בארבעת מקומות העבודה האחרונים שעבדתי בהם היו גם עובדים חילונים וגם עובדים חרדים.  אף אחד מהם לא הפסיק לחיות על פי דרכו כחרדי או כחילוני.

כל עוד הם יכולים להתפרנס שלא על חשבון משלם המיסים - מצידי שילמדו תורה עד שיבוא המשיח.

אלא מה, המדינה גם צריכה להתפרנס ממשהו. יש כלכלה עולמית, גרעון כלכלי, חובות בינלאומיים ושטויות כאלו - וגם אם ימצאו פתרונות לכלכלתם של כל לומדי התורה בישראל - ברגע שאחוז העובדים במשק יקטן מעבר לרמה קריטית כלשהי - המדינה פשוט תקרוס כלכלית, וברגע שזה יקרה - זהו סופה של מדינת ישראל.

אמנם אני לא מודאג מאוד מהאפשרות שזה יקרה עוד בימי חיי, יש לי שני ילדים שחיים כאן והייתי שמח לו האפשרות הזו לא תעלם להם בעתיד.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'פספסת נקודה בכותרת. בוודאי התכוונת לכתוב "דמגוגיה זולה:"'
פספסת נקודה בכותרת. בוודאי התכוונת לכתוב "דמגוגיה זולה:"
31/12/2019 | 17:29
4
29
את האיומים הריקים על "המדינה תקרוס כלכלית" שמענו וזה כבר משעמם.
קודם תלמדו לנבא מה תהיה הריבית במשק בשנה הבאה ואם מחירי הדירות יעלו או ירדו בעוד שבועיים. איזו עליבות להתיימר לנבא את מצב הכלכלה בעוד דור שלם, וחוצפה על סמך היומרה הזו לנסות לשנות את חייהם של אנשים.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני לא כלכלן, ואני מניח (אולי בטעות) שגם אתה לא.'
אני לא כלכלן, ואני מניח (אולי בטעות) שגם אתה לא.
31/12/2019 | 18:02
3
33
ולכן לא רק שאינני מתיימר לנבא מה תהיה הריבית במשק בשנה הבאה, לא ברור לי מדוע אתה חושב שאני אמור ללמוד איך לעשות זאת.

כמו בכל תחום אחר שאינני מתמחה בו, אני מעדיף לסמוך על אלו שכן.
נגיד בנק ישראל, למשל, מצוטט ב The marker:

"אם המגמות הדמוגרפיות הנוכחיות יישמרו, ואם השתתפות החרדים בשוק העבודה תישאר כפי שהיא כיום, תידרש העלאה של כ-16% במסים הישירים במונחי 2018 כדי לשמר את היקף גביית המסים בתוצר"

למיטב ידיעתי, רוב הכלכלנים מחזיקים בדעה שכלכלת ישראל בסכנה, ואחת הסיבות לכך (אם כי בוודאי לא הסיבה היחידה) היא העובדה שציבור גדול מבין אלו שמסוגלים לעבוד לא עושה זאת בפועל.

לטענתך מדובר באיום ריק - ובכן, זכותך כמובן להחזיק בדעתך - אלא שלא זכור לי שסיפקת איזה שהם סימוכין לטענה הזו. בינתיים, ראיתי וקראתי די והותר ראיות כנגדה.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני דווקא כן כלכלן'
אני דווקא כן כלכלן
31/12/2019 | 20:38
22
ובתור כלכלן, קלייטון טועה באופן לא רלוונטי, צודק באופן לא רלוונטי וטועה באופן מהותי (אם כי בשביל החלק האחרון לא צריך להיות כלכלן. מספיק לקרוא את הציטוט שהבאת בזהירות).

טועה - אפשר לומר במידה סבירה של בטחון מה תהיה הריבית שנה הבאה ואם מחירי הדיור ירדו או יעלו בעוד שבועיים בטווח של כמה אחוזים לפה או לשם. אבל זה לא רלוונטי יותר מדי לשיחה.
צודק - כלכלנים גרועים בלחזות את העתיד. כלכלנים נוראיים בלחזות את העתיד. לא רק זה, רובנו *שונאים* לחזות את העתיד ומשתדלים להימנע מכך עד כמה שניתן. מה שמביא אותי לטעות המהותי כי:
טועה - כלכלנים לא מתיימרים לנבא את העתיד.
הנגיד אמר "אם המגמות הדמוגרפיות הנוכחיות יישמרו, ואם השתתפות החרדים בשוק העבודה תישאר כפי שהיא כיום..."
הוא בשום פנים ואופן לא אומר "אם המגמות הדמוגרפיות ימשכו *אז* השתתפות החרדים בכח העבודה תישאר כפי שהיא היום..." אין לו, ולאף אחד אחר, דרך להעריך מה יהיה שיעור ההשתתפות של החרדים בכח העבודה בעתיד.
כל מה שהוא עושה זה לקחת תחזיות דמוגרפיות שבוצעו ע"י חוקרי אוכלוסיה, מחיל עליהן את הנתונים הכלכליים שיש היום ורואה איפה היינו עומדים בהינתן המצב התיאורטי הזה.

כאמור, אני גרוע בניבוי העתיד. אבל אני חוזה שאחרי ההודעה הזאת, קלייטון יסכים שצריך לעלות את שיעור ההשתתפות של החרדים בכח העבודה או להסתכן בהשלכות כלכליות חמורות, וזה מכיוון שהניבוי הוא דמוגרפי ולא כלכלי.
או שעכשיו הוא יחליט שבעצם דמוגרפים הם אלה שאין לסמוך עליהם בכל הנוגע לחיזוי העתיד.

ולמקרה שקלייטון ימהר להאשים גם את הנגיד ברצון "להטיח את החילוניות בפניהם של אותם חרדים", אצטט עוד משהו מדבריו: "גם המעסיקים, ככל שישכילו להתאים את סביבת העבודה למאפיינים של העובדים החרדים, ייהנו מהיכולות של העובדים החרדים".
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא התכוונתי אליך אלא אל אלה שכן מתיימרים להיות מומחים'
לא התכוונתי אליך אלא אל אלה שכן מתיימרים להיות מומחים
01/01/2020 | 03:12
1
24
נגיד בנק ישראל יכול לייצר כל מלל שהוא מעוניין בו, מדובר בסה"כ בגורם פוליטי. לאף אחד אין אפשרות לצפות את הסכנות שכלכלה של מדינה עומדת בפניהן, וזו יומרה מטופשת לטעון שכלכלה של מדינה מודרנית תלויה דווקא במה שקורה בגבולותיה. מי שחושש לגורלה של כלכלת ישראל צריך לפחד יותר מהבורסה בסין מאשר מהחרדים. אבל כמובן שמפחדים מהחרדים יותר והסיבה היא לא כלכלית.

