תופעה

תופעה

שמתי לב לתופעה שיש מבנים נטושים בשכונות של חרדים
אבל במקום להשתמש בהם החרדים בונים מבנים חדשים דווקא בשכונות חילוניות.
למה המבנים עומדים ריקים ללא שימוש ובונים מבנים אחרים בשכונה חילונית?

ויש מבנים שהתחילו לבנות אותם ולא סיימו אותם. המבנים האלה נמצאים בשכונות חרדיות. אני משער שהחרדים לא שילמו לקבלן שבונה את המבנה ולכן לא סיים לבנות אותם. ראיתי הרבה מבנים כאלה.

BravoMan

Active member
כן, למעשה יש לא מעט תלונות על מחסור בדיור.

רק מגזרים שבונים בצורה לא חוקית, או סובלים מעוני מכוון, כמו החרדים, מבזבזים שטחי בניה יקרים בלי לנצל אותם כמו שצריך, בעודם מצטופפים בצורה מטורפת בבניינים שבקושי ראויים למגורים (ראה שכונות חרדיות בירושלים).
&nbsp
כמון, אחלק מהם נשלחים ל-"מסעות כיבוש" ואלה זוכים לסביבת מגורים נעימה יותר.

המבנים הנטושים שראיתי הם בעיקר ישיבות או כוללים

והם עומדים ללא שימוש בעוד שהם בונים ישיבות בלב שכונות חילוניות.

כן, יש תלונות על מחסור בדיור, אבל לא ניצול טוב של המרחב.

פעם אספתי רשימה של בניינים נטושים במקומות מרכזיים שלהפתעתי לא נהרסו לטובת בנייני מגורים (לדוגמא סלמה 56 ביפו, ב 54 דווקא בנו בנייני מגורים חדשים). היום אני מבין שיש לזה סיבות, כמו רצון של בעלי הבניינים להחזיק אותם לטובת רווחים ספקולטיביים, או שהעירייה מונעת באופן מכוון תמ"א 38.

אבל הם לא בונים בשכונות של חרדים.

כנראה החרדים לא משלמים כסך לקבלן שבונה להם
מבנים ולכן הקבלן לא משלים את הבניה כי לא שילמו לו.

אפשר לומר אותו דבר על ערבים, יש לך תימוכין לדבריך?

ערבים ביפו קונים דירות בשכונות שהיו עד לשנים האחרונות של יהודים בלבד. אפשר לטעון שהם מנסים להשתלט על השטח, ואפשר להבין שעקב מחסור בבנייה בשכונות ערביות הדור הצעיר נאלץ לחפש דירות בשכונות שהיו בעבר יהודיות בלבד.

ודאי יש חרדים מסיונרים (דוכנים להנחת תפילין, גרעינים תורניים שנשלחים לשכונות חילוניות בת"א, וכך הלאה), אבל אני בספק אם הם יותר ממיעוט קולני. בפרט, עבדתי עם כמה וכמה חרדיות שעזבו את בני ברק כי אורח החיים שם אדוק מדי בשבילן.

BravoMan

Active member
הדוגמה האישית שלך לא רלוונטית.

ללא ספק יש מגמה דומה במגזר הערבי, ושם בנייה לא חוקית רווח מאוד (יש הרבה כתבות על זה), כך שהשתטות על שטח היא אצלם דבר טבעי וקל.
&nbsp
בלוד למשל, יש בעיה חריפה מאוד עם זה, ואם תסתובב שם, תראה המון בניה ערבית לא חוקית.
&nbsp
כעת מנסה העירייה לפתוח פרויקט חדש שימשוך זוגות צעירים יהודיים שאינם חרדים ואינם ערבים ע"מ ליצור איזון באוכלוסייה לפני שהעיר תלך לפח.

תשתדל לא להפוך דברים לאישיים, זה לא תורם לדיון.

יש סיבה לבנייה הלא חוקית במגזר הערבי - חוסר תכנון ע"י המדינה, שלא מאפשר להרחיב שכונות ערביות באופן חוקי. הדבר היחיד שיכול לגרום לך לפספס את הכיסוי התקשורתי לנושא הוא אג'נדה פוליטית בתחום יחסי ערבים-יהודים.

BravoMan

Active member
אני לא זה שמסתמך על דוגמאות של אנשים פרטיים שאני מכיר...

אם לשפוט לפי ערבים שפגשתי באופן אישי, הם אחלה אנשים, ולא ברור בכלל איך יש טרור, ואיך רק היום נדקר מישהו ועדיין במצב קשה.
&nbsp
הנקודה שלי היית בדיוק שדוגמאות אישיות אינן מעידות על הכלל.
&nbsp
שום דבר שהמדינה עושה אינו מצדיק גנבת אדמות.
במידה ויש בעיה עם תכנון, יש דרכים חוקיות להתמודד עם זה.
&nbsp
עובדתית מה שהערבים עושים אינו חוקי, ועצם זה שהמדינה לא מבצעת אכיפה בנידון, בניגוד לאכיפה קשה נגד יהודים, שאם רק יאיזו להוסיף מרפסת בלי אישור היא תיהרס כמעת מיד, מראה על בעיה ברמת המנגנון.

יש לך בעיה שאתה צריך לעבוד עליה

בפרט: אם לשפוט לפי ערבים שפגשת באופן אישי, לא כל הערבים טרוריסטים. יש מבין?

BravoMan

Active member
הבעיה היחידה שלי הם אנשים כמוך...

BravoMan

Active member
הפלישה לשכונות חילוניות היא סטרטגיה במטרה לשנות

את ההרכב הדמוגרפי של השכונות החילוניות ולכפות עליהן ציות לאורח החיים החרדי.
&nbsp
מנהיגים של העדה החרדית הם דיקטטורים שמנצלים את הדת כדי לצבור כוח, אך הם מבינים שאינם יכולים להישאר כבולים לקהילה הקטנה יחסית שלהם.
הרי בסופו של יום יימאס לשאר האזרחים בישראל מהפרזיטים.
&nbsp
לכן, הם מנסים להשתלט על כל המדינה, בכל דרך אפשרית.

big ass blue

New member
אחלה סיפור. איפה המבנים?

יש הרבה מפעלים נטושים שהיו מנוהלים על ידי חילוניים או אנשים שלא מאמינים או שהאמונה לא הייתה חשובה להם, לכו תדעו, הם עדיין עומדים ולא נהרסים, על שטח עצום מאוד... נו אז?
גם הערבים בונים מבנים בלי קבלן ובלי כל הטראראם... זה כי החרדיים ואנשים שיש להם כסף, קונים אדמות ולא דירות... או בניינים, ולכן הם יכולים לבנות שם ולא לסיים, או לא לבנות בכלל ולקנות עוד מבנים בשכונות חילוניות או שטחים, כדי לקדם את הקהילה ולהגיע לכמה שיותר אנשים... סבבה, אבל מה אכפת לי בעצם... חסר לי בניין? חסר לך איפה לחיות, חסרים בתים בארץ?
היום בונים יותר קניוניםפ בלי שום תועלת מדירות, אולי תכתוב על זה במקום לכתוב עוד פםוסט חסר תועלת על אנשים שמאמינים באיך אתם קוראים לזה פה? ישות דמיונית, מצחיק מאוד.

BravoMan

Active member
היחיד שחסר תועלת פה זה אתה!

אין לך תשובות ענייניות לכלום, אז אתה כל הזמן כותב שלא אכפת לך מכלום.
אם לא אכפת לך - מה אתה עושה בפורום הזה?
&nbsp
אין לך משהו יותר מעניין להעביר איתו את הזמן? משהו שכן אכפת לך ממנו?

big ass blue

New member
תתבגר כבר...

זה הדבר הכי עינייני שתראה ממני כמעט בכל תגובה שלך...

למעלה