ההבדל בין אתאיסט לדתי

pozetiv

New member
ההבדל בין אתאיסט לדתי

ההבדל בין אתאיסט לדתי הוא בצורת תפיסת ההיסטוריה.
מי שקצת מכבד את עצמו ואת החיים שלו ואכפת לו מה המקום שלו בחיים מתחיל להסתכל מאיפה הוא בא.
הכוונה היא לאו דווקא מבחינה ביולוגית אלא הכוונה היא יותר למציאות החייים בה הוא חי, מה קורה פה בכלל ומה כל העניין ביחס לחיים האישיים שלו בנוגע להחלטות שהוא צריך לקבל בחיים. החלטות שישפיעו בסופו של דבר על מקומו בחיים, הגדרתו כאדם ועל רמתו המוסרית.
בשלב הזה מתחילה להתפתח אצלו מודעות להיסטוריה ואז הוא מגלה שבאופן כללי יש שתי קבוצות האחת מסתכלת על ההסטוריה במושגים של מליוני שנים והשניה בטווחי זמן קצרים יותר. בעיקרון, כל אחד רואה את ההיסטוריה בצורה שונה.
לפני שהתורה הפכה להיות כלי לשליטה בהמונים היא נתנה, למי שרצה בכך, הזדמנות להתבונן במנגנון מציאות החיים .
הציר המרכזי שעליו סובב מנגנון מציאות החיים הוא המבול שהוא קטסטרופה שמתרחשת במחזוריות של כמה אלפי שנים שבעקבותיה נותרו שני סוגים של בני אדם ששרדו את המבול - הסוג הראשון מי שהיה לו ידע בנוגע לטבע הבריאה ומכאן הידע להציל את עצמם [בראשית פרק ו' ד' "הנפילים היו בארץ בימים ההם (לפני המבול) וגם אחרי כן (אחרי המבול )] והם אלו שגרמו למבול. הסוג השני נוח והבנים שלו שלא היו שותפים בשום צורה בדרך ההתנהלות של אלו הראשונים .
התערבות של הסוג הראשון עם הסוג השני מביאה במחזוריות של כמה אלפי שנים שוב להשחתת האנושות כולה, לקטסטרופה נוספת וחוזר חלילה.
אני יודע שעכשיו בטח תחשוב, מה אכפת לי מזה ? ומה זה בכלל נוגע אלי ?בחשבון מהיר זה בטוח לא יקרה בכמה שנות חיים הקצרות יחסית לאלפי השנים המדוברות .
ופה בדיוק עובר הקו שמבדיל בין אתאיסט לבין דתי .
מתחת לפני השטח המוסריות של האדם הולכת ומתדרדרת.
למי שלא מבין מה משמעות המושג מוסריות אסביר-
כל מה שיש לך שהוא יותר ממה שאתה צריך לצורך הקיום שלך הוא לא מוסרי.

BravoMan

Active member
אז רגע, המחשב שאתה כותב ממנו נחוץ לקיום שלך?

אם לא, באיזה זכות אתה מכתיב לנו מוסר???

pozetiv

New member
מחשב הוא טכנולוגיה ולא מצרך .

לא הכתבתי מוסר ואני מקווה שאתה לא לוקח את זה באופן אישי כי אני לא מכיר אותך.
החיים מכתיבים מוסר שכל מי שצורך מעבר למה שהוא צריך זה נעשה על חשבון מישהו אחר זה פשוט להבין את זה.
ברגע שמישהו צורך מעבר למה שהוא צריך הוא רואה את עצמו מעל אחרים ומסתכל על אחרים מלמעלה.
לדעתך זה מוסרי לראות את עצמך מעל ולא שווה למישהו אחר ?

tomasth

New member
מי זה האחרים ? מי שחי היום ? מי שחי פעם או בעתיד ?

רק בני אדם ? מה עם השוני בני כל האחרים שחיים היום , היחס שווה ?

BravoMan

Active member
בוודאי שאני רואה את עצמי מעל אחרים!

בספר תורה אלוהים אמר בפרוש שאני בתור יהודי חלק מהעם הנבחר ונעלה על הגויים.
&nbsp
ואתה רוצה שאני אראה את עצמי שווה להם??!
&nbsp
אתה קומוניסט?
אתה דוגל באידאולוגיה "כל אחד נותן לפי יכולתו ומקבל לפי צרכיו"?
&nbsp
אגב, המחשב שלך מכיל מתכות נדירות שילדים רעבים באפריקה עבדו קשה כדי לכרות אותן, בתמורה לכך שלא ימותו ברעב.
&nbsp
האם אתה מודע לזה?
&nbsp
המחשב שלך כל הזמן צורך חשמל, שמגיע משרפת פחם מזהם, וגם היה יכול לשמש דברים אחרים כמו מכונת הנשמה בבית חולים.
&nbsp
ואני אפילו לא מזכיר את כל האנשים שעמלים קשה יומם וליל כדי שיהיה לך חיבור אינטרנט פעיל!
&nbsp
אתה יודע שיש אנשים שעובדים בשבת בתמיכה של ה-ISP שלך???

pozetiv

New member
איפה הזכרתי יהודי ?

הדת, כל דת, משתמשת בספרי הקודש כדי לשלוט בבני אדם.
תתפלא גם בך הדת שולטת, אתה לא יוצא מן הכלל, הדת שולטת בגלל שהדת היא רק חלק ממנגנון השליטה של השלטון.
ופה כולם שווים, כשתתבגר מספיק להבין שיש שתי קבוצות האחת אלו שיש להם הכל ואלו שאין להם כלום, נדבר,
כי לך אין כלום ולי יש שכל וזה כל ההבדל.
אין לך כלום, כי כל מה שיש לך אתה לוקח מאחרים. כמו מה האחר חושב, מה ההוא שמת מזמן כתב בספרים שלו. ואיך השני מתנהג אולי אני אתנהג ככה אז אני אצליח.
זו לא חוכמה לזרוק מילים ולהתפעל מהטכנולוגיה שעושה את האדם ליותר טיפש ממה שהוא, כי בסופו של דבר כל אחד נולד טיפש .
נתתי לך פה פרספקטיבה מאוד נוחה לראות למה אדם נופל בפח של הדת ושל האתאיזם והכל תלוי בדרך שבה הוא תופס היסטוריה. אל תצפה שהדת או האתאיזם/המדע יאפשר לך לתפוס את האמת. כי אם הספקת לשכוח, כל אלו הם כלים שמשמשים את השלטון לשלוט.
ספר התורה הוא ספר שיש בו מצד אחד את היסטוריה אמיתית של הטבע האנושי ומצד שני הוא ספר של מוסר שמכוון אותך לצרוך בדיוק ולא מעבר למה שאתה צריך כדי שתהיה יותר חכם וזה לא דת. התורה מודעת לכך שהשלטון מעודד טיפשות כי יותר קל לשלוט בטיפשים.
בבקשה ממך, תהיה קצת יותר חכם, לא הרבה, רק קצת .

BravoMan

Active member
אתה לא הזכרת, התורה שלך הזכירה!

אבל למה אתה חושב שאני רוצה לתפוס את האמת?
&nbsp
אם האמת רוצה לברוח ממני, שתברח.
אני רוצה לחיות בצורה נוחה ולכייף!
&nbsp
את זה המדע נותן לי, והתורה שלך לא...

pozetiv

New member
בלי בריאות אין אושר .

ואתה אדם חולה ומאוכזב מהחיים .
איך אני יודע את זה ?
כי אתה מחפש לחיות בצורה נוחה ולכייך .
זה אומר שאין לך את זה עכשיו ,
ואף פעם לא יהיה לך ,
כי אתה מחפש את זה שם , וזה רחוק ממך וזה הולך ומתרחק ממך ככל שאתה משלה את עצמך שאתה מתקרב .
אתה לא רוצה לתפוס את האמת כי אתה רדום, בשינה עמוקה,
אף אחד שנמצא במצב של חלום לא מחפש את האמת.
אז שיהיה לך לילה טוב ושתהנה מהחלומות הנעימים כמה שיותר לפני שיגיעו הסיוטים .

pozetiv

New member
אה ? לא . מה פתאום , לא הבנת - החיים מסכנים

ואתה קשה .

hnc

New member
מר פוזי, מר פוזי, אתה חייב לעבור גמילה...

ואחרי שתיגמל תבין שלפעמים החיים מסכנים, אבל גם שהחיים לפעמים רחוקים מלהיות מסכנים.
ואם לא תבין זאת אז אתה באמת מסכן ורק מסכן.

pozetiv

New member
תיארתי מציאות קיימת .

זו מציאות קיימת שיש מי שיש לו הכל ויש את כל השאר .
לא באתי להתבכיין או להתמסכן או משהו בסגנון.
תיארתי את מה שקורה במציאות שכולם חיים בה .
בטח אתה חושב שהכוונה שלי שמי שיש לו הכל הוא עשיר .
לא .
עשירים ועניים נמצאים באותה סירה, באותה הבעיה .
הדרך הכי פשוטה להסביר את זה באמצעות דוגמא :
נגיד אני נותן לך סכום כסף בלתי מוגבל אבל אתה עושה בו בדיוק מה שאני מצפה ממך ואם לא או שאני לוקח את הכסף ממך או שאני לוקח אותך מהכסף .
עכשיו תשים לב - למי יש הכל ?
בעולם יש מלכים ויש מלכי מלכים. למלכי מלכים יש הרבה ארצות בבעלותם והם נותנים למלכים לנהל אותם .זו מציאות קיימת אני לא ממציא את זה ע"ע מלכת אנגליה .
אתה יודע למה אתה לא יודע איך כל זה מתנהל ?
כי אכפת לך רק מעצמך , ורק להגיד זה מסומם וזה צריך לעבור גמילה כמו ילד קטן שחושב שהוא מבין משהו מהחיים שלו בגלל שהוא ראה באיזה סרט שמצלמים מישהו מסניף.
ואיך אני יודע את כל זה ?
אני מסתכל על המציאות ואכפת לי ויודע שכולם בבעיה מעצם העובדה שיש מי שמסתיר את זה כמו בספר קיצור תולדות האנושות או הרחקת אנשים מהמשמעות האמיתית של הנאמר בספר התורה בכל מני דרכים.

hnc

New member
נתחיל מהסוף

לא נכון. אתה טועה. איכפת לי מהרבה אנשים שלחלק מהם איכפת לי יותר משאיכפת לי מעצמי ויש שניים שאני אפילו אוהב יותר משאני אוהב את עצמי.
ובוא לא נסבך את העניינים כמו שאתה נוהג לסבך, זה נכון שיש אנשים מסכנים תמיד. אבל רוב בני האדם גם מסכנים וגם מאושרים.במידה כזאת או אחרת וזאת האמת ולא הקשקושים שלך.
ואל תפגע פוזי ידידי, תלמד גם לצחוק קצת על עצמך בעיקר שזאת לא בושה להסניף דפי גמרא...

למעלה