מעבר לכך הניבוי שציטטת, אפילו נגיד שמספרית הוא נכון - הכניס נתונים לנוסחה וקיבל את זה ונדלג כרגע על בדיקת החישובים שלו - אינו שייך בכלל ל"כלכלת ישראל בסכנה". נגיד שההכנסות ממיסים יירדו ב-16%. אז מה? זה לא מתורגם ישירות לשום סכנה.
כלכלה במיוחד של מדינה היא דבר דינמי מאד, בהיותה תלויה במכלול של גורמים שאי אפשר לצפות מראש - הכלכלה העולמית, מלחמות, מגפות, אפילו מזג האויר - ולכן מנהלים אותה בהווה ולא בעתיד הרחוק. נגיד שמסיבות כלשהן ישראל תיקלע למצב חירום כלכלי. או אז ינקטו אמצעים לתקן את המצב. אם המדינה לא תוכל למשל לשלם קצבאות, יקצצו בקצבאות. הכנסת אם היא רוצה היא יכולה לעשות את זה מהיום למחר. אפשר לקצץ בתקציב הביטחון, ועוד כהנה וכהנה.
אין שום הצדקה להשתלח באזרחים בגלל טענות כלכליות לגבי העתיד הרחוק. מדינה דמוקרטית קיימת קודם כל כדי שהאזרחים בה יחיו את חייהם על פי דרכם. אם היא לא מסוגלת לאפשר לאזרחים לחיות על פי דרכם כבר היא איבדה הרבה מזכות קיומה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שהיה משפט אחד נכון וקשור בהודעה שלך'
לא נראה לי שהיה משפט אחד נכון וקשור בהודעה שלך
01/01/2020 | 15:55
13
"נגיד בנק ישראל יכול לייצר כל מלל שהוא מעוניין בו," נו, ו...? את המשפט הזה אפשר לומר על כל אחד. זה לא אומר שנגיד בנק ישראל לא יודע על מה הוא מדבר.
"מדובר בסה"כ בגורם פוליטי" נגיד בנק ישראל הוא מינוי פוליטי. זה לא הופך אותו אוטומטית ל"גורם פוליטי". וגם אם כן, אמיר ירון הוא מינוי של אחת הממשלות הפרו-חרדיות ביותר שהיו בישראל אי פעם. אם משהו, זה רק מוסיף אמון בדבריו כי הוא יוצא *נגד* הגורמים שמינו אותו.
"זו יומרה מטופשת לטעון שכלכלה של מדינה מודרנית תלויה דווקא במה שקורה בגבולותיה" נראה לי די טריוויאלי לומר שכלכלה של מדינה מודרנית תלויה במה שקורה בגבולותיה. אבל הי, אני כלכלן ולכן לפי היגיון-קלייטון בהכרח לא מבין שום דבר בכלכלה.
"מי שחושש לגורלה של כלכלת ישראל צריך לפחד יותר מהבורסה בסין מאשר מהחרדים. אבל כמובן שמפחדים מהחרדים יותר" אה, אז עכשיו *אתה* המומחה לכלכלה? טוב לדעת. זה לא עניין של ממי מפחדים יותר, אלא באילו אפיקים אפשר לפעול. אתה בעצם אומר שלא צריך לוודא שסוגרים את הדירה כי צריך לפחד מתאונות דרכים.
"נגיד שההכנסות ממיסים יירדו ב-16%. אז מה? זה לא מתורגם ישירות לשום סכנה." חשבתי שאתה נגד אלה שמתיימרים להיות מומחים. או שבהיגיון-קלייטון, מי שחולק על קלייטון מהגדרה מתיימר להיות מומחה, ורק קלייטון הוא המומחה האמיתי?
"כלכלה [...] מנהלים אותה בהווה ולא בעתיד הרחוק." אני מבין שכך גם אתה מנהל את משק הבית שלך? אתה פשוט מוציא כסף כל עוד יש לך, ורק כשאתה רואה שאתה לא עומד בהוצאות אתה מתחיל לקצץ?
"נגיד שמסיבות כלשהן ישראל תיקלע למצב חירום כלכלי. או אז ינקטו אמצעים לתקן את המצב." הרבה יותר קל למנוע מראש משבר מאשר לצאת ממנו.
"אם המדינה לא תוכל למשל לשלם קצבאות, יקצצו בקצבאות" זאת כבר אכזריות לשמה. אתה אומר שבמקום לנהל מהלך מחושב על מנת לשלב את החרדים בשוק העבודה באופן הדרגתי ומבוקר כדי למנוע משבר, צריך לתת למשבר להתרחש ואז לקצץ בקצבאות בפתאומיות.
"אין שום הצדקה להשתלח באזרחים בגלל טענות כלכליות לגבי העתיד הרחוק" לא משתלחים באף אזרח. מזהים סכנה ומציעים דרכים למנוע את הסכנה הזאת. זה הכל.
"מדינה דמוקרטית קיימת קודם כל כדי שהאזרחים בה יחיו את חייהם על פי דרכם. אם היא לא מסוגלת לאפשר לאזרחים לחיות על פי דרכם כבר היא איבדה הרבה מזכות קיומה." על הדמגוגיה המגוחכת הזאת כבר עניתי קודם. מבלי להתייחס אליה, אתה היחיד שהחליט שחרדי שעובד לא "חי לפי דרכו".
אתאיזם >>
לצפיה ב-'זה שתעסוקה משמעותה "עבודה עדיפה על לימודי תורה" אתה החלטת'
זה שתעסוקה משמעותה "עבודה עדיפה על לימודי תורה" אתה החלטת
31/12/2019 | 17:27
50
26
אבל גם אם נניח שזה נכון, עדיין אין פה משהו ייחודי לחרדים.
דתיים לאומיים עובדים. חרד"לים עובדים. גברים מוסלמים עובדים.
כולם עובדים חוץ מגברים חרדים (ונשים מוסלמיות. אולי גם הן לומדות תורה).

הטענה שלך היא לא "תעסוקה היא משהו של חילונים" אלא "חרדי שעובד אינו חרדי".
ואת השיחה הזאת כבר ניהלנו כאן:
אני מקווה שזה חסך לשנינו שידור חוזר של השיחה ההיא. אם יש לך משהו להוסיף, אתה כמובן מוזמן.
רק תוספת משלי: לא רק ש"חרדי שעובד אינו חרדי" לא רק שגוי, אלא גם מזלזל במיעוט מאוד משמעותי של חרדים שכן עובדים. וזה מפי מי שלפני כמה הודעות אמר "עדיף שכל אחד יתרכז בחייו שלו וייתן לזולת לחיות על פי דרכו"
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מי שבוחר לעבוד הוא בוחר לעבוד'
מי שבוחר לעבוד הוא בוחר לעבוד
31/12/2019 | 17:32
49
33
פה הדיון על מי שבוחר לא לעבוד. והחבורה הזו החליטה להתרכז דווקא באלה שבוחרים לא לעבוד כי הם מעדיפים ללמוד תורה. ואת זה הם רוצים להרוס.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מה הקטע לחזור שוב על אותם דברים? יותר קל לעשות העתק-הדבק:'
מה הקטע לחזור שוב על אותם דברים? יותר קל לעשות העתק-הדבק:
31/12/2019 | 17:39
4
26
לא רוצים להרוס שום דבר. רוצים להפסיק מצב בו חרדים מקבלים הטבות שתפורות במיוחד בשבילם בלי שום הצדקה מוסרית או כלכלית. ואם (אם) התנהלות מוסרית וכלכלית נכונה זה מה ש"יהרוס את חברת הלומדים", אולי חברת הלומדים לא הייתה משהו מלכתחילה.
אבל איכשהו נראה לי שהיא תצליח להסתדר גם בלי זה. אולי אתה לא יודע, אבל חברת הלומדים התקיימה לפני קום המדינה, והיא מצליחה להתקיים באופן פלאי בחו"ל בלי אפליה לרעה של שאר הציבור.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'נ.ב., אם "מי שבוחר לעבוד הוא בוחר לעבוד",'
נ.ב., אם "מי שבוחר לעבוד הוא בוחר לעבוד",
31/12/2019 | 17:47
1
28
איפה הבעיה?
סה"כ מנסים ליצור מצב בו יותר חרדים יבחרו לעבוד.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הנקודה היא לא הבחירה שלא לעבוד אלא שמממנים להם את את הבחירה'
הנקודה היא לא הבחירה שלא לעבוד אלא שמממנים להם את את הבחירה
31/12/2019 | 21:03
20
אני מכירה הרבה אנשים היו רוצים לבחור שלא לעבוד או לפחות לעבוד פחות או לבחור באילו תנאים יעבדו.. אולי רבים ירצו ללמוד משהו שחשוב להם ומעניין אותם במקום לעבוד או להתנדב או כל דבר אחר, אבל רק מי שבוחר ללמוד בישיבה מקבל מימון לבחירה שלו. ביום שבו חרדים לא יקבלו מימון לבחירה הזו,  אז לא תהיה בעיה עם הבחירה הזו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לפחות תחזור על דברי טעם ולא על להג מטופש'
לפחות תחזור על דברי טעם ולא על להג מטופש
01/01/2020 | 03:25
1
22
אם רוצים באמת "להפסיק מצב בו חרדים מקבלים הטבות שתפורות במיוחד בשבילם" אז בבקשה לנהל את המהלכים הפוליטיים שתוצאתם תהיה הפסקת ההטבות. הרי ההטבות שאברכים מקבלים הם לא תוצאה של החלטה של גורם מסויים. אין מישהו שאפשר לשכנע להפסיק את ההטבות. ההטבות הן תוצאה של מאבק פוליטי שניהלו בהצלחה נציגי החרדים בשלטון.
על כן טענה זו שלך היא שגויה בהקשר זה של עיסוק בעבודה.
ההתקפות על חברה הלומדים לא באות במקרה במטרה לצמצם את ההטבות אלא במטרה, כפי שאמרתי ואחזור ואומר כל פעם שהנושא יעלה, להרוס את חברת הלומדים. וזאת כי היא - והחברה החרדית בכלל - מסכנת לדעתם של אותם גורמים את החברה החילונית ודרך חייה. 
אתאיזם >>
לצפיה ב-'להג מטופש או לא, לפחות אני מנסה להגיב לעניין...'
להג מטופש או לא, לפחות אני מנסה להגיב לעניין...
01/01/2020 | 15:42
14
רואים ששוב נגמרו לך הטיעונים כי שוב חזרת לזרוק מסיחים ועלבונות תוך התעלמות ממה שאמרתי.
אם כי יש לציין אותך לשבח שהפעם הצלחת להתאפק ולהגביל את העלבונות רק לכותרת.

