כתבה מעניינת בעניין "טלפונים כשרים":

dude101

New member
מה? מתי התחלנו לדבר על ניוד בין חברות?

אמרת "היכולת להחליף קו חסום לקו לא חסום אצל אותה ספקית תוך שימור מספר הטלפון שווה ערך ליכולת לבטל חסימה.". אני מדגיש שזה משהו שאתה אמרת. לא אני.
אמרתי שלדעתי אתה טועה (כמו שביקשת). הסברתי למה (כמו שיבקשת).
מה אתה עושה בתגובה? משנה את הטיעון ומתחיל לדבר על ניוד מספרים בין ספקיות.
&nbsp
מגבלה עם שיחות למספרים לא כשרים - הבאתי את זה משיחה עם אדם בעל קו כשר לפני כמה שנים. אבל עכשיו באמת לא הצלחתי למצוא זכר למשהו כזה. כנראה הזיכרון שלי לא משהו. סבבה, אני מושך את ההערה.
עדיין, לדעתי אם לוקחים בחשבון שחלק מהותי מהסיבה שלהרבה חרדים יש קו כשר היא לחץ חברתי (ולכן יש חשיבות רבה לשימור קידומת ייחודית עבור קו כשר), מאוד הגיוני שלא תהיה אפשרות לבטל את החסימה תוך שמירה על מספר (בוודאי בתוך אותה ספקית). כדי לחסוך זמן, אציין מראש שאין לי סימוכים לטענה הזאת. זה רק מה שנראה לי הגיוני. אם עכשיו גם לך זה נראה הגיוני, מעולה. אם לא, יתכן שתיאלץ לחיות את שארית חייך בתור אדם שלא רואה את ההיגיון בכך שלא ניתן לנייד מספר כשר מחוץ לתוכנית כשרה.
&nbsp
"כלומר, מבחינת חלקים בציבור החרדי שצורכים את הקווים הכשרים, זה שירות מאוד מרכזי וחשוב, שבלעדיו היו מוותרים בכלל על שימוש בטלפון, חלקם מרצון וחלקם מחוסר ברירה." כבר אמרתי לך שאני לא עומד להתייחס לטענות שאתה זורק לאוויר רק כי הן תואמות את ההשקפה שלך. בעצם, אמרתי את זה בתגובה בדיוק לטענה הזאת ממש, כשהעלית אותה לפני כמה הודעות.
&nbsp
"אני נמצא בדיון איתך ולא אתם. ואני שואל מה אתה, באופן אישי, רואה כחריגה לגיטימית מעקרון הניטרליות?" אה, זה מה שאתה שואל? ההודעה הראשונה שלך עסקה בחוק בישראל (הסמכות של בג"צ להתערב). אמרתי שאני לא מכיר את החוק בישראל, אבל יש מדינות בהן בית המשפט כן יכול להתערב. התחלת להתווכח (לא כל כך הבנתי למה. כנראה כי אמרתי משהו ממנו משתמע שאני בעד חרדים, וזה מאוד הציק לך), ועל זה ניהלנו את השיחה עד עכשיו. הסיבה שהבאתי את הלינק לרשות התקשורת הנורווגית לא הייתה כי הם משקפים את דעתי האישית, אלא כדי לתמוך בטענה שלי שקיימות מדינות בהן זה בסמכותו של בית המשפט להתערב.
עכשיו גם פה אתה רוצה לשנות נושא? לא רוצה[1]. לא מוכן שתחליף נושא כל פעם שאין לך מה לומר.
&nbsp

BravoMan

Active member
ברגע שהתחלנו לדבר על לשמור מספר ולהחליף חבילה.

