הר סיני, חמישה ימי עסקים, וסתירות פנימיות - סיכום ביניים.

הר סיני, חמישה ימי עסקים, וסתירות פנימיות - סיכום ביניים.

טענה א. העובדה שהיהודים חוגגים את פסח מוכיחה שמעמד הר סיני התקיים במציאות.

העובדה היא שכל הנוצרים בעולם חוגגים את הולדת ישו כל שנה, ושכל המוסלמים בעולם צמים במשך חודש בכל שנה, ושלמעשה לכל דת שאי פעם היתה היו חגים שנתיים - האם זה מוכיח שכל מה שהחגים האלו מנציחים אכן קרו במציאות?

טענה ב. אם תבקש יפה ומתוך כוונה אמיתית, אלוהים יתן לך, תוך שבוע (ולכל היותר חמישה ימי עסקים) סימן שאי אפשר לצפות אותו מראש (אפילו לא אם זה סימן טוב או רע) - בצורה שתהיה מספיק עמומה כדי להשאיר לך את הבחירה החופשית האם להאמין או לא, אבל מצד שני בצורה כל כך ברורה שלא יהיה לך שום ספק שמדובר בסימן מאלוהים.

אז... בעצם אני קודם כל צריך להאמין, אחר כך לבקש סימן, ואחר כך לקבל סימן שסותר את עצמו בצורה כל כך ברורה שלא תהיה לי ברירה אלא לבחור האם להאמין או לא - ואם לא קיבלתי סימן אז בטח לא ביקשתי מספיק יפה או לא עם כוונה אמיתית, ואם כן קיבלתי סימן אז... זה יהיה סימן שמכיל סתירות פנימיות כמו הטענה הזו?

טענה ג. האתאיסטים לא מבינים את התורה.

גם אלו מאיתנו שהיו דתיים? האתאיסטים הנחרצים ביותר שאני מכיר הם אלו שהתחנכו על ברכיה של תורה (או על ברכיו של הרב).
מי שבילה עשרות שנים באוהלה של תורה - כנראה שמבין ומכיר אותה מספיק טוב בשביל לדעת את מה שאנחנו האתאיסטים יודעים.

פספסתי משהו?

pozetiv

New member
פיספסת מלא דברים -הזיות, אשליות, אופיום להמונים, בורות וכו'.

טענה א'
אין קשר בין פסח למעמד הר סיני . פסח שבועות וסוכות הם חוקת עולם ויש להם קשר ישיר לעונות השנה ולחקלאות . כשהבסיס לחישוב הוא המספר שבע- 365 ימי חמה מתחלקים ל7 (שבוע בן שבע ימים) נותן 52 שבועות ויום (52/4=13) . ו28 ימי לבנה כפול 13 נותן 364 . מסיבה זו בעיקר חשוב כלכך לשמור ולזכור את השבת כי בלי בסיס שבע כל חישוב התקופות משתבש

טענה ב'
הסתירה הפנימית היא שאם אתה מאמין שכל מה שיש לך זה מה שאלוהים חושב שהכי טוב בשבילך, אז לא תבקש כלום ואם אתה מבקש יש לך בעיה רצינית בהבנה מה זה לחיות בכלל .

טענה ג'
אין אפילו אחד שמבין את התורה שבכתב כפי שהיא. ומי שמבלה עשרות שנים באוהלה של תורה למד במקרה הטוב את התורה שבעל פה .

פיספסתי משהו ?

dude101

New member
טענה ד. אנחנו יכולים לדעת בדיוק למה אלוהים

עושה את מה שהוא עושה. לדוגמא, יש תינוקות שמתים מיד אחרי שהם נולדים כי הנשמה שלהם צריכה לעשות תיקון.
&nbsp
טענה ה. נסתרות דרכי האל. לדוגמא, אנחנו לא יודעים למה אלוהים צריך שתינוק להיוולד ואז למות כדי שהנשמה שלו תעשה תיקון.

טוב, מול אמנון יצחק באמת שאין לי מה לעשות.

כלומר, אם אתה אדיוט מספיק כדי להאמין לבחור הזה, כנראה שכבר אף אחד לא יוכל לעזור לך.
&nbsp
רק דבר אחד יש לי לומר על השטות הזו: post hoc ergo propter hoc
&nbsp
ובעברית - קריאת התרנגול איננה הסיבה לזריחת השמש.
&nbsp
https://he.wikipedia.org/wiki/פוסט_הוק_ארגו_פרופטר_הוק
&nbsp
&nbsp
&nbsp