"בבקשה לנהל את המהלכים הפוליטיים שתוצאתם תהיה הפסקת ההטבות..." תודה על ההצעה, אבל אוותר. איך זה קשור למה שאמרתי?
"על כן טענה זו שלך היא שגויה בהקשר זה של עיסוק בעבודה" זה שאתה תוקע "על כן" בתחילת משפט לא יוצר באופן קסום קשר של סיבה ותוצאה. תאלץ להסביר מה הקשר בין זה שאני לא "מנהל מהלכים פוליטיים" לכך שאני טועה.
"ההתקפות על חברה הלומדים לא באות במקרה במטרה לצמצם את ההטבות אלא במטרה, כפי שאמרתי ואחזור ואומר כל פעם שהנושא יעלה, להרוס את חברת הלומדים" אוקי, ו...? אתה יכול לחזור על מה שתרצה כמה פעמים שתרצה. זה לא מוסיף או גורע מנכונות הטענות שלך.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ואלה ש"מעדיפים ללמוד תורה" לא יכולים לשלב את לימוד התורה'
ואלה ש"מעדיפים ללמוד תורה" לא יכולים לשלב את לימוד התורה
31/12/2019 | 23:52
43
22
הזה עם עבודה, אפילו עם חצי משרה או משהו כזה?
ושאלה שניה, למה אני צריך לממן את מה שהם מעדיפים?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הם יכולים הכל אבל זו צריכה להיות בחירה שלהם'
הם יכולים הכל אבל זו צריכה להיות בחירה שלהם
01/01/2020 | 02:54
42
24
כתוצאה מהערכים שלהם, ולא "חינוך" ו"שילוב" מהמדינה. 
אם אתה לא רוצה לממן אז בבקשה תפעל בדרכים הדמוקרטיות המקובלות ותביא למצב שאתה לא צריך לממן את מה שאתה לא רוצה לממן. הרי הקצבאות לאברכים הם לא תוצאה של טוב ליבו של מישהו. הם תוצאה של תהליכים פוליטיים. אין מישהו מסויים שאתה יכול לשכנע שיפסיק את ההטבות לאברכים. אתה צריך לגרום לכך שתהליכים פוליטיים יובילו לחקיקה שמקטינה או מפסיקה את ההטבות.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה צודק שטכנית מדובר בהחלטות של כנסת וממשלה ריבונית. '
אתה צודק שטכנית מדובר בהחלטות של כנסת וממשלה ריבונית.
01/01/2020 | 08:46
36
20
אבל אם אתה לא רוצה לנהל את הדיון על ההצדקה המוסרית אז אל תשתמש בביטוי "להרוס את חברת הלומדים".
או לפחות תעמיד נגד זה "הטבות שהושגו בכוחנות פוליטית סקטוריאלית"
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מה הבעיה *המוסרית* בהשגת הטבות בדרך הפוליטית?'
מה הבעיה *המוסרית* בהשגת הטבות בדרך הפוליטית?
01/01/2020 | 09:31
35
19
כי הבעיה המוסרית בהריסת חברות ברורה. אתה פוגע באנשים בשר ודם, ולא רק אם תצליח להרוס את החברה שלהם, אלא גם בדרך שבה הדברים נעשים. השמצות פרועות ודמוניזציה של חברה שלמה היא בפירוש עוול מוסרי.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה קורא לזה "הריסת חברות". אני יכול באותה מידה '
אתה קורא לזה "הריסת חברות". אני יכול באותה מידה
01/01/2020 | 10:08
34
24
להגיד שמה שהחרדים עושים זה "הריסת חברות".
למשל חברה שאין בה שוויון זכויות וחובות לפי קריטריונים מסויימים היא "חברה נהרסת".
אם נכנסת לדיון מוסרי -סבבה. עכשו תביא את הטיעון שלך להצדקה המוסרית (לא הפוליטית) למתן הטבות דוקא על "לימוד תורה".
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מבחינה מוסרית כל מה שטוב לבני אדם כפרטים הוא טוב מוסרי'
מבחינה מוסרית כל מה שטוב לבני אדם כפרטים הוא טוב מוסרי
01/01/2020 | 10:58
33
15
במדינה מוסרית לגמרי המטרה העליונה היא שבני אדם כפרטים יהיו מאושרים (ובריאים ושבעים וכיוצא באלה). זו מטרתה של ההתארגנות שנקראת "מדינה דמוקרטית". כל דבר שמדינה עושה כדי לקדם את אושרם של אזרחיה הוא מוסרי. במקרה זה יש קבוצה של אנשים שאושרם מתבסס על לימוד תורה, ועל חיים בחברה שמחשיבה לימוד תורה. אז המדינה שתומכת בזה עושה מעשה מוסרי מובהק. הכסף הוא רק אחד האמצעים שבידי המדינה לקדם את אושרם של אנשים אלה, למשל ע"י תשלום קצבה מסויימת שמקלה עליהם להשיג את אושרם.
זה שבפועל הקבוצה הזו נאלצת להשיג את האמצעים לקדם את אושרה בדרכים פוליטיות, כי המדינה מעצמה לא ממהרת לנהוג באופן מוסרי, זה עוול מוסרי נגד בני הקבוצה ולא נגד אף אחד אחר.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'מצויין. רק לא עונה לשאלתי - למה לומדי תורה אמורים לקבל הטבות'
מצויין. רק לא עונה לשאלתי - למה לומדי תורה אמורים לקבל הטבות
01/01/2020 | 11:20
31
18
לעומת כל קבוצה אחרת - שגם אושרה יכול להשתפר אם יקבלו הטבות - למשל לומדי פיזיקה או רוכבי אופנועים.

