חרדים בהייטק

big ass blue

New member
הטענה שלהם לא צריכה לעניין אותך בכלל

ואדם שלובש ציציות אינה הופכת אותו לחרדי. חרדי הוא אדם שהיה תלמיד ישיבה כלשהי והתחתן בשידוך, כנראה.

BravoMan

Active member
מי אתה בדיוק שאתה חושב שיש לך זכות להכתיב לי,

או למישהו בכלל, מה יעניין אותנו?
&nbsp
ואני לא מקבל את ההגדרה הטיפשית שלך ל-"חרדי".
לפיה, אדם חרדי שרתם התחתן אינו חרדי בכלל...

big ass blue

New member
אמרתי תלמיד ישיבה

זה שהתלמיד לא התחתן הוא עדיין חרדי כי היה תלמיד ישיבה, אבל כנראה לא קראת תחלק הזה, אז הנה חזרתי על עצמי, שיהיה לך קל. אגב אני בטוח, שיש היכן שאתה גר סניף של שילב או אפילו סופר פארם, תקנה לעצמך טיטולים, אתה צקיך, כי שוב עשיתי לך בית ספר. בום.

BravoMan

Active member
ילד מיסודי יעשה לי בית ספר?

הנה ציטוט מהודעתך:
"אדם שהיה תלמיד ישיבה כלשהי והתחתן בשידוך"
כנראה עוד לא הגעת לשיעור בלשון שמסביר את תפקיד האות וו בקישור מילים...
&nbsp
אגב, תזכיר לי - מנין לך שהבחור בכתבה לא למד בישיבה?
ע"פ הכתבה הוא מישוב חרדי!

dude101

New member
הניסיון שלי עם חרדים דווקא שונה

רמת המקצועיות שלהם די דומה לזאת של שאר האנשים, אבל הם בד"כ יותר יסודיים.
&nbsp
אבל הי... אתה לא זה שאמר שלא צריך לסתמך על דוגמאות של אנשים פרטיים שאתה מכיר?

BravoMan

Active member
ואיפה בדיוק "הסתמכתי" על הדוגמה שכתבתי עליה?

פספסת את השורה "זה לא. סתם תהיות על הדרך." או שפשוט קשה לך שלא להתווכח איתי על משהו בנוגע לחרדים?
&nbsp
אני לא יודע אם באמת פגשת חרדים שהם מפתחים טובים (ייתכן ויש כאלה), או שהיכולת שלך לשפוט את איכות הפיתוח של אנשים נמוכה בעצמה.
&nbsp
כך או כך, אם אתה מחפש וויכוח, על איכות מתכנתים חרדים, אין לי בעיה להיכנס אליו, רק תזכור שאתה זה שביקשת לדון בנושא, בלי להתחמק!

dude101

New member
לא פיספסתי כלום,

הגבתי למשפט בהודעה שלך. זה שהוספת אחריו "זה לא קשור לדיון" לא מעלה ולא מוריד.
על הדרך, אתה כנראה מכוער. זה לא קשור לדיון, סתם תהיות על הדרך (הנה, לפי ההיגיון שלך, אסור לך להגיב על זה מבלי שזה יחשב באופן רשמי כאילו אתה רוצה לדון איתי במראה החיצוני שלך).
&nbsp
"ואיפה בדיוק "הסתמכתי" על הדוגמה שכתבתי עליה?"
אתה אמרת שמתכנתים חרדים הם גרועים בכלל "המנהיגות שלהם והמדינה שלנו שמאפשרת למגזר שלהם להתקיים בצורה הבזויה בה הוא מתקיים." זאת הצהרה כללית, שרלוונטית לכל המתכנתים החרדים, ולא רק לאלה שאתה פגשת בהם.
כאילו, אתה אומר שכל המתכנתים חרדים שפגשת מימיך היו גרועים בגלל החברה בה הם גדלו, אבל אתה לא משליך מזה לשאר המתכנתים שגדלו באותה חברה?
&nbsp
וכשאמרתי שהחרדים בהם נתקלתי היו מקצועיים, דיברתי על המקצוע שלי.

