תפילות ורגשות אשמה לכבוד יום כיפור

CANADA101010

New member
תפילות ורגשות אשמה לכבוד יום כיפור

מה הן ההשלכות של אמונתו השגויה בחבר הדמיוני של אדם דתי?
האמונה מכתיבה כמעט את כל חייו. היחס לחיים האמונה בחים לאחר המוות האמונה בעולם ש"כולו טוב" האמונה ב"בביאת המשיח" גלגול נשמות ועוד. הדת דורשת אנרגית עצומות מהמאמין - תפילות רגשות אשמה וחרטה איסורים הגבלות דינים תקנות כסף זמן יקר
כל האנרגיה מופנית לדבר שאינו קיים.
אכן יופי של עגלה

קלייטון.ש

Well-known member
נו ואתה מפנה אנרגיות אל הפניית אנרגיות אל משהו לא קיים

כל אחד והאנרגיות המיותרות שלו ומה שהוא מפנה אותן כלפיו.

dude101

New member
להפך, הדת חוסכת אנרגיות

שאלה רצינית - כמה היית מוכן לשלם עבור יועץ מוסרי שאתה סומך עליו בלב שלם?
לכל אדם הדתי יש יועץ כזה. ההלכה מכתיבה אמות מידה מוסריות, ואם נתקלים בבעיה שאין לה תשובה פשוטה בהלכה, אפשר להתייעץ עם סמכות הלכתית והיא כבר תיתן תשובה.
אבל אוקי, נגיד שלא אכפת לך ממוסר. כמה שווה לך הידיעה שבסוף הכל יהיה בסדר? לא משנה מה קורה בחיים שלך, תמיד תדע שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר. ואם לא בעולם הזה, אז בעולם הבא. גם כזה יש לדתיים.
לדתי גם יש סביבה חברתית הרבה יותר תומכת מאשר לחילוני. בפרט, וזאת יכולה להיות נקודה בפני עצמה, היחס לדור המבוגר הרבה יותר טוב (בין השאר עקב ריבוי ילדים, כך שהתמיכה יכולה להתפזר על פני יותר אנשים, אבל לא רק).
הדתי גם יודע שכשהוא לומד תורה, הוא עוסק - מילולית - בדברים ברומו של עולם.
שלא לדבר על כך שבישראל דת גם מגיעה עם סט שלם של הטבות והקלות כלכליות וחברתיות (אפילו למי שלא חרדי).
לא פלא שדתיים חיים יותר ומדווחים על מידת אושר יותר גדולה בגין כל פלח של האוכלוסיה.
&nbsp
לא חסרות בעיות בגישה הדתית, אבל אם שופטים רק מבחינת תמורה עבור אנרגיות בהחלט עדיף להיות דתי.

pozetiv

New member
אתה מציג את היהדות רק על קצה המזלג.

בעוד שיהדות היא הרבה יותר ממה שכתבת .
שמעת פעם על חג האסיף ? על חקלאות ? על ארבע עונות שבנויות על בסיס המספר שבע שבלעדיו לא היתה אפשרות לתכנן חקלאות.
לעשות מעשה טהור כמו ילד קטן שהיה חייב לעשות בלי שום פניות ונגיעות עצמיות, אומר לך משהו ?
יום כיפור הוא יום טהרה קבוע אחד בשנה בתאריך מאוד מסויים, עשערי בחודש תשרי זה אומר לך משהו ? .

טוב, טוב, עכשיו נפל לי האסימון, אני מבין פחות או יותר מה הבעיה שלך .
אתה לא מבדיל בין התורה שבכתב לבין התורה שבע"פ .
חרדים הם גרים ויש להם את התורה שבע"פ וטוב שכך .
בן גוריון והחזון איש שניהם גרים כלומר הצטרפו ליהדות מסיבות שלהם והם מייצגים שתי קבוצות גדולות ושונות ביהדות, כל המהלך הזה נועד לאפשר למי שחי לפי התורה שבכתב, כלומר שהוא במקור יהודי ולא ככזה שהצטרף אליה, להגיע ולחיות בארץ .
משל העגלה המלאה הינו עקיצה מרומזת של החזון איש לבן גוריון המתייחסת לקרב בית חורון שכביכול בן גוריון קשור יותר לכוחות הרומאים והחזון איש הוא כביכול בעל הבית של הארץ קשור למכבים, רבי עקיבא וכל אותה חבורה שאגב גם הם היו גרים או בני גרים אני לא זוכר בדיוק .
על קצה המזלג אי אפשר להבין שום דבר ואי אפשר להתייחס לשום דבר וזה רק גורם ליותר בילבול .

CANADA101010

New member
אני מאמין בחיים עצמם.

אני מכיר אנשים דתיים החשים בתוככי ליבם כי למעשה אין אל אך בוחרים להדחיק הרגשה זו. לרובם אסור להעלות הרגשה זאת על דל שפתיהם.
האמונה כמושג היא קבלת אמיתות הטענה ללא שום סימוכין.
אפילו כאשר העובדות סוטרות אותה.
המושג אמונה הוא הודאה בכך שטענות הדת אינן יכולות לעמוד איתן על רגליהם
אחרת לא היתה נדרשת אמונה.
כל סחריר של חג אסיף ותורות לא יוצר בלבול.
אלפי שעות שהולכות לאבדון ע"מ לייצר קביים למשחקי נדמה לי זה בסדר - זכותכם.
אני מאמין בחיים עצמם.
במדע, בהומניזם, בקהילה, בחופש (הבחירה יצירה ביטוי מאשמה אמונות טפלות) אהבה עולם הטבע, אמנות, פיתוח, רציונליות, טוב לב, לקיחת אחריות.

pozetiv

New member
בחיים לא צריך להאמין .

כי החיים הם חיים והם קיימים .
עושה רושם שאתה לא מבין מהם חיים כי כל מה שכתבת שאתה מאמין בו הם אידיאלים שהם מחשבות שאדם מייצר ויש הרבה כאלה .

אתה לא עובר דרך החיים החיים עוברים דרכך ומעצבים אותך לפי מה שאתה בוחר לקחת .

CANADA101010

New member
אנשים מדמיינים שדתיים מאושרים. זה בלוף

אני יכול להגיד שאני מאושר
אנשים מדמיינים שדתיים מאושרים. זה בלוף. הם לא מאושרים, הם מנותקים מעצמם.
אדם מאושר, לפי החוויה שלי, הוא רק אדם שיכול לחיות את החיים שלו ואת הרצונות שלו. אני מבין שצריך לתפוס את היום, לנצל את הפוטנציאל ולהגשים את עצמי.
לאדם דתי, החיים הם גשר. לכן אני חושב שחברה אתאיסטית היא חברה מאושרת יותר, זו חברה שרוצה לחיות בחיים האלה ולא בעולם הבא".
אתה לא בנוי להבין

CANADA101010

New member
אלוהים לא קשור לזה.

הגיוני.
אלוהים לא קשור לזה.
דת אולי מונעת מכם לקבל החלטות רעות בחיים, אך אין זה אומר שאלוהים קיים. זה פשוט שחרדת האל יכולה להשפיע על ההחלטות שלך.

מדובר על אמונה באלוהי החרדים

למעלה