מישהו ביקש הוכחה שאין אלוהים?

BravoMan

Active member
מישהו ביקש הוכחה שאין אלוהים?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5250395,00.html

ההילולה בהר מרון:
600 אלף איש!
כן 600000 יהודים, באים לחגוג בהילולה לכבוד רב - אדם בשר ודם שמת לפני קצת פחות מ-2000 שנה.
והם באים לסגוד לו בקבר שלו.

לצורך השוואה, רק 50 אלף, פחות מעשירית, באים להתפלל סליחות בכותל, למרות שהכותל מסמל את "משכן השכינה" - מה שהם מאמינים היה פעם בית הנופש של "אלוהים" שלהם (כשנמאס לו מהשמיים ורצה קצת לבלות בארץ).

אה, ואיך ממנים אוכל חינם שם?
19 מליון שקל נתרמו!
זה 19000000 ש"ח.

ולמה תורמים את הכסף הזה?
כי התחיל מנהג של מאמינים שמי שתורם יין ומשקה את אלה שבאו לחגוג, יזכה לברכה מהרב המת!

כמובן, ההילולה במירון היא לא היחידה מסוגה.
יש את ההילולה השנתית באומן, והילולות יותר קטנות לצדיקים יותר קטנים כמו הבבא סאלי.

לפי שטרולים מתחכמים ישאלו פה "מה מפריע לך שחוגגים?" - התשובה היא: "לא מפריע לי!"

שיחגגו לבריאות!

רק שיודו בעובדות: אין אלוהים. רוב היהודים הדתיים סוגדים לא לאיזה אל בלטי נתפס בשמיים, אלא לגופות של רבנים בשר ודם שמזמן נרקבות באדמה.

ויש לא אחד כזה, אלא פנתאון שלם - בדומה לדתות הפגניות של העבר.

אז אם האנשים שאמורים להאמין באלוהים אחד ויחיד, שאוסר בעשרת הדיברות - הבסיסי של הבסיס של הדת שלו, לסגוד למישהו חוץ ממנו, עסוקים כל השנה בסגידה לאלילים בשר ודם - איזו הוכחה טובה מזה יכולה להיות שאלוהים זה אינו קיים?

הרי אם מאמיניו למעשה מתחזים ולא מאמינים בו, וודאי הוא פיקציה מוחלטת!

קלייטון.ש

Well-known member
זו הוכחה מהסוג שהיה מפרסם פה נירובי

שלו היו יותר משכנעות.
איפה הוא באמת, מאז שהפסיק להביא חדשות אנטי דתיות אני נאלץ לחפש אותן בעצמי, ומגלה שהוא היה הרבה יותר מוכשר ממני בתחום.

נירובי1

New member
ברגע שאחד המשתתפים הקבועים בפורום הנוכחי, החליט שדעתי

על דבר מסוים היא שקרית וקרא לי שקרן - אני לא רואה את עצמי כראוי להשתתף בפורום הזה. הגעתי לגילי המופלג מבלי שקראו לי אי פעם שקרן, כך שאני לא רואה סיבה לקבל את התואר הזה כאן.

big ass blue

New member
קח את עצמך בידיים.

זה כמו שאני מוסר לך כדור במשחק כדורגל ואתה מפספס גול מול שער ריק, אני קורא לך בן זונה. זה לא אומר שאתה בן זונה...

וחוץ מזה, זה אומר הרבה על בנאדם שעוזב בגלל שקוראים לו שקרן, אולי אתה באמת שקרן. אולי מבושה החלטת לעזוב...

אתה מכיר את עצמך טוב לא? אל תיתן לבני אדם שלא מכירים אותך להשתלט על חוט המחשבה שלך.. או כמ ושהאוס אומר, כולם משקרים, בכל מקרה.

אנטוליו

New member

tomtom56

New member
יפה מאוד שאתה שם לב לזה אבל אם

היית קורא את התנ"ך היית רואה שהתנהגות כזו היא אסורה.
בדברים י"ח פסוקים 9-15 כתוב "לא ימצא בכך מעונן (חוזה את העתיד לפי העננים), מכשף ...... ודורש אל המתים".
בקוהלת פרק ט פסוק 5 כתוב "כי החיים יודעים שימותו והמתים אינם יודעים מאומה
הליכה לקברי הצדיקים כמו להתפלל לקדושים הנוצריים היא אסורה בהחלט.
תתפלא יש אנשים ואירגונים דתיים שמבינים זאת ולא עושים דברים כאלו.

BravoMan

Active member
אני יודע מצויין שהתנהגות זו אסורה, ולא רק ההילולות

מדגימות אותה:
כבר בעשרת הדיברות כתוב "לא תעשה לך פסל ומסכה".
&nbsp
אבל תסתכל על היחס שיש ליהודים לספרי תורה שכתובים על קלף:
לפי הדת, מה שאמור להיות חשוב שהתוכן של התורה - "דברי אלוהים חיים".
לא החומר הממשי עליו כתובים הדברים.
&nbsp
דין מגילת קלף אמור להיות כדין אתר השומר את המלל בצורה דיגיטלית, אבל זה לחלוטין לא מה שקורה!
&nbsp
בעוד שכבר הרבה שנים טכנולוגיית דפוס מאפשרת לכל יהודי "ירה שמיים" להחזיק העתק של החומש בביתו במחיר שווה לכל נפש (ולא חסר מקומות שאפשר לקבל את כל התנ"ך בחינם), עדיין מייחסים חשיבות רבה לכתיבת תורה על קלף.
&nbsp
ולמה?
למה עושים עם זה "הקפות" וחוגגים הכנסה של עותק כזה לבית כנסת?
האם זה לא מזכיר את ההתנהגות כלפי עגל הזהב, שהיה חטא נוראי?
האם לא כך התייחסו עובדי אלילים, שיהדות סולדת מהם, לאותם פסלים שאסורים לפי עשרת הדיברות?
&nbsp
אותו כנ"ל מזוזות ותפילין:
בתורה מצווים בני ישראל לזכור תמיד וללמוד ולהעביר הלאה את הדברים שרשומים בתוך התפילין והמזוזות.
&nbsp
אבל החפצים האלה כפי שמשתמשים בהם בפועל בנויים כך שאי אפשר לדעת אם בכלל יש בפנים קלף עם כיתוב, בלי שאדם מוסמך לכך יפרק אותם בצורה מיוחדת ויבדוק!
&nbsp
אלה חפצים אטומים, ואיני רואה הבדל בין השימוש שנעשה בהם, לשימוש שעשו דתות פגאניות בכל מיני פסלונים וסמלים.
&nbsp
וכל זה למה?
כי אנשים צריכים משהו ממשי כדי לשמור על האמונה שלהם.
אלים לא קיימים. אין להם ביטוי בעולם הזה, וכל דתי שטוען שיש לו הוכחה לקיום האלה שלו, יודע היטב בתוך תוכו שזה שקר.
אבל החפצים הגשמיים הם מטרה קלה לעגן בה את האמונה, והם מחזקים אותה יום יום.

למעלה