אפרופו רובוטים

יותם73

New member
אפרופו רובוטים

אחת הטענות (הצודקות אמנם) בקשר לחכמת הקבלה היא שמצד אחד היא מכתירה עצמה כמדע ומצד שני אין יכולת להוכיח את תוצאותיה.
ואז - כל אחד ברחוב יכול לצעוק שיש לו תורה שמסוגלת לעשות ככה וככה אבל אי אפשר לראות את זה , רק הוא....
אני מסכים לגמרי עם הטענה.
יחד עם זאת, אם כל אחד כאן היה מקבל הוכחה ברורה לכך שחכמת הקבלה הינה ממשית, כזו המתראה בחושים, כזו המאפשרת לבנות כלי, תבנית חדשה ובה לקבל את האור - אז היה כל אחד רודף בהכרח אחר חכמת זו והופך לרובוט. היה מאבד את חופש הבחירה ומבצע פעולות עם אותו האגו שלו.
בעל הסולם כותב על חכמת הקבלה:
"זה זמן רב, אשר מוסר כליותיי ירדפני יום יום, לצאת מגדרי ולחבר איזה חיבור יסודי בדבר נשמת היהדות והדת, ובידיעת מקוריות חכמת הקבלה, ולהפיצו בקרב העם, באופן שישיגו מתוכו היכרות והבנה בכלל הדברים העומדים ברומו של עולם, כראוי, באופיים וצביונם האמיתי".
בעל הסולם, גילוי טפח וכיסוי טפחיים
הרב קןק כותב על חכמת הקבלה:
השאלות הרוחניות הגדולות, שהיו נפתרות רק לגדולים ומצוינים, מחויבות הן להיפתר עכשיו בהדרגות שונות לכלל העם. ולהוריד דברים נישאים ונשגבים ממרום עוזם עד עומק הדיוטא הרגילה ההמונית, צריך לזה עושר רוח גדול ואדיר, ועסקנות קבועה ומורגלת, שרק אז תתרחב הדעה ותברר השפה, עד כדי להביע הדברים היותר עמוקים בסגנון קל ופופולרי, להשיב נפשות צמאות.
הראי"ה קוק, עקבי הצאן, נ"ד

אז איך בכלל אפשר להתחיל משהו שלא קיבלתי עליו אסמכתא? שאין לי סימוכין שהנה אני עושה X ומקבל Y ?
ועל זה נאמר, נשמת אדם תלמדנו.
כשיגיע הזמן, תגיע הבשלות הפנימית, החיסרון הפנימי שיהיה גבוה יותר מכל הרצונות האחרים, אז ניתן לומר שקיים בתוך האדם רצון בשל להתחיל ללמוד חכמה זו.

BravoMan

Active member
זה מעלה שאלה:

אם הדרך היחידה להגיע לחכמת הקבלה היא ש-"הנשמה שלנו תבשיל" לכדי שנוכל להבין שזו דרך נכונה עבורנו למרות שלאדם רציונלי היא נראית כשקר גמור, מה אתה עושה כאן?
&nbsp
הרי אם ללא בשלות אישית, אי אפשר להביא את האדם לחכמת הקבלה, כל ניסיונות השכנוע שלך כאן הם בזבוז זמן מוחלט!
&nbsp
מה אתה מנסה לעשות פה?
לא ברור לך שאנו לא בשלים?
&nbsp
כמובן, מה שכתבת על זה ש-"נהפוך לרובוטים" הוא שקר שאינו עומד בקנה מידה אחד עם המציאות.
&nbsp
לדוגמה, כ"כ ברור שכדור הארץ הוא עגול, שאפשר לומר שזה ידע מוחלט שזמין לכולם.
ועדיין יש קבוצה של אנשים, שמאמינה, בלי שמץ של ראיה אמתית, שכדור הארץ כלל אינו כדור אלא שטוח.
&nbsp
מדוע הם לא מתנהגים כמו רובוטים טובים ומאמינים שהכדור הוא עגול?
הרי הידע של האנושות בנושא מוחלט כבר מאות אם לא אלפי שנים???
&nbsp
חיסונים הצילו מליוני בני אדם ממוות.
אנחנו יודעים, בצורה וודאית, שחיסונים מביאים לטוב - הם מגנים עלינו מפני מחלות נוראיות וקטלניות.
היית מצפה שכל אחד ילך להתחסן כמו רובוט טוב, אבל בפועל יש אנשים שלא מתחסנים גם תחת איומים - וגרוע מזה: לא מחסנים את ילדיהם ולפעמים גורמים למותם.
&nbsp
יש כתבות על הורים, מזרם נצרות מסוים, שמנעו מילדיהם תרופות בדוקות ובסיסיות כמו אינסולין ובכך הביאו למותם, משום שהם מאמינים, בלי שמץ של ראיה, שרק תפילות יכולות לרפה.
&nbsp
למה הם לא פעלו כמו רובוטים ולא הצילו את ילדיהם???

יותם73

New member
תשמע

אתה ממש לא בראבו.
אתה ממש לא מצליח להבין את עומקם של הדברים שאני כותב.
אתה מתייחס לשטחיות, אתה משנה את הדברים שאני כותב.
אין בינינו איזה שטח משותף ולכן אתה לא מפסיק לקטר.

BravoMan

Active member
כמו לכל האחרים שבאו לפורום הזה לפניך, אין לך שמץ של מושג

מנין לקוח הכינוי שלי, אבל זה בסדר כי הוא לא רלוונטי לשיחה.
&nbsp
מה שרלוונטי הוא שאינך יכול להתמודד עם אנשים שלא אוכלים את הבולשיט שלך ועונים לך ברצינות.
&nbsp
היכן בדיוק שינית את דבריך?
לא כתבת כאן שוב ושוב שלו ידענו את האמת על חכמת הקבלה, היינו בהכרח מצייתים לה, שכן היא כ"כ טובה שכל כושר השיפוט שלנו היה מתבטל במידית?
&nbsp
אם יש עומק לדבריך (אני יודע שלא), למה שלא תנסה להסביר אותו, במקום ללכלך עלי?
אני שואל שוב: למה באת לפה?
&nbsp
לא נראה שאתה רוצה ללמד. כי אין לך סבלנות לאנשים שלא מבינים או חולקים עליך.
לא נראה שאתה יכול להוכיח. כי אתה מתחמק בכל תירוץ אפשרי.
&nbsp
מה עוד נותר?

יותם73

New member
מה עוד נשאר? להתאזר בסבלנות, ללמוד להקשיב גם כאשר

התשובות אינם עולות בקנה אחד עם שלך. להפסיק לרטון, לנהום, להיות גס.
ועל זה כתבו בהקדמה לתלמוד עשר הספירות:
"ורק הגבורים מהם, אשר מידת סבלנותם עמדה להם, וניצחו את השומרים ההם, ופתחו הפתח, זכו תיכף לקבל פני המלך…"

BravoMan

Active member
נכון מאוד, רק חבל שתרם השכלת להבין שכל ההודעה

הזו צריכה להיות מופנית אליך...

למעלה