האובססיה לציין את החוסר אמונה ואת השנאה

big ass blue

New member
האובססיה לציין את החוסר אמונה ואת השנאה

כלפי דתיים ואנשים מאמינים,
היא זו שמביאה לכאן כל מיני אנשים,
שיש להם את הצורך להוכיח לקיום האלוהות והדת...

זהו, לא חייבים להגיב, זו רק עובדה פשוטה.
מי שעושה את זה יכעס קצת, אבל האגו שלו יירגע.

שמתם לב שאין פה נשים אתאיסטיות בכלל?
רק כל מיני גברים מעוצבנים.
למה זה? אל תענו זו שאלה רטורית.

SupermanZW

Well-known member
נכון, אך עם זאת טוב שכך

אין שום דבר מעניין בלדון על אתאיזם, ללא האנשים החשים צורך להוכיח את קיום אלוהים או את נכונות הדת הפורום היה מת כי לא היה על מה לדון בו. הויכוח בין האתאיזם לדת הוא המעניין, בלעדיו לא יכול הפורום להישאר פעיל.

אני לא מאמין שמישהו באמת מעוצבן בפורום אבל מאמין שחלק מעוררים פרובוקציות בכוונה.

אני בהחלט בעד שמירה על תרבות הדיון ושישתתפו בפורום גם נשים, אבל אם לא יהיו ההודעות הלועגות לדת, המצהירות חוסר אמונה ומביעות שנאה כלפי מעשי הדתיים (דהיינו ההגבלות שהם מנסים להטיל על אלה שאינם שותפים לאמונתם וזה שהם דורשים מאחרים להתחשב בהם אך לא מוכנים להתחשב במי שאינם שותפים לאמונותיהם) לא יהיה על מה לדון בפורום. אני נגד שנאת דתיים ונגד שנאת בני אדם בכלל, אבל את מעשיהם יש סיבות טובות מאוד לשנוא.

big ass blue

New member
הויכוח הזה לא באמת מעניין כי

מסיבה די פשוטה, דתי יכול להוכיח את קיום האלוהים, כי אלוהים הוא לא בנאדם חי וקיים אלא דמות רוחנית בעלת כוח רב עצמה, ואתאיסטים מסוגלים להוכיח לאי קיום האלוהים כי הם חושבים שמדובר באדם חי וקיים... זה מבוי סתום.

SupermanZW

Well-known member
גם אם הויכוח לא מעניין, חוץ ממנו אין על מה להתווכח בפורום

ואם לא יהיה על מה להתווכח בפורום תיפסק הפעילות בו מאליה.

big ass blue

New member
זה לא נכון, אפשר לדבר על מהות האתאיזם

שבתוך בנאדם קיים כאן בפורום, ליצור מפגשים ולעשות בונדינג... אפשר לדבר על הלמה אני אתאיסט ועל כיצד נהייתי כזה, כמו למשל אם מישהו נולד לזה כי המשפחה לא מאמינה כל כך ולא הרגישה צורך גדול להפיק את האמונה. או סיבה אחרת, שאינה כוללת שנאת חינם כלפי הדתיים. אפשר לדבר על אתאיסטים אחרים מבחינה פילוסופית. וכן הלאה. אני לא דתי, למה לי לדבר על דתיים אז, אני לא שייך לשם.

SupermanZW

Well-known member
חסרי דת לא מוצאים צורך להסביר אמונתם או העדרה לאנשים כמוהם

מפני שמלכתחילה הם חשים שזה המצב הטבעי עבורם ויודעים שהאחרים מקבלים אותם כפי שהם בלי לשאול שאלות, בשונה מדתיים אשר יש בהם ביקורת כלפי דתיים אחרים כי כל אחד סבור שפרשנותו היא הנכונה וכל השאר טועים ובנוסף לכך גם מתחרים ביניהם אמונתו של מי חזקה יותר ומי יותר "צדיק" כאשר עצם הגדרה זו שונה ממאמין למאמין. לכן פורום דתיים יכול להמשיך להתקיים גם בלי אתאיסטים אבל פורום אתאיזם ימות בלי דתיים.
&nbsp
לגבי שנאה כלפי דתיים, כתבתי שאני מתנגד לכך ואני גם מתנגד לשנאת חינם (כלפי בני אדם) בכלל. את מעשיהם אני שונא (אני מתכוון לכפייה דתית ולאנשים שהם נבלים ברשות התורה), אותם אני לא שונא.

big ass blue

New member
אין צדיקים בכל מקרה

לא אצל האתאיסטים, שעושים מעשים רעים ממניעים אישיים ואנוכיים, או אצל הצדיקים שעושים רוע ממניעים אישיים.
זה מה שמשותף לכל בני האדם, אנחנו פועלים מתוך יצר אישי נטו בלבד, והתירוץ האלוהי והדתי אינו מדגדג כמו לרוב האנשים שמתארים את עצמם לאתאיסטים... כשבעצם מדובר בשנאה פשוט, שנאה שהתחילה ממניע אישי, שזה עלול להיות קנאה, כמו למשל החרדיים זוכים להטבות כאלה ואחרים וזה מדגדג לאנשים מסויימים... לא בשבילי הדבר הזה. גם לפעמים נמאס לראות כיצד אנשים מסתכלים על אחרים וכיצד הם מחפשים על מה להתווכח, על מה לריב...
זה מתסכל ומביך לראות, כיצד זה קורה בפועל... לא שאני בא להתנשא, אבל אני כן בא לחנך אנשים שאיבדו את הבגרות שלהם ממזמן...

אין באמת כפייה דתית, בעיניי היא לא קיימת. הם גורמים לאנשים לשים לב, אבל אני לא שם לב, אני מתרכז בעצמי ובבני אדם בכללי, לא מעניין אותי השייכות שלהם... אז אם יש כפייה דתית, יש גם כפייה הומוסקסואלית, יש גם כפייה טבעונית, כפייה עורית וכד'...
נהיה ממש קל לצחוק עם אנשים אחרים, ובעיניי זה מאוד היטלרי... פשוט כך, ושיעלבו כל מי שנעלב.

מי שנבל שרשות התורה, יש גם נבלים ברשות עצמם... תשנא אותם, וזה די אומר שאתה תתחיל לשנוא את כולם... וחביבי, בגלל זה אנשים מאבדים שיערות, ומי שכבר איבד שיערות בגלל אורח חיים שכזה, אז אפשר להפסיק, גם כך אין יותר שיערות לאבד.

מדור 26

New member
סלח לי על השאלה

אתה כותב: "האנשים שמתארים את עצמם לאתאיסטים... כשבעצם מדובר בשנאה פשוט, שנאה שהתחילה ממניע אישי",
כיצד היגעת למסקנה שאתאסטים שונאים? את מי הם שונאים? אני כאתאיסט, לא שונא אף אחד, לא דתי או חרדי - יש לי ביקורת על האמונה הדתית - וכנראת זה אתה מתרגם לשינאה. אני בטוח שרוב האתאסטים חושבים כמוני - אין כאן שינאה.
...ושאלה נוספת - מה זה "שיערות" - מילה שמופיעה שלוש פעמים במשפט האחרון של הודעתך הקודמת ... לא מצאתי מילה כזאת במילון אבן שושן...

big ass blue

New member
האופן שבו אתה מציג את הביקורת שלך היא בעייתית

מה שאתה מפרש כלא שנאה, היא שנאה למישהו אחר.
כך העולם פועל, כי אדם אינו מסוגל להעיד על עצמו.
אכן יש שנאה, אפילו שחושבים שהיא אינה קיימת.
יש דברים שאי אפשר למצוא בספרים,
יש פשוט תבונה שלפעמים מסוגל להבין.

big ass blue

New member
זה לא באמת מסובך.

זה יומרני, רק כשזה לא נכון.
ומה לעשות, שאצלי תמיד זה הנכון.

אז יש כעס, ואנשים מתעצבנים,
שבשנייה אפשר לכתוב קורות חיים פה של מישהו אחרי פיסקה אחת...
כי אין הרבה מעבר לכותב,
בערך אפשר להגיד שזה חדר טיפולים פסיכולוגי,
שבו כל החולים באותה מחלה מתאספים,
ומספרים מה הם חשים כלפי המחלה או ההתמכרות שלהם,
דתיים, יהדות, ישראל...

זה אנושי מאוד לשנוא אני יודע,
מה שלא אנושי, זה להכחיש את זה,
ואני פשוט שם לב לזה.

"ומה לעשות, שאצלי תמיד זה הנכון." לא, לא יומרני בכלל

big ass blue

New member
הדו שיח הזה לא מתקדם לשום מקום.

ולא באמת אכפת לי שאני יומרני או לא.

big ass blue

New member
רוב הפעמים שאף פעם

אני די מתעסק פה עם אנשים שלא באמת בוגרים לגילם לצערי.

אני לא כל כך בטוח לגבי זה.

לפי הכרטיס שלי בתפוז אני בגיל 0.
&nbsp
הייתי אומר שעצם העובדה שאני מסוגל להקליד עברית חפה משגיאות זה הישג עצום למישהו שעוד לא בין שנה...
&nbsp
וקצת יותר ברצינות לאיזה מקום בדיוק אתה רוצה להתקדם, ולמה שמישהו ירצה לקחת אותך לשם? זה לא בדיוק שאתה מצטייר כאן כאיש שיחה מרתק, או אפילו כמישהו בעל נימוסים סבירים.
&nbsp
די יצרת לעצמך תדמית של אידיוט שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת - אז למה שמישהו ירצה לנסות לנהל איתך איזה שהוא דו שיח שאשכרה עלול להגיע לאן שהוא?

למעלה