האדם שייך לעולם החי . האמנם ?

pozetiv

New member
האדם שייך לעולם החי . האמנם ?

התיאוריה של האבולוציה מניחה שבני האדם התחילו מבקטריה ובגלל החום של הרי הגעש הפכו לדגים ואז הדגים התחילו ללכת על האדמה ואז הפכו לקופים שיוצרים כלים .
עולם החי בא להראות לנו שבני האדם נפרדים מעולם החי כי בני אדם לא צריכים לצוד כמו בעלי חיים.
בני אדם יכולים לזרוע זרעים באדמה ולחכות ואז לקבל את האוכל שלהם ממה שגדל .
אין חיה שיכולה לעשות את זה .
בני אדם יכולים ליצור לעצמם אוכל באופן קבוע ללא צורך לצוד .
כשמישהו אומר שהאדם יצא מהחיה זה אומר שהוא יכול להרשות לעצמו להתנהג כמו חיה .
מהסיבה הזו יש צימחוניים שחושבים זה שהם לא אוכלים בשר זה עושה אותם לבני אדם יותר טובים. וזה בדיוק ההפך, עצם העובדה שבעיניהם הם יותר טובים מאנשים אחרים זה הופך אותם לחריגים.

big ass blue

New member
תקרא לזה התפתחות או משהו

פעם אני מניח שצדנו בלי ציוד... עד שהגענו להבנה שאנחנו זקוקים לכלים. אנחנו אכן חיות, אני חושב. התפתחנו מבחינה אבולוציונית מרשימה בהחלט.

pozetiv

New member
לאדם אין שום צורך לצוד,

אם כבר האדם אכל בשר, זה היה מבשר של חיות מבויתות .
ידוע לך על מיקרים שפעם צדו אריות ונמרים ?
באיזה כלים אתה משתמש היום ?
בני אדם הם לא חיות. ואם המסקנה שלך מכך שהגענו ל'הבנה' שאנחנו זקוקים לכלים למטרה זו, אז קוראים לזה רגרסיה ולא התפתחות.

BravoMan

Active member
האמת שציפורים עשו חקלאות הרבה לפני בני אדם...

ממה שידוע לנו, חקלאות הומצאה רק לפני כ-10 אלף שנים.
&nbsp
לפני זה, בני אדם היו ציידים - מלקטים: כלומר, הם היו צריכים לחפש אוכל כל יום.
בין אם זה בשר ובין אם זה פרות וירקות.
&nbsp
כמובן, אדם דתי לעולם לא ישאל את עצמו: למה בתוך כמעת כל פרי יש גרעין?
מבחינתו "אלוהים עשה, וזהו!"
המדען לאומת זאת, ישאל את השאלה, יחפש לה תשובה, וגם ימצא ע"י חקר המציאות.
&nbsp
פרות התפתחו כדי שחיות, בעיקר ציפורים, אבל לא רק, יאכלו אותם, ואחרי זה "יוציאו" את הגרעין (שאינם יכולים לעכל) במרחק מהעץ המקורי.
ככה יצמח שם עוד עץ.
&nbsp
אז העץ מרוויח מכך שהציפורים זורעות עוד ועוד ממנו, והציפורים מרוויחות שיש להן עוד ועוד אוכל.
&nbsp
ואם כבר מדברים על "להתנהג כמו חיות", מה אתה אומר על בני האדם האלה:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5183606,00.html
אני אישית אעדיף להיות חיה, מאשר להיות אחד מהם!

pozetiv

New member
ידע בסיסי

לאדם דתי יש מצוות שקשורות לארץ ישראל ולחקלאות בפרט ויש גם סדר שלם בש"ס שנקרא סדר זרעים, לא ברור לי למה חסר לך ידע בסיסי .
חיות בכלל וציפורים בפרט אינם אוכלים פירות, זה גם כן ידע בסיסי .
לגבי הקישור שנתת נדמה לי שפעם כתבתי כאן- מי האוייב ולמי שייכת הארץ אבל זה לא עניין אותך במיוחד .

BravoMan

Active member
"ידע בסיסי" זה שהיום שנת שמיטה היא דבר מיוחד לחלוטין

כי יש טכניקות הרבה יותר מתקדמות לשמור על האדמה, אבל בגלל שאנשים דתיים מתנגדים לשינוי ולרוב מתנהגים בטיפשות, עד היום שומרים על המנהג המיותר הזה...
&nbsp
רוצה עוד דוגמאות לידע בסיסי?
קרא על האדם הקדמון שצד ממוטות, אורוקס, ועוד.
&nbsp
אבל בעצם אתה לא מאמין שהיה אדם קדמון. כי אתה מסוגל להאמין רק בשטויות

ntha1

New member
"חיות בכלל וציפורים בפרט אינם אוכלים פירות" ????