pozetiv

New member
במקרה הזה התוצאה מעידה על הסיבה

מצבו הרפואי של הבחור מצביע על כשל בתפקוד הלב שנובע מכשל תפקודי כבד /לבלב שהוביל למציאת גידולים בגופו כלומר מדובר באדם שהוא מכור לאלכוהול .
היות וכך יש להבין שאדם שמכור לאלכוהול חשיבתו לא תהיה צלולה ככל אדם וזה מה שהוביל לויכוח הפומבי המדובר .
מעבר לכך, במיקרים רבים התמכרות לאלכוהול מתפתחת כשנוצר חלל בחיי האדם עקב אובדן כלשהו והשאלות שלא קיבלו מענה באותו זמן, הביאו את אותו אדם להתנצחות מיותרת עם הרב .
היום, אין בנמצא אדם שלא חווה אובדן ויש לו שאלות שלא מקבלות מענה על כך. לשאלות כאלו אין מענה כי לא יכול להיות להם מענה, מהסיבה הפשוטה כי אין לאף אחד שליטה על החיים, אם לאדם יש בקושי שליטה על עצמו אז איך תהיה לו שליטה על החיים כלומר לקבוע מי יחיה ומי לא ועוד לדעת מאיזו סיבה .
במקרה הזה, התוצאה מעידה על הסיבה וזו לא שטות בכלל, אתה אומר את זה כי אתה מסתכל על חלק מהתמונה , המקרה הזה הוא כלכך נפוץ ולרב אין שום מעורבות והוא עלה לתודעה רק כדי שנשים לב.
מה שקרה לאחר מכן היה אך ורק בגלל מקרה של חלל שנוצר כתוצאה מאובדן שהציף שאלות ומשם להתמכרות לאלכוהול ואז עבר לניסיון לקבל תשובה מהרב ומשם להתדרדרות במצבו .
אם הרב היה לוקח בחשבון את הנקודה הזו ומבין מאיפה עולות השאלות כמו שתיארתי , היה יכול לשאול שאלות יותר מכוונות , כמו האם סדר היום שלך מקדם אותך? או אתה קרוב או היית קרוב למישהו שהיית מתייעץ איתו ?
כי זה מה שההלכה מציעה סדר יום וגם אם אין לאדם או לא היה או איבד מישהו ממשי שהוא סומך עליו איך הוא ידע לסמוך על משהו שאינו ממשי ?

אני יודע זה פסיכולוגיה בגרוש וחצי אבל אין מה לעשות, לא היה לי גם את זה כדי ללמוד .

הבנתי, אז בכל פעם שיביאו לך עדות שסותרת את האמונה שלך

שלפיה אלוקים לא קיים, אז אתה תגיד שזה שקר... אחלה שיטה. למה שהבחור הזה יקום פתאום מול כולם ויספר סיפור מדומיין על תאונה שכביכול הייתה לו מיד אחרי שהוא ביקש סימן מבורא עולם?? סלח לי אבל לי נשמע שהוא מדבר על מקרה אמיתי שקרה לו!

ומה הקשר לתרנגול?? בדוגמא שאמנון יצחק נתן הסימן היה משהו ממש נדיר (תאונה, התקף לב) שהתרחש זמן קצר מאוד אחרי שבן אדם ביקש סימן מאלוקים! אתה לא מבין שזה לא יכול להיות סתם צירוף מקרים??

לא, לא הבנת כלום (ולא שזה מפתיע).

א. גם אם הסיפור של הבחור עם התאונה הוא סיפור אמיתי - זה בהחלט יכול להיות סתם צירוף מקרים. אין לאף אחד מאיתנו שום דרך לדעת האם התאונה היתה מתרחשת גם ללא הבקשה לסימן מבורא עולם, ובטח שאין שום דרך הגיונית לקשור את שני הדברים האלו כסיבה ומסובב.
&nbsp
ב. יכול מאוד להיות ש "כבוד" הרב יצחק או מי מטעמו שילם לבחור ואפילו הכתיב לו בדיוק מה לומר על מנת שיעמוד ויעיד כביכול על הדבר הזה. האינטרסים כאן ברורים ואמנון יצחק בהחלט לא חשוד בעודף יושר.
&nbsp
ג. הקשר לתרנגול הוא הדוגמה שנתנו בויקיפדיה כדי להמחיש את הבעיה. לו היית נכנס ללינק וקורא היית מבין את זה גם בלי שאצטרך להסביר לך (או לפחות, כך אני מקווה).
&nbsp
ד. אני לא "מאמין שאלוקים לא קיים". אני **יודע** שיהוה, כפי שהיהדות מתארת אותו, לא רק שלא קיים אלא גם לא יכול להיות קיים. אותו דבר נכון גם לתיאור הנוצרי ולזה המוסלמי, אגב. בדיוק כמו שאני יודע שברקים הם התפרקות של מטען חשמלי ולא כלי הנשק של זאוס, ובדיוק כמו שאני יודע שברהמה לא ברא את היקום ושיווה לא מחריב ויוצר אותו מחדש במחזוריות כל 5000 שנה (אני לא זוכר בדיוק את הפרטים, יכול להיות מספר אחר).
&nbsp
אמנון יצחק הוא שקרן עלוב ודמגוג בשקל והאנשים שמאמינים לו הם או כאלו שגם ככה כבר מאמינים בדת, או טיפשים או מיואשים. אז הוא סיפר לך סיפור שמחזק את האמונה שלך על אדם שכביכול קיבל כמה התקפי לב. הוא אפילו הגדיל לעשות ואמר שהעניין מתועד ושאפשר לבדוק את זה. אז הנה האתגר שאני מציב לך: תבדוק את זה. תמצא את התיעוד שיצחק מדבר עליו. תבצע תחקיר רציני ומעמיק.
אם תמצא תיעוד משכנע, אם תצליח לשכנע אותי שהסיפור הזה אמיתי - אני מתחייב להניח תפילין כל בוקר.
&nbsp

BravoMan

Active member
אך, מזמן לא ראיתי קטע מצחיק של המטומטם עם האנטנה

סיפור מצמרר באמת, שמוכיח שאלוהים נבלה עובד בשותף + 30 במקרה הטוב!

&nbsp
הרי בפתיחת הסרטון הרב הבטיח שתוך שבוע, ומתי הבחור "השני" קיבל התקף לב? חודש!!!
מה זה הביזיון הזה?
אם היה מדובר במשכורת, אפשר היה לתבוע אותו על הלנת שכר!

&nbsp
וברצינות רגע:
נראה לך שנאמין לליצן שמספר סיפור מצוץ מהאצבע על בחור אלמוני שכביכול קיבל התקף לב חודש אחרי שביקש סימן מאלוהים?
&nbsp
אם אתה מאמין בדברים כאלה, אני יכול להפגיש אותך עם נסיך ניגרי שצריך את עזרתך לחלץ מיליארדי דולרים, והוא יהפוך אותך לעשיר על הדרך. מוכן?
&nbsp

יותם73

New member
חיובי

בטח שפיספסת.
שלימדו אותך מצוות אנשים מלומדה. ולא את מהותה של התורה.

יותם73

New member
מהותה של התורה

התורה הוא אור פשוט המתפשט ממהותו יתברך, שרוממותו עד אין קץ. (בעל הסולם, הקדמת פי חכם)
אז למה הכוונה? למה לבעל הסולם חשוב לכתוב על מהותה של התורה דווקא במילים אלו?
על מנת להבדיל בין מה שנתפס בכלי מתוקן שזיכך את עצמו וקיבל בפנימיותו את התורה כאור בכלי, לעומת פירושים אחרים כגון, לוחות אבן, שעליהם נכתבו עשרת הדיברות ב"אצבע אלוהים" ואשר ניתנו לעם ישראל במעמד הר סיני, או כספר תורה שהוא סיפור היסטורי עם סיפורים מענינים וכו.
במילים אחרות, האם אין אנו צריכי לשנות את עצמנו על מנת לקבל את התורה או שחובה עלינו להשתנות על מנת לטעום טעם התורה.
להרגיש בחושים את "טעמו וראו כי טוב ה'"
מה סך הכול אני מרגיש?
את הכלים המתוקנים שלי.

d70

Well-known member
הייתי מצפה מאלוהים לשלוח לכאן קופירייטר יותר טוב

shirai ryu

New member
פספסת את הכל

תמיד יהיו אנשים עם דיעה מנוגדת משלך,
שירצו לאתגר אותך ולהוכיח שאתה לא צודק,
או שהשייכות שלך לחברה מסויימת, במקרה הנ"ל אתאיסטים,
אינה צודקת.

האם שווה להתייחס לזה?

בת הזוג שלי לא אוהבת מאכל מסויים,
למה יש לי את הדרייב להוכיח לה שזה טעים?
בשביל מה?

מה זה נותן לך שהמאמינים יאכלו את מה שאתה אוכל?
לא טעים להם. לא טעים לך.

אתה מפספס את הכל שוב ושוב.
בגלל זה באים לפה כל מיני מאמינים ומשחקים איתך תופסת.
או יותר נכון, משחקים איתכם תופסת.

יותם73

New member
פספסת - אבל בגדול

מי שפספס כאן זה אתה!
כן, שווה להתייחס לדברים גם אם אינם עומדים עם אותו תחום הידיעה שלך!
כן, שווה לנסות להוכיח שאתה צודק, במיוחד במקומות שבהם אין חפיפה.
לא טעים לך? אל תגיב. אבל אל תנסה להראות לאחרים כמה שאתה חכם בעוד דעותיך המיושנות מתגלות.
את התופסת אתה מנהל מול עצמך, מול האני הגאוותני שלך, שכמו שהפיל אותך כאן, אני מניח שהוא מפיל אותך בעוד תחומים רבים בחייך.
את התופסת אתה משחק עם עצמך בלבד.

shirai ryu

New member
תודה על המחמאה

שום דבר לא הפיל אותי.

אבל העקשנות שלך להוכיח שאתה הכי חכם והכי צודק, זה מה שמפיל אותך.

האובססיה שלך להתייחס לכל דבר שאינך מכיר, זו הבעיה שלך.

אם לא טעים לי, אני אכן לא מגיב.
אבל חשוב להיות כנים. כנות ולהיות אמיתי עם עצמך ולא אחרים,
זה מה שחשוב באמת.

דיעותיי מיושנות? אולי.

אני לא מנסה להראות את חוכמתי, אבל נחמד לדעת שזה כך.

למעלה