outrigger, זה לא כל כך חשוב אבל אגיב לך בכל זאת

• פותח הנושא hnc
  • פורסם בתאריך

hnc

New member
outrigger, זה לא כל כך חשוב אבל אגיב לך בכל זאת

כי נראה שהתבלבלת לפחות קצת אם לא הרבה ולא יהיה יפה מצידי אם לא אתקן אותך.
ובכן, עבר כשבוע והשרשור ירד למטה אז הנה התגובה שלי פה להמשך של אותו דיון.
זה:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/570/184175898/%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%94/%D7%90%D7%AA%D7%90%D7%99%D7%96%D7%9D[/URL]
כתבת שם ש"במקרה שכזה הייתי מסיק תכנון לאותו רובוט". ופה התבלבת כי אתה "יודע" שהרובוט לא תוכנן אלא יצא מרובוט ורובוטית שהזדיינו...
והוספת מייד אח"כ ש"או לכל היותר הייתי טוען שאת הרובוט הראשון ממנו נוצרו אותם רובוטים מישהו תכנן." ופה התבלבת שוב ולא פחות מהבלבול הראשון, כי אתה "לא יודע" שהיה רובוט ראשון בדיוק כפי שאני ואתה "יודעים" שאין סיכוי ואפילו הקלוש ביותר שמדומם יכול יווצר התא החי הראשון כפי שהאתאיסטים מאמינים (כן,גם הם מאמינים...), והנה יש לך אפילו משהו משותף עם האתאיסטים וזה שהיה משהו שהוא ראשון וכמובן שגם אתה וגם הם טועים...

BravoMan

Active member
אתה יכול להסביר בבקשה את ההבדל בין

"חומר חי" ל-"חומר דומם"?
&nbsp
אני שואל ברצינות, וכלל לא בשביל התרסה.
&nbsp
בוא ניקח דוגמה:
אתה יכול לטעון שחומר חי זז, ודומם לא, אבל לפי הגדרה כזו, אבן במופלת סלעים שזזה היא למעשה חיה.
&nbsp
אתה יכול לטעון ש-"חי" עשוי מיסודות אטומיים מסוימים, בעוד שדומם עשוי מיסודות אחרים,
אבל אנחנו יודעים שיסוד שמצוי בכמות גדולה בגוף שלך - פחמן, מצוי במידה רבה גם בחוד של עיפרון מצוי.
&nbsp
האם זה אומר שהעיפרון חי?
&nbsp
תאי דם חייבים אטומים של ברזל בשביל לקשור חמצן.
האם שער ברזל שמחליד (קושר חמצן) הוא למעשה חי?
&nbsp
אתה מבין את הכיוון?
אני רוצה שתגדיר לי איך אתה מבדיל בין משהו דומם, למשהו חי.
הרי אם כפי שאתה טוען, בלטי אפשרי לחלוטין שחומר דומם הפך בשלב מסוים לתא חי, חייב להיות הבדל ברור וחד בין השניים.
&nbsp
תסביר לי בבקשה את אותו הבדל.

hnc

New member
למה אתה שואל? אולי כי אתה חושב שאין הבדלים בין חי לדומם,

ולכן הם אותו הדבר ומכאן שאין סיבה מבחינתך שדומם לא יהפך לחי?
ובכן, יש הבדלים בין חי לדומם והבדלים רבים, ולא נכנס כאן לכל ההבדלים שידוע עליהם, אבל אזכיר בקשר לכך (כמובן לאתאיסטים שאוהבים הוכחות לכל...) שאין אפילו הוכחה ואפילו הקטנה ביותר לדומם שנהפך לחי למרות שמדענים ניסו זאת שוב ושוב ובדקו כל מה שניתן לבדוק, בדיוק כפי שאין הוכחה לבריאתנים ולתכנון התבוני שלהם ולא הוכחה לבריאה כלשהי תהיה אשר תהיה...

BravoMan

Active member
אני שואל כדי להבין איך אתה מבדיל בניהם.

אתה יכול לתת דוגמה להבדל אחד מהרבים שציינת שקיימים?
&nbsp
אזוב כרגע הוכחות.
לא משנה שניסויים בהחלט הדגימו איך יכול היה להיווצר DNA ראשון, אני לא פותח דיון על זה כרגע.
&nbsp
אני רוצה להבין את הטענה שלך - היכן המחסום? מה ההבדל הכי קריטי בין דומם לחי?
&nbsp
אני לא מבקש אפילו שתוכיח את ההבדל, רק תציג אותו.
ואני לא מבקש את כולם, בוא תציג אחד.

hnc

New member
זה מכלול של הבדלים כי יש תכונות שמשותפות לחי ולדומם.

אבל אם צריך אחד אז זה בלי ספק רמת הארגון במבני היצורים החיים שגדול, מורכב ומשוכלל בהרבה מזה של הדומם.
ושכח מזה. אין. אין שום הוכחה לדומם שנהפך לתא חי ובטח שלא לדומם שנהפך לחי מורכב יותר מתא...

BravoMan

Active member
אזוב נהפך.

אני רוצה להבין למה אתה מתכוון ב-"רמת הארגון"?
&nbsp
האם הכוונה לסידור האטומים? מולקולות? כמות יסודות שונים?
&nbsp
או שהכוונה לסידור ברמה גבוהה יותר, כמו תאים שמסודרים באיברים וכו'?
&nbsp
איך אתה מודד מורכבות של סידור של דבר כלשהו?

hnc

New member
עוד שאלות?...

לא יודע, יש לי הרגשה שאם אענה לך שוב, גם הפעם יעלו לך שאלות נוספות...
אז הכי טוב שפשוט תלמד את הנושא לבד ואז נמשיך.

BravoMan

Active member
איך אני יכול ללמוד נושא שרק אתה יודע אותו?

הרי הטענה שהבאת כאן היא שלך בלבד.
&nbsp
שום טקסט מדעי, ואם כבר - אפילו שום טקסט דתי, לא מדברים על הנושא כפי שאתה מדבר עליו, אז אין לי ברירה אלא לשאול אותך, אם אני רוצה להבין את התאוריות שלך...

hnc

New member
הטענה שיש הבדלים בין חי לדומם היא שלי בלבד?

יאללה שיהיה. מי יכול להתווכח עם אובססבי כמוך.

BravoMan

Active member
ברור, אני האובססיבי, לא אתה שלא מסוגל להסביר את האמונה שלך.

כתבת במקום אחר ל-outrigger שהיקום מחזורי.
&nbsp
אז מה זה "מחזורי"? אם "חי", כמו שאנו מכירים היום קיים תמיד כי חי יכול לבוא רק מחי כפי שאתה טוען, איזה מחזור כבר יכול להיות ליקום?
הרי תמיד חייב להיות סביבה שתומכת בחי, אחרת לא יהיה חי?

hnc

New member
אין לך מושג באיזו סביבה החיים יכולים להתקיים.

ואין לך מושג איך יש חיים על כדור הארץ (כנראה מלבד מה שראית בנשיונל ג'יאוגרפיק או בערוץ 8...) ושלא נדבר על כך שאין לך מושג למה ואיך מתרחשים מחזורי יקום שזה טיפה מעבר למדע המרובע.
קודם כל , לך כחובב מדע ומדענים בלבד הנה תיאוריה של מדענים שתרחיב קצת את השכלתך מעבר לחי שנוצר בהכרח מדומם:
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/13/ART2/903/311.html
אחרי שתקרא את זה תשאל את עצמך מה קורה כאשר יקומים מתפשטים זה לעבר זה (ומזה תבין על הדרך גם מדוע ככל שהיקום שלנו מתפשט כך הוא מאיץ יותר ויותר...) איך החיים מגיעים מכוכב לכת לכוכב לכת ומיקום ליקום, ואיך מתרחשים מחזורי יקום ללא הסיפור הדימיוני המגוחך והמצחיק של הדתיים על בורא, וללא הסיפור הלא פחות דימיוני מגוחך ומצחיק של מדענים לא כל כך חכמים על כל היש שנוצר מהאין ומזה המפץ הגדול ואז חיים מדומם וכל השטויות האלה.

BravoMan

Active member
אם אין לי מושג, מה הטעם לשאול את עצמי?

אני שואל אותך, כי אתה כל הזמן מדבר פה בביטחון מוחלט בעמדה שלך, ובזלזול מחלט בתאוריות מדעיות מבוססות ומקובלות, אז נראה כאילו אתה היחיד שיש לו מושג!
&nbsp
על תאוריה שחיים על כדור הארץ התחילו ממשהו שהגיע מכוכב אחר שמעתי מזמן, ואכן אין לי מושג אם התאוריה הזו נכונה או לא.
&nbsp
מה שלא שמעתי עליו עדיין, זה תאוריה שהחיים הגיעו ליקום שלנו מיקום אחר, או שמשהו בכלל יכול לעבור מיקום ליקום.
&nbsp
אבל נראה שלך יש ידע מעבר לקצה הכי קיצוני של המדע המודרני, אז בוא תשתף!
בעצם, אולי תכתוב מאמר שיעבור ביקורת עמיתים ותוכל לזכות בפרס נובל?
אתה תפוצץ את גבולות הפיזיקה לחלוטין!!!

hnc

New member
אין תיאוריות שמשהו יכול לעבור בין יקומים?

אתה בטוח?...
תלמד קצת (כולל תיאוריות מאוד מוכרות שרק נדמה לך שאתה מבין כמו היחסות של איינשטיין ומה עולה מהן..). ותחשוב קצת ( גם אם קשה לך, ואני יודע שקשה לך...), ותראה למה יכול להיות שאתה טועה.
ולגבי המאמר, אף אחד מעולם לא חיכה לאנשים כמו איש הברבו שיציע לו לכתוב מאמר כדי לכתוב מאמר כזה...

BravoMan

Active member
לא, לא בטוח. חבל שהבנת הנקרא שלך שואפת ל-0...

כתבתי שמעולם לא שמעתי על תאוריה כזו, והזמנתי אותך להאיר את עיני, אם אתה מכיר.
&nbsp
אבל נראה שאני מבזבז את זמני, שכן אתה מסרב לחלוק את הידע הנכבד שצברת.
נו טוב, אצטרך להמשיך לחיות בבורותי ולחשוב שאתה סתם טרול משועמם שמקשקש בקומקום... (זה שנמצא במסלול בין כדור הארץ למאדים)
&nbsp
דרך צלחה!

hnc

New member
בן אדם מצחיק אתה. הדיסלקט מדבר על הבנת הנקרא?

אצלך זה גם בעית הבנת הנקרא וגם בעית הבנת הנכתב עם כל הטעויות המצחיקות שאתה עושה פה, ואפשר להוסיף גם בעית ההבנה באופן כללי וכתיבה אובססיבית חולנית בפורום הזה .
יותר מזה אני לא רוצה להעליב אותך מתוך רחמים.

BravoMan

Active member
הו, והנה הוכחת שוב כמה עמוק, רחב, וגדול הידע שלך על היקום!

pozetiv

New member
ההבדל הוא בDNA

גם לרובוט וגם לחי יש קוד שלפיו הם פועלים אצל הרובוט הקוד הוא התוכנה שנמצאת במקום מוגן בסמוך למעבד ואצל החי הקוד נמצא בכל תא.
גם בצומח יש DNA שנמצא בזרעים אבל זה חלקי ונדרשת שיתופיות של שאר הזרעים שעוברים מצמח לצמח דרך השורשים.
אצל האדם יש DNA שעובר דרך דיבור ויוצר תופעה שנקראת החתמה או אפיגנטי.

pozetiv

New member
למה בדיוק אתה מתכוון ?

האם אני יודע לקרא ?
האם יש לי בטחון עצמי ?
או אולי שחסר משהו ולחצתי מוקדם מדי על "פרסם"?
מישהו אחר שהיה קורא את ההודעה שלך היה מבין את דברייך כהתנשאת, אני לא .
הסבר, באר ונמק .

למעלה