לא רק חרדים:

חנוך25

New member
נ.ב. - כל הדיון סביב "איך לחנך את הנהג"

הולך כנראה להתייתר בקרוב - בעידן המכונית האוטונומית.
החשש שלי שבעידן הזה האופנועים יוצאו מחוץ לחוק על הכביש הציבורי.
אולי אני אהיה כבר זקן מדי בכדי לרכב, ממילא :)

דייהטסו

New member
תן לשופטים לעשות את עבודתם

העובדות נמצאות לפניהם ולא לפניך. אתה החלטת כבר שהוא אשם על סמך המגזר אליו הוא משתייך. מה הקשר בכלל לטרור? זה רק בדמיון המתלהם שלך. על סמך מה אתה אומר שהוא לא שם ז'?

BravoMan

Active member
על סמך הווידאו מזירת התאונה.

יש לי דווקא הרגשה שאתה יוצא להגנתו בגלל המגזר שלו.
&nbsp
יש כאן נהג שאמור להיות מקצועי - משהו שמורה לנהיגה שלי פעם אמר לי: ההבדל בין נהג רגיל לנהג מקצועי (כמו של רכב משא כבד), הוא שנהג רגיל דואג לעצמו על הכביש.
נהג מקצועי חייב לדאוג לכל הסובבים אותו בכביש.
&nbsp
יש כאן כביש חדש וישר - תשתית טובה.
תנאי מזג האוויר היו טובים - יום, לא גשום, לא רטוב, לא ערפל.
&nbsp
לא היית שום סיבה לנהג הזה לגרום לתאונת שרשרת עם 3 הרוגים.
&nbsp
יש כאן 2 אפשרויות:
1. הוא התרשל, ואז הוא אשם בהריגה.
2. הוא ראה הזדמנות לרצוח חיילים, ואז הוא מחבל.
&nbsp
היות לא ראיתי ראיות ל-2, אני לא יכול לטעון שזה המצב, אבל די ברור ש-1 תופס.

דייהטסו

New member
מהוידאו אי אפשר להבין כלום

ורשלנות של הנהג לעתים רחוקה מגיעה לכדי הריגה. נהג שיכור שחוצה רמזור באור אדום - זה הסדר גודל של התרשלות שעשוייה להוביל להרשעה כזאת. אבל במקרה של כביש 6 אי אפשר לדעת מהדייוח בעיתון אם היתה בכלל התרשלות, את זה המשטרה או השופט יצטרכו לקבוע. אני לא בא להגן עליו כי הוא מהמגזר דווקא - אתה התקפת אותו על הרקע הזה, שלא קשור בכלל לתאונה, מה שמעיד עליך בלבד.

BravoMan

Active member
אתה לא נשמע כמו אחד שאי פעם נהג במשאית

או הסתובב באזורים בארץ בהם יש הרבה נהגים מהמגזר.
&nbsp
או שאתה בוחר לעצום עיניים כדי לשמור על חזות "אולטרה ליברלית נאורה".
&nbsp
בתור אחד שנהג במשאית, וראה המון פעמים מה נהגים "מהמגזר" עושים בכביש, אין לי ספק לגבי מה שקרה שם.
וגם לא שלנהג הזה מגיע לבלות את שארית חייו בכלא.
&nbsp
אגב, הסטטיסטיקה של הלמ"ס לגבי עברות בכביש בקרב יהודים ולא יהודים די משקפת את הנושא.

דייהטסו

New member
לשיטתך, המשטרה ובית המשפט מיותרים

ניתן למחשב לעשות חתך דמוגרפי, ולפיו להכריע ולגזור דין. זה יהיה חיסכון אדיר של משאבים, לא? אם הנאשם אתיופי המחשב גם יכול לשחרר עליו טייזר, לפי הסטטיסטיקה זה מגיע לו כנראה..
אגב, מרשים בעיני שאתה מאבחן את ההשתייכות הדמוגרפית לפי הצצה חטופה בקבינה בזמן שאתה אמור להתרכז בנהיגה ובכביש לפניך. ולא, אם תהית, אין לי רישיון לנהיגה במשאית, יצא שהקריירה שלי התפתחה בכיוונים אחרים.

BravoMan

Active member
זו כבר פעם שניה שמישהו שנוטה יותר מידי שמאלה שולף

לי דמגוגיה בגרוש במקום תגובה רצינית.
&nbsp
אבל נזרום:
לא, אני לא אמרתי שמשטרה ובתי משפט מיותרים, אני אמרתי שיותר מידי פעמים הם לא עושים את עבודתם כנדרש לפי החוקים הקיימים היום במדינה
&nbsp
באשר להצצה בקבינה - אין צורך.
יש מתאם סטטיסטי מאוד גבוהה בין אזורים מסוימים במדינה (כן, גם בגבולות הקו הירוק!), סוג רכב, התנהגות על הכביש, והמוצא של האדם מאחורי ההגה.
&nbsp
כאמור, מי שנמצא מספיק זמן בכבישים בארץ לומד זאת על בשרו...

