אם למישהו היה ספק שאנו חיים בתאוקרטיה:

BravoMan

Active member
איך זה קשור? גם אתה פתאום אבדת יכולת הבנת הנקרא

כמו hnc?
&nbsp
מדובר על דיון בהארכת מעצר, לא מעצר עצמו.
לא האם יש תיק וצריך לעלות למשפט, לא האם זכאי או לא זכאי, ולא האם לעצור אותו בכלל או לא לעצור אותו.
&nbsp
מדובר בדיון מאוד ספציפי. דיון שעדיין צריך להתקיים לפי חוקי מדינת ישראל.
&nbsp
מה לא ברור?

hnc

New member
טומטומן,כשדנים בהארכת מעצר הבן אדם כבר במעצר

ורק רוצים להאריך לו את המעצר, ולא להעריך את המעצר כפי שכתבת.
חוץ מזה הדיסלקט שלא מבין כלום בהבנת הנקרא מדבר על הבנת הנקרא, אה דיסלקטמן?

חנוך25

New member
מה שלא ברור...יותר נכון מה שמוזר,

שלדעתך האריכו את המעצר בגלל הנסיעה בכיפור ולא בגלל שהוא הרג רוכב אופניים או סוחר בסמים.
כי אני די בטוח שאתה יודע שלפי חוקי מדינת ישראל אסור להרוג רוכבי אופניים (אפילו ביום כיפור ואפילו אם הרמזור ירוק), ואסור לסחור בסמים.

BravoMan

Active member
כי זה הטיעון שנציג המשטרה העלה והשופט קיבל -

לא טיעון הסמים, ולא טיעון "הוא הגר ילד", אלא טיעון "החוק לא חל ביום כיפור"...

dude101

New member
אוקי, לא הבנת את הכתבה

א. הארכת המעצר היא בעיקר בגלל הסמים, לא בגלל הדריסה.
ב. הטענה של הסנגור היא שהחשוד נסע בהתאם לחוק - מתחת למהירות המותרת, לא עבר ברמזור אדום וכו'. על כך נציג המשטרה אמר שבכיפור החוק לא עומד על הפרק. זה בגלל ש:
ג. "כל ישראלי שנוסע ביום כיפור יודע שרק במקרים חריגים נוסעים על הכביש ויש שם הרבה ילדים שרוכבים על הכביש" אינו תיאור נורמטיבי (מה ראוי להיות), אלא תיאור פוזטיבי (מה קורה במציאות). ולכן:
ד. הנהג נסע באופן מסוכן שלא תאם את המצב בכביש, אפילו אם הוא עבר את הצומת באור ירוק ולא נסע מעל למהירות המותרת.

BravoMan

Active member
מעניין שאתה מדבר שפה משפטית הרבה יותר רהוטה

מאשר נציג משטרה שתפקידו להתווכח בבית משפט.
&nbsp
הייתי מצפה מאנשים כאלה לא לזרוק מונחים כמו "החוק לא עומד על הפרק".
מזכיר לך, שבמדינה מתוקנת (מה שישראל לא), החוק תמיד עומד על הפרק.
&nbsp
אז כן - הבנתי את הכתבה.
אדם שתפקידו לטעון טענות משפטיות זרק משפט אומלל שמשחק על רגשות דת של רוב הציבור וזה הצליח לו, והוא קיבל את שלו.
מה שאומר שדת ולא חוק שולטים במדינה, ומכאן תאוקרטיה.

BravoMan

Active member
אם כך, מדוע אנחנו לא רואים כותרת:

"הוערך מעצר חשוד בדריסה בגלל המצאות סמים ברכב" במקום "החוק לא עומד על הפרק ביום כיפור"?
&nbsp
כנראה שאני לא היחיד...
&nbsp
אולי היחיד בפורום הזה, ועצוב שכך...

dude101

New member
אתה שואל למה הכותרת לא מנוסחת כך שתבין את הידיעה?

כי המטרה של הכותרת היא לגרום לכמה שיותר אנשים ללחוץ על הלינק, ולא לגרום לבראבו בפרט להבין את כל הידיעה.
&nbsp
אם כולם אומרים לך שאתה שיכור, לך הביתה לנוח במקום לצעוק "אני לא שיכור, אתם שיכורים!".

BravoMan

Active member
כן, רק ש...

אתה מעלה תאוריה, ומצפה ממני להתייחס אליה כעובדה מוגמרת.
זאת מבלי להציג סימוכין כלשהו שהפירוש שלך הוא אכן נכון.

dude101

New member
קודם כל, אני לא מצפה ממך לכלום

שנית, אני לא מעלה "תיאוריה" אלא מפרש טקסט.
אין פה "סימוכין", אלא הסתמכות על הטקסט. הדרך לפרש את הטקסט נובעת מתוך הטקסט עצמו, ולשם כך הבאתי מספר ציטוטים מבוארים. התעלמת מהם.
&nbsp
מכיוון שמדובר בטקסט שמתאר אירוע שקרה, אפשר אולי להביא "סימוכין" בדמות כתבות אחרות שמסקרות את הדיון או אפילו לנסות למצוא את פרוטוקול הדיון עצמו.
אם הייתי חושב שאתה מעוניין להבין מה נאמר, אולי הייתי מביא חלק מזה. מנגד, אם *לך* היה חשוב להבין מה נאמר, במקום לקפוץ למקסנה שמתאימה לך, היית עושה את זה בעצמך כבר קודם.

hnc

New member
שאלה לי אליך אידיוטמן.

אם היית יכול לנסוע בזמן לעתיד והיית רואה שהבן שלך ידרס כפי שנדרס איתי מרגי ז"ל אם החוק לא ישתנה, היית בעד לשנות את החוק, כן או לא?

BravoMan

Active member
לא. כרגיל אתה יצאת אידיוט!

מה יעזור לי לשנות את החוק?
מישהו מבטיח לי שהנבלה שידרוס את בני בעתיד יציית לחוק?
מזכיר לך שהדורס במקרה הנ"ל הוא סוחר סמים - עבריין כבד ששם זין על החוק בכל מקרה.
&nbsp
אתה נותן לי יכולת מופלאה לנסוע ולראות את העתיד, וכל מה שאתה יכול לחשוב עליו הוא בירוקרטיה מטופשת שתפריע לאנשים חפים מפשע?
&nbsp
אין לך דמיון בגרוש?
&nbsp
ראשית, בחיים לא הייתי מלמד את הבן שלי לרכב על אופניים באמצע כביש בין עירוני, גם אם מדובר ביום כיפור, ואפילו אם היה חוק שאוסר לנסוע והמשטרה היית אוכפת אותו באדיקות.
&nbsp
אין לי מושג מאיפה המנהג המטומטם הזה צמח, אבל זה ראיון גרוע להרגיל ילדים לרכב על כביש גם אם זה יום אחד ספציפי בשנה, ותמיד יש אפשרות שיהיה רכב חירום דוהר שיסכן אותו.
אם היית לך טיפת שכל היית יודע שמד"א עובד קשה ביום כיפור, בגלל כל המטומטמים שפוגעים בעצמם עם הצום.
&nbsp
שנית, אם היית לי היכולת המופלאה לנסוע לעתיד ולראות שבני יידרס, הייתי עושה משהו שבוודאות יציל אותו, למשל אוסר אליו לצאת מהבית באותו יום, או לוקח אותו באופן אישי לטייל במקום אחר.
&nbsp
אם הייתי ממש אכזרי, אולי הייתי מחסל את הדורס מבעוד מועד, סטייל שליחות קטלנית

hnc

New member
בגלל שאתה דיסלקט טמבל שוב פספסת את הנקודה

ושלשלת בלגן שלם של שלשול מסריח שלא קשור.

למעלה