כידוע האתאיסטים שוללים את קיום האלוהים.

כנראה שלא, אבל מה הקשר לסרטון?

כלומר, אני כמובן לא מתיימר לדבר בשם כל האתאיסטים אבל אישית, אני לא מאמין שאלוהים קיים (לפחות כפי שהוא מתואר בדתות שאני מכיר) פשוט כי לא מצאתי שום ראיות משכנעות לקיום שלו, שלא לדבר על זה שלפחות בתפיסה המודרנית של אלוהים, מדובר על משהו שהתכונות שלו סותרות את כל מה שאנחנו (כלומר, המין האנושי) הספקנו ללמוד על היקום.
&nbsp

אלוהים אחר

שמעתי מאיזה אישה אחת שיש אלוהים אבל זה לא האל שמופיע בתנ''ך. לא שאני מאמין לטענה אבל יש מצב שיש אלוהים אבל לא האל שבתורה. זו גם אפשרות.

ItsikH

Member
שעור לשון: שאלת קיום היא שאלה על המציאות
מצוי=קיים, זו הגדרה, מצוי הוא קיים וקיים הוא מצוי, המציאות היא כל מה שקיים וכל מה שקיים הוא המציאות.
שאלת קיום X מחייבת הגדרה ל-X, מאפיינים שאפשר לחפש במציאות ולזהות אם הוא קיים בה או לא.
אלוהים הזה לא ממש מוגדר, כאתאיסט אעיד שאיני טוען ש-כל יישות עליונה עלומה אפשרית בהכרח אינה קיימת להשקפתי, לשאלה הכללית איני יודע לענות ולמען האמת לא ממש אכפת לי חוץ מסקרנות.
אז אותו דבר ליישות שקראת "שטן".
לשיטתי, יישות עליונה שבוחרת לתת לבני האדם להמרות את רצונה ואז תכעס ותעניש אותו, היא בהגדרה שטן. אבל אין זה משנה ממש לשאלת הקיום.

BravoMan

Active member
השטן הוא המצאה של מאמיני אלוהים, ספציפית אלה השייכים

לדת הנוצרית.
&nbsp
אם הייתי פסיכולוג, הייתי אומר שזה נבע מצורך להיפתר מאחריות לרוע הנורא שבני אדם עושים לפעמים...

big ass blue

New member
השטן קיים, הוא קיים בכל אחד ואחד ואחת ואחת

זה הרוע שנמצא בתוכנו.

ספר שהופך את עצמו למשהו שכעדאי ללמוד ממנו,
הוא לוח בקרה, לכיצד להתנהג בעולם,
מה לעשות, מה לא לעשות.

הבעיה העיקרית אצל אנשים,
שמשהו בתוכם אומר להם לא להתנהג בצורה כזו או אחרת,
כן לשקר, כן לגנוב, כן לרצוח, כן לבגוד, הרבה כן,
להרבה לא.
אז כמובן שמשהו בתוכנו אומר לנו שאנחנו לא מתנהגים נכון,