מדוע האתאיסטים בישראל חיים בארון סגור?

big ass blue

New member
מדוע האתאיסטים בישראל חיים בארון סגור?

מאוד מורכב ומאתגר להיות אתאיסט בישראל. הזהות הלאומית בישראל, היא זהות דתית, והיא משפיעה על המהלכים, על התשדירים, על החופשים, על החוק, ועל הכלל המוחלט... אבל האם היא משנה משהו? לא בשבילי... אז מדוע עדיין כל כך נורא להצהיר מי אתה באמת?

לא ברור למה אתה חושב כך.

מעולם לא הסתרתי מאף אחד את עובדת היותי אתאיסט. יש לי חברים אתאיסטים, חילונים, מסורתיים, דתיים ואפילו חרדים. אף אחד לא עושה מזה עניין.

big ass blue

New member
כן, אבל אתה בעצמך לא מעניין את הדיון.

זה לא שאני חושב כך, זה המצב, האתאיסטים נמצאים במיעוט גדול, לפחות אלא שאומרים על עצמם ככאלה... אבל יש שלל אנשים שהם לא מאמינים ולא עושים מזה עניין ולא מתארים את עצמם כאתאיסטים, למרות שהם כן... ההגדרה היא זו שאינה מעניינת ולא חשובה?
כי אני למשל, משתדל שלא לתאר אותי במושגים כאלה וכאלה רק אם ישאלו אותי אם אני מאמין, אענה בסבבה שלא... כמו שרבים עושים, לא מכניסים את עצמם לצלחת אחרת...

nightjar

New member
אתה עונה לעצמך, לא?

"יש שלל אנשים שהם לא מאמינים ולא עושים מזה עניין". הסיבה הזו סותרת את הטענה המקורית שלך שזה "נורא להצהיר מי אתה באמת".
אז אולי תחליט קודם מה אתה טוען...

BravoMan

Active member
אם אתה חושב שאנשים סביבי לא יודעים מה דעתי על דת

אתה הזוי.
&nbsp
מצד שני, כבר הוכחת שאתה הזוי

big ass blue

New member
לא הבנתי מדוע אתה מכניס את עצמך למשוואה, השאלה כללית

לא כל דבר מתייחס לפורום הזה. הפורום הזה בסך הכל מיעוט ולא אומר הרבה על החברה...
אבל החברה עצמה אומרת הרבה...

BravoMan

Active member
גם דעתך לא מעניין איש.

אני עונה בשביל הפורום, לא בשבילך. תתקדם!

big ass blue

New member
אתה לוקח ללב יותר מידי...

זה שדעתי לא מעניינת איש, זה מן הסתם ברור והגיוני... צריך לדעת מתי להתייחס ומתי לא להתייחס... אחרת יהיו פה יותר מידי התקפי לב על כלום.

נירובי1

New member
עוד לא נפל לך האסימון. חילוני לעולם לא יכול להגיע להסכמה עם

אדם מאמין, אלא אם הוא נכנע לגחמות ההזויות שלו. חבל על האנרגיה שאתה מבזבז

דייהטסו

New member
לא ארון, לא מורכב, לא נורא ולא בטיח

רק מיעוט מהחילונים מגדירים את עצמם אתאיסטים כי לרוב החילונים מושג מבולבל למדי בעניינים פילוסופיים ותאולוגיים, הם לא מנסחים לעצמם דיעה מוצקה בנושא כי זה לא רלוונטי לחייהם.

big ass blue

New member
חילונים הם אנשים שהזיכה שלהם לדת נמוכה

אבל הם עדיין מאמינים...
הבעיה אצל אנשים שמגדירים את עצמם בתיאורים כשהם בעצם לא...

אבל אני בהחלט מסכים איתך.

רקתבונה

New member
ככה זה בכל העולם למעשה

כי להיות אתאיסט זה בעיקרו, מחד, לדבוק בתבונה וכבוד עצמי ומאידך לכפור בתיאולוגיה באשר היא ובכל דבר דוגמטי בעיקרו - וזה מאוד מאוד לא פופולרי!
אז כן, להיות אתאיסט בתקופה זו, זה כמו להיות הומו בארון לפני מצעדי הגאווה או אישה לפני התעצמות הפמיניזם.
כדברי גורג׳ בוש האב: ״אתאיסט אינו יכול להיחשב כפטריוט וכאזרח״.

למעלה