אתאיסטים, טיפשותכם נגזרת מעצם העובדה שאתם אתאיסטים

• פותח הנושא hnc
  • פורסם בתאריך

RonspotNL

New member
צר לי

מכיוון שזו רק אמונה אי אפשר להוכיח שהחבר הדמיוני קיים גם לא שהוא התקיים מאז ומתמיד ולכן יש גם 4000 דתות ואמונות עם אותו הרעיון בדיוק ולכן זו אמונה חסרת בסיס

חנוך25

New member
אין "תהליך טבעי". אם זה "תהליך" זה מלאכותי.

כי לתהליך יש תכלית. בהגדרה.
"תהליך טבעי" זה מטאפורה.

hnc

New member
האם האבולוציה אינה תהליך טבעי?

האם יצירתך ע"י הוריך החל מהזיון ועד לידתך אינם תהליך טבעי?
האם כשיורד גשם שמחיה את הצומח האם זה אינו תהליך טבעי?

חנוך25

New member
זה לא "תהליך". זה פשוט "מה שקורה". אין שום נקודה של

"סוף התהליך" בלי קביעה שרירותית של תכלית. הגשם לא יורד במטרה להחיות את הצומח. תא הזרע מתחבר עם ביצית בלי מטרה שנקבעת מראש.

מה שקורה זה מה שקורה. אנחנו, בתור יצורים תבוניים מציינים כל מיני אבני דרך לפי מה שחשוב לנו.

hnc

New member
לתהליך לא חייב להיות סוף...

ואתה לא יודע ש"הגשם לא יורד במטרה להחיות את הצומח". אתה רק חושב ככה וזה נראה לך ככה כי אתה מבין רק חלק זערורי שנראה לך מהמציאות השלמה והרחבה יותר שבה הכל קשור להכל, ושבה בין היתר חלקו של הגשם במציאות השלמה הזאת זה להחיות את הצומח.
במציאות הזאת שום דבר הוא לא פשוט מה שקורה.

חנוך25

New member
אני לא *יודע* שהגשם יורד במטרה להחיות את הצומח ולכן אני לא

אומר שהוא יורד במטרה להחיות את הצומח. או לכל מטרה אחרת. או למטרה בכלל. או שיש פה תהליך. או ש"הכל קשור בהכל" . Whatever rhat means

אני כן שמח שיורד גשם - כי חיי תלויים בקיום צמחים לתזונתי. אבל ממש אין לי את היהירות לחשוב שלגשם (או לכל תופעה טבעית) אכפת ממני.

אתה חושב שכן? סבבה. אם זה עושה לך טוב- עוד יותר סבבה.

hnc

New member
לפי מה שכתבת ברור שלא הבנת.

כתבת כך: "אבל ממש אין לי את היהירות לחשוב שלגשם (או לכל תופעה טבעית) אכפת ממני"
איפה כתבתי שלגשם איכפת ממך?
למה כשמישהו יודע משהו זאת תמיד יהירות?
שמע, המציאות היא מערכת בדומה לגוף האדם. האם לאף שלך איכפת ממך? לתחת שלך איכפת ממך?

hnc

New member
התכלית של האף והתחת כמו של כל איבר אחר

זה קיומו של הגוף כולו,לא?

חנוך25

New member
לא יודע. אולי התפקיד שלהם לרקוד סמבה והם מתרשלים בתפקידם?

אני שואל ברצינות. לא מסתלבט עליך.
אם מעניין אותך ללבן את העניין מציע שתפתח שרשור חדש. פה זה כבר קבור עמוק ואף אחד לא רואה.

hnc

New member
אתה באמת לא טיפש. אז למה לדבר שטויות על כל שהאף והתחת שלך

תפקידם לרקוד סמבה?מה זה קשור בכלל?ראית פעם אף ותחת שרוקדים סמבה?...

מצד שני, אתה יודע שללא האף והתחת כל הגוף שלך לא היה יכול להתקיים ושיש להם מטרה בכל המערכת הזאת שנקראת גוף האדם.
לי אין מה ללבן כי כמעט נגמרו לי המילים איתך, אבל אם בא לך פתח אתה פוסט חדש ונראה מה יאמרו שאר הגולשים בפורום על הנושא.

BravoMan

Active member
אתה, כמו פסקל, טועה בחישוב:

ראשית כל, צריך להבין שבתור נוצרי, פסקל מדבר יותר על "לקבל את אלוהים" מאשר להאמין בו.
&nbsp
אם אתה פועל בצורה מסוימת מתוך פחד ש-"אולי יענישו אותי", זה לא אומר שאתה באמת, בתוך לבבך מאמין שאלוהים קיים.
אתה רק "מכסה את התחת שלך", קונה ביטוח למקרה של "מה אם".
&nbsp
לאלוהים הנוצרי זה מספיק, לאלוהים היהודי ממש לא.
&nbsp
אם הדרישה לתגמול היא אמונה אמתית כפי שיש לדתיים, הרי שסיכוייך לזכות באותו "תגמול נצחי" הם מראש 0%.
המשחק מכור - אם באת בגלל הימור, כבר הפסדת.
&nbsp
תבין - ההימור של פסקל לא בא לשכנע שיש אלוהים, אלא שעדיף לך להתנהג כאילו יש אלוהים.
&nbsp
בהמשך, אתה לא מחשב נכון את מחיר הכרטיס:
כרטיס פיס עולה כאין וכאפס לאומת מחיר הכרטיס לזכייה בגן עדן.
עבור רוב האנשים, כרטיס פיס עולה שבריר קטן של משכורת חודשית. ואתה יכול לקנות הרבה כרטיסים ולשפר את הסיכויים שלך.
&nbsp
אבל דת - המחיר שלה הוא כל החיים שלך. ואתה מהמר רק פעם אחת!
נכון, אם צדקת וזכית - יש לך חיי נצח, אבל אם הפסדת - הפסדת את כל מה שהיה לך אי פעם! הפסדת את החיים היחידים שיש ושהיו לך עלי אדמות.
&nbsp
בפיס לרוב האנשים הולכים כמה עשרות, במקרה גרוע כמה מאות שקלים בחודש.
&nbsp
דמיין לך פיס, שעבור כרטיס אחד - משחק חד פעמי, היית צריך לשלם את כל מה שיש לך, ואם אתה מפסיד, אתה נשאר ערום ברחוב, בלי בית, בלי אוכל, בלי עבודה, ואפילו בלי משפחה וחברים!
&nbsp
היית משחק פיס בתנאים כאלה?
&nbsp
אבל זה עוד לא הכל!
ההימור של פסקל כולל 3 מצבים ולא 2:
1. אין אלוהים. לפי פסקל, במקרה כזה לא הפסדנו כלום לא משנה אם האמנו או לא, אבל כבר כתבתי לך למה זה לא נכון.
&nbsp
2. יש אלוהים וקיבלנו אותו - במצב הזה זכינו בחיי נצח, וזה מצוין!
&nbsp
3. יש אלוהים ולא קיבלנו אותו - במצב זה אנו זוכים לעונש נצחי - עינויים בגהינום!
&nbsp
עכשיו תגיד לי אתה: מה היית מעדיף שיקרה כשתמות: שפשוט תחדל להתקיים ולא תרגיש כלום, או שתלך לגהינום ועינו אותך שם לנצח?
&nbsp
ההימור של פסק מכיל מצב הספד שהוא הרבה יותר איום ונורא "מההפסד" האתאיסטי.
&nbsp
זה כמו להשקיע את כל רכושך בכרטיס פיס אחד, ואז אם יוצאים לך מספרים לא נכונים יבוא מישהו לתת לך מכות למשך כל חייך.
אפילו גרוע יותר - המכות ימשכו לנצח ולא תוכל לברוח מהן לעולם!
&nbsp
לפי ההימור של פסקל, עדיף לכולנו שלא יהיה אלוהים.
כך נוכל לחיות את חיינו כפי שאנו רוצים ורואים לנכון, וגם לא נצטרך לחשוש מעונש נצחי בגלל טעות הכי קטנה ומטופשת.
&nbsp
חשב מחדש!

BravoMan

Active member
מה הבעיה?

אתה חושב שרק בגלל שפסקל היה מתמטיקאי דגול, כל דבר שהוא אומר נכון?

הנושא לפנינו הוא לא באמת נושא מתמטי, הוא נושא דתי, וכאן פסקל טעה ובגדול.

אתה יודע שאייזיק ניוטון היה גם אלכימאי ולא רק פיזיקאי?
חוקי הפיזיקה שהוא ניסח נכונים ושימושיים עד היום, אבל מכל העבודה שלו באלכימיה מעולם לא יצא שום דבר, כי אלכימיה זה אוסף שטויות בדיוני שלא יכול לעבוד.

אז כן - פסקל טעה. הוא טעה כי במקום להיצמד למתמטיקה שהיא הצד החזק שלו, הוא ניסה לנסח משהו על בסיס אמונה שלו, שהיא עצמה חסרת בסיס ואינה מעוגנת במציאות.

לטעון שמישהו צודק בתחום א' רק בגלל שהוא נחשב גאון בתחום ב' זה כשל לוגי.

BravoMan

Active member
נראה שהיה לך הרבה זמן להשתעמם, כי הצלחת לדחוס המון

טמטום להודעה אחת ספציפית.
&nbsp
אני אעמיד פנים שאתה באמת מצפה לתגובה, ואתן לך אחת, רק כדי שתוכל שוב לבזות את עצמך בפני כל מי שקורא בפורום בכך שתקלל אותי כמו ילד קטן במקום להתייחס לעניין.
&nbsp
אם קיים אחד מ-1000 אלים שאנשים דתיים טוענים שקיימים, הרי שכולנו נדפקנו.
אין אדם שיזכה לגן עדן בעולם הבא שכן אין סיכוי שאדם מסוים יעמוד בדרישות של אותו אל.
&nbsp
יש 1000 דתות, כל אחת עם דרישות סותרות.
אפילו יהדות, איסלאם ונצרות - שכביכול באות מאותו שורש, סותרות אחת את השנייה בדברים בסיסיים.
ביהדות יש קידוש, באיסלאם אסור יין.
ביהדות אסור דמות אל, הנוצרים מסתובבים איתה בכל מקום.
לפי האיסלאם מוחמד הוא הנביא האחרון, הנוצרים לא מקבלים אותו כלל.
&nbsp
וזה רק הדברים הבולטים.
&nbsp
בקיצור, אני כאתאיסט מרוויח המון, משום שלי אין סיבה לחשוש מעונש נצחי בגיהנום, או מכך שאצטרך לעבור כל מיני "תיקונים" בכל מיני גלגולים שאני אסבול בהם.
נגמר - נגמר.
&nbsp
אבל אתה אפילו לא מסוגל לסיים הודעה בלי לסתור את הטיעון של עצמך:
הרי כתבת שאגנוסטיים הם הכי חכמים.
&nbsp
אבל איך זה יכול להיות אם רק המאמין האמתי ירוויח? מה האגנוסטי מרוויח? רק חוסר ידיעה אחד עצום!
אם קיים אל ועולם הבא, האגנוסטי ייענש בדיוק כמו האתאיסט - מרבית האלים לא סובלים את אלה שלא מאמינים בצורה ספציפית בהם.
תאמין באל הלא נכון, או תיתן אפשרות שווה שקיים אל לא נכון, והלך עליך.
&nbsp
עדיף כבר לזרוק את כל הזבל הזה לפח, וגמרנו.
&nbsp
אה, ובאשר ל-"נחמה" שבדת - זה כמו אופיום שנותנים למי שמדמם למוות: זה אולי מקטין את הכאב, אבל לא יציל את הפצוע.
ואם הפצוע ישרוד, אז הוא יצא מכור. סתם סם מזיק.
&nbsp
ואל תשקר שהמצאת את הטיעון בעצמך. זה טיעון כ"כ ידוע, שאני בטוח ששמעת אותו מאיזה רב מסכן שבעצמו התיימר להמציא אותו למרות ששמע אותו מרב מסכן אחר, ובאת בהתלהבות לכאן במחשבה שתפתיע מישהו.
&nbsp
אבל כמו כל שאר הקשקושים שלך - הטיעון אינו מקורי כלל.

hnc

New member
מה יש לקלל אותך? דיסלקט, אתה כבר מקולל

לא סתם אמרתי שאתה אחד משני הטיפשים ביותר כאן.לא הראית בכלום שלך כאתאיסט אין מה להרוויח בכל מקרה. אין לך מה להרוויח. שכח מזה, גם אם מחר תוכיח שאין אלוהים.
גם כמובן לא הראית שאין לך מה להפסיד אפילו לא להפסיד את הנחמה שבטמטומך כל כך זלזלת בה, ושיש בה הרבה יותר ממה שהמוח הקטן שלך מסוגל לקלוט.

hnc

New member
ואני שומע משהו מרב וכותב פה בשבת?

כמה טמבליות יש בך טמבלמן מיסכן?

hnc

New member
הצחקת אותי שוב. רק אתה פחות מתוחכם מחברנו המחב"ת המצוי...

למעלה