נוסע בזמן, רוח רפאים וחיזר נפגשים בבר.

big ass blue

New member
נוסע בזמן, רוח רפאים וחיזר נפגשים בבר.

חושבים שיש דבר כזה מסע בזמן?
מה לגבי רוחות רפאים?
ומה חדש לגבי חיזרים ועב"מים?

האם אתם מאמינים לזה?
למה אתם מאמינים לזה?

יש כל כך הרבה תיעודים, בכל מדייה אפשרית,
שאני אף פעם לא קניתי, אבל זה כי זה אני.
סרטונים ותמונות אפשר למצוא באינטרנט,
עונות שלמות בערוץ ההיסטוריה, אפילו בנשיונל ג'אוגרפיק ודיסקברי,
האם מדובר בקונספירצייה נוספת?

מבקש לא להתייחס לכל מה שקשור לדת בשירשור הזה,
להימנע מזה בכוח אם אפשר. ואפשר.

hnc

New member
דווקא כיצור ימי שאולי רק בטיפה יותר חכם מדג המעמקים הממוצע

היית צריך להבין ששכניך יצורי מעמקים שחיים מתחתיך לא מודעים לשום דבר מחוץ למעמקים. לא לנו. לא ליבשה. בטח שלא לחלל החיצון וליקום העצום. לא לשום דבר שמחוץ למעמקים. אבל אנו יודעים שכל אלה קיימים גם קיימים. אם יכלת להגיע אליהם היית נראה להם לא שונה ממה שאנו קוראים להם שדים, רוחות, חייזרים, וכולי.
אם היינו מגיעים אליהם בצוללת זה היה נראה להם כמו שאמורה להיראות לנו חללית של חייזרים.
אם היית מדבר בשפת דגי המעמקים האלה ושואל אותם אם הם מאמינים בקיומנו ובכל הדברים שהם מעולם לא ראו הם בטח היו עונים לך ש"לא נראה להם", ש"לא סביר" ותשובות כגון אלה שאין בהם הרבה חכמה ויש בהם צרות אופקים רבה שלא דגי המעמקים ולא אתה כשפיפון או בן אדם אפילו מודעים להם...

big ass blue

New member
כן, אבל קל מאוד להגיד את זה.

וזה לא בדיוק אותו דבר.
הים לא כל כך שונה מהיבשה הכל כך רחוקה.

וכן יש בכדור הארץ, עוד מלא מקומות שהאדם עדיין לא הצליח לדרוך בהם,
שלא לדבר על לצלול בכלל.

הים החשוך העמוק מאוד שונה, מהיבשה המוארת.
אבל הם לא כל כך רחוקים אחד מהשני ולכן מרגישים מאוד גם.

יקום אחר שנמצא כמה שנות אור טובים, המכיל חיים, לא ירגיש בחסרוננו,
כמו שאנו לא נרגיש בחסרונם.

hnc

New member
זה בדיוק אותו הדבר

לגבי זה שכמו שיש חלקי מציאות שהם שונים מהמעמקים (גם אם לא מאוד שונים כדבריך...) ומעבר למודעותו של דג המעמקים, כך קרוב לוודאי יש חלקי מציאות שהם שונים מחלק מחלקי המציאות שאנו מודעים להם (גם אם לא מאוד שונים...) ושהם מעבר למודעותו של האדם.

hnc

New member
אם היית מבין את הגבב הזה

היית יודע שאני לא בא להוכיח שום דבר, אלא רק להראות שאפשר שיש חלקי מציאות שהם מעבר לאדם כמו שיש חלקי מציאות שהם מעבר לדג המעמקים, ולכן לפני שפוסלים דברים בנחרצות צריך לבחון כל דבר לגופו.
דוגמה לבחינה כזאת לגופו של עניין היא האמונה של אנשים באלוהים שהוא רחמן וחנון, אבל מאחר וקרו ועדיין קורים דברים קשים ביותר אז אני יכול לומר בביטחון של מאה אחוז שאלוהים שהוא רחמן וחנון לא יכול להיות קיים.
ולגבי חייזרים. אנו יודעים שבחלק המציאות שאנו מודעים לו יש חיים, ומאחר וחלק מציאות זה הוא ממש גדול ויש בו מספר רב ביותר של אותו הדבר אז חייזרים קיימים בהסתברות גבוהה מאוד, והאם ביקרו פה או לא זאת כבר שאלה אחרת שגם אותה יש לבדוק לגופה.

big ass blue

New member
אולי אנחנו באמת לבד ביקום הזה

ואולי, קרה המזל שיש כוכב אחד בכל היקום הזה שמסוגל להכיל חיים,
ואנחנו בתוכו.
שום דבר לא מספיק לנו, אז אנחנו מחפשים חיים נוספים.
לא מספיק לנו כדור הארץ, אז אנחנו מחפשים עוד מקומות להתרחב בהם.

אנחנו כנראה, לא נמצא.

בעיניי, כל תיעוד חייזרי שהיה וישנו, זו המצאה אחת גדולה.

לא מזמן ראיתי הרצאה לא רעה ביו-טיוב בנושא הזה של חייזרים.

המרצה הוא אחד Stephen Webb והוידאו נקרא ?Where are all the aliens
הוא העלה נקודה מעניינת שאני מודה שלא חשבתי עליה לעומק לפני שראיתי את הסרטון הזה - והנקודה הזו היא מחסומים.

בשנות החמישים אנריקו פרמי שהיה פיזיקאי שאל שאלה שלימים התפתחה למה שנקרא הפרדוקס של פרמי. השאלה היתה "אם אכן ישנם חיים תבוניים ביקום, אז היכן הם?"
בגדול, הפרדוקס טוען שבהתחשב בקצב התפתחות הטכנולוגיה (האנושית), סביר להניח שתוך כ 5 מליון שנה האנושות תוכל ליישב את כל הגלקסיה - ומכיון שהגלקסיה שלנו קיימת כבר 12 מליארד שנים, היה מספיק זמן, לכאורה, לגזע חייזרי להשתלט על כל כוכבי הלכת המאפשרים חיים בגלקסיה הזו - אז איפה הם?

סטפן ווב דיבר על מחסומים - כמובן שיש את המחסום של המרחקים העצומים - השמש הקרובה ביותר לשמש שלנו (פרוקסימה קנטאורי) נמצאת במרחק של כ 4.2 שנות אור - בעוד שהחפץ המלאכותי המהיר ביותר שנוצר עד כה (הגשושית ג'ונו שנשלחה לחקור את צדק) הגיע למהירות העצומה של 265,000 קמ"ש (שהם 73,800 מטרים בשניה) - וזה בסך הכל 0.00023 ממהירות האור. כלומר - לו החללית הנ"ל היתה נשלחת לפרוקסימה קנטאורי היה לוקח לה למעלה מ 18 אלף שנים.

אז זה מחסום אחד שאני מניח שכל מי שאי פעם חשב על הנושא חשב גם עליו - אבל יש עוד די הרבה מחסומים אחרים בדרך:
1. שכיחותם של כוכבי לכת או ירחים המאפשרים חיים.
2. היווצרות החיים עצמם - אנחנו יודעים רק על כוכב לכת אחד שיש בו חיים, נכון להיום. אין לנו שום דרך לדעת כמה המאורע הזה (של היווצרות החיים) נדיר או נפוץ).
3. התהליך האבולוציוני שצריכים החיים הללו כדי לפתח ציויליזציה.
4. האם בכלל הרצון לחקור את החלל ושאר הכוכבים קיים אצל הציוילזיות התיאורטיות הנ"ל
5. האם הציוילזציות הנ"ל יצליחו להגיע לשלב שבו הם יכולים, טכנית, לבצע מסע בין כוכבי (יש טענה ידועה שגורסת שכל ציויליזציה מתקדמת "מדי" משמידה את עצמה)

ובטח יש עוד כמה מחסומים שלא חשבתי עליהם.

הנקודה היא, בסופו של דבר - שיכול מאוד להיות שבכל היקום העצום שאנחנו נמצאים בו - כדור הארץ הוא המקום היחיד שנוצרו עליו חיים, או שהוא המקום היחיד שהתפתחה בו ציויליזציה, או שפשוט שאר הציוילזציות נמצאות בגלקסיות רחוקות כל כך, שאין סיכוי שיצליחו להגיע לכאן אי פעם - לנו אין שום דרך לדעת.

בשורה התחתונה - אני חושב, כמוך, שחיזרים מעולם לא הגיעו לכדור הארץ.
האם קיימים חיים מחוץ לכדור הארץ? אינני יודע. אני נוטה להאמין שכן, אבל זה יותר אמונה מאשר כל דבר אחר.

big ass blue

New member
שמע הגזע שלנו מתפתח מבחינה טכנולוגית, מאוד מהר.

רק לפני קצת יותר מ100 שנה, לא היה כלום ושום דבר,
לא מחשבים, ולא מהדקים.

אני רק ממש רוצה שנתחיל כבר לזוז מהר, מבחינה טכנולוגית.

big ass blue

New member
בגלל זה כתבתי 100 וקצת

את הקצת אפשר לעוות כמו שבא לי,
למקרה שמישהו ירצה להתחכם איתי, ללא הצלחה רבה, כפי שאתה רואה.

ואגב, זו הייתה דוגמא מפגרת לשם הדיון. חבל שחיפשת את המושגים.
אבל לפחות למדת משהו.

צ'רלס, הגה את הרעיון למחשב, אבל המכשיר לא נבנה בחייו בכלל,
כך שיצאת חומוס בפעם המי יודע כמה.

השירשור הזה לא לאייקיו שלך.

אני כמובן מדבר על מחשבים שמסוגלים לחשב ספרות,
וחישובים שונים. זה החל במאה ה20.

BravoMan

Active member
למעט מהירות האור, אני לא חושב שנכון לקרוא לדברים האלה

"חסמים".
&nbsp
העמדה שלי לגבי נושאים בהודעה הפותחת היא כזו:
1. רוחות רפאים - קשקוש מוחלט.
2. מסע בזמן - אינשטיין הוכיח שזה אפשרי (ראה "פרדוקס התאומים"), אבל לא בצורה שספרי מד"ב מציגים לנו.
&nbsp
האם אפשר להגיע לעבר ממש?
לפי הפיזיקה המודרנית לא, אבל אנחנו יודעים שאנחנו לא יודעים הכל, רחוק מזה.
&nbsp
אז הייתי רוצה לחשוב שיש סיכוי, כי זה מגניב ויכול לענות על הרבה שאלות, אבל כמובן שאין לי על מה לבסס את זה.
&nbsp
3. חייזרים - הסטטיסטיקה אומרת שכמעת וודאית יש עוד חיים ביקום.
האסטרונומים היום מגלים כוכבים דמויי כדור הארץ (במיקום הנכון מהשמש, ועם מסה קרובה) בכמויות עצומות.
&nbsp
אז אני די בטוח שיש חייזרים, אם כי כמובן שוב - לא בהכרח כמו שמתארים אותם בספרי מד"ב.
&nbsp
4. ביקורי חייזרים - זה כבר נושא נפרד.
האם ייתכן שציביליזציותיה אחרת הגיע לבקר אותנו?
&nbsp
אני חושב שכן. אומנם זה עדיין תאורטי, אבל הפיזיקה המודרנית כבר מכירה בכך שיש אפשרויות מסוימות לעקוף את מחסום מהירות האור.
&nbsp
מצד שני, תרם ראיתי ראיה משכנעת באמת שאכן היה מפגש בין בני אדם לחייזרים.
&nbsp
אז העמדה שלי היא - אולי.
לא יכול לפסול, אבל גם לא משוכנע.

big ass blue

New member
אני משוכנע שציוויליזצייה אחרת מהחלל מעולם לא הייתה כאן

לגבי מסע בזמן, ההוכחה היא תאורטית מאוד,
ולכן גם קל לבטל אותה.

האם יש חייזרים? הסטטיסטיקה אומרת שיש.
אבל אני משער שאנחו ביקום גדול מאוד שאנחנו היוצאים מן הכלל,
וחוץ מאיתנו, יש רק חושך וכוכבים שהחיים בהם בלתי אפשריים.

למעלה