רקתבונה

New member
למה להיות יהיר? לממממממההה?

למה להגיד לאנשים ציטוט: ״לא ברור לי למה חסר לך ידע בסיסי״ וכאלה. זה רק מגמד ולא לעניין. ואתן לך דוגמה.
כתבת שחיות בכלל וציפורים לא אוכלים פירות. אז מה זה עטלף הפירות? (תמונה רצ״ב). לא רק שזו חיה זה אפילו יונק.

אם אתה ש״סניק ואתה בפורום הזה אז אני מצדיע לך על זה שאתה מקיים פה דיון. ואני לא ציני. הלוואי והרבה יותר דתיים היו מסוגלים לקיים דו שיח ראוי.

פוזטיב ידידנו הוא סוג של חידה - אך דבר אחד ברור לגביו:

ההגיון הפוזטיבי עובד בדרכים מסתוריות.
חלילה לך מלנסות להבין את הודעותיו של הנ"ל בעזרת ההגיון המקובל בעולם הרחב - זה לא יצלח לעולם.
לפוזטיב ידידנו יש הגיון פנימי שפועל בצורה שונה לחלוטין מכל מה שמוכר למדע ולאדם הפשוט - עד כדי כך שלעניות דעתי גם איננו תהליך דטרמיניסטי.
&nbsp
בקיצור, כדי למנוע תסכול אני ממליץ לך להתייחס לפוזטיב כאל אתנחתא קומית. כאשר קוראים את ההודעות שלו ברוח הנ"ל הן הופכות מבליל של מילים שבינן לבין הגיון המרחק רב, להנאה צרופה.
&nbsp

pozetiv

New member
מסכים איתך לגמרי

גם בשבילי זו אתנחתא , לא כלכך קומית אבל אתנחתא .

nightjar

New member
תמונה של ציפור אוכלת פרי אינה רלוונטית לטענה

שציפורים אינן אוכלות פרות?

דרך אגב לפי ויקיפדיה לעטלפי פרות תכונות מיוחדות המאפשות להם לצרוך את כמויות הגלוקוז הגדולות המצויות בעסיס הפרי, כלומר מערכת העיכול שלו כן בנויה לעיכול פירות
חוצמזה, על משל השועל והכרם שמעת?

pozetiv

New member
אוכלים, לא במובן שאדם אוכל .

אדם שאוכל פירות זה מספק לו נוגדי חמצון וסיבים תזונתיים חיות שצורכות את הגלוקוז לא צריכות את זה בשביל מערכת העיכול שלהם .
ד.א.שועל הוא טורף .
תנסה להתמקד בטענה העיקרית והיא שהאדם מגדל מזון האמצעות זריעה וזה ייחודי לאדם וזה מה שמבדיל אותו מעולם החי , אם תצליח בכל זאת למצא טענה יותר טובה מזאת שמפריכה את הטענה הזו, בבקשה הצג אותה. אבל אל תסטה למקומות שנוחים לך .

nightjar

New member
תראה, בשביל להסביר את הטבע צריך קודם כל לדעת מה קורה בטבע

כלומר מתחילים עם עובדות ואז מחפשים הסברים. לך יש בעיה חמורה עם העובדות. אולי כדאי שבמקום לאסוף מידע מאתרי אינטרנט אינטרסנטיים תפתח חלון ותסתכל החוצה.
שועל, כמו טורפים רבים מגוון את התפריט עם מזון מן הצומח. צבועים למשל גורמים נזק למקשות אבטיחים. את זה לא קראתי בספר של תומכי אבולוציה שטופי מוח, אלא ראיתי במו עיני במושב. תנסה גם. ההיגיון שלי אומר שזה בדיוק כמו בבני אדם, על מנת לספק השלמה של ויטמינים, סיבים, סוכרים וכולי.

pozetiv

New member
פטריה היא טפיל ולא צמח ..

באוויר יש נבגים של פטריות והם נצמדות לכל מקום שיש בו לחות ,-כמו פטריות אחרי הגשם- ואם הפונדקאי מאפשר זאת יש בניהם יחסי גומלין .

למעלה