או שתאוריית המוסר שלך מניחה עולם עם משאבים בלתי מוגבלים?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'עדיף שכולם יקבלו הטבות מירביות'
עדיף שכולם יקבלו הטבות מירביות
<< ההודעה הנוכחית
01/01/2020 | 11:34
30
14
מכיון שהמדינה מעצמה לא נותנת ללומדי התורה הטבות, הם נאלצים להילחם עליהן.
מה אתה רוצה, שיילחמו על הטבות לרוכבי אופנועים?
או אולי שיוותרו על הטבות לעצמם כי רוכבי אופנועים לא מקבלים?
רוכבי האופנוענים הם שצריכים להילחם על הטבות בשביל עצמם. חבל שמגיעים למצב שקבוצות צריכות להילחם בשביל שהמדינה הדמוקרטית תמלא את חובתה כלפיהן (או שהאזרח הבודד צריך להילחם), אבל אנחנו לא חיים בעולם מושלם. אין פירוש הדבר שהאזרח צריך להרכין את ראשו ולוותר על אושרו.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הבנתי. אז אין לך הצדקה מוסרית. חזרת לטיעון הפוליטי. '
הבנתי. אז אין לך הצדקה מוסרית. חזרת לטיעון הפוליטי.
01/01/2020 | 11:58
29
7
לצפיה ב-'הסברתי את ההצדקה המוסרית'
הסברתי את ההצדקה המוסרית
01/01/2020 | 12:05
28
16
נראה שאתה טוען שיש איזו בעיה בדרך שבה האזרחים משיגים הטבות, כאילו היא איכשהו מבטלת את ההצדקה המוסרית לקדם את אושרם. אז זה לא נכון. אין בעיה מוסרית בדרך כי הדרך לעצמה לא פוגעת באף אחד. היא רק לא מקדמת את טובתם של אחרים מלבד האזרח שנלחם על הטבות לעצמו. אבל אין חובה מוסרית על האזרח עצמו לדאוג לזכויות של אזרחים אחרים, במיוחד כאשר הם מסוגלים לדאוג לעצמם.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'זאת אומרת שלשיטתך הצדקה מוסרית היא "מה שהושג הוא מוסרי"'
זאת אומרת שלשיטתך הצדקה מוסרית היא "מה שהושג הוא מוסרי"
01/01/2020 | 13:25
27
17
אני לא דיברתי על הדרך שבה משיגים הטבות. הסכמנו שההטבות התקבלו בדרך דמוקרטית. חשבתי שיש לך הצדקה כלשהי מעבר לעובדה שההטבות הושגו.
אולי המושג של "הצדקה מוסרית" אינו מובן לשנינו באותו אופן.
אנסח אחרת:
נגיד שאוכלוסיית המדינה מחולקת ל5 "חברות לומדים" שהלימוד ללא עבודה מגביר את האושר שלהם:
1. לומדי תורה
2. לומדי פיזיקה
3. לומדי רכיבה על אופנועים
4. לומדי משחקי מחשב
5. לומדי גירוד בביצים.

נתון -אפשר לתת הטבות לקבוצה אחת - ואז היא לא צריכה לעבוד ותהיה מאושרת עד הגג . או לחלק את ההטבות על כל הקבוצות - ואז רק 20% מכל קבוצה לא יצטרכו לעבוד.
שאלה: מה לדעתך נכון לעשות?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'החלוקה שאתה עושה לקבוצות היא לעצמה לא מוסרית'
החלוקה שאתה עושה לקבוצות היא לעצמה לא מוסרית
01/01/2020 | 13:47
26
13
בעיקרון כל אזרח (ולמעשה כל אדם) זכאי ליחס שווה בזכות עצמו. שייכות זו או אחרת לקבוצה לא צריכה לפגוע בזכויות שלו. לכן לא יהיה מוסרי להגיד ללומד פיזיקה אחד שהוא לא יכול ללמוד בגלל שלומד פיזיקה אחר כבר קיבל תמיכה.
השאיפה המוסרית היא שכולם יזכו לאושר המירבי. אתה אומר שהמשאבים מוגבלים ואי אפשר שכולם יקבלו את מלוא התמיכה שתביא אותם לשיא האושר. יכול להיות אבל אז החלוקה לא צריכה להיות לפי שייכות ל"קבוצה". אלא כל אדם לעצמו.
המצב בפועל הוא שהמדינה לא משתדלת במיוחד לספק לאזרחים תמיכה בקידום אושרם, אלא היא בעיקר תומכת במי שמתקשים בכלל לשרוד. לכן נוצרת התופעה שאזרחים בעלי עניין משותף מתאחדים לקבוצה ומשיגים הטבות דרך המנגנון הפוליטי. אבל ההטבות הן לא לקבוצה אלא לפרטים. אפילו שהם דומים זה לזה ויוצרים ביחד קבוצה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'את החלוקה לקבוצות אתה עשית. בכך שהגדרת אותם כ"חברת לומדים". '
את החלוקה לקבוצות אתה עשית. בכך שהגדרת אותם כ"חברת לומדים".
01/01/2020 | 14:31
25
14
אז עכשו הם יחידים? יופי.
אז למה עדיף יחיד לומד תורה מיחיד לומד רכיבה על אופנוע? רק כי הוא חלק מקבוצת לחץ או שיש נימוק נוסף?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'את החלוקה לקבוצות עושים אלה שמתייחסים אל "החרדים"'
את החלוקה לקבוצות עושים אלה שמתייחסים אל "החרדים"
01/01/2020 | 14:43
24
16
והם אפילו לא מזהים את הקבוצות בדיוק, אלא לוקחים איזה מכנה משותף שנראה להם, שבני הקבוצות האלה עצמם לא מסכימים לו.
לומד תורה לא עדיף על אף אחד אחר. אושרו המירבי של כל אזרח הוא המטרה העליונה של המדינה הדמוקרטית. לומד התורה פשוט השכיל להתחבר לחבריו וליצור קבוצת לחץ. הוא נאלץ לעשות זאת כי המדינה מבחינתה שלא ילמד תורה. מבחינתה עדיף שיצא לעבודה. מכיון שהמדינה לא עומדת בחובתה המוסרית כלפיו, הוא עם חבריו גורם למדינה לעשות זאת. אין זו חובתו המוסרית של לומד התורה לדאוג לרוכב האופנוע. לרוכב האופנוע מגיע להיות מאושר בדיוק כמו שמגיע ללומד התורה, אבל הוא ייאלץ להילחם על אושרו בעצמו.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אין "חובתה של המדינה". פריוילגיה של אחד זה נטל של האחר. '
אין "חובתה של המדינה". פריוילגיה של אחד זה נטל של האחר.
01/01/2020 | 16:26
23
23
שום זכות או הטבה לא קיימת אלא כחובה/נטל על מישהו.
אבל ממילא עזבת את הדיון המוסרי ושלחת את כולם לייצר קבוצות לחץ.