דייהטסו

New member
אתה מספק דוגמה יפה להגיון מעגלי

מהתנהגות על הכביש אתה מסיק על השתייכות למוצא, וממוצא אתה מסיק על התנהגות על הכביש. ככה אתה כל פעם צודק, ואפילו מחזק את דעתך.

ובקשר לדמגוגיה, נדמה לי שאתה פשוט לא מבין את המושג. מתוך ויקיפדיה: "דמגוגיה היא שיטת שכנוע מניפולטיבית, המשמשת להעברת מסרים נכונים או שקריים בהתבסס על פנייה לרגש ובפרט לפחד"
לא פניתי לרגש ולא לפחד,ובטח שלא השתמשתי במניפולציה. להיפך, אתה זה שמלבה רגשות של שנאה. מה שעשיתי הוא שכתגובה לדבריך המתלהמים, שאתה כבר יודע שהנהג אשם וצריך לבלות את חייו בכלא, אמרתי "אז בוא נבטל את המשטרה ובתי המשפט". זו תגובה מתבקשת, הנחתה קלאסית לכדור הכל כך קל ונוח שהרמת לי.

BravoMan

Active member
אה, וזה לא מניפולטיבי?

לשלול בלי לשלול את הטענה שלי שרואים אשמה ברורה מתמונות זירת התאונה, ושבהתחשב בנסיבות - 3 בני אדם מתים, אין זה נכון לשחרר את הנהג הפוגע למעצר בית, ושלול, עוד לפני המשפט, את סעיף ההריגה?
&nbsp
אתה בהחלט פונה לרגש - אתה מנסה להראות כאילו אני גזען ומגזים, כאשר בפועל לא תוכל להצביע על משהו שיזכה את הנהג הזה.

דייהטסו

New member
עכשיו לפחות אתה מעלה טיעונים הגיוניים

אם כי שגויים בעיני. אני לא ראיתי כלום בוידאו לא יודע איך הצלחת להסיק מזה משהו. יש מורכבות משפטית גדולה בתחום של מעצרים ומעצרי בית, תן לשופט להחליט. מעצר אולי מספק את יצר הנקמה שלך אבל זה רק במקרה שהנהג יצא זכאי, הרי ימי המעצר מתקזזים מעונש המאסר.אם אין בחשוד סכנה לציבור או לחקירה אין שום סיבה למעצר, בעיקר כשהיום יש את הכלי של מעצר בית עם אזיק אלקטרוני, שפותר את הבעיה, בלי להעניש מישהו שעדיין עומדת לו חזקת החפות, ובלי להוסיף הוצאות וצפיפות על חדרי המעצר.
בשום שלב לא טענתי שהנהג זכאי. יש סיכוי גבוה שלא שמר מרחק, ואולי גם דעתו היתה מוסחת. מכאן ועד כל מה ששפכת עליו המרחק גדול. ובכל מקרה מי שיחקור היא המשטרה ומי שישפוט הוא השופט, אנחנו יכולים לקשקש עד מחר אבל לשנינו ידוע מעט מאוד על התאונה הזאת.

BravoMan

Active member
מצד אחד אתה טוען שאנחנו יודעים מעט מאוד

מצד שני אתה קובע בצורה ברורה ובטחון מלא שאין חשד לציבור או לחקירה מכך שהנהג הזה יסתובב ללא השגחה (ולא, אני לא ממש סומך על אזיקים אלקטרוניים למיניהם).

הסיבה היחידה שאתה לא רואה שום דבר, היא שאתה בוחר לעצום עיניים...

BravoMan

Active member
אז מבחינתך שופט בישראל הוא חזות הכל שלא ניתן להעביר

עליו ביקורת?
אם השופט היה קובע שיש חשד שהנהג הזה מחבל ודרס את החיילים בכוונה, לא היית מספר לכל חבריך שמתנכלים למסכן רק בגלל שהוא "מהמגזר"?

דייהטסו

New member
מותר לך להעביר ביקורת

ואני בסך הכל ציינתי שהשופט והמשטרה יודעים הרבה יותר ממך, ולכן הביקורת שלך מבוססת ככל הנראה על דעות קדומות ונטייה להתלהמות. במהלך השירשור נתת הרבה ראיות נוספות שתומכות בדעתי על דעתך.

למעלה