בכלא אין אתאיסטים

קלייטון.ש

Well-known member
גם, אפשר, אבל זה בגלל שהוא מתעניין בנושא

לאי-אספן של משהו שלא מעניין אותו לא אכפת אם יש משהו כזה או אין.
יש אנשים שאוספים זהבים של שוקולד שוויצרי. יש אנשים שלא אוספים. אלה האחרונים לא אכפת להם איך שוקולד שוויצרי עטוף, אם הוא בכלל עטוף, ואם אתה טוען ששוקולד שוויצרי עטוף בסוג מסויים של אלומיניום דקיק וצבוע, אז שיהיה. הנושא לא שווה להשקיע בו מאמץ אינטלקטואלי.

חנוך25

New member
שוב, לפני שאני מתעניין בעטיפה של שוקולד אני מתעניין אם יש

בכלל דבר כזה שוקולד.
למה אני בכלל מתעניין? זה עניין כללי כמו ביחס לכל דבר. אנחנו מנסים להפיק תועלת לעצמנו מכל ידע ומכל דבר.
אם יש שוקולד אולי כדאי לי לטעום? אולי זה רעיל?
אם יש סבא על ענן אולי יצא לי ממנו משהו? אולי צריך להזהר ממנו?

האתאיסט עוד לא הגיע לשלב העטיפות והתכונות.

קלייטון.ש

Well-known member
בסדר גמור, הנקודה שיש משהו שעקרונית מעניין אותך

בתחום בו אתה עוסק, ולא שאתה אדיש אליו לגמרי.
ניסו להקביל אתאיזם לאי-איסוף בולים, למשל.
הנקודה שלי היא שבעוד שאי-איסוף בולים מהווה אדישות גמורה לנושא הבולים ואיסופם, אתאיזם אינו מגלם אדישות, אלא התנגדות שדורשת פעולה (מנטלית) כלשהי.

טוב ויפה, אלא שהנקודה שלך שגויה.

אדם (תיאורטי) שלא מכיר את הקונספט של אלים ממילא לא יכול להאמין שהם קיימים - והוא בהחלט נופל תחת הקטגוריה של "אתאיסט".
&nbsp
בשביל לא להאמין בנכונותה של טענה כזו או אחרת אין שום סיבה לפעולה מנטלית.
&nbsp
אגב, מי אמר לך שאי-איסוף בולים מהווה אדישות גמורה? אולי ישנם אנשים שלא אוספים בולים שמסתכלים על אלו שכן אוספים אותם בזלזול, או בקנאה? אולי יש כאלו שהיו רוצים לאסוף בולים אבל לא יכולים מסיבה כזו או אחרת? ובוודאי יש כאלו שמעולם לא שמעו על בולים - ולכן ממילא לא יכולים לאסוף אותם.
&nbsp

pozetiv

New member
הקונספט של אלים

אם תרצה ואם לא תרצה, כל אדם מכיר את הקונספט של כוחות מנוגדים שנכללים בדבר שלם אחד כמו יום ולילה. טוב ורע. גבריות ונשיות. עצב ושמחה.

מי שלא תופס שיש שני צדדים לכל מטבע יש לו בעיה רצינית של היכולת המנטלית הבסיסית של ההבדלה שאגב פוטרת אותו מאחריות פלילית.

אז אתה יכול להגיד-נו טוב, אלה לא אלים-אבל אתה לא יכול להגיד שכוחות אלו אינם קיימים, ושהם כוחות, ושניתן לרתום כוחות אלו לפעולות שיש להם תוצאות ממשיות במציאות, אפשר לצפות להם, לייחל להם, לחגוג עבורם חגים וכן הלאה.

מצד שני, אפשר גם ללהג כמו ילדים קטנים על איסוף בולים ולהיות מבסוטים עד הגג מיכולת הלהטוטנות של הקפצת המילים ובאותה נשימה גם לומר שזאת לא אדישות.

חנוך25

New member
מאוד מעניין אותי. היקף התופעה, הדיסוננס הקוגנטיבי,

השלכות חברתיות...ובאופן כללי מעניין אותי מה אנשים חושבים.
אין בזה "התנגדות". זה עניין אנטרופולוגי ואיטלקטואלי כמו ביחס להרבה עניינים תרבותיים.

dude101

New member
בנאדם, על מה אתה מדבר?

מה זה "יבקש ראיות לנכונותו של איסוף בולים"?
אתה טוחן את האנלוגיה עד שהיא מאבדת משמעות.

אתאיסט הוא מי שלא מאמין באל או אלים. זהו. נקודה. זאת המשמעות של המילה.
יש אתאיסטים שעוסקים באתאיזם ומסתובבים בפורום אתאיזם, ויש כאלה שלא.
אומנם מאוד נח לבוא לפורום אתאיזם ולטעון שאתאיסט "אמיתי" הוא רק כזה שעוסק באתאיזם ומסתובב בפורום אתאיזם, אבל זה כמו לומר שרק מי שמסתובב בפורום מכוניות הוא בעל מכונית "אמיתי", ולכל השאר צריך למצוא תיאור אחר.
אם אתה רוצה להגדיר מחדש מיהו אתאיסט, לכל הפחות תצטרך להציג איזשהו רציונל חוץ מ"ככה החלטתי וכל מי שלא מסכים איתי הוא דתי, אז הא לכם!".

pozetiv

New member
אולי לשם שינוי תכתוב משהו מקורי

Penn Jillette —
'Atheism is a religion like not collecting stamps is a hobby.'​
האם אתה באמת מרגיש כמו הבן שלו ?
אתה באמת מוכרח להעביר ולהפיץ את דבריו חינם אין כסף ?

אין דבר, בלי לשים לב שימשת דוגמה חיה לכל מה שכתבתי .
רק שתדע שזה לא כלכך קשה לכתוב משהו מקורי , צריך פשוט להפסיק להיות שלוחה או התרחבות של מישהו אחר .

אתה הכי מקורי שיש, מה שאומר שמקוריות מוערכת יתר על המידה.

ואענה לך בציטוט נוסף: אצטט את האמת בכל מקום שאמצאנה.
&nbsp
&nbsp

pozetiv

New member
זה לא העניין של להיות מקורי בכל מחיר.

זה עניין של לתפוס את האמת.
יש דואליות ויש טעם אישי או פרספקטיבה .
דואליות היא אמת, אתה יכול למצוא את הדואליות בכל מקום בחיים.
כשאתה מצטט מישהו אחר אתה מביא את הפרספקטיבה שלו על האמת, על הדואליות ובאותו זמן הוא גם תופס צד בדואליות וכך כל אדם מקבל את הטעם שלו הטבע שלו, האישיות שלו .
פרספקטיבה היא רק צד הסתכלות /הבנה אחד מיני רבים .
בגלל שאתה לא מסוגל לחשוב לבד, אתה בודק מה אחרים אומרים ופה הבעיה שלך - למה אתה לא יכול לחשוב לבד ולהגיד מה הפרספקטיבה שלך ?

לדעתי פן ג'ילט צדק כשהוא אמר את זה.

בדיוק כמו שלדעתי שלי בין המציאות לבין מה שאתה כותב בפורום אין שום קשר.
&nbsp
אגב, פרספקטיבה היא נקודת מבט, לא טעם אישי ולא דעה. אבל למה שתתן לעובדות לבלבל אותך?
&nbsp
&nbsp

ntha1

New member
ככל הנראה יש

אבל הם לא יצהירו על זה.
קשה לבדוק את זה אבל אני מניח שמן הסתם בכל אוכלוסיה (כולל חרדים) יש כאלה שלא מעוניינים/חוששים להצהיר שהם לא מאמינים.

pozetiv

New member
אף אחד לא טורח להצהיר על אי איסוף בולים, בשום מקום, אף פעם.

על פני השטח, המציאות היא שיש שני סוגי אנשים :-
נוצרים ומוסלמים .
הנוצרים לא מחוייבים לשום דבר המוסלמים מגזימים עד הקצה האחרון .
עכשיו, אל תקפוץ ותאמר- "נו, אז מה עם היהודים?" יש לך מספיק שכל להבין לבד איזה מנטליות כל אחד תופס .
ד.א. תפקיד החוכמולוג שחושב שכל מה שאני כותב מנותק מהמציאות כבר תפוס אז אל תטרח .

nightjar

New member
אספני בולים לא זוכים להטבות בבתי כלא...

וגם לא מקימים מפלגות ומנסים לגרום לשאר האוכלוסייה לאסוף בולים
וגם לא מקימים דוכנים בכניסה לקניונים ומשכנעים את העוברים ושבים ללקק בול
בשום מקום, אף פעם

pozetiv

New member
אתה כלכך צודק שיש לי ספק בכלל שאתה אתאיסט.

אתה צודק . בגלל שהחברה שייכת לאתאיסטים אז מה פתאום שיבוא מישהו וישכנע אחרים שיש אליל אחר מאשר אליל הכסף .

שתבין, אין לי בעיה עם שום אליל שאחרים מאמינים בו אבל אל תיתמם ותאמר שהכסף הוא לא אליל שלך .
הכסף עונה לכל הגדרה שהיא של אליל- הוא מופשט- חוגגים עבורו חגים, יש פולחן שלם סביבו קוראים לזה קפילטיזם, הקיבוצים מחוץ לכלל הזה, יוצאים למלחמות עבורו, מי שיש לו יותר כסף זוכה למעמד כמעט קרוב לאליל ויש גם כוכבים, אז אל תיתמם ותתחבא מאחורי דמעות תנין של אכלו לי, שתו לי .

BravoMan

Active member
בוא נעשה עסק:

כשאוכל להחזיק את האליל שלך ביד, כמו שאני יכול להחזיק חבילת מזומנים, אני אקבל שדבריך אמת.
&nbsp
מסכים?

CANADA101010

New member
אהבתי

pozetiv

New member
כסף מייצג תקשורת בין בני אדם .

אי אפשר להחזיק ביד תקשורת בין בני אדם .
חבילת מזומנים או אותם ניירות שכתובים עליהם מספרים זה לא כסף, אפילו שאתה קורא לו כך, אתה חייב להבין מה זה כסף לפני שאתה רוצה לעשות עסק עם מישהו אחר, כסף זה יחסי גומלין ואפילו יותר מזה, אתה נותן משהו שהוא צריך והוא בתמורה נותן לך משהו אחר שאתה צריך, זה כלכך פשוט להבין את הדבר הזה שאני לא מבין איך ניסחת הצעה כלכך מגוחכת שעושה הקבלה בין חבילת מזומנים לבין אליל.
אבל אם נזרום עם הצעה שלך. אם להחזיק חבילת מזומנים עושה לך הרגשה טובה אז אתה אדם מסכן. כי מה יקרה אם לא תהיה לך את אותה חבילה ביד ?
אתה מבין ? אתה תולה את האושר שלך בדברים חיצוניים שאף פעם לא יהיו שלך.
לעומת זאת לי יש שכל ואני יודע שלנסות להיות יותר ממישהו אחר בכך שיהיה לי יתרון על מישהו אחר, זה כבר מוציא אותי ממודעות של אלוהים למודעות של שטן שהם שני דברים בדבר אחד . מודעות זה לא משהו מוחשי שאפשר להחזיק ביד כמו אליל, זה מצב שאתה יכול להיות בו .

BravoMan

Active member
וכרגיל אתה מגלה את ה-"עגלה הריקה" שלך...

"אתה נותן משהו שהוא צריך והוא בתמורה נותן לך משהו אחר שאתה צריך" - זה לא כסף, זה נקראת "סחר חליפין", וזה מה שבני אדם עשו לפני המצאת הכסף.
&nbsp
כמובן, הראיון של "כסף" הוא מופשט אבל הוא שייך לקבוצת ראיונות שיש להם גם מימוש ספציפי, שאינו מופשט.
&nbsp
חבילת מזומנים היא ממימוש ספציפי של כסף.
&nbsp
יהוה, אללה, שיבא ועוד הם מימושים ספציפיים של אלילים.
למעשה, אפילו לא אלילים אלא אלים, כי "אליל" זה מונח שנועד לצמצמם את ראיון האל המופשט למשהו יותר ספציפי שיאפשר הפרדה, על בסיס יכולות, בין מימוש אחד של ראיון האל לאחר.
&nbsp
להחזיק חבילת מזומנים ביד לא עושה לי טוב, למעשה היום זה לא פעם לא נוח.
אבל, זה נותן לי ראיה פשוטה והגיונית, לכך שהכסף אכן קיים ומאפשר לי לעשות את הדבר הזה שלשמו הומצא, יוצר, והשקעתי מאמץ בהשגתו.
&nbsp
למרות שיותר אנשים רוצים למכור לי את המימוש שלהם לראיון האל מאשר רוצים לתת לי מימוש לראיון הכסף, עד היום אף אחד מהקבוצה הראשונה לא הצליח להביא דבר.
&nbsp
במקרה הטוב, יש להם תירוצים למה הם לא יכולים להביא את מה שהם מבטיחים.
&nbsp
אני, באופן אישי, לא תולה את האושר שלי בכלום.
&nbsp
יכולתי כמובן לבחור בדרך שלך, לתמון את הראש בחול ולהאמין במימוש כלשהו של ראיון האל ע"מ להשלות את עצמי שהכל טוב גם כשהמצב הכי גרוע.
&nbsp
אבל זה כמו לקחת סמים - זה אולי יביא אושר רגעי, אבל אם אשרוד, בסוף תמיד יגיע ה-"דאון", והצורך העז לעוד ועוד ועוד, ושאר כאבים וצרות שקשורים להתמכרות לסמים.
&nbsp
במקום זה, אני שמח בחלקי, ואני לוקח את הדברים לידיים כשיש לי יכולת, ופועל לשפר.
ולא פעם זה מביא לשיפור אמתי, ולאושר ועושר אמתיים.
&nbsp
זה המצב שגם אתה יכול להיות בו, אם רק תמצא את הכוח הפנימי לקום מהתחת ולהפסיק לסמוך על הסם הזה שהוא מימוש האל הפרטי שלך.
&nbsp
גמר חתימה טובה!
ותזכור להראות לי את העמוד חתום אחר כך

למעלה