נו אז אם ככה אל תנפנף ב"להרוס את חברת הלומדים".
אם לגיטימי להשיג הטבות לפי קבוצות לחץ, אז לפחות באותה מידה לגיטימי לבטל אותן לטובת שוויון בנטל.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא, כי ביטול הטבות פוגע באושרם ורווחתם של בני אדם בשר ודם'
לא, כי ביטול הטבות פוגע באושרם ורווחתם של בני אדם בשר ודם
01/01/2020 | 16:37
22
28
הראיה של אזרחים כנושאים בנטל היא ראיה פשיסטית. בפשיזם האזרח הוא מכשיר בידי המדינה לקדם את מטרותיה ומכיון שכך יש לו תפקידים והוא צריך "לתרום". בדמוקרטיה הכיוון הפוך - המדינה היא אמצעי לקדם את מטרותיהם של האזרחים. אם האזרחים אומללים אז המדינה הדמוקרטית נכשלה.
אזרחים נאלצים להשיג הטבות דרך לחץ פוליטי כי המדינה כושלת. מוטב לתקן את המדינה ולא לפגוע באזרחים.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'דוקא ההצגה שלך היא הפשיסטית - כאילו מדינה היא ישות. '
דוקא ההצגה שלך היא הפשיסטית - כאילו מדינה היא ישות.
01/01/2020 | 18:31
3
24
כאילו המדינה "מצליחה או נכשלת". או שיש לה "מטרות".
בלי תרומה של האזרחים אין "מדינה" - אין מוסדות, אין תשתיות, אין כלכלה, אין ביטחון, אין כלום.
רק תרומה של אזרחים מאפשרת לקיים את כל אלה, כולל את הטרמפיסטים למיניהם.
ת'אמת זה אמור להיות מיותר להסביר את זה. אבל כנראה שלא.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'המדינה היא יישות בכל מקרה, לא רק בפאשיזם'
המדינה היא יישות בכל מקרה, לא רק בפאשיזם
02/01/2020 | 03:05
2
12
המדינה היא יישות כפי שחברה בע"מ היא יישות. גם בדמוקרטיה המדינה היא יישות, וההבדל בין דמוקרטיה לפאשיזם הוא בכיוון: בראשונה האזרחים הם המטרה, בשניה המדינה היא המטרה.
וודאי שבלי תרומה של אזרחים המדינה לא יכולה להתקיים. אבל המדינה הדמוקרטית צריכה להתקיים למען האזרחים ולא האזרחים למען המדינה. המדינה הדמוקרטית מקווה שהאזרחים יתרמו, ואם זה מצליח אז יופי. לא מצליח אז לא הצלחנו. המדינה הפאשיסטית מכריחה אזרחים לתרום, בין שמוצא חן בעיניהם ובין שלא.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'המדינה היא לא ישות כמו שחברה בעמ היא לא ישות. אלה רעיונות. '
המדינה היא לא ישות כמו שחברה בעמ היא לא ישות. אלה רעיונות.
02/01/2020 | 09:39
13
רעיון זה לא ישות.
"מדינה" היא אזרחיה- שהם אנשים.
חברה בעמ היא בעלי המניות והעובדים - שהם אנשים.
מדינה לא יכולה "להיכשל" או "להכריח" או "לקוות" או ואטאבר.
ה"מטרות" הן מטרות של אנשים. בין אם כולם תמימי דעים עם המטרות ובין אם לא.
בכל מדינה -גם דמוקרטית וגם לא - החוק מחייב את כל האזרחים. בין אם הוא מוצא חן בעיניהם ובין אם לא. החוק נאכף באמצעות אנשים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה ממציא הגדרות...'
אתה ממציא הגדרות...
03/01/2020 | 13:50
8
מדינה פאשיסטית היא מדינת לאום קיצונית.
מדינה דמוקרטית היא מדינה בה, בצורה כזאת או אחרת, העם הוא הריבון.
אין קשר בין זה לשיחה. אתה פשוט מנסה לתייג את מי שחולק עליך בתור מחזיק בהשקפה פאשיסטית ואת עצמך בתור מחזיק בהשקפה דמוקרטית.

כל מדינה מטילה נטל מסוים על האזרחים. להתכח לעובדה הזאת לא הופך אותך לדמוקרט, והכרה בעובדה הזאת לא הופכת אף אחד לפאשיסט.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'רגע, אולי צריך גם לדבר מה זה "הטבות". '
רגע, אולי צריך גם לדבר מה זה "הטבות".
01/01/2020 | 18:42
17
29
אתה מסכים שאם מישהו מקבל הטבה מישהו אחר משלם על זה, כן?

או באופן כללי יותר: אם מישהו מקבל משהו, קודם מישהו צריך לתת משהו.
המישהויים הם אנשים בשר ודם שניהם, כן?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא הוגן שיהודים יממנו תחבורה ציבורית חינם לגויים בשבת'
לא הוגן שיהודים יממנו תחבורה ציבורית חינם לגויים בשבת
01/01/2020 | 20:59
1
5
לצפיה ב-'אין דבר כזה יהודים כי '
אין דבר כזה יהודים כי
02/01/2020 | 01:55
15
לפי היהדות אדם הוא יהודי אם אימו יהודיה ואין כל הבדל בין מישהי המוגדרת כיהודיה למישהי אחרת המוגדרת אחרת כשתחבורה ציבורית היא ציבורית היא מיועדת לכולם ואין כל בעיה עם זה זכותך להישאר בבית בשבת וזכותם של אחרים/רות  לנסוע לכל מקום שירצו בתחבורה ציבורית גם בשבת
אתאיזם >>
לצפיה ב-'למעשה לא, הטבות שאזרח מקבל לא באות על *חשבון* אזרח אחר'
למעשה לא, הטבות שאזרח מקבל לא באות על *חשבון* אזרח אחר
02/01/2020 | 03:10
14
23
השיטה היא שאזרחים משלמים מיסים למיניהם, וכל אלה מצטברים לקופה אחת. אז באים פקידים אלה ואחרים וקובעים איך לחלק את הסכום שהצטבר לשימושים והמטרות השונים שהמנגנון הפוליטי מתווה. האזרח משלם מיסים לא לפי החלוקה הסופית אלא לפי כל מיני חוקי מס. החלוקה הסופית אמורה להיות תלויה בהכנסות ממיסים אבל מרכיב ההטבות כל כך קטן יחסית לקופה כולה, שהחלוקה להטבות לא באמת תלויה בסכום שהצטבר. כך שהקטנת הטבות לא תוביל להקטנת נטל המס, והגדלת הטבות לא תוביל לעצמה להגדלת נטל המס. האזרחים ממשיכים לשלם מס אותו דבר בלי קשר להטבות שמקבלים הם או אחרים.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'טוב, לפחות אתה מודה שצריך שיהיו משלמי מיסים לפני שמישהו מקבל'
טוב, לפחות אתה מודה שצריך שיהיו משלמי מיסים לפני שמישהו מקבל
02/01/2020 | 11:23
13
22
משהו.
שנית, נטל המס כן יכול להשתנות. זה עניין של החלטה. וגם אם לא אז אפשר לעשות משהו אחר עם הכסף.
מה שכן אתה צודק שהטבות כספיות ישירות זה סכום קטן יחסית.
הנזק הגדול הוא שאוכלוסיה גדולה לא מייצרת הכנסות לקופה אבל עולה לקופה כמו כל אזרח אחר - תשתיות, ביטחון, חינוך  - שם הכסף הגדול.
לכן אוכלוסיה גדולה (והולכת וגדלה) של טרמפיסטים אידאולוגיים מדרדרת את כלל השרותים לציבור לרמה של עולם שלישי.
מה שכן - זה לא תהליך ליניארי. כשיגמרו המכוניות יגמרו הטרמפים והטרמפיסטים יצטרכו לשנות אידאולוגיה. הבעיה שזה יקרה רק כשבאמת נהיה עולם שלישי, אז כבר לא משנה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'כל מי שצורך בישראל משלם מיסים'
כל מי שצורך בישראל משלם מיסים
02/01/2020 | 11:43
12
30
אין מצב שמישהו לא ישלם מיסים בכלל, כי יש מיסים על צריכה. לכן כולם מייצרים הכנסות לקופה. מי שצורך יותר משלם יותר.
אתה כנראה מדבר על  המס שמשלמים על הכנסות מעבודה, ואז אכן מי שלא עובד לא משלם מס הכנסה. אלא שלמעשה גם מי שעובד בשכר נמוך לא משלם מס, והעובדה היא שמדובר ברוב השכירים במשק. כך שאם אתה רוצה לדבר על "טרמפיסטים" רק כי הם לא משלמים מס הכנסה, יוצא שרוב הציבור בישראל הוא טרמפיסטים.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'למעשה לא. מה שממלא את הקופה זה רק מיסים (מכל הסוגים)'
למעשה לא. מה שממלא את הקופה זה רק מיסים (מכל הסוגים)
02/01/2020 | 19:36
4
35
שבאים ממגזר יצרני. (זה קצת פישוט יתר אבל בעיקרון נכון)
אם המיסים משולמים מכספי קצבאות הם לא ממלאים את הקופה. הם רק פחות מרוקנים אותה.
במובן זה גם כל המגזר הציבורי הוא לא יצרני, גם אם חלקו משלם מיסים גבוהים.
לעומת זאת מי שעובד במגזר היצרני - גם אם הוא מקבל שכר מינימום ולא משלם מס הכנסה -  עדיין כל שאר המיסים שלו הם תוספת לקופה, וזה הרבה מאוד כידוע.

