שירות לאומי לחרדים? סתם רמאות!

BravoMan

Active member
שירות לאומי לחרדים? סתם רמאות!

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5154305,00.html

תחקיר: קומבינת השירות האזרחי
בזמן שבממשלה מתקוטטים על חוק הגיוס, מתברר כי השירות האזרחי לחרדים הפך מאמצעי לשוויון בנטל, למערך שמעודד הפקרות. אחוז עצום מבין המשרתים מקבלים את הכסף וההטבות מבלי לשרת כנדרש. הרשות לשירות לאומי-אזרחי: נקים ועדה לבדיקת הנושא. תחקיר ynet ו-"ידיעות אחרונות"

כצפוי, אם זה לחרדים, זו קומבינה. רמאות לשמה על חשבון משלם המסים.

ועכשיו רוב הסיכויים שיעבירו את חוק ההשתמטות כדי לשמר את הממשלה ולהימנע מבחירות, ואנחנו נמשיך לממן פה חבורה של פרזיטים

מי עוד ראה טרמפיסט שמנווט את הרכב ומכריח את הנהג להכין לו קפה?

עד מתי????

big ass blue

New member
מדובר בעמותות ואין שום קשר למסים בכלל

זה התנדבות, הם לא באמת חייבים להיות נוכחים שם...

הם נמצאים שם רק בשביל להשתלב בחברה, למה מה קרה שישתלבו בחברה שאינה אוהבת ורוצה בהם... אז הם למדו איך לדפוק אותה, מאוד ישראלי מצידה, לדעתי השתלבו די יפה...

הכתבה לא באמת מספקת נתונים, לא איזה עמותות משתתפות, עד כמה זה באמת תחליף לגיוס או תחליף שהתנסח כך ועכשיו כל הטרולים קופצים על זה ומפרסמים בפורום של אתאיסטים, כהכתבה היומית, כי מה עוד יש להם לעשות.

BravoMan

Active member
זה לא התנדבות! אל תשקר!

הם מקבלים תמורת זה הרבה כסף מהמדינה, כסף שיוצא ממסים שלי, וכנראה שלך (אני מניח שאינך חרדי, ואתה עובד לפרנסתך).
&nbsp
יש בכתבה פירוט בדיוק כמה הם מקבלים.
&nbsp
אם הם לא היו רשומים בעמותות האלה, הם לא היו מקבלים את הכסף הזה.
&nbsp
וכמובן שכתבת הפוך - הסיבה שהחברה הישראלית לא אוהבת ולא רוצה אותם, היא בדיוק בגלל שהם דופקים אותה מיומם הראשון.
לא היו דופקים - היו מתקבלים בברכה!

big ass blue

New member
כולם דופקים, זה לא באמת משנה.

בכתבה כתוב שמדובר בעמותות, ובכל מקרה אין הרבה פרטים, אין איזכורים, ציטוטים, אין תחקיר, אז אני לא רואה בכתבה הזו ביג דיל גדול כמוך.

BravoMan

Active member
זה לא משנה שזה עמותו!

יש שם את כל הפרטים, תפסיק לשקר!
&nbsp
כתוב במפורש, שהם מקבלים כסף מהמדינה כי הם רשומים כמשרתים בשירות לאומי, ועושים X שעות לפחות בעמותה.
&nbsp
הכל בכתבה, תפסיק עם התכחשות שלך!
&nbsp
ולא - לא כולם דופקים את המדינה.
אם כולם היו דופקים, המדינה כבר מזמן היית מתפרק.
&nbsp
מדינה מתפקדת כי רוב האזרחים הנורמטיביים כמוני, עושים את חלקם - משרתים בצבא ומשלמים מסים.
ובגדול שומרים על החוק!

big ass blue

New member
המדינה לא מתפרקת כי זה מעגל החיים, הכל קומבינות מסביב.

אני לא משקר, אין לי סיבה לעשות את זה...
זה קשה לקבל לפעמים את הדבר הכי פשוט, לפעמים אדם כל כך עצבני וכל כך מלא שנאה, שלא משנה מה יכתבו הוא יאכל את זה ויילך לעשות מזה פוסט או שירשור או תקראו לזה איך שבא לכם... עוד משהו כטרנד השבועי שכולם נעולים עליו...
אז חרדיים נחשבים כרוכבים על אנשים אחרים... אז הרוב מעדיף לשבת אצל האמא עד גיל מי יודע מה כי האמא לא מגדלת את ילדיה ולא אכפת לה מכלום אז הם נשארים חסרי תועלת, תקרא לזה פרזיטים... אז יש צעירים שלא אכפת להם מכלום ועושים מה שבא להם ובסוף מגיעים למעצרים וכלא ומוות בגיל צעיר רק כי כולם מנסים להרשים את כולם, ורק כי כולם מנסים להיות במיינסטרים...

אז בעשור הנוכחי זה הטבעונות ומחיר הקפה ודירות וחרדיים לא מתגייסים והם פרזיטים כי זה מה שכותבים עליהם... אבל כשמכירים מגלים בני אדם... זו הגרסה של הגזענות המתוחכמת של ימינו, השחורים הם מלוכלכים והם מגעילים והם אנסים ופושעים... אבל הם ממש לא... ויש ערסים שהם אחלה, ויש ערבים שהם טובים ובכלל לא מחבלים, הפתעה... ויש כל מיני סטריאוטיפים שהם בסך הכל סטיגמה... ואפילו שמידי פעם אתה פוגש אנשים רעים זה לא מגדיר את היותם רעים רק בגלל צבע עורם או השייכות הדתית, הצבעונית, הלאומנית שלהם, אלא האנושיות שלהם... זה הכל...
כך זה היה תמיד. תפנים או לא...

BravoMan

Active member
ניסיון נחמד, אבל לא...

אתה לא הראשון שמנסה לבלבל בין אידאולוגיה, לבין צבע עור או השתייכות לאומית.
&nbsp
להיות חרדי - זו בחירה.
זו בחירה באידאולוגיה, בדיוק כמו שלהיות חבר ב-KKK או באחווה הארית זו בחירה באידאולוגיה.
&nbsp
אני מכיר באופן אישי ערבים נחמדים מאוד, אבל זה שיש כמה כאלה לא מפחית כלל מגלי הטרור שמתרחשים כאן שוב ושוב.
אני בטוח שגם זה שרק אתמול נרצח עוד אדם בדקירות סכין, או שלשום היו שוב צריכים לפוצץ מנהרה מעזה לא מעניין אותך, כי כלום לא מעניין אותך חוץ מלספר לחברי הפורום כמה הם טועים, אבל אלה עובדות בשטח.
&nbsp
זה לא גזעני לשנוא אידאולוגיה ואנשים שבוחרים באידאולוגיה מסוימת, כי אידאולוגיה אינה גזע.
&nbsp
וכמובן זו לא גזענות ולא סטראוטיפ אם יש סטטיסטיקה מובהקת שמראה שתופעה X נפוצה בקרב אוכלוסיה Y.
&nbsp
כשהייתי בצבא, הכרתי חרדי שהתנדב לשירות.
בשבת הוא היה הולך ברגל לעמדת שמירה מרוחקת בעוד שכולנו היינו תופסים טרמפ על רכב הסיור, אבל עדיין עושה את השמירה שלו.
&nbsp
אם הוא היה מייצג את רוב החרדים, לא היינו מנהלים חצי מהדיונים פה, אבל הוא יוצא מן הכלל ולא הכלל.
&nbsp
בכל אוכלוסיה גדולה תמצא בני אדם בודדים שהם יוצאים מן הכלל.
בטח שמעת על שינדלר...

big ass blue

New member
זו לא בחירה.

מעניינים אותי מלא דברים, פשוט דת לא מעניינת אותי, ואני מצליח לזהות מתי סתם מתלבשים על משהו רק בגלל היותם דתיים, זה ילדותי בעיניי...

החרדי הזה שהכרת מייצג את רובם, פשוט יש לך בעיה להתנתק מהסיפורים שכותבים עליהם, או שקרה לך משהו בעבר לך תדע...

שינדלר אינו קשור לדיון...

אגב, אולי מבחינתי היה ניסיון לבלבל אותך, נחמד שרשמת את זה, אני פשוט רשמתי תאכלס, כל השאר זה עלייך...
אני מראה חוסר אכפתיות, כי לא אכפת לי ממך, אתה יכול לרשום מה שבא לך, להקניט, להציק, באמת מה שבא לך, זה לא משפיע, עניין של בגרות תקרא לזה.

בסופו של יום, הבחירה שלך, להפנים או לא להפנים, שמספיק בנאדם בודד אחד כדי לקבל ראיה שונה על אוכלוסייה שלמה... מספיק אחד.

BravoMan

Active member
אם החרדי הזה מייצג את הרוב, איפה הם?

איפה כל החרדים של צה"ל?
&nbsp
בתור אחד שלא אכפת לו מדת, אתה רושם די הרבה בפורום אתאיזם...
&nbsp
אתה אדם ש-"לא אכפת לו" בצורה הכי מוזרה שפגשתי, ואתה היחיד שמקניט פה.
&nbsp
נוח לך לחשוב או לטעון ש-"קרה לי משהו", אבל בפועל אתה היחיד בדיון הזה שמנסה לעצום עיניים למציאות מסיבה כזו או אחרת.
בניגוד עליך, אני לא הולך לנסות לנחש למה

big ass blue

New member
כן זה אתאיזם בעיניי

לא להתייחס לדתיים. אני לא צריך להתעסק בהם כי מה אני צריך את זה. אם כזה אכפת לך שטוב להם ושהם מקבלים הכל כביכול, אז אלה מוזמן להצטרף אליהם במקום להשקיף עליהם מהצד ולבחון אותם כל שנייה ושנייה.

nightjar

New member
אני לא רוצה להצטרף אליהם ולא לראות את המיסים שאני משלם

נשרפים עליהם. באמת כל כך קשה להבין את זה?

big ass blue

New member
המיסים שאתה משלם נישרף על הביטחון

ולא עליהם... סתם שתדע...
קשה מאוד להתבכיין על צה"ל כשאתה יודע שהוא נחוץ ושאין לנו הגנה באמת, כי אתה בטח מכיר את זה מבפנים, אבל כשלא מכירים את העולם הדתי מבפנים מה נשאר לעשות, לחפש צמחים מתחת לאבנים החרדיים... וזה מה שקורה פה, וזה אבסורדי ופחדני בעיניי... זה כמו להציק למישהו שהוא חלש ממך... וכן הם מאוד חלשים, וזו לא הסיבה שהם לא מעניינים אותי, הסיבה העיקרית היא שהם מאמינים במשהו שאני לא מאמין, אז הם אוטומטית לא קיימים בעיניי, וכשמשהו לא קיים זה בכלל לא מטריד אותי... והלוואי והיו עוד אנשים כמוני שיפסיקו לחפש אותם בכל מהדורת חדשות, בכל עיתון אינטרנטי או מוצק... זה כאילו אנחנו חיים בשנות ה70 וה80, בימים שבהם ההומוסקסואליות הייתה בשפל ומלא בשנאה, אתם מחפשים כתבות על איידס, זה מה שזה... אז היום ההומוסקסאליות זה דבר טבעי, בדיוק כמו שבעוד כמה שנים גם העולם הדתי והחרדי יהיה... סבלנות.
וחוץ מזה תתחילו לדאוג לעצמכם. אנשים שמכניסים את עצמם לצרות מבחינה כלכלית אינם צתריכים לחפש אשמים במקומות אחרים... מיסים. וואלה יופי.

BravoMan

Active member
לא כתבת "תתבגר" לפני כמה הודעות?

הרי צריך להיות לך ברור מההודעות פה, שלא לי, ולא לאחרים לא אכפת שלדתיים או חרדים טוב.
&nbsp
שיהיה להם רק בריאות.
&nbsp
אכפת לנו שהם פוגעים בנו.
אם לך לא מזיז שפוגעים בך, סבבה.
זה כנראה אומר שאני יכול לכתוב לך שאתה מטומטם וחולה נפש וזה לא יזיז לך בכלום...
&nbsp
לי כן אכפת.
לאחרים פה אכפת - לא מהחרדים, לא מהדתיים - מעצמנו, וממשפחתנו, ומאלה שיקרים לנו.

big ass blue

New member
סבבה, אבל הם לא פוגעים

אנשים תמיד סיבות במקומות ההסויים במקום להסתכל על עצמם.

BravoMan

Active member
אם בך לא פוגאים, שיבוסם לך!

כשכספי המסים שלי שכביכול הוקצו לביטחון המדינה הולכים לחבורת רמאים שלא עושים כלום - מבחינתי גונבים ממני, וזו פגיע.
&nbsp
שום דבר שתגיד, למעט הוכחה שהם לא עושים את מה שנטען בכתבה, לא ישנה עובדה זו.

big ass blue

New member
סך הכל כתבה. זה מה שמגדיר את המניעים שלך?

אתה תאמין לכל מה שכתוב? סבבה...

הביטחון יותר חשוב ולשם הוא הולך... הביטחון יותר חשוב כי אנחנו לא בדיוק במצב של שלום עם כולם. תקציב התשתיות? חשוב. תקציב החינוך? חשוב מאוד. תקציב האבטלה? הביטוח לאומי... תקציב החרדיים לא נמצא במקום גבוה אז די להתבכיין...

גונבים ממך, אתה רק חושב כך, לך לא יהיו ואין סימוכין לעצמך, הכל רק דיבורים...

BravoMan

Active member
לא, זה מה שמיידע אותי על מה שקורה מחוץ לראש הקטן שלי...

גם לך לא יזיק קצת לצאת מהעולם העצמי שלך, אם יש לך עניין לקיים דיון עם אחרים.
&nbsp
הביטחון אכן חשוב, וחרדים מהווים פגיע עצומה בבטחון המדינה.
למעשה, הם הופכים להיות יותר מסוכנים ממחבלים ערבים!

big ass blue

New member
אני מעדיף את העולם העצמי שלי, למזלי.

אתה חושב שחרדים הופכים להיות יותר מסוכנים מהמחבלים, ולא רק זה, הם פוגעים בביטחון המדינה...
אני את שלי עשיתי.
I rest my case

אני מעדיף שאנשים יסתמכו על מה שהם עוברים ועל מה שהם לומדים מהחיים על אנשים, כי אנשים מפתיעים, לפעמים לטובה לפעמים לרעה, אבל להסתכל על החיים באופן לא מתומרן מאחרים, פתוח, אובייקטיבי זו הדרך הכי יציבה... ולא להסתמך רק על מה שכתוב, על חלק גדול ממה שמניע אנשים להתנהג כלפי אוכלוסיות מסויימות ולהיות מופנה כלפיה רק על סטיגמות וכד' זו דרך שבעיניי היא טיפשית.
.

למעלה