ספר דיגיטלי להורדה בחינם

Feanor75

New member
שאלתך, זו נקודה שהתייחסתי אליה פעמים רבות בדיונים פה

וגם בהקדמה לספר, שאולי דילגת עליה.
אין ולא יכולה להיות לאף אחד וודאות של 100 אחוז. אם אנחנו מספיק משוכנעים במה שאנחנו מאמינים אז עלינו להיות אמיצים ולהתייחס אליהם כאל המציאות.
&nbsp
אתה וחבריך זה תוצאה של דור עם חשיבה משובשת, שהתרגלו להתייחס כאל אמת רק אל דברים שנחשבים לעובדות מוכחות. ומה הבעיה פה?
א. שהמציאות מאוד מתעתעת, ומה שנחשב פעם כעובדה מתגלה אח"כ כלא נכון. במיוחד במקרים כאלה שמבודדים את העובדה ממכלול שלם של גורמים. למשל אתה יכול להוכיח שתרופה מסוימת מדכאת סימפטום מציק, אבל בדרך זאת אתה משאיר את המחלה בגוף החולה ללא טיפול והיא בינתיים מחמירה. המחלה נגרמה עקב צבירת רעלים בגוף, אבל הסימפטום לא מופיע מיד ולכן קשה יותר להוכיח את הקשר למי שדורש הוכחות. במקרה כזה כשאתה מנפנף בעובדות ומתעלם ממה שלא נחשב לעובדה, יוצא שאתה בעצם מפיץ ידע כוזב. זה הליקוי של כל המדע המודרני, שבעתיד ייעלם מהעולם ויוחלף במדע אמיתי.
ב. כפי שמוסבר בספר, המדע המודרני נשלט כיום בידי גורמים מושחתים (באמצעות מימון המחקרים, כל האוניברסיטאות שייכות להם) ומפיץ ידע מוטעה עם צנזורה.
&nbsp
בקשר לשאלה איך קובעים מיהו מורה אמיתי ומי משקר, עניתי על כך במאמר השני בספר "אנשי הידע הישן ואנשי הידע החדש", יש שם כותרת משנה שמתייחסת בדיוק לנקודה הזאת.
&nbsp
אין לי שום עניין להונות איש, רק לעורר אנשים שנמצאים בעיוורון ובסבל שנגרם על ידו.
הרמאים הם אלה שמפיצים את הידע שאתה מאמין בו.

BravoMan

Active member
דווקא קראתי את ההקדמה אבל לא שם, ולא בהודעה כאן

את לא עונה על השאלה שלי.
&nbsp
לא שאלתי על וודאות, ובטח לא ביקשתי שתספר לי כמה הידע שלי רע ושגוי.
&nbsp
שאלתי שאלה פשוטה: איך אתה יודע איזה ידע נכון ואיזה לא?
&nbsp
ולא ענית. אפילו לא בכיוון.
&nbsp
אם אינך מסוגל או רוצה לענות כאן בקצרה ולתת לפחות הדגמה של הדרך שלך להבדיל ידע אמתי מידע כוזב, וגם מפנה למקור שאני יודע בוודאות שלא מסביר על שיטה כזו, וודאי שאיני הולך להשקיע עוד זמן ולקרוא עוד "מאמר", שכן ברור לי שזה יהיה בזבוז זמן...
&nbsp

Feanor75

New member
אין בעיה

ככה אתה נותן לעצמך תירוץ להמשך העיוורון והאמונה בהבלים ובשקרים שלימדו אותך.
הסברתי בצורה ברורה מה האינדיקציות למקור ידע מהימן, כיצד לזהות מורה אמיתי, ומה נדרש מהאדם של התקופה הנוכחית: להתחבר לחוש הכרת האמת שהוא צריך לפתח בתוך עצמו. אם הוא מצליח בכך הוא מתחבר לידע נכון ועדכני לתקופה. אם לא, הוא נתון לרמאות של שרלטנים או שהוא תקוע עם ידע מזויף או בלתי-רלוונטי כמו במקרה שלך ושל מטריאליסטים רבים.

BravoMan

Active member
אז, ידע "נכון" הוא ידע שמרגיש לי בחושים שלי נכון?

אבל רק בתנאי שהחושים שלי, תואמים את החושים שלך, כן?
&nbsp

חוש הכרת האמת שלי טוען שאתה מלא בבולשיט.

ושאתה נתון לרמאות של שרלטנים ותקוע עם דעות הזויות ולא רלוונטיות שכל קשר בינם למציאות מקרי בהחלט.

הציבור הנבון לא מקבל את החירטוטים של המדע והביולוגיה...

תיכנס לפורום "ביולוגיה ומדעי החיים", שקיומו מיותר

jamejame

New member
"המשכת להסתתר מאחורי הדרישה העלובה להוכחות"

שירה צרופה.

Feanor75

New member
תזכורת: ההוכחות הקיימות מצביעות על מציאותו של בורא.

הדרישה להוכחות היא תוצאתה של לוגיקה חלשה וחוסר אינטואיציה וחשיבה עצמאית. אבל אם אתה מתעקש בסדר, אתה כורת את הענף עליו אתה יושב.

jamejame

New member
"הדרישה להוכחות היא תוצאתה של לוגיקה חלשה וחוסר אינטואיציה"

ט.ס. אליוט, עם קמצוץ של פאולה ננסי מילסטון ג'נינגס.

עlד אחד

New member
אני זוכר אותך עוד מפורום מדיטציה

כבר אז הוכחת את עצמך כמפגר שכלית מביך במיוחד

למעלה