החרדים, מעבר להשתתפותם הנמוכה בעבודה מלכתחילה, כאשר הם כן מועסקים זה הרבה במגזר הציבורי - בכל מיני ג'ובים ברשויות המקומיות, מועצות דתיות, מורים ומורות וכאלה - מגזר לא יצרני מלכתחילה.
וכשזה לא במגזר הציבורי אז יש אצלהם הרבה עבודה בשחור ללא דיווח וללא מיסים.
אבל העיקר - זה הטרמפיסטיות כאידאולוגיה. כדרך חיים. 
רוב הציבור (עדיין רוב אני מקוה), משתדל ללמוד ולרכוש כישורים בסיסיים, משרת בצה"ל, וגם אם מרויח משכורת צנועה או מנהל עסק קטן - מנסה לשפר את מצבו ולהיות בלתי תלוי בעזרה מהקופה הציבורית. 
החרדים לעומת זאת באים בגישה של "קודם נחלוב את הקופה. היא ממילא לא שלנו".
אולי זה נובע מבדלנות ותחושת עליונות. אולי סתם כי אפשר.
אבל נראה שלרובם אין דילמה מוסרית עם זה. 

אתאיזם >>
לצפיה ב-'נו אז עכשיו כל המגזר הציבורי הוא לא יצרני'
נו אז עכשיו כל המגזר הציבורי הוא לא יצרני
03/01/2020 | 02:49
1
14
וגם מורים ומורות? הפתעת אותי פה.
כולם מקבלים הטבות מהמדינה, בדמות תשתיות, ביטחון, סיבסוד תחבורה ציבורית, וניהול החיים כאן בכלל.
יש כאלה שמקבלים קצבאות בכסף ממש לחשבון הבנק שלהם, אבל יכול להיות שהם משתמשים בתשתיות אחרות פחות, ומי שנוסע כל יום ברכב הפאר הפרטי שלו מקבל הטבה בדמות כבישים, ששווה יותר מהקצבה שמקבל מי שאין לו רכב.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'יצרני - במובן של יוצר הכנסות לקופה. לא אם העבודה חשובה '
יצרני - במובן של יוצר הכנסות לקופה. לא אם העבודה חשובה
03/01/2020 | 14:52
16
ולא שום מבחן אחר.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני לוקח את השיחה הצידה, אבל מתוך סקרנות:'
אני לוקח את השיחה הצידה, אבל מתוך סקרנות:
03/01/2020 | 14:07
1
16
נניח שהמדינה רוצה לסלול כביש.

תסריט א: המדינה משלמת 10 מיליון ש"ח לקבלן פרטי שיסלול את הכביש. הוצאות המס שנוצרו לקבלן עקב ההכנסה הזאת עומדות על מיליון ש"ח.
תסריט ב: המדינה מגייסת 50 עובדים (מהנדסים, פועלים, מפעילי מכונות וכו') וחוכרת ציוד על מנת לסלול את הכביש. סך תשלומי השכר והחכירה מסתכמים ל-10 מיליון ש"ח.  העובדים שילמו 700 אלף ש"ח למס הכנסה, והוצאות המס של שחוכר בגין החכירה הסתכמו ל-300 אלפ ש"ח.

במכה התמלאה/התרוקנה קופת המדינה בכל אחד מהתסריטים האלה?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את ההבדל מבחינת הקופה.'
לא הבנתי את ההבדל מבחינת הקופה.
06/01/2020 | 00:48
11
בשני המיקרים המדינה השקיעה 10 מיליון וקיבלה בחזרה 1 מיליון במיסים, לא?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'השוואה דמגוגית קלייטונית טיפוסית.'
השוואה דמגוגית קלייטונית טיפוסית.
02/01/2020 | 21:03
6
19
מי שעובד ולא מגיע לחבות במס הוא בפירוש לא טרמפטיסט. הוא עובד למחייתו, אלא שההכנסות שלו לא מספיק גבוהות (ואגב, כמי שמכיר מקרוב עסקים קטנים - גם הרבה עצמאים לא מגיעים לשלם מס הכנסה).
יש גם מי שעובד ולא רק שהוא לא משלם מס הכנסה, אלא הוא מקבל תוספת מהמדינה (הידועה בתור מס הכנסה שלילי) כי המדינה מעדיפה לעודד עבודה - בדיוק בגלל שהכלכלנים שאתה כל כך אוהב לזלזל בהם יודעים שאדם עובד עולה פחות לקופת המדינה מאדם שלא עובד.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'את התיוג כטרמפיסטים לא אני עשיתי'
את התיוג כטרמפיסטים לא אני עשיתי
03/01/2020 | 02:39
5
13
וודאי שמי שעובד ולא משלם מס הוא לא טרמפיסט. אבל אם בוחרים לסמן אזרחים כטרמפיסטים על פי גובה המס שהם משלמים, התוצאה היא שמתייגים חצי מאזרחי ישראל. אז מי שרוצה לתייג את החרדים כטרמפיסטים צריך למצוא קריטריון אחר.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני לא מדבר על התיוג כטרמפיסטים.'
אני לא מדבר על התיוג כטרמפיסטים.
03/01/2020 | 09:17
4
9
אני מדבר על ההשוואה בין מי שבוחר לעבוד לבין מי שבוחר שלא לעבוד.
לא שאתה צריך שאסביר לך את זה, הרי טיפש אתה לא.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ההשוואה היתה מבחינת תשלום מס הכנסה והיא תקפה'
ההשוואה היתה מבחינת תשלום מס הכנסה והיא תקפה
03/01/2020 | 09:26
3
5
לצפיה ב-'אז... מבחינתך, מי שעובד בשחור ולא מדווח לרשות המיסים שקול '
אז... מבחינתך, מי שעובד בשחור ולא מדווח לרשות המיסים שקול
03/01/2020 | 13:12
2
12
למי שעובד באופן חוקי ורק לא מגיע לחבות מס?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא מבחינתי אלא מבחינת מי שמשווה אזרחים לפי תשלומי מס הכנסה'
לא מבחינתי אלא מבחינת מי שמשווה אזרחים לפי תשלומי מס הכנסה
03/01/2020 | 13:45
1
11
את הטענות שלך תפנה אליו. הסברתי את עצמי די והותר ואני חושב שמי שלא הבין את דברי עד עכשיו לא יבין אותם כבר, אז ניפגש בנושא הבא (או לא)
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ומי בדיוק השווה את האזרחים לפי תשלום מס הכנסה?'
ומי בדיוק השווה את האזרחים לפי תשלום מס הכנסה?
03/01/2020 | 14:00
15
חנוך אמר "הנזק הגדול הוא שאוכלוסיה גדולה לא מייצרת הכנסות לקופה אבל עולה לקופה כמו כל אזרח אחר"
*אתה* החלטת שהוא מדבר על מס הכנסה: "אתה כנראה מדבר על  המס שמשלמים על הכנסות מעבודה".
לא רק זה, הוא עוד הבהיר את עצמו: "למעשה לא. מה שממלא את הקופה זה רק מיסים שבאים ממגזר יצרני. (זה קצת פישוט יתר אבל בעיקרון נכון)", והתעלמת מזה.

במקרה הטוב אתה מגיב על אוטומט לטיעון שאתה מצפה לשמוע אבל לא הועלה, ובמקרה הרע מתווכח במודע איש קש.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אין כל סיבה שאדם יקבל קצבה רק בגלל שהוא מאמין בחבר דמיוני'
אין כל סיבה שאדם יקבל קצבה רק בגלל שהוא מאמין בחבר דמיוני
02/01/2020 | 00:09
14
ובספר שנכתב על ידי בני אדם לפני 3000 שנה בערך על משהו שאולי קרה (וככל הנראה לא קרה ) לפני 6000 שנה נקודה אתה רוצה ללמוד תורה? יופי !תעשה את זה על חשבונך ועל חשבונך בלבד אין צורך שזה יבוא על חשבונם של אחרים
אתאיזם >>
לצפיה ב-'זאת יכולה גם לא להיות בחירה שלהם אם יפסיקו להם את הקצבאות'
זאת יכולה גם לא להיות בחירה שלהם אם יפסיקו להם את הקצבאות
02/01/2020 | 19:27
4
17
והם יהיו חייבים גם אם לא ירצו לשלב עבודה עם לימודי תורה.
אם סטודנטים יכולים לשלב עבודה עם לימודים אז גם אברכים יכולים. זה פשוט לא הוגן.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'נכון, ועכשיו צריך רק להפסיק להם את הקצבאות'
נכון, ועכשיו צריך רק להפסיק להם את הקצבאות
03/01/2020 | 03:00
3
16
מאחר והקצבאות ניתנות להם לא מטוב ליבו של מישהו, ואין מישהו מסויים שאתה יכול לשכנע אותו להפסיק את מתן הקצבאות, אלא הם מקבלים את הקצבאות כי השיגו אותם במהלכים פוליטיים מכוח הדמוקרטיה, הרי מי שרוצה להפסיק להם את הקצבאות צריך לעשות זאת באותה דרך פוליטית. הם בטוח ייאבקו בניסיון כזה.
אני מאחל הצלחה לכל הצדדים.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'נו, מדי פעם אתה גם כותב דברים של טעם...'
נו, מדי פעם אתה גם כותב דברים של טעם...
03/01/2020 | 09:19
2
6
לצפיה ב-'אני כל הזמן כותב דברים של טעם, גם אם זה לא הטעם שלך'
אני כל הזמן כותב דברים של טעם, גם אם זה לא הטעם שלך
03/01/2020 | 09:26
1
5
לצפיה ב-'כן, גם טעם רע זה טעם... '
כן, גם טעם רע זה טעם...
03/01/2020 | 13:10
5
לצפיה ב-'זה רק ניחוש, אבל'
זה רק ניחוש, אבל
31/12/2019 | 16:04
3
25
כל מי שלא גויס עד גיל מסוים (36?) פטור מגיוס.
אם 100% זאת כל האוכלוסיה החרדית, בהערכה מאוד גסה נשמע לי סביר ש-7% כולל את כל הגברים מגיל 18 עד 36.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'הכיוון שלך נשמע דיי הגיוני...'
הכיוון שלך נשמע דיי הגיוני...
31/12/2019 | 22:48
2
20
אם כי עדיין האחוזים נשמעים לי נמוכים מדי. חשבתי שהרבה יותר מהחרדים הם אברכים, אם הם לא יושבים כל היום בישיבות שלהם ולומדים תורה אז מה הם כן עושים?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'קח דוגמה אקטואלית שיכולה להיות קרובה למדויקת '
קח דוגמה אקטואלית שיכולה להיות קרובה למדויקת
31/12/2019 | 23:24
15
אם תחשב את מספר בתי ספר עם כמה כיתות וסך תלמידים שיש 
ואז תשאל את אותה השאלה. מה כל השאר עושים ?

צריכה להיות מערכת שלמה שתקיים אותם .

אבל אתה מתעקש כמו כל האחרים שמנסים לתקשר איתך, לראות רק חלק אחד מהתמונה, בדיוק כמו כל מי שמנסה לעשות תעמולה לצד כלשהו, לא שאכפת לי, אבל זה נשמע קצת מוזר לאיש בגילך .

אתאיזם >>
לצפיה ב-'את האחוזים אפשר לבדוק. ללמ"ס בטח יש לוחות עם אוכלוסיה'
את האחוזים אפשר לבדוק. ללמ"ס בטח יש לוחות עם אוכלוסיה
01/01/2020 | 15:49
10
בפילוח למגזר, מין וגילאים
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מה ייתן לך למצוא אשם ?'
מה ייתן לך למצוא אשם ?
31/12/2019 | 16:22
16
ואם תמצא אשם, זה ישנה את העובדות ?
ככל הנראה יש מי שיודע ולא מספר כי קשה מאוד לעכל את האמת ,
זה יותר נכון כמו עצם שתקועה בגרון אי אפשר לבלוע ואי אפשר להוציא.
- זו היתה סתם מטאפורה .
אתאיזם >>
לצפיה ב-'כל הצדדים אשמים'
כל הצדדים אשמים
31/12/2019 | 19:00
6
16
החברה החילונית אשמה בכך שנתנה לפרזיטיות  ולאכילת החינם מקום בחברה הישראלית  והחברה החרדית דתית (לא רק החרדית)אשמה בכך שהיא שונאת את כל מה שלא היא ולא מוכנה לקחת חלק בחברה הישראלית  ומוכנה רק לקבוע בשביל אחרים איך לחיות מה לאכול מתי לנסוע בתחבורה ציבורית איך להתחתן וכו  עד ששתי האוכלוסיות יתבגרו טיפה המצב הזה לא ישתנה ובגלל המצב הקיים יש גרעון שאין לישראל  איך להחזיר ומתישהוא יצטרכו  לסגור את הברזים לקהילה הדתית חרדית פרזיטית הומופובית וזאת תהיה בעיה גדולה ...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'נפלת במלכודת של הכותרת הפרובוקטיבית '
נפלת במלכודת של הכותרת הפרובוקטיבית
31/12/2019 | 19:21
5
54

יש עובדות ויש נתונים ואי אפשר לנפנף אותם ככה כמו כלום באמירות מנותקות.
זה פשוט המצב וצריך לשים לב למה שקורה. לא תמיד חייב לעשות משהו .
נדמה לי שזה עלה כבר בעניין התח"צ, לא תמיד חייב לעשות משהו כי יכול להגרם יותר נזק ממה שכבר קרה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'זה לא פשוט המצב '
זה לא פשוט המצב
31/12/2019 | 20:06
4
22
זה מצב שכל הצדדים יצרו אין כל סיבה שהפרזיטים לא יצאו ויתגייסו אין כל סיבה שיקבלו מימון חינם על חשבון אחרים ללא יציאה לעבודה ואין כל סיבה שאלה יחליטו על חייהם של אחרים נקודה הדברים האלה לא קורים באף מקום אחר אין כל סיבה שזה יקרה בישראל 
אתאיזם >>
לצפיה ב-'איפה היית עד עכשיו ?'
איפה היית עד עכשיו ?
31/12/2019 | 21:33
3
14
נראה כאילו מישהו איבד שליטה על המצב .
מה קרה היום שלא היה עד עכשיו ?
1.האוכלוסיה החרדית התרבתה באופן טבעי ובלתי נמנע. 
2.תפוצת המידע במרשתת והרשתות החברתיות .
זה מה שקרה ולכן היום אנשים יותר מודעים.
וזאת הבעיה .
כמו שלא מראים לילדים קטנים את כל הסודות שלא יזדעזעו .
האתאיסתים מחטטים ומחטטים ובסוף הסודות יטפחו להם על הפנים.

השוואות במקרה הזה לא תקפות יותר. זה מצב שצריך לחיות איתו .
ואפילו יותר מזה .לא להראות שום סימני התנגדות. אפילו לא בצורה של תפיסת אורח חיים של אתאיזם .
כי זה רק יחמיר את המצב .
כמו שאומרים - בכביש, אל תהיה צודק, תהיה חכם .

זאת המסקנה שלי מכל זה .
אבל זה רק אני .
אתאיזם >>
לצפיה ב-'איבוד השליטה קיים כבר די הרבה זמן '
איבוד השליטה קיים כבר די הרבה זמן
31/12/2019 | 21:59
2
12
1) האוכלוסייה החרדית התרבתה אבל זו לא הבעיה הבעיה היא שהיא חיה על חשבון אחרים ולא מתגייסת ולא עובדת 
2)המידע היה קיים גם לפני הרשת רק שהיום אנשים הרבה פחות סובלניים לעניין הזה ובצדק 
3)אתאיסטים לא חיים על חשבון אחרים בגלל שהם אתאיסטים להבדיל מהחברה הדתית חרדית וגם אתאיסטים לא קובעים לאחרים איך לחיות כמו הפרזיטים ששונאים את כל מי שלא הם

כשבחברה הדתית חרדית יש בעיה גדולה שאם לא יפתרו אותה בקרוב לא תהיה ברירה אלא יצטרכו ליצור מדינה נפרדת ולתת להם לשבור את הראש לבד בבני ברק ומאה שערים 

אתאיזם >>
לצפיה ב-'מי שסובל מרגשי נחיתות תמיד יעשה השוואות .'
מי שסובל מרגשי נחיתות תמיד יעשה השוואות .
31/12/2019 | 23:02
1
17
אתה חושב שחוכמה זה כמו אומנות שתמיד צריך לעשות משהו 
רק משוגעים מחפשים לעשות כל הזמן משהו .
אף אחד לא צריך לפתור  שום בעיה תהיה רגוע עם זה .

זה שאנשים לא סובלניים זה בגלל שמישהו גרם להם את זה .
ולדעתי זה מכוון . לבדוק אם אנשים עוד חיים פה ומגיבים לגירויים 
של לוחמה פסיכולוגית ושטיפת מוח .
ואנשים אכן מגיבים וימשיכו להגיב יותר  וזה לא טוב, כי אז הם יגלו עד כמה המצב גרוע .
לאוכלוסיה החרדית יש מקורות בלתי נדלים של נכסים שאתה אפילו לא יכול התחיל לדמיין והם לא צריכים את הכסף שלך או לחיות על חשבון מישהו אחר .
כמו שהאוכלוסיה החרדית גדלה כך גם כל האוכלוסיה גדלה ואם יש מישהו ששם את הפוקוס עליהם יש לו כנראה איזו מטרה להשיג.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'צר לי '
צר לי
01/01/2020 | 01:22
24
אבל  כשאתה לא חי לפי מה שיש לך אתה חייב לעשות משהו והחרדים למשל  לא חיים לפי מה שיש להם אם יש להם נכסים ומקורות בשביל מה הם צריכים קצבאות על חשבון אחרים?זה או שיש להם מקורות הכנסה ונכסים או שלא אם יש הרי שאין להם צורך בקצבאות שהם מקבלים זה או זה או זה תחליט שנה אזרחית טובה 
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
02/01/2020 | 22:35
15
ההגדרה המקובלת של אברך היא צעיר בשנים הראשונות אחרי חתונתו המקדיש את רוב עיתותיו ללימוד בישיבה או בכולל (בארץ הרחיבו את המושג ואפשר למצוא גם אברכים ישישים. הכוונה המקורית היתה שאחרי כמה שנים בכולל יתכבדו האברכים וימצאו לעצמם עבודה ). לפי הלמ"ס (אוכלוסיה לפי קבוצות גיל, 2017) ניתן לפלח את קבוצת הגיל הרלבנטית (להערכתי- גילאי 20-29). כיוון שהפילוח נעשה לפי מחוזות והחלוקה הדמוגרפית של החרדים היא מוטת צעירים (ילודה גבוהה מהממוצע הארצי) בחרתי את הנתון  ממחוז ירושלים (יש כאן בודאי קירוב אבל אני לא חושב שהטעות משמעותית)-  17%. חצי מנתון זה (אין אברכיות) - 8.5%. תוריד קצת נושרים ושבבניקים וחוזרים בשאלה ומתגייסים לצה"ל ואתה בגבולות שהציב הפודקאסט- 6-7%. זה כמובן לא אחוז החרדים שלא שירתו בצה"ל אלא רק חרדים בגילאים מסוימים שלא משרתים בצה"ל. כדי לחשב את האחוז האמיתי נתבונן למשל ב- 2017 (לא מצאתי נתונים עדכניים יותר)- 27,440 בדחיית שרות, 2,846 בפטור מלא, 3,070 התגייסו. כלומר כ- 9% מהחרדים התגייסו בפועל לצה"ל. מכיוון שעל פי מה שפרסמה כרמלה מנשה ונתון היום בחקירה פנימית בצה"ל- נתוני הגיוס של החרדים נופחו פי 2 מהמציאות, האחוז האמיתי הוא כנראה סביב 5% גיוס בקרב החרדים. אחד מכל עשרים.
ולהשומע ינעם. 
אתאיזם >>

הודעות אחרונות

15:22 | 15.02.20 צארלס דאווין
23:47 | 11.02.20 עוצמה סגולה
21:45 | 03.02.20 עוצמה סגולה
14:46 | 03.02.20 ברוך גולשטיין
21:28 | 09.01.20 pozetiv
15:20 | 02.01.20 pozetiv
22:48 | 01.01.20 ברוך גולשטיין
08:08 | 31.12.19 פלוני אדמוני
19:42 | 26.12.19 פלוני אדמוני
16:49 | 19.12.19 pozetiv
08:16 | 16.12.19 הארי פוטצר
22:08 | 12.12.19 pozetiv

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