לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1336913,369 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'תצאו רגע מעצמכם כאתאיסטים או כדתיים'
תצאו רגע מעצמכם כאתאיסטים או כדתיים
<< ההודעה הנוכחית
09/09/2019 | 01:00
39
59
ותגידו בכנות מה יותר דימיוני והזוי.
1. את הכל תכנן וביצע מתכנן תבוני- אלוהים מסיבותיו הוא, אולי כמו שאנחנו מסיבותינו מתכננים ומייצרים מחשבים.
2.כל החומר והאנרגיה, הזמן, המרחב, הכל, נוצרו ככה סתם ספונטנית יש מאין וזה לפי רוב הפיזיקאים כמו בכתבה כאן:
https://davidson.weizmann.ac.il/online/maagarmada/...
ולפי כל הפזיקאים היתה  "סינגולריות כבידתית" שהגיעה מאי-שם ככה חד-פעמית, ומשם המפץ הגדול ושבמהלכו נוצר היקום, ממד הזמן, ממדי המרחב, והגדלים הפיזיקליים הידועים לנו כיום.
אז מה יותר הזוי ודימיוני, ממש מדע בדיוני?
לפני שתגיבו אם תרצו להגיב, אקדים ואומר שבעיניי והיום בעיני יותר ויותר אנשים כולל מדענים שתי האפשרויות הנ"ל הזויים ודימיוניים ולא בהכרח שאחת מהם היא שהיתה כך כפי שמציגים אותה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה שואל את השאלה הלא נכונה.'
אתה שואל את השאלה הלא נכונה.
09/09/2019 | 12:18
3
49
את המציאות לא מעניין ההגיון האנושי, היא פשוט ישנה.

מה שנראה לך או לי או לכל אחד אחר דמיוני או הזוי אין לו שום השלכה על מה שקורה (או במקרה הזה מה שקרה) בפועל.

השאלה הנכונה היא לא מה נראה יותר דמיוני או הזוי, אלא לאיזה מהתרחישים יש ראיות בשטח.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא, זאת בדיוק השאלה הנכונה.'
לא, זאת בדיוק השאלה הנכונה.
09/09/2019 | 21:07
2
34
כי אני לא שואל את המציאות אלא שואל בני אדם, ומאחר ואלה הן האפשרויות אז אחת היא שהיתה והשניה הזויה ודימיונית או מצידם של המאמינים בבריאה, או של המדענים.
לגבי הראיות, אין ראיות לא לתכנון תבוני- אלוהי, ולא לזה הפיזיקאי כי הרי איינשטיין אם אני לא טועה אמר שחוקי הפיזיקה קורסים לפני המפץ הגדול או משהו בדומה לזה, ולכן אף פעם לא יהיו ראיות לא למה היה לפני אותו מפץ גדול ובטח לא אם הכל אינסופי.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'יש טענות מבוססות ראיות ויש סתם טענות'
יש טענות מבוססות ראיות ויש סתם טענות
10/09/2019 | 15:40
1
26
יתכן שהמפץ נוצר ע"י תהליך שאיננו מכירים היום וכן נכיר עוד 1000000 שנה.
כרגע אין ראיות עבורו.

"ומאחר ואלה הן האפשרויות" מי אמר ? יש אפשרויות שנכיר עוד 1000000 שנה.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'"ומאחר ואלה הן האפשרויות" מתייחס למשתתפי הפורום הזה'
"ומאחר ואלה הן האפשרויות" מתייחס למשתתפי הפורום הזה
10/09/2019 | 19:46
22
כי הרי כאן כתבתי את ההודעה, וזה להוציא אותי (כי לא שאלתי את עצמי לפחות לא במקרה הזה) שבשבילי האפשרות היא אחרת מאלה ששאלתי לגביהן, שהיא האפשרות שלא היה בה יש מאין ושהמפץ הגדול הוא לא ההתחלה אלא רק אחד מאינסוף כאלה שהיו ויהיו כל הזמן.
ולגבי "טענות מבוססות ראיות ויש סתם טענות" אז כן יש. אבל לא שתי אלה שבהודעה הפותחת של השרשור ששתיהן לא מבוססות שום ראיות.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'שאלה מכשילה '
שאלה מכשילה
09/09/2019 | 18:47
30
33
שהתשובה עליה בכל מקרה תהיה אממ אתה בעצם צודק כי מצד אחד אמרת שמדענים אומרים כך ומצד שני אמרת שמדענים אומרים אחרת לא אחרת שזה בעצם הזוי ודימיוני ובגלל שבסך הכל מדובר בתיאוריות שהם הסברים אפשריים לתופעות שצריך מוח מאוד מיוחד ויכולות שאי אפשר לזלזל בהם להגיע אליהם ומכיוון שהרמת להנחתה אענה אבל לפני שאענה אקדים שהנושא הוא בכלל לא איך נוצר הכל אלא איך הכל התחיל ויש הבדל כי זאת נקודת המחלוקת בין המצדדים בסיפור הבריאה שבספר בראשית ובין כל השאר זאת נקודה חשובה כי יש לנקיטת צד משמעויות והשלכות לאדם בוגר לחייו ולהחלטותיו בחיים .

אם תצא רגע מהסרט של המפץ הגדול כאתאיסט או כדתי (אני מחזיר לך את המילים שלך ) ותגיד בכנות יש אדם שלא נוצר מאדם ? כל אדם נוצר מתא אחד שיש לו ראש וזנב ואברי רביה שמתאחד עם תא שני שנכנס להריון ומוליד תא ואותו תא,,, אתה מבין וכן הלאה .התא הזה יצא מהגבר שבהתחלה הוא היה מחובר לתא אחר שהוא יצא ממנו וכך הוא ידע בדיוק לאן הוא צריך להתחבר ומה בדיוק לעשות.
אחרי 120 שנה אותו גוף גדול הופך להיות אבן כלומר חוזר לאדמה ומחזיר לשם את כל מה שלקח ממנה. בחשבון של מספרים גדולים, האדמה הולכת וגדלה על חשבון גוף המים שנמצא עליה. כך התרחבו היבשות התייבשו והתיישבו שם בני אדם בדיוק כמו שמתינוק נהיה אדם בוגר.
למה אף פעם לא הסבירו לך את זה (המדענים) כי זה מובן מאליו ואין לזה שום אפליקציה מעשית.
לגבי מספר 1 תכנון תמיד מתבסס על משהו קיים אולי פעם שמעת על תכנון תבוני זה מושג מוטעה מיסודו ואם אתה רוצה לייחס משהו לאלוהים כל האפשרויות פתוחות אין איזה מהנדס שמצייר קווים ואומר מכאן עד כאן -כן ומכאן עד כאן -לא , כל החיים משותפים ומעורבים זה בזה ומשפיעים זה על זה .
לגבי מספר 2 זמן הוא חיים במימד מסוים ולא מימד בפני עצמו לפני שיצאת מאבא שלך היית תא שמחובר לתא אחר היית במימד של הגף שלו עם חוקיות משלו עד שיצאת ואז נכנסת למימד אחר עם חוקיות אחרת ואז יצאת אחרי תשעה חודשים והגעת למימד שלנו עם חוקיות משלו ואחרי 120 שנה תכנס למימד אחר עם חוקיות משלו ואז תחזור למישהו שנקרא אבא שאכל איזה משהו והבאת לו רעיון להתחיל עם איזו בחורה יפה וחוזר חלילה .
אתאיזם >>
לצפיה ב-'דווקא שאלה פשוטה.'
דווקא שאלה פשוטה.
09/09/2019 | 21:22
29
32
אם הבנתי נכון (ואני לא בטוח אף פעם איתך) אז חי נוצר מחי, והכל עניין של מחזוריות ולזה אין מישהו שיסכים יותר ממני. אם לא הבנתי אז תנסה להסביר שוב בבהירות ויותר במתומצת.
יש עוד כמה הערות אבל החשובה מביניהם היא לגבי הזמן. תראה, זמן הוא מימד בפני עצמו שמתרחש ב-3 מימדי מרחב.
ואם תרצה, הנה משהו משלי, קצר ובכל זאת מקיף בקשר לזמן:
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אחרי שהסנפתי כמה שורות '
אחרי שהסנפתי כמה שורות
09/09/2019 | 23:47
28
26

הבנתי מה הטעות שלך ואני אסביר לך כך שתבין מה הטעות שלך שהיא בעצם סתירה פנימית. לא נורא, הרבה גדולים וטובים בנו על הטעות הזאת ואחר כך כל התיאוריות שלהם קרסו כמו מגדל קלפים .
 אחרי זה אני אסביר לך בשתי שורות מה זה אומר מחזוריות ואיך זה קשור לזמן .

הטעות שלך שגם אתה יכול לראות מדברייך עולה מההקבלה שעשית בין חומר / אנרגיה לבין אלקטרון /פרוטון:ניוטרון (במקור *בין האטום לאלקטרון קיים חלל ריק*). ובניהם הכנסת איכשהו חלל ריק .

מה הבעיה כאן ? יש אלקטרון ויש פרוטון:ניוטרון אלקטרון מסתובב סביב גרעין האטום שבתוכו יש פרוטון:ניוטרון שמורכבים מקוורקים .קוורק עליון קוורק תחתון כל אחד לפי סוגו.
אלקטרון לא מבטל פרוטון:ניוטרון אף על פי שהסימן של הפוטנציאל הפוך לעומת זאת לאלקטרון יש פוזיטרון ולפרוטון:ניוטרון  יש אנטי פרוטון בגלל שסימניהם הפוכים הם מבטלים אחד את השני .
אתה מבין ? חומר ואנטי חומר. לא חומר ואנרגיה חומר לא הופך לאנרגיה . ואם אתה רוצה להפנות אותי למשוואות של מישהו אחר אני לא צריך אותך, אני יכול ללכת אליו בעצמי .
חומר הופך לאנטי חומר במחזוריות מתמדת והחומר מושפע מגורמים סביבתיים שהוא נמצא בתוכם .
מימדים נמדדים  בננו, במיקרו, במטרים, בשנות אור, לכל מימד יש מחזוריות או תקופת חיים שכל מי שמאכלס את המימד לפי הגודל שלו חווה אותה .
לפי זה אין עבר ואין עתיד יש רק יום אחד שחוזר על עצמו בצורות שונות עם תוואי כללי קבוע והמחזוריות באה לידי ביטוי בזריחה ושקיעה כמו השמש, לכל מימד יש שמש משל עצמה שמנהלת את המחזוריות.

במקום ללמוד מאנשים היה יותר טוב אם היית לומד מהמציאות  או מהחיים עצמם .

אתאיזם >>
לצפיה ב-'פוזי היקר, הסנפת יותר מכמה שורות.'
פוזי היקר, הסנפת יותר מכמה שורות.
10/09/2019 | 00:06
27
29
הגעתי עד לכך שכתבת ש"חומר לא הופך לאנרגיה" וזהו הפסקתי.
לא אפנה אותך למשוואה המפורסמת בקשר לכך רק כי ביקשת יפה, אבל רק אגיד שאם תיקח לך חתיכת עץ ותשרוף אותה תבין איך חומר כן נהפך לאנרגיה.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'מתחיל להיות מעניין איתך '
מתחיל להיות מעניין איתך
10/09/2019 | 18:48
26
26
הבאת  דוגמא מצויינת שמעידה על חוסר הבנה בסיסית .
כדי שאש תוכל להתקיים חייבים להתקיים שלשה גורמים 
1.חומר בעירה .
2.ניצוץ. 
3. חמצן .
אם חסר אחד מהם אין אש אין בערה אין שרפה .

עכשיו אחרי שהחכמת. איך הגעת למסקנה שלפי זה החומר הופך לאנרגיה שלדעתך שהיא אנרגיית חום ?

הרי העובדות מדברות בעד עצמן -
אש היא תדר שבו מולקולות נמצאות יותר משלש ג'יגההרץ.
חמצן נמצא בתנועה לכיוון מוקד הבעירה .
אם עד כאן אתה בסדר נמשיך .
תוך כדי כך חומר הבעירה לא הופך לאנרגיה אלא מתכלה וחוזר לגילגול הקודם שלו מדובר פה שינוי מצב צבירה כמו שמים רותחים והופכים לגז אותו הדבר לגבי חומר בעירה, הוא פשוט מתפרק .
אתה מרגיש חום בגלל התדר שבו המולקולות נעות ביחס לטמפרטורת הגוף שלך אבל זה לא אומר שאותו חומר הפך לאנרגיה .
וכל זה, איך שלא תסובב את זה, לא אומר שחומר הופך לאנרגיה.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'וואלה, שמח שמעניין איתי.'
וואלה, שמח שמעניין איתי.
10/09/2019 | 20:01
6
27
שמע, לי אתה לא תאמין בכל מקרה כי אני מכיר אותך יותר ממה שאתה חושב...
אז בכל זאת אפנה אותך לאיינשטיין ותראה איך מהרעיון שלו איזה קילו אורניום נהפך לכמות אנרגיה עצומה שמשמדיה עיר שלמה כמו שהרגישו תושבי הירושימה ונגסקי, ואם זה בשבילך עדיין לא חומר שנהפך לאנרגיה אז אתה חייב דחוף להפסיק להסניף שורות מדפי גמרא.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'יש רק בעיה אחת '
יש רק בעיה אחת
10/09/2019 | 22:56
5
23
איפה מוקד הפיצוץ ?
תראה לי אותו .
אתאיזם >>
לצפיה ב-'פוזי, אתה באמת מצפה שאענה לזה?'
פוזי, אתה באמת מצפה שאענה לזה?
11/09/2019 | 00:39
4
8
לצפיה ב-'אתה היחיד בכוכב הלכת הזה שיכול לענות על כך.'
אתה היחיד בכוכב הלכת הזה שיכול לענות על כך.
11/09/2019 | 18:47
3
22
כאחד שמכריז על עצמו שיכול לענות על 
בטח שכן. 
אתאיזם >>
לצפיה ב-'פוזי, נהפכת גם לטיפש בנוסף על הסנפות דפי הגמרא?'
פוזי, נהפכת גם לטיפש בנוסף על הסנפות דפי הגמרא?
11/09/2019 | 19:46
2
23
הרבה יכולים לענות על השאלה שלך אבל היא של כיתה א ולכן לא ארד לרמה הזאת  גם כי .אני חושב שכולם כבר  ראו שאתה טועה וחומר אכן נהפך לאנרגיה ובזה סיימנו לפעם הזאת.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'דבר אחד בטוח , אין עוררין לגבי הרמה הגבוהה שיש לך .'
דבר אחד בטוח , אין עוררין לגבי הרמה הגבוהה שיש לך .
12/09/2019 | 17:48
1
21

במיוחד אחרי הנופת צופים והפנינים שיוצאים מפיך שבאמצעותם אתה משליך את כל הטינופת שלך על אחרים.
אין ספק, הרמה שלך ממש ממש מעבר למה שאי פעם דימיינתי .
קוראים לזה *השלכה פסיכולוגית* במילים של בני אדם אתה רואה אך ורק דרך המשקפיים המלוכלכות שלך , 
אמר כבר מי שאמר -
משקפיים זה מוצר צריכה בסיסי. יכול להיות שהוא צדק. 

אתאיזם >>
לצפיה ב-'פוזי הפסיכולוג המסניף'
פוזי הפסיכולוג המסניף
14/09/2019 | 19:51
5
לצפיה ב-'חוסר הבנה בסיסי של שניכם, למעשה... '
חוסר הבנה בסיסי של שניכם, למעשה...
12/09/2019 | 16:20
18
28
אש היא לא תהליך של הפיכת חומר לאנרגיה, וחומר בעירה לא "חוזר לגלגול הקודם שלו", ו "מצב צבירה" בכלל לא קשור כאן.

אש זה תהליך חמצון מהיר. התהליך הכימי הזה משחרר אנרגיה (כלומר, חום) והחלק הנראה של הלהבה הוא פוטונים שנפלטים מהגזים החמים שמעורבים בתהליך הבעירה.

מצחיק (כל פעם מחדש) שלשניכם יש גישה לאינטרנט ועם זאת אף אחד מכם לא חשב אפילו לכתוב בגוגל "מהי אש" לפני שהבכתם את עצמם שחור על גבי פורום.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'תהליך הפיכת נוזל לגז נקרא שינוי מצב צבירה .'
תהליך הפיכת נוזל לגז נקרא שינוי מצב צבירה .
12/09/2019 | 18:04
3
22
גם בעץ וגם בחומרים נדיפים יש תהליך של שינוי מצב צבירה לא רק במקפיא או בקומקום שבבית שלך.
אבל זאת לא השאלה -
השאלה היא - איך למורים הגיעו לאי בלב ים ? איך הם עשו את זה ?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אלא שעץ לא מתחיל כנוזל ולא עובר לגז במהלך שריפה.'
אלא שעץ לא מתחיל כנוזל ולא עובר לגז במהלך שריפה.
13/09/2019 | 00:39
2
24
עץ מתחיל כמוצק ונשאר מוצק.

וגם זו לא השאלה. השאלה היא, כמובן, "מה תקבל אם תכפיל שש בשבע?"
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה טועה. '
אתה טועה.
13/09/2019 | 14:20
1
24
ולא מרוכז וזה הופך אותך ליהיר .
מושגים בסיסיים בכימיה . יש לזה נוסחא אבל היא לא נמצאת מולי. אבל זה פשוט .
בעץ יש פחמן .
אדי מים שבאוויר הם נוזל והם מתפרקים למימן וחמצן 
מאיפה לדעתך נוצר CO2 דו תחמוצת הפחמן כתוצר בעירה ?
הוא מתחבר עם הפחמן 
ולאן הולך המימן שנמצא באוויר ?
לא חשוב. זאת לא השאלה. השאלה היא עד מתי ?

אתאיזם >>
לצפיה ב-'אדי מים הם לא נוזל, הם גז. '
אדי מים הם לא נוזל, הם גז.
15/09/2019 | 09:13
21
חום לא מפרק מים לחמצן ומימן, לא כשהם במצב נוזלי ולא כשהם במצב של גז,  והפחמן שבעץ אכן מתחבר לחמצן בתהליך כימי שנקרא בעירה, אבל זה לא תוצר לוואי של האש - נהפוך הוא - האש היא תוצר לוואי של הבעירה.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'למה שילכו לברר מה זו אש?'
למה שילכו לברר מה זו אש?
13/09/2019 | 16:39
22
אחד הוא ילד מטומטם שרוצה להמציא מחדש את המדע על סמך כמה סדרות שראה והדמיון שלו, ובכל פעם שמישהו לא מסכים הוא מתחיל לקלל אותו.

השני הוא מחזיר בתשובה שחושב לתומו שאם ישתמש במספיק קשקושים שנשמעים (לו) מדעיים, הוא עוד עלול לשכנע איזה כופר מסכן שאלוהים קיים.

לאף אחד מהם אין עניין אמתי לברר איך עובד העולם, לכן גם אם תנסה להאכיל אותם בכפית, רק תקבל יריקות בפנים...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'חוסר ההבנה שלך'
חוסר ההבנה שלך
14/09/2019 | 19:09
12
23
ושל האידיוטמן שמקבל כל מה שאתה מפליץ שזה לא מחמיא לך במיוחד שאחד כזה שלא מבין כלום מסכים איתך בהכל.
אתה חושב שאני לא יודע מה זאת אש? בכל מקרה, האש הזאת גורמת לאנרגיה לצאת מהחומר. אתה לוקח שולחן עץ ששוקל נגיד עשרים קילו ואחרי ששרפת אותו נשאר ממנו נגיד קילו אחד וכולו הצטמק, 
לאיפה נעלמו 19 קילו והנפח שלו אם לא נהפכו לאנרגיית חום?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אז תן לי להבין:'
אז תן לי להבין:
14/09/2019 | 19:21
6
23
לפי הפיזיקה שהמצאת, קילו אורניום יכול להפוך למספיק אנרגיה כדי לאדות מאה אלף יפנים, אבל 19 קילו עץ לא מספיקים אפילו למדורת ל"ג באומר טובה?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אני אתן לך להבין, אבל גם ככה לא תבין.'
אני אתן לך להבין, אבל גם ככה לא תבין.
14/09/2019 | 19:47
5
23
אתה משווה עץ לאורניום שהוא חומר בקיע ושיכול לגרום לתגובת שרשרת גרעינית?
ומה זה ל"ג באומר? המצאת חג חדש? אני מכיר משהו דומה אבל קוראים לו ל"ג בעומר...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה משתמש במילים גדולות.'
אתה משתמש במילים גדולות.
14/09/2019 | 20:06
4
21
אתה בכלל יודע מה זה "חומר בקיע" ומה היא "תגובת שרשרת גרעינית"?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אתה לא יודע איך כותבים ל"ג בעומר,'
אתה לא יודע איך כותבים ל"ג בעומר,
14/09/2019 | 21:03
3
16
ולא מבין הרבה גם בגלל הדיסלקסיה וגם בגלל שאתה פשוט סתום, ואתה שואל אותי מה אני יודע בעיקר כשאני כותב על זה?
אתאיזם >>
לצפיה ב-'והתשובה שלך מוכיחה שאתה רק מצליח לכתוב מילים, בלי להבין'
והתשובה שלך מוכיחה שאתה רק מצליח לכתוב מילים, בלי להבין
14/09/2019 | 23:05
2
17
מה עומד מאחוריהן...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'לא הבנתי איך התשובה שלי מוכיחה'
לא הבנתי איך התשובה שלי מוכיחה
15/09/2019 | 22:29
1
13
שאני רק כותב מילים בלי להבין מה עומד מאחוריהן...
רק אידיוטמן כמוך יכול להבין זאת.

אתאיזם >>
לצפיה ב-'ועל זה כבר כתבתי: אין שכל, אין דאגות!'
ועל זה כבר כתבתי: אין שכל, אין דאגות!
16/09/2019 | 10:54
4
לצפיה ב-'אם אתה חושב ש e=mc^2 מתארת אש, אתה בהחלט לא יודע מה זאת אש.'
אם אתה חושב ש e=mc^2 מתארת אש, אתה בהחלט לא יודע מה זאת אש.
15/09/2019 | 09:01
22
ואם תשרוף חתיכה של עץ במשקל 20 קילו, ישארו לך הרבה יותר מקילו אחד של פחמים.

ברור לי שאין סיכוי שאפילו תנסה להבין את זה, אבל אש היא למעשה אנרגיה שמשתחררת מתהליך בעירה מהיר.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'כששורפים עץ הנפח דווקא גדל, אבל זה ממש שולי'
כששורפים עץ הנפח דווקא גדל, אבל זה ממש שולי
15/09/2019 | 20:53
3
20
בתהליך שריפה אין שום הפיכת חומר לאנרגיה, אלא רק המרה של אנרגייה המצויה בקשרים כימיים בין אטומים לחום. אפילו אטום אחד אינו הולך לאיבוד בתהליך, כלומר 20 ק"ג עץ יהפכו ל 20 ק"ג של חומר אחר.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'תשובה לך ולשפיפון'
תשובה לך ולשפיפון
15/09/2019 | 21:36
2
19
תקרא קצת:
שים לב, כתוב שם בין היתר כך: "שתהליך הבעירה מתרחש במהירות, משתחררת אנרגיה בצורת חום ואור"
ולאיזה חומר אחר יהפכו ה-20 קילו ושישקול גם הוא 20 קילו? 
אתאיזם >>
לצפיה ב-'ולפני שאתה והשפיפון תזלזלו בויקיפדיה'
ולפני שאתה והשפיפון תזלזלו בויקיפדיה
15/09/2019 | 21:58
14
הנה עוד קצת ממכון וייצמן למדע:
אם לא הבנתם (ולא הבנתם !) אז בדיוק לזה התכוונתי.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'התשובה שלך היא אותו הקישור שאני הבאתי בהודעה שלי.'
התשובה שלך היא אותו הקישור שאני הבאתי בהודעה שלי.
16/09/2019 | 12:28
26
ושים לב, ההמשך המיידי של המשפט שציטטת אתה בעצמך הוא: "השילוב של השניים מוכר לנו כאש" - שזה בדיוק מה שאני כתבתי, רק במילים אחרות: האש היא האנרגיה שמשתחררת מתהליך בעירה מהיר.

ולא, אנחנו לא מזלזלים בויקפדיה אלא בך, ובמידה רבה של צדק.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'קשה לי להחליט בין 2 הדוגמאות שהבאת אבל אני מכיר'
קשה לי להחליט בין 2 הדוגמאות שהבאת אבל אני מכיר
11/09/2019 | 16:39
3
22
רעיון הרבה יותר הזוי ודמיוני משניהם:

טוענים, כך שמעתי, שיש אין סוף יקומים מקבילים הזהים לשלנו, ושם איכשהו צורת חיים כלשהי למדה איך לשגר את עצמה מיקום ליקום כדי לפזר חיים ביקומים אחרים.

ולא רק זה!
אותה צורת חיים משתגרת יודעת לזהות בדיוק את המקום ביקום המקביל שיאפשר לה לשרוד שם, ולא משגרת את עצמה סתם לאבדון!!!

ממש שילוב של "מסע בין כוכבים" ו-"גולשים בזמן"
אתאיזם >>
לצפיה ב-'טומטומן,לא הבנת בכלל את הרעיון, שזה דבר רגיל אצל דיסקלט כמוך'
טומטומן,לא הבנת בכלל את הרעיון, שזה דבר רגיל אצל דיסקלט כמוך
11/09/2019 | 19:55
2
17
אז סתם קשקשקת על מה שגדול עליך בכמה מידות.
אתאיזם >>
לצפיה ב-'כרגיל, אין שכל אין דאגות...'
כרגיל, אין שכל אין דאגות...
12/09/2019 | 01:42
1
19
מעניין אם יום אחד תלמד שלקלל לא הופך אותך לצודק, ולרדת על אחרים לא גורם לאנשים לחשוב שאתה חכם.

אני בספק, כי יכולת ללמוד אין לך, את זה הוכחת.
ונראה לי שלמקרה שלך גם תרופות לא יעזרו...
אתאיזם >>
לצפיה ב-'אידיוטמן, אני לא מקלל. רק מציין מה שאתה.'
אידיוטמן, אני לא מקלל. רק מציין מה שאתה.
14/09/2019 | 19:14
15
ועכשיו לך תלקק לשפיפון שבעצמו לא מבין הרבה יותר ממך והראה זאת בכמה מקומות כאן כולל בשרשור הזה. 
אתאיזם >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