היכולת להחליף תוכנית, מכשיר טלפון, או אפילו ספקית סלולר ולשמור על המספר שלך, נופלת תחת חוק ניוד המספרים.
&nbsp
החוק הזה אומר בעצם, שברגע שקיבלת מספר, אתה יכול לשמור אותו לתמיד, ולהחליף כל מה שקשור בו.
&nbsp
הצגתי את הדוגמה של ניוד בין חברות כדי להראות לך שמספרים כשרים אינם מוחרגים בחוק.
הסיבה שהשתמשתי בניוד בין חברות, כי זה מה שהיה קל למצוא.
אני לא עו"ד, אבל אני בטוח שאם תשאל אחד כזה, הוא יגיד לך שכל עוד חוק ניוד המספרים חל גם על המספרים הכשרים, לפי החוק אם אתה רק רוצה להחליף חבילה, ולהישאר באותה ספקית עם אותו מספר, היא חייבת לאפשר לך.
&nbsp
ייתכן מאוד, שספקיות כרגע בוחרות לא לאפשר זאת, אבל אם זה המצב, יש כאן עברה ברורה על החוק, וצריך לתבוע אותן על זה!
&nbsp
אני לא מסכים איתך שיש הגיון כלשהו באיסור להפוך מספר כשר ללא כשר.
זה יהיה הגיוני רק אם חבילות כשרות יהיו מה שאתה רוצה שהן יהיו כדי שתצא צודק בטענות שלך.
&nbsp
אבל זה לא מה שהן בפועל, ולי אישית לא ממש הגיוני שחברות סלולר יתעקשו לעבור על חוק באופן עקבי וגלוי.
&nbsp
אני מזכיר לך שאנחנו לא דנים במה שהגיוני לך, אלא במה שאפשרי ולא אפשרי מבחינת שירות החברות בפועל, ומבחינת החוקים הקיימים.
&nbsp
אז כן - הגיוני שרבנים ירצו מגבלות כמו שאתה מתאר, בפועל החוק לא מאפשר להם לקבל זאת.
&nbsp
מעניין שאני צריך להתייחס להשקפה שלך ש-"קו כשר" הוא משהו ספציפי - מספר שאי אפשר לנייד, וניתן לחייג ממנו רק לקווים כשרים, כי זה משהו ששמעת פעם ממישהו וזה הגיוני לך, אבל אתה לא מוכן להתייחס לעמדה שלי שאם תשאל אדם מן הציבור וודאי יאשר אותה?
&nbsp
סבבה, לאן אתה רוצה להמשיך עם זה?
&nbsp
לפחות ל-"עמדה" שלי יש סימוכין בכתבה שכבר קישרתי כאן, שטוענת שחרדי עם קו לא כשר לא יתקבל למוסדות מסוימים.
בינתיים, מהעמדות שלך נאלצת לסגת עקב חוסר סימוכין...
&nbsp
ובאשר לנושא השיחה:
אני פתחתי את השרשור כדי לדון בכתבה ספציפית, על כך שמישהו בישראל החליט להגיש בג"צ נגד חסימה אחת ספציפית מיני רבות שקיימות בקווים כשרים, שהם בסה"כ אופציה מסחרית לציבור שקיבל על עצמו סמכות מאוד ספציפית שאינה סמכות המדינה.
&nbsp
אתה נכנסת לשיחה והתחלת לדבר על חוקים במדינות אחרות ועל ניטרליות הרשת, ואני, לתומי, זרמתי איתך משום שחשבתי שיצא דיון מעניין.
&nbsp
אבל עכשיו אני רואה שניסית להציג עמדה מסוימת, נכשלת עכב חוסר תימוכין, ואתה מנסה להתחמק ע"י כך שאתה מאשים אותי שאני משנה את נושא השיחה.
&nbsp
עד כאן.
אני לא מתכוון להמשיך לזגזג איתך.

dude101

New member
טוב, נראה לי שסיימנו

"מעניין שאני צריך להתייחס להשקפה שלך ש-"קו כשר" הוא משהו ספציפי - מספר שאי אפשר לנייד, וניתן לחייג ממנו רק לקווים כשרים, כי זה משהו ששמעת פעם ממישהו וזה הגיוני לך," אתה לא. ברגע שאמרת שלא ביססתי את ההצהרה הזאת בדקתי. כשלא מצאתי ביסוס, לא אמרתי "לא הצלחתי לבסס את זה, אבל אני בטוח במה שאני אומר". אלא להפך - ירדתי מהטענה. אתה זה שזורק הצהרות כמו "אני בטוח שאם תשאל עו"ד...".
"אבל אתה לא מוכן להתייחס לעמדה שלי שאם תשאל אדם מן הציבור וודאי יאשר אותה?" לא הבנתי. אתה טוען טענה, וכשאני מבקש ממך לבסס את זה אתה עונה "בחייך, כולם יודעים את זה"? תדמיין רגע שאדם דתי היה מנסה לבסס ככה הצהרה במחלוקת. מה היית עונה לו?
&nbsp
"אני לא מתכוון להמשיך לזגזג איתך." מעולה, זה מה שביקשתי ממך חצי שיחה. רק חבל שלא ניסית לנהל דיון במקום.

יותם73

New member
כמה שאתה שונא

"כמה שאני שונא את הקונספט, זו בחירה של ציבור הצרכנים"

ברגע שתפסיק לשנוא, יש סיכוי שתתחיל למצוא הגיון גם במה שאינו מסתדר עם תפיסתך הנוכחית.

BravoMan

Active member
למה החלטת שאני לא מוצא הגיון פה?

אני יכול למצוא הגיון ברעיון מסוים, ועדיין לא להסכים איתו.

למעלה