יהדות ומדע-לכל המשיבים

גיל פר

New member
יהדות ומדע-לכל המשיבים

לכל המשיבים בשרשור האחרון...

קודם כל תודה על התייחסותכם.

נושאים שהועלו נובעים מכך שלא קיבלתם את התמונה הכוללת. מי מאיתנו שבאמת מחפש את האמת מוזמן לעבור על כלל נושאי מדע ותורה, ואז לחוות דעה. הנה כלל הסרטונים בערוץ:
https://www.youtube.com/channel/UC3cP3ouDxnYt6r9mTimVfWw/videos
או מי שרוצה לראות את זה כהרצאה אחת רצופה, הנה חלקים א' ו-ב':
https://www.youtube.com/watch?v=CYWb_vlY-eA&t=3s
https://www.youtube.com/watch?v=qbTqO-6G8Z0
לא חייבים לקבל, אבל לפחות לשמוע את כלל התכנים ואז להתייחס.

אפשר לדון על כל נושא בנפרד, אבל אשמח לדון דווקא עם מי שראה את כל התמונה ואז מעלה שאלות, אחרת לא נצא מזה...

ושוב אומר, אחרי שעסקתי בנושא לא מעט, חותם לכם שהכול אמת.

BravoMan

Active member
חותם לנו, באמת? חותם לנו שגם דיברת עם אלוהים שלך?

מה זה השטות הזו?
&nbsp
אתה הבאת לפה סרטונים, שאין שום סיבה שיהיו סרטונים בכלל, כי הם מציגים רק טקסט, שהיה יותר נוח לקרוא בתור מאמר מסודר.
&nbsp
הראינו לך, שהטענות שנטענות שם שגויות עובדתית בהמון מקומות.
&nbsp
ואתה בא ואומר לנו "בואו תראו עוד סרטוני זבל כאלה, ואני חותם לכם שהכל אמתי?"
&nbsp
בוא קודם תן התייחסות למה שכתבתי על על סדר הבריאה הדפוק בסיפור בראשית מול סדר אמתי שלמדנו ממספר מדעים מדויקים, ואז אפשר יהיה להתקדם.
&nbsp
אם אתה לא מסוגל להתמודד אפילו עם אי דיוק אחד, איזה דיון בדיוק אתה מצפה לפתח כשיהיו לך עוד אלף כאלה?

גיל פר

New member
סדר הבריאה

קודם כל, נושא הדיו ןהוא הדברים העל טבעיים שיש ביהדות בכלל ובתורה בפרט. כך שמי שצריך לתת התייחסות לטיעונים זה אתה לטיעונים שאני מביא, ולא להפך...

לעצם העניין, לגבי הטיעונים על הכוכבים, הוספתי התייחסות בתגובות על הסרטון עצמו, אעתיק אותה להלן בסוף ההודעה.

עדיין מחכה להתייחסות לדברים מספריים מובהקים וחד משמעיים שאין דרך להסביר אותם בלי להכיר בכך שיש כאן משהו מעל הטבע: ראה למשל זמן סיבוב הירח סביב כדור הארץ, וגיל העולם. להלן (אלה לא קישורים חדשים, אותם קישורים ששלחתי קודם):
https://www.youtube.com/watch?v=7Vw5ismfL24&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=Kz8rIHKe_uk

לגבי מספרי הכוכבים, הנה התגובה מ-youtube:

שאלה – לגבי הטענה הראשונה בסרטון, לפיