מדענית ישראלית: הצלחנו לשחזר את אבני הבניין של החיים

outrigger

New member
אין חדש תחת השמש

השאלה האמיתית היא כיצד נוצרו חלבונים פונקציונליים נניח באורך כ-200-300 ח''א, שזה אורך ממוצע של חלבון סטנדרטי. העובדה שדווקא ל-20 הח''א שהחיים משתמשים בהן יש תכונות כימיות עדיפות על פני ח''א אחרות אינן תורמות בכלום לסיכויי הווצרות חלבונים פונקציונליים באופן כללי.

דוקא יש הרבה חדש תחת השמש.

ואם וכאשר המדע יצליח לענות על השאלה הזו, מה יהיה התירוץ הבא שלך?
&nbsp
כמו שכתבתי, מדובר בצעד נוסף בחקר האביוגנזה, עדיין לא מדובר בתשובה לשאלה "כיצד נוצרו החיים". אנחנו עוד לא שם.
&nbsp
אל תשכח שגם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן.

hnc

New member
צודק מאה אחוז, אין חדש תחת השמש.

אז כשנולדתי לא הייתי דבר חדש כן ?
או שכן, אבל אז דווקא יש חדש תחת השמש...או אולי התכוון החכם באדם שאמר "אין חדש תחת השמש" לכך ששום דבר לא נוצר לראשונה והכל נצחי בעצם גם אם בצורה מחזורית להוציא את המציאות עצמה שנצחית ברצף.
אז תחליט עכשיו לפחות עם עצמך (אתה לא חייב להגיב לי) "אין חדש תחת השמש" או להפך "יש חדש תחת השמש"...

pozetiv

New member
שיחזור אבני הבניין של החיים שיסתום את הגולל על החיים.

למה מסתירים את העובדה שהניסוי בוצע בCERN שבשוויץ ?
ואם מדובר בארגון כלכך גדול שמדענים מכל העולם שיתפו בו פעולה מדוע קצרה את התהילה דווקה מדענית ישראלית ?
לחלבון יש הרבה שימושים מלבד ייצור אנזימים, לאיזה שימוש אקזוטי מיועדים חלבונים אלו עד כדי כך שהוחלט להשקיע בהם כלכך הרבה משאבים.

jamejame

New member
תשובות:

1. כי זו קונספירציה שנועדה להסוות את הרצח של ג'פרי אפשטיין (דרך אגב, איך הגעת לרעיון שמחקר ביולוגי נערך ב CERN? המחקר המדובר נערך במכון הטכנולוגי בג'ורג'יה).
2. כי זו קונספירציה שנועדה להסוות את העובדה שכל דבר שאנחנו רואים הוא עגול ( על המאמר חתומים שבעה מדענים מהמכון הטכנולוגי בג'ורג'יה .את הערכת העמיתים ביצעה פרופ' עדה יונת. כיוון שמורן פרנקל-פינטר הובילה את המחקר השם שלה מופיע ראשון ברשימה. טבעי גם שאתר ישראלי יפנה אליה לגבי המחקר, ולא למדען סיני).
3. השימוש הצפוי בחלבונים- שיבוט של פרה אדומה על מנת לאפשר לחדש את הקרבת הקורבנות בבית המקדש.
מקווה שסייעתי.

pozetiv

New member
מעניין אותי איך היית מגיב אם הייתי כותב את המשפט הבא

*הסלקציה קדמה בהרבה לראשית החיים והייתה כימית במהותה. מכאן יוצא גם, שאם אפשר לשחזר פפטידים בתנור, לא צריך תנאי קיצון מיוחדים כדי "להתניע" את החיים, אלא מספיק להניח כמה חומצות (הקיימות גם מחוץ לכדור הארץ) והפפטידים ייווצרו מעצמם עם קצת גשם ושמש.*

או

"בתנאי הניסוי לקחנו חומצות אמינו רבות, גם כאלה שלא נמצאות היום ביצורים חיים, והכנסנו אותן לתנור יחד עם החומצות ההידרוקסיות"

אה ? מה אתה אומר ? מנוסח הרבה יותר טוב מהמקור?

מאיץ החלקיקים מדמה תנאים של המפץ הגדול, ייתכן שבהמשך הדגימות נלקחו למכון הטכנולוגי בג'ורג'יה, מה חשבת שהשתמשו בטוסטר אובן ?

אתה מתפזר ליותר מידי כיוונים, אבל חשבתי יותר בכיוון של טכנולוגיה די חדשה שהתגלתה בשנים האחרונות שמאפשרת להשתמש בDNA כנשק ביולוגי .
שזה בערך כמו שקבוצת מדענים מגלה דרך לפצל אטום ובשיא ההתלהבות אומרים איזה קטע, בואו נפוצץ איזה עיר אחת או שתיים .

jamejame

New member
במקרה כזה הייתי אומר שאתה

אדיוט.
אתה עושה העתק-הדבק ושואל אותי אם זה מנוסח יותר טוב מהמקור?
אבל מכאן זה מתחיל להדרדר.
שאלת איך אף אחד לא שם לב שהניסוי בוצע ב- CERN. הסברתי לך שאין שום קשר בין הניסוי לבין מה שעושים ב CERN (אם לדייק, קיימת טכנולוגיה אחת שפותחה ב CERN והשתמשו בה בודאות בשלבים מסוימים בניסוי, אבל מכיוון שגם אתה ואני משתמשים בה ממש כעת אין טעם להתייחס אליה). ואז אתה כותב את הפנינה הבאה- "מאיץ החלקיקים מדמה תנאים של המפץ הגדול, ייתכן שבהמשך הדגימות נלקחו למכון הטכנולוגי בג'ורג'יה". אתה אדיוט? איזה דגימות? בוזון היגס? אתה מבדיל בכלל בין מפץ גדול, אבולוציה, אביוגנזה והגרביים שלך?
גם לקריספר אין קשר לניסוי המתואר, מלבד העובדה שמדובר בביולוגיה (אם לדייק, הניסוי המתואר בכתבה הוא ביוכימיה). מוזר שאתה מתייחס דווקא לאספקט של לוחמה ביולוגית שמזה יש לכל מעצמה (וגם לכמה לא מעצמות בעליל) מחסנים שלמים. בטכנולוגיה שהזכרת יש כמה סכנות מוסריות ופיזיות משמעותיות ביותר, כמו שיש בה הבטחה עצומה. למשל- אם הוריך היו עושים ריצוף גנטי בזמן, היה הרופא ניגש אליהם בהבעה רצינית ואומר- "צר לי, אבל התינוק ייצא מטומטם. אבל אפשר להשתמש בטכנולוגיה חדשה שפיתחו הגויים, קריספר שמה. נחליף את המקטע הפגום בד.נ.א שיש לנו כאן בספריה, מקטע של חיידק משובח, מאלה שיכולים לראות ולהרגיש את הלבלב מבפנים, ובא לציון גואל. ובאותה הזדמנות נעשה לו עיניים כחולות שיילך לכם קל בשידוך. תחתמו כאן כאן וכאן". לא שווה?

pozetiv

New member
מרוב שאני מתפוצץ מצחוק, בקושי אני יכול להקליד מילה .

אין מצב שלא הבנת מה קשר בין הניסוי לבין מה שעושים ב CERN.
תקרא טוב בכתבה המצורפת :-
*אומרת ד"ר פרנקל-פינטר. תנאי החום והיובש של התנור המיוחד דימו את התנאים של כדור הארץ הקדום ועודדו את יצירת הקשרים בין החומצות*

מאיץ LHC מטרתו *למצוא ראיות לתורת הסופר-סימטריה שמהווה הרחבה למודל הסטנדרטי; ליצור פלזמת קווארקים-גלואונים ששררה, על פי התאוריה המקובלת, ביקום הקדום זמן קצר לאחר המפץ הגדול; ולנסות ליצור חורים שחורים זעירים.*

*,,,לפיכך, ד"ר פרנקל-פינטר וצוותה ניסו לדמות את התנאים בכדור הארץ הצעיר – ולראות אם חומצות אחרות יצליחו להתחבר לכדי פפטידים בנוכחותן של חומצות הידרוקסיות.*

.
.
.
.
.
.
.

עדיין קשה לך לראות מה הקשר ?
עדיין קשה לך להבין למה אני טוען שהוסתרה עובדת השימוש במאיץ החלקיקים לצורך הניסוי ?
אין תנור שיכול לדמות את *התנאים בכדור הארץ הצעיר* .

אל תחשוב שאני אנטיפאת אני פתוח לשיגעוניות של כל אחד .

jamejame

New member
אתה מבין את ההבדל בין

כדור הארץ הצעיר (ניסוי פרנקל-פינטר) לבין היקום הקדום (CERNׂ)?
כולה 9 מיליארד שנים ותנאים שונים לגמרי בכל פרמטר.
אנקד לך כדי שתבין: אין שום קשר בין ניסוי פרנקל-פינטר לבין ראשית היקום. אתה מתבלבל בין מפץ גדול לאביוגנזה.
וכדי להרגיע את שפיפון, נקפוץ 20 שנה קדימה, כשאבא של פוזיטיב נפגש שנית עם הרופא מהפוסט הקודם.
"דוקטור, דוקטור. זה לא עבד, העניין עם הקריספו של הגויים. אולי השתמשתם בחיידקים מקולקלים. הילד מטומטם גמור."
"במה זה מתבטא?"
"הילד כותב שטויות באינטרנט, אל תשאל. מקריאים את זה בבית הכנסת וכולם בשכונה צוחקים עלינו. הילדים הקטנים עומדים מחוץ לחדר שלו ועושים לו קולות של למור שלא השתתף באבולוציה."
"טוב, תראה, זה כנראה פיגור סביבתי, טמטום נרכש. . והדבר השני, הצליח? העיניים הכחולות?"
"כן, בערך. רק שהוא רואה כל דבר, אפילו את הפירמידה הגדולה במצרים, כאילו זה עגול".

pozetiv

New member
תשובה יפה .

כדי שתהיה jamejame צעיר אמא שלך הייתה חייבת להתעבר קודם .

זה לא שיש מקום שמדמה תנאים של יקום קדום ועוד מקום שמדמה כדור הארץ צעיר.

מה קשור המפץ הגדול לכדור הארץ הקדום?

המפץ הגדול, על פי התיאוריה המקובלת, קרה לפני כ 13.8 מליארד שנים, ואילו כדור הארץ נוצר לפני כ 4.5 מליארד שנים.
&nbsp

Gay Jstreet

New member
"כדור הארץ" ממש לא כדור

pozetiv

New member
הקשר הוא מאיץ החלקיקים ב CERN

בתוך מאיץ החלקיקים ב CERN נמצאים בתנועה חלקיקים טעונים בפוטנציאל מאוד גבוה על תנועת החלקיקים שולטים מגנטים. מרגע הפעלת המאיץ לא ניתן לכבות אותו כי זה יגרום לקריסה פתאומית של האנרגיה שתביא לפיצוץ עם גלי הדף שלא נגמרים. וכל מחזור החלקיקים נטענים באנרגיה נוספת .
אי אפשר גם להאט אותם . בחלקים מסויימים יש האטה יחסית בתנועת החלקיקים באותם חלקים האנרגיה מעט נמוכה יותר והיא מקבילה לאותם שנים שציינת כזמן המשוער של יצירת כגור הארץ .
זה התנור שמדברים עליו בכתבה .
בעיה נוספת היא איבוד שליטה על הניסויים הביולוגיים .
כולם יודעים את זה שאי אפשר ללכבות את המאיץ ושאסון גדול הולך להתרחש .
אולי סתם אני הוזה ובסופו של דבר ישחזרו את אבני הבניין של החיים ובא לציון גואל.

למעלה