האם המומיות שנתגלו במצרים מאמתות את הסיפור המקראי ?

pozetiv

New member
האם המומיות שנתגלו במצרים מאמתות את הסיפור המקראי ?

לפי ספר בראשית המצרים השתמשו בשיטת החניטה של אנשים שהם אהבו וכבדו לאחר שמתו .
גם אם לפי חוקרי ביקורת המקרא התורה נכתבה על ידי מספר אנשים בתקופות שונות, זה עדיין לא מסביר את עובדת הקשר בין החניטה שהייתה נהוגה במצרים העתיקה לבין המומיות שנמצאו לאחרונה במצרים ובין היתר גם במקומות אחרים בעולם כמו בדרום אמריקה .
בין היתר נמצאו במקומות שונים בעולם מומיות של דינזאורים שחלקי העור נשמרו עליהם הודות לאותם רכיבים כמו Natron.שמן ארזים, שמן לבונה, יין פאלם, מור שהיו בשימוש בתהליך החניטה במצרים.
ואם כבר מדברים על דינוזאורים שמתוארכים לכמה מליוני שנים אחורה שבוודאי שוללים את זמן התרחשות סיפור הבריאה המקראי חייבים לשים לב לנקודה מאוד חשובה - בכל אותם המקומות שנמצאו מאובנים ועצמות דינוזאורים אין נפט בכלל !!!
נפט נמצא במקומות אחרים לגמרי ובמקומות שנמצא נפט אין עצמות דינוזאורים . מה זה אומר ? אני לא טוען שדינוזאורים לא היו קיימים ושהושמדו על ידי אסטרואיד ענק. אלא שהעניין הוא שמדובר בשני סיפורים שונים, נפט אינו תוצר של בעלי חיים שנמצאו תחת שכבות קרקע . אין ולא נמצאה שום ראיה לכך שאורגניזם כלשהו יתמוסס ויהפוך לנפט בשום צורה שהיא. ובנוסף לכך, אם נפט יימצא תחת לחץ כלכך עצום, במשך כלכך הרבה זמן הוא יאבד את הצורה המולקולרית שלו. לראיה, נפט שנמצא לו מפלט מחוץ לשכבות הקרקע עקב קידוח מכוון, פורץ החוצה כסילון בעוצמה רבה .

חשיבה ביקורתית היא דבר טוב מאוד במידה והיא מופנית לכיוון של אישוש ממצאים ומי שמפנה את החשיבה הביקורתית שלו כנגד בני אדם אחרים מסתכל על משהו לא נכון, וגם בסוף הולך לכיוון לא נכון בכלל .

כל מה שהארכיאולוגים ופלאונטולוגים מצאו הוא בסך הכל מומיות ששמרו את העצמות בשלמותם והדינוזאורים הם תוצר של ניסוי גנטי שכילה את עצמו .
לא מאמינים לי תקראו -
kelly milner halls- Dinosaur mummies
https://archive.org/details/dinosaurmummiesb00hall

וגם כאן

וכאן

BravoMan

Active member
וואו, לשם שינוי כתבת משהו נכון!

נפט אכן לא נוצר מדינוזאורים.
זו טעות נפוצה.
&nbsp
בפועל, נפט נוצר מפלנקטון ועצות:
https://en.wikipedia.org/wiki/Petroleum
&nbsp
באשר למומיות של דינוזאורים, בקישורים שהבאת אין שום קשר למומיות שאנשים יצרו.
למעשה, רק בקישור הראשון יש ספר שנקרא "Dinosaur Mummies", אבל כבר בתקציר שלו מוסבר שהשם משמש בהשאלה.
&nbsp
אף אחד לא באמת מצא דינוזאור שעבר תהליך חניטה, כפי שעברו מצרים קדמונים או עמים אחרים (כן, ידוע מזמן שהמצרים אינם היחידים שפיתחו תהליך ומנהגי חניטה).
אלא על מאובנים, בתהליך טבעי, אך שכוללים לא רק עצמות, אלא גם איברים פנימיים של דינוזאורים.
&nbsp
אגב, אם היית יודע משהו לגבי תהליך החניטה של המצרים, היית יודע שהם דווקא נהגו להוציא איברים פנימיים חשובים לפני החניטה, כגון לב, מוח, ועוד.
&nbsp
בכל מקרה, אני מוכן להאמין שהתורה היא אמת לאמיתה. רק תמצא לי נחש מדבר, ואני איתך

tomasth

New member
מה המצרים לא חיו עם וסגדו לדינוזאורים ולכן חנטו אותם ?

אין מקדשים מצריים בצורת טי רקס ?

pozetiv

New member
מומיות לא נוצרות מעצמן

איך אתה מסביר את העובדה שכל העצמות היו מחוברות, אם מישהו לא תכנן שזה יהיה כך, שמשהו ישמר את העצמות ביחד ?
יותר מזה, לא צריך לעשות בדיקת מעבדה כדי להגיע למסקנה הזו, מספיק לחבר אחד ועוד אחד, מומיות במצרים ומומיות דינוזאורים .
אל תבלבל בין מאובנים שעברו מוות פתאומי או סתם עצמות מפוזרות לבין מומיות שהעור עליהם נשמר כמו המומיות שנמצאו במצרים ..
אם לא היה להם את חומרי השימור העצמות לא היו נשארות מחוברות.נקודה.

"נחש מדבר" זה נושא אחר , כמו שאתה יודע אם יש ציפור מדברת אז למה שלא יהיה נחש מדבר ? תקרא רק את מה שמודגש באדום -
וְהַנָּחָשׁ הָיָה עָרוּם מִכֹּל חַיַּת הַשָּׂדֶה אֲשֶׁר עָשָׂה ה' אֱלֹהִים, וַיֹּאמֶר אֶל הָאִשָּׁה: אַף כִּי אָמַר אֱלֹהִים לֹא תֹאכְלוּ מִכֹּל עֵץ הַגָּן. וַתֹּאמֶר הָאִשָּׁה אֶל הַנָּחָשׁ: מִפְּרִי עֵץ הַגָּן נֹאכֵל. וּמִפְּרִי הָעֵץ אֲשֶׁר בְּתוֹךְ הַגָּן אָמַר אֱלֹהִים לֹא תֹאכְלוּ מִמֶּנּוּ וְלֹא תִגְּעוּ בּוֹ פֶּן תְּמֻתוּן. וַיֹּאמֶר הַנָּחָשׁ אֶל הָאִשָּׁה: לֹא מוֹת תְּמֻתוּן. כִּי יֹדֵעַ אֱלֹהִים כִּי בְּיוֹם אֲכָלְכֶם מִמֶּנּוּ וְנִפְקְחוּ עֵינֵיכֶם וִהְיִיתֶם כֵּאלֹהִים יֹדְעֵי טוֹב וָרָע. וַתֵּרֶא הָאִשָּׁה כִּי טוֹב הָעֵץ לְמַאֲכָל וְכִי תַאֲוָה הוּא לָעֵינַיִם וְנֶחְמָד הָעֵץ לְהַשְׂכִּיל וַתִּקַּח מִפִּרְיוֹ וַתֹּאכַל וַתִּתֵּן גַּם לְאִישָׁהּ עִמָּהּ וַיֹּאכַל.

אתה מבין ? אם תקרא את מה שמודגש, זאת הקלטה ברצף כמו תוכי ובאמצע יש הפסקה כי האישה דיברה .
הרעיון של נחש מדבר בתורה הוא אינטיליגנציה מלאכותית כמו רובוט שהיה מתוכנת לשאול ולענות תשובות בדיוק כמו שבטח ראית שיש רובוטים כאלה בסין .

אם טכנולוגיית החניטה הופעלה על דינוזאורים שהם עתיקים יותר ממומיות במצרים תהיה בטוח שכבר אז הייתה להם טכנולוגיה שלArtificial Intelligence)- AI )

אבל בגלל שאתה חושב שאתה כלכך מתקדם אז אין שום סיכוי שה'פרימיטיביים' אז ידעו משהו יותר ממך .

BravoMan

Active member
כתבת כותרת נכונה, אבל אז נפלת לסיפור הזיות הרגיל שלך

נכון, מומיות לא נוצרות מעצמן, אבל, עדיין לא הראיתה פה אף מומיה אמתית של דינוזאור.
&nbsp
רק המצאת כוח דמיוני שמפזר עצמות.
&nbsp
תנסה להיגמל מהחומר שאתה לוקח בד"כ, לנקות את הראש, ולחשוב טוב טוב על מה שכתבת.
ואז תחזור לפה ותספר על התוצאה.
&nbsp
בהצלחה!

בתמונות רואים שהמומיות של הדינוזאורים מאובנות

(לצערם של הפלאונטולוגים - הם היו שמחים עד הגג למצוא דינוזאור לא מאובן). האם המצרים הקדמונים הצליחו ליצור מומיות מאובנות עם הלבונה שלהם?

התהליכים הגיאולוגיים הדרושים להתאבנות שונים מאוד מן התהליכים הגיאולוגיים הדרושים להפוך רקמות חיות לפחמימנים כמו נפט או גז. לכן צפוי שלא נמצא מאובני דינוזאורים (או מאובנים בכלל) במקומות ובשכבות שמוצאים בהם נפט.

זה ש(מינים מסויימים של)דינוזאורים היו גדולים לא אומר שכלל המסה שלהם הייתה גדולה. משיקולים אקולוגיים, טונה אחת של דינוזאור טורף היתה צריכה לאכול לפחות 10 טון של דינוזאורים אוכלי צמחים, וטונה אחת של דינוזאור אוכל צמחים היתה צריכה לאכול לפחות 10 טון צמחים. לא סתם זה נקרא הפירמידה האקולוגית (והנה מצאנו עוד הוכחה שהמצרים הקדמונים היו מעורבים :). בחשבון פשוט אפשר לראות שרוב המרכיבים של נפט לא יכולים להיות דינוזאורים, אלא צמחים וחד-תאיים.

shirai ryu

New member
הספר אינו אמין.

לא הבנתי מה אתה רוצה מדינוזאורים ומה אתה רוצה מנפט?
שתי דברים שונים.

אף אחד לא יכול לדעת בוודאות מתי היה מה? איך היה?
מה זה העצמות האלה שמוצאים של יצורים שחיו בעבר, ומתי הן חיו,
וממה הן מתו?
הן היו, וסבבה, כמו כל יצור חי, נכחדו, כמו שעדיין ישנם יצורים שנכחדים,
מיום ליום.

לצערי, אי אפשר לגעת בעבר, כי לא היינו שם ולא נהיה,
אפשר לנסות כמובן, אבל לצערי מדובר באנשים חכמים מאוד,
שלא באמת יכולים להוכיח שא' כדור הארץ קיים מיליוני שנים,
פשוט בלתי אפשרי להוכיח את זה. תאורטית זה נכון,
אבל תאורטית גם אלוהים קיים,
אז מבחינתי זה עוד משהו מעניין לקרוא בזמן הפנוי ותו לא.

pozetiv

New member
האם פעם הרכבת פאזל ?

אתה זוכר ? מלא חלקים קטנים שמרכיבים תמונה שנמצאת על הקופסה .
כאן , זה לא פאזל אחד . מדובר בכמה תמונות פאזל שכל החלקים מעורבבים בתוך קופסה אחת ואפילו אין תמונה אחת על הקופסה. עכשיו לך תבין איזה חלק שייך למה ולאיזה תמונה בכלל.
לבטל כל דבר במילים 'זו רק תיאוריה' בלי להסתכל על התמונה השלמה את זה כל אחד יכול לעשות .
מה שאני מנסה לעשות כאן זה לחבר כמה חלקים לתמונה אחת, אולי בהתחלה יהיו לך כמה חורים ריקים בתמונה, אבל עם הזמן, המוח ישלים אותם, בדיוק כמו שחסרים חלקים בפאזל ועדיין אפשר להבחין בתמונה, אף על פי שהיא אינה מושלמת.

shirai ryu

New member
מצטער, אבל זו רק תיאוריה

עם תיאוריה אני לא יכול לעשות הרבה.
ביזבוז זמן מוחלט.
גם אתה לא.

אתה אכן עושה הרבה עם המידע הזה,
אבל זה לא עובד עליי,
עלייך כן, ועל רבים אחרים שהאופי התמים שלהם הוא כזה,
אבל אני לא תמים.

אתה מבין אני לא מאלה שמאמינים שיש חייזרים ועבמים שמבקרים.
או רוחות רפאים, או האילומינטי.
או נוסחה משעשעת לגילוי מה הגיל של משהו.

אני לא חי בעבר, ולא חי חיים של אחרים.
אם לא היה לי טוב, אז הייתי כמו הרבה אחרים,
מתלוננים ומתבכיינים על מר גורלם ומאשימים,
את הרוסים, האתיופים, היהודים, החרדים וכד'.

אני אתאיסט, אבל אני אתאיסט שמח ולא עצוב.

pozetiv

New member
אני לא מנסה לעבוד עלייך עם או בלי מרכאות .

אני בכלל לא מנסה לעשות שום דבר, באמת, אפילו לא להרשים בחורה .
זה סתם כיף לי ומשמח אותי למצא קשר בין דברים .
אני באמת מתנצל , דברים כאלה בכלל לא אמורים לעניין אותך, לא דברים כאלה ולא המשתמע מהם . זה קצת מורכב אפילו לאתאיסט למצוא קשר בין מומיות לבין דינוזאורים , שוב אני מתנצל .
מכל מי שנמצא בפורום הזה מי שמסוגל להבין דברים כאלה זה "שפיפון ים סינגפורי" להבין להשכיל ובכל זאת להמשיך בחיים . לך תדע מה יהיה הדבר הבא שתתקל בו. אולי ,,,, למורים שנמצאים על אי בודד , מניין הם הגיעו לשם??? אמממ,,, מעניין .
אבל, באמת, עזוב, זו רק תיאוריה .

shirai ryu

New member
אני לא משכיל מזה,

כי בעיניי זה גורם לאנשים להיות פחות חכמים.

זה כמו לשבת כל היום בבת, ולא לעשות עם עצמך כלום,
ורק להנות מזה שדואגים לך כל הזמן.
אז הכל טוב, מטפלים בך, משלמים עלייך,
אז מה נשאר לעשות? להתעסק בכל מיני נושאים מוזרים.
לגלות פתאום שמה שמעניין אותך זה... לא יודע, מפלצות,
ולחפש הוכחות לכך שהן אכן קיימות,
אם מחפשים משהו, אז תמיד מוצאים אותו,
גם אם זה לא קיים.

pozetiv

New member
You missed the point

חשיבה ביקורתית היא שהופכת אותך לאדם שלא תלוי באחרים .
והיא אינה מושגית באמצעות העברת ביקורת על אחרים אלא זו שיטה לוגית לניתוח השוואה התאמה אנליזה הגדרה .
איך אתה יכול להגיד על דבר כזה שזה לא מה שהופך אדם ליותר חכם?

shirai ryu

New member
פשוט מאוד. זה לא

לבקר אנשים אחרים לא הופך אותך לחכם.

אם תדאג לעצמך, זה יהפוך אותך לחכם.
כך תדע איך להתנהג, איך להיות ישר וכן, עם עצמך ועם אחרים.

shirai ryu

New member
עם תיאוריות לא הולכים לשום מקום

אבל כן מקבלים שם,
ופה זה נגמר.

אני ממש לא רוצה להיות האיש הכי חכם,
עם הישגים בדפים ולא בתאכלס.

מדע זה כמו הזה שעושה פוזות ומרתיע את כולם,
עד שמישהו חלש קם ומפגין יכולת אומץ ומשתיק אותו.

אז אולי לשם שינוי תשתקו קצת ותדברו על החיים,
במקום לחפור על החיים שלהם.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
הכל זה תיאוריות שום דבר לא וודאי.

מי שמתקשה עם העובדה הזו, אז בסדר זו בסה"כ עוד תיאוריה... :->
&nbsp

יותם73

New member
כן מומיות לא מומיות

מה שמעניין זה לראות כיצד עמים שונים חשבו, ניסו להגיע למה שנקרא ניצחיות.
חוקרים רוצים שהשם שלהם יישאר לנצחיות ולכן קוראים לחיידק/צמח או כל דבר אחר על שמם.
יש המאמינים במעיין הנצחיות ונוסעים להתרחץ בו.
המצרים חנטו כי חשבו שבצורה זו יוכלו להיות נצחיים.
אז מה זה להיות נצחי?
האם יש דבר כזה?
או בצורה מדוייקת יותר, האם קיימת נוסחא מדעית להשגת הנצחיות שאיננה בגדר פילוסופיה או תאוריה?

BravoMan

Active member
לא עד כמה שידוע לי...

מדענים לא כ"כ עוסקים בנצחיות, או משוגים מעורפלים כאלה, אלא בתחלס.
&nbsp
בניגוד למה שאתה חושב, לרוב כשקוראים לגילוי מדעי על שם המדען, מי שעושה זאת אינו המדען עצמו, אלא העמיתים שלו, שמאשרים את נכונות הגילוי, ומחליטים שמגיע למגלה שיקראו לדבר על שמו.
&nbsp
הכי קרוב שהמדע הגיע למה שאתה קורא לו "נצחיות" (עד כמה שאני מצליח להבין אותך), זה לחקור את הדחפים והשיטות שיש ליצורים שונים להמשיך את קיום הזן שלהם.
&nbsp
זה חלק מחקר תורת האבולוציה

יותם73

New member
כל מה שאתה כותב נכון, מלבד דבר אחד

כתבת: "מדענים לא כ"כ עוסקים בנצחיות, או משוגים מעורפלים כאלה, אלא בתחלס.
הכי קרוב שהמדע הגיע למה שאתה קורא לו "נצחיות", זה לחקור את הדחפים והשיטות שיש ליצורים שונים להמשיך את קיום הזן שלהם.

נו, אז מה חדש?
אני נמסכים איתך שמדענים אינם עוסקים בנצחיות מכיוון שאינם מסוגלים לתפוס את המושג בצורה אמפירית.
אני מסכים שהם חוקרים דחפים שיש ליצורים להמשיך את קיום הזמן שלהם.
רק אני מוסיף דבר נוסף:
שבהתפתחות תודעת המין האנושי, נגיע לפרדיגמה שתאפשר לנו להשיג את השורש ממנו נולדנו, השורש שיצר אותנו. נבין שקיים עולם הענפים שהוא העולם הזה ויחד עם זה קיים גם עולם השורשים.
רק מה?
על מנת להשיג את עולם השורשים נצטרך לשנות את פנימיותינו.
ולמה שנרצה לעשות את זה?
כי רק אז נשיג (ולא רק נחשוב או נאמין), את אותו החלק הנצחי שלנו שאליו אני יהיה מוכן למסור את עצמי.

למעלה