באיזה אלוהים אתה מאמין ?

pozetiv

New member
באיזה אלוהים אתה מאמין ?

לפני שמישהו אומר אני לא מאמין באלוהים, קודם כל צריך להבין מיהו אלוהים כדי לא להאמין בו .

בשביל להבין מיהו אלוהים מגוף ראשון ולא כמשהו שמישהו אחר אמר לך, צריך להסתכל על מה שקורה בחיים, ממש לחקור, ולשים לב לכל פרט .

עובדה ידועה היא כאשר הולכים לישון עייפים, קמים עם כוחות חדשים כמו שמטעינים בטריה .

בדרך כלל במשך היום לאדם יש מודעות למה שקורה סביבו זה נקרא הכרה ויש לו שכל שמנתח את מה שהוא רואה והוא מחליט החלטות לגבי מה לעשות עם מה שהוא רואה.

לעומת זאת בלילה אין הכרה, השכל לא עובד, אין לו חומרים להיתפס בהם, הרי זה חלום, זה לא מוחשי, וכל דבר מתחלף בדבר אחר במהירות, כך שלא ניתן להחליט החלטות ומה יעזרו החלטות במצב כזה ?

אלו עובדות ידועות שכול אחד מכיר .

כדי להבין מהו אלוהים צריך להסתכל על התפר שבין שינה לעירות, וזה דבר מאוד חשוב .

בשניה שמתעוררים ולפני שמתעוררים, המיקוד הולך מבפנים לבחוץ, המיקוד הוא השכל כמו עדשה שמקבלת פוקוס, לפני שהתעוררנו התודעה השתמשה בנו כדי לחלום ואחרי שהתעוררנו התודעה משתמשת בנו כדי לחשוב.

אין לנו שליטה על התודעה הזאת, היא באה והולכת, עוברת דרכנו, זאת תודעה שמכילה הכל ונמצאת בזמן הווה, כל הזמן, וכל זה קורה דרכנו.

ברגע שהתעוררנו התודעה של כל אחד מתחילה לראות דואליות, כל אחד כמו שהוא רוצה לראות, טוב רע רוצה לא רוצה וכן הלאה. זה לא היה שם קודם, לפני שהתעוררנו, ועכשיו הדואליות נמצאת, כי כך השכל עובד, השכל התעורר.

אחר כך, בלילה, השכל נרדם והתודעה לוקחת את כל החוויות ומשתמשת בהם ואף אחד לא יודע בשביל מה, אבל לדעת את זה, זה כבר התחלה טובה במקום להיות נשלט על ידי מחזוריות של שינה ועירות.

זה המסר שאלוהים רוצה שנשים לב אליו, כמו שהשמש זורחת ושוקעת ולאף אחד אין שליטה על זה, כך השכל מתעורר ונרדם ולאף אחד אין שליטה על זה .

אלוהים התודעה או איך שלא תקרא לזה -כי אין לזה שם - הוא זה שעומד מאחורי הקלעים בזמן שאנחנו בתוך הגלגל ענק הזה והוא זה שנותן לך את האופציה הזאת בכלל להרגיש חי או להבין דברים כאלה.

אז להגיד אני לא מאמין באלוהים זה כמו להגיד שמרוב שאני עסוק בכל מה שקורה בעירות ובחלום לא שמתי לב שיש מישהו שהיה פה לפני ויהיה פה אחרי .

hnc

New member
תגיד, התחלת להסניף עוד דברים חוץ מדפי גמרא?

סתם, אני אענה לך.
האתאיסטים הם אתאיסטים בעיקר של האלוהים שברא את היקום ב-6 ימים למרות שהוא כל-יכול, ושגורם לדברים רעים מאוד למרות שהוא רחמן וחנון וכיוצא באלה דברים.
גם אני אתאיסט של האלוהים הזה. ואני גם אתאיסט של אלוהים שעכשיו הסברת עליו. אבל אני תאיסט בכל לבי כשמדובר באלוהים כמו שהמקובלים אומרים שאלוהים= הטבע או כמו שאני אומר שאלוהים=המציאות, ואני חושב שגם האתאיסטים המושבעים ביותר ברובם יכולים לקבל אלוהים כזה ואפילו להבין אותו כמו שאנחנו מבינים אותו.

pozetiv

New member
על זה בדיוק אני מדבר

הניחוחות של הטיפשות שלך שאני מסניף בתדירות גבוהה לאחרונה, ממסטלים אותי כלכך, אני כבר לא יכול יותר.

תראה כמה טיפש אתה יכול להיות - המקובלים אומרים, המדענים אומרים, ההם אומרים וזה כתוב שם ,,
ומה אתה אומר? שום דבר.
אף אחד לא צריך אותך פה כדי שתגיד מה שמישהו אחר אומר.
אתה חושב שיש פה חמורים שלא יודעים לכרות מידע ולהצליב את התוצאות ?

להגיד אלוהים הוא הטבע או המציאות או מה שלא יהיה, זה עדיין נמצא בטווח של ההכרה שלך, בזמן שאתה ער. ואתה מפרש את המציאות איך שאתה רוצה. וכל אחד מפרש איך שהוא רוצה. אז לא יכול להיות שאלוהים הוא הטבע או המציאות, כי זאת רק פרשנות, אתה מבין את ההבדל ?

ועוד דבר, כל מה שאתה קולט, שבה מבחוץ, הוא בסך הכל אותות אלקטרומגנטיים שהמוח הופך אותם לאינפורמציה, אז מה אתה חושב שהאותות האלקטרומגנטיים האלו שאתה קולט כמו שכל אחד קולט הם אלוהים ?
אולי תשאל את המקובלים מה הם חושבים על זה.

אלוהים שהוא אותות אלקטרומגנטיים זה הדבר הכי מטופש שבן אדם יכול לחשוב עליו .

hnc

New member
מרוב הסנפות נדפק לך המוח ונהפכת למטומטם כמו האידיוטמן חברך

כרגע כתבתי שבשבילי אלוהים=המציאות וזה לא להגיד רק מה שמישהו אחר אומר.
ובנוסף פוזי המסניף דפוק השכל, אלוהים=הטבע או אלוהים=המציאות זאת לא פרשנות זה =.זה בדיוק מה שהוא אלוהים כמו שלזוז, לנוע,לזוע, זה לא פרשנות אלא אותו הדבר.
ועכשיו לך תסניף עוד כמה שורות שידפק לך השכל עוד יותר.

pozetiv

New member
אלוהים = טבע, זה משוואה ?

אם כך, אתה צריך לדעת מהם הגורמים שבכל צד של המשוואה .

מהו אלוהים ומהו טבע .

כמו שלדוגמא במשוואה E=mc² שבטח אתה מכיר על בוריה,
בצד אחד של המשוואה יש E שמסמל אנרגיה ויש כמה צורות של אנרגיה
ובצד השני של המשוואה יש מאסה כפול מהירות האור בריבוע ואתה בטח יודע שמאסה זה לא משקל ומהירות האור שהיא בעצם דרך לחלק לזמן ולמה בכלל צריך להעלות את המהירות בריבוע שמתייחס לשטחים, אתה בטח ובטח יודע .

כל זה קשור לטבע .[=טבע]

כמו שאתה צריך לדעת דברים כאלה כך אתה צריך לדעת מה נמצא בצד השני של המשוואה[ = אלוהים ].

או שאתה סתם מנחש ומשחק בנדמה לי .
עדיין לא ברור לי מעל לכל ספק אם עומד מולי גאון או אחד שרוצה להיות כזה.

hnc

New member
יצא שבת ויצאת מההסגר?

איפה כתבתי את המילה "משוואה"? אתה יכול להראות לי?
מה שכן כתבתי זה שכמו שהמילים לנוע לזוע ולזוז מתארים אותו הדבר כך בשבילי אלוהים והמציאות מתארים את אותו הדבר.
פוזי ידידי, כתבתי כבר מאמרים שחלק מהם פורסמו באינטנרט ועם תגובות מצויינות ובמקומות שלא מפרסמים כל דבר, אבל אין לי בעיה שתחשוב עליי מה שאתה רוצה. לא מפריע לי.

pozetiv

New member
המילים לנוע לזוע ולזוז משמשים בתחביר לתיאורים שונים לגמרי

תנועה - שינוי במיקום של גוף במהלך הזמן. הקוף עושה תנועות משונות בידיים.

תזוזה - שינוי במצב או במיקום של דבר. כמו תזוזה של חוליה בגב .

תזוע היא בכלל מילה בארמית
פרקי אבות
בֶּן בַּג בַּג אוֹמֵר, הֲפָךְ בָּהּ וַהֲפָךְ בָּהּ, דְּכֹלָּא בָהּ. ובָהּ תֶּחֱזֵי, וְסִיב וּבְלֵה בַהּ, וּמִנַּהּ לָא תְזוּעַ, שֶׁאֵין לְךָ מִדָּה טוֹבָה הֵימֶנָּה.
משמעות מילה זו לפי ההקשר היא לא להרפות אפילו לרגע שזה בדיוק ההיפך התיאור שניסית להמחיש .

אני כבר לא יודע. אולי אני המטומטם פה שמסביר דברים בסיסיים למי שכתב כבר מאמרים שחלק מהם פורסמו באינטנרט ועם תגובות מצויינות ובמקומות שלא מפרסמים כל דבר, בלה, בלה, בלה .

hnc

New member
פוזי היקר המסניף אותיות מדפי הגמרא, תסתכל במילון

קח:
https://milog.co.il/לזוז/s/נרדפות
יש שם אפילו עוד מילים שמתארים אותו הדבר כמו מש.
לגבי המטומטם, פה יצאת מטומטם.
אבל בדרך כלל קשה להחליט לגביך כי לפעמים אתה מקשקש שטויות מטומטמום כמו הטמבלמן ולפעמים אתה כותב דברים לעניין ופחות מנסה להיות מקורי. אז קשה להחליט.

pozetiv

New member
הקישור מפנה לאתר של מילים נרדפות

אז אתה אומר שטבע הוא מילה נרדפת לאלוהים ?
כמו שאווירון הוא מילה נרדפת למטוס .
תסביר לאט כדי שאבין מהר.

hnc

New member
מה יהיה פוזי? עוד לא הבנת מה אני אומר?

מבחינתי המציאות מילה נרדפת לאלוהים. שתי מילים שהן אותו הדבר בעצם.
הנה, הסברתי לאט,בקצרה, ולא מסובך, עכשיו הבנת?

pozetiv

New member
אז אם אין מציאות אין אלוהים ?

ומה קורה כשחולמים גם אין אלוהים ?

hnc

New member
היית צריך להבין זאת כבר.

בטח, אם אין מציאות אין אלוהים כי באין מציאות נשאר האין. כלום.
והיית אמור גם להבין כבר שהחלומות הם חלק מהמציאות אז גם כשחולמים יש אלוהים.

pozetiv

New member
לפני שיש לך זיכרונות אתה חייב להיות ער .

ורק אחר כך אתה בוחן ומתבונן בזיכרונות שלך .
זיכרון לא יכול להתבונן בזיכרון אלא רק מי שער יכול להתבונן בזיכרונות וזיכרונות הם חלק מהמציאות.

אז אחד מן השנים או שאתה לא ער או שאין לך זכרונות.

כשאתה אומר אין מציאות אין אלוהים אתה בעצם מצביע על מצב שאתה לא נמצא בו לא היית בו ואין לך שמץ של מושג לגבי מה שאתה טוען.
ואולי בכלל מדובר בבעיה הרבה יותר חמורה
לא חושב שיש פיתרון לבעיה הזאת אולי עד שלא תתנקה מהדברים החזקים שלקחת, כי התחלת הפיתרון חייבת להיות במודעות לבעיה.

hnc

New member
עוד פעם אתה משחק אותה את הפסיכולוג המסניף?

מה עכשיו קשור ער וזיכרונות לזה שהמציאות שהיא האלוהים נמצאת מעליך, תמיד, כשאתה ער,ישן, חולם, יש לך זיכרונות,אין לך זכרונות, מסניף שורות מדפי גמרא, בהפסקה מההסנפות...
מה הקשר בכלל?

pozetiv

New member
מה נסגר איתך ?

אתה חייב להחליט -
או
שהמציאות שהיא האלוהים נמצאת מעליך
או ש-
ציטוט מדויק שלך -* שאלוהים= הטבע או כמו שאני אומר שאלוהים=המציאות*

אם אלוהים =המציאות ואתה =המציאות אז אלוהים לעולם לא יכול להיות מעלייך.

או שאתה לא המציאות, ואתה לא קיים, ונמצא באין, בכלום .

אתה רואה אפילו אותי הצלחת לבלבל .
תסביר לי כמו למטומטם ואני אבין כמו חכם.

hnc

New member
פוזי, התבלבלת, זה פשוט.

&nbsp
לא רק אני=המציאות. אלא מה שקיים,הכל=המציאות.
וביותר ברור, כשאני אומר מציאות אני מתכוןן לכל שיש,היה ויהיה. לכן, המציאות מעליך כי היא שם תמיד גם כשאתה אינך, עדיין לא נולדת, כשאתה מת, כשאתה ער או ישן,עם זיכרונות או בלי זיכרונות, מסניף או לא מסניף...
עכשיו הבנת כמו חכם או עוד לא?

pozetiv

New member
מה שהיה נמצא רק בזיכרון

וזיכרון הוא רק פרשנות אחת לגבי מה שהיה.
מה שיהיה,,, מי יודע מה יהיה ?

זה אומר שהמציאות היא ההווה בלבד, נקודה עם סימן קריאה.

hnc

New member
לא פוזי, אתה טועה.

אם המציאות היא ההווה בלבד אז גם העבר היה פעם הווה ולכן הוא חלק מהמציאות וגם מה שיהיה יהיה הווה כמו ממש מה שאני אכתוב עוד שנייה, "עכשיו", הוא נהיה הווה, ולכן המציאות היא מה שהיה,הווה,ויהיה...
עכשיו הבנת סוף סוף כמו חכם או שעדיין לא ויש עוד קושיות ושאלות שהתשובות עליהן באמת פשוטות ורק אתה מסבך אותן?

pozetiv

New member
המציאות היא איפה שאתה נמצא .

אתה לא נמצא בעבר וגם לא בעתיד, אתה נמצא בהווה, זאת המציאות שלך .

אולי לא שמת לב, במקום להוכיח אותי על טעותי, מה שאתה בעצם עושה זה, להגיד שהעבר היה פעם הווה.
ואפילו לא שם לב שאתה מצדיק אותי בזה שאני אומר שהמציאות היא ההווה .
ואם המציאות היא ההווה זה אומר שהמציאות אינה אלוהים כי אלוהים היה הווה ויהיה .

רוצה שאני אצייר לך את זה על פלקט גדול בצורה יותר ברורה ?

hnc

New member
קשה לך להבין. אני יודע.

לא משנה.
המציאות היא לא איפה שאתה נמצא אלא מה שקיים.
רוצה קישור למילון אולי יעזור לך להבין?
ברגע שהמציאות היא מה שקיים וכל עבר היה קיים והעתיד יהיה קיים אז גם הם חלק מהמציאות, וזה בלי שנכנס לדברים יותר עמוקים (שיהיה לך עוד יותר קשה להבין...
) כמו שבמציאות בהחלט אפשרי ואפילו יותר מכך שכל הזמנים, עבר, הווה ועתיד מתרחשים יחד, אבל כאמור אני חושב שזה ממש גדול עליך.

למעלה