BravoMan

Active member
רגע, אתה רוצה לספר לי, שאני יכול להיכנס איתך לוויכוח

על האם אני מכוער או לא בלי שזה יהיה קשור למראה החיצוני שלי???
&nbsp
ההצהרה שכתבתי כללית, רק אם אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מתכנת חרדי הוא בעל היסטוריית השכלה דומה לאלה שפגשתי.
&nbsp
אני מאתגר אותך למצוא את המילה "כל" בהודעה המקורית אליה הגבת.
אני חושב שאם תקרא שוב, תגלה שלא השתמשתי בה בשום מקום.
(אתה הרי אוהב לאתגר אותי על בעיות הבנת המקרה שלי
)
&nbsp
לא רק שלא טענתי ש-*כל* החרדים הם מתכנתים גרועים, גם לא טענתי ש-*כל המתכנתים שפגשתי* היו גרועים בגלל הרקע שלהם.
&nbsp
אבל מה לעשות - עוד לא פגשתי מתכנת חרדי איכותי...
אגב, לא מזמן עשיתי חיפוש בפורום "עבודה בהייטק" וראיתי שאני ממש לא היחיד עם ניסיון כזה!
&nbsp
כאמור, איני יודע מה המקצוע שלך, ואיני יודע מה רמתך במקצוע זה.
יש לי חברים שמדי פעם שולחים לי ידיעות על פרופסור חרדי כזה או אחר שכביכול הגיע להישגים מדעיים בתחום כזה או אחר, כדי להראות לי שדעתי על חרדים שגויה.
&nbsp
אבל, זה מה שנקרא winner bias.
אין ספק שפה ושם יש בציבור החרדי, כמו בכל ציבור, אנשים יוצאי דופן, שזכו להשכלה אמתית, ותודות לאינטליגנציה שלהם הגיעו רחוק יותר מחילוני ממוצע בתחומים של היי טק או מדעים מדויקים אחרים.
&nbsp
אבל הם מה שנקרא "יוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל".
&nbsp
אז, לפני ששוב תנסה לפרשן את המילים שלי איך שנוח לך:
האם כל החרדים בורים? לא!
האם רובם? למיטב ידיעתי כן.

רקתבונה

New member
גם אני תוהה על הדרך

ואני חושב שזה טוב שיש יותר חרדים במעגל התעסוקה. זה לא מפליא שפגשת חוסר מקצוענות ביחס לפלח זה של האוכלוסיה. קיים קשר ישיר בין מתודולוגיה (בהעדר מילה אחרת) שלמה שדוגלת בבערות לבין חוסר מקצוענות. יחד עם זאת אותם חרדים הם אנשים כמוני וכמוך בעלי מנת משכל כלשהי שבהשתלבם בעולם התעסוקה מנצלים את מנת המשכל שלהם באופן שתורם לחברה הישראלית בפרט ולחברה האנושית בכלל. ומושכים אחריהם בתהליך מדורג עוד IQ לתוך המעגל היצרני והמדעי. אז זה דבר חיובי!
&nbsp
מחקרים בעולם כבר הוכיחו אגב שיש, באופן מובהק, יותר מקרים של פשע בקרב אוכלוסיות דתיות מאשר חילוניות. אז כן... דת הופכת, לפי הנתונים, אנשים לפחות מוסריים. ואל לנו להתפלא על כך. כי בכל דת ישנם מנגנונים ל״הסרת חטאים״. מכאן הגיע המונח העתיק והשגור שעיר לעזאזל לדוגמה. כיום ב 2018 נוצרים מעבירים את חטאיהם לישו ומתנקים על ידי אכילת ביסקוויט ותרומה לכנסייה. ידוע שאם תגיד לילד אסור אסור על כל דבר (שזה מה שדתות עושות) אתה עלול להשיג את התוצאה ההפוכה.
&nbsp
לגבי לימודי הליבה. ברור שעבור מתכנת לא חייבים ללמוד כל דבר. ומצד שני אפשרי לפגוש נושאים שונים כי תכנות הוא שירות שנוגע בכל התחומים של חיינו. אבל אם יש מקצוע אחד שהייתי מוריד מסדר היום כליל ומחליף לדוגמה בשיעורי כלכלה זה תנ״ך כמובן. אז יפוטרו כמה מורים לתנ״ך אבל הרווח עולה אלפי מונים על ההפסד.
אני לא מבריק במיוחד ונכשלתי בבגרות בתנ״ך אחרי 4 שנים בתיכון. בשביל להתקבל למכינה להנדסה הייתי צריך להשלים את הבגרות בתנ״ך. קראתי את רוב חמשת חומשי תורה ב 16 שעות וניגשתי. קיבלתי 75 בבגרות. לא הייתי יכול לעשות כזה דבר במדעים או בהיסטוריה. מה זה מוכיח? רק דבר אחד. זה מקצוע הזוי. חסר תוכן וחסר משמעות ריאלית. זה אמור להיות השוליים של שיעורי ספרות. אבל זה זוכה למעמד של כבוד בלימודי הליבה של הילדים שלנו לצערי. מה שמחזיר אותי לטענה שממנה התחלתי לגבי בערות במגזר החרדי (ובחסות המדינה לא יותר).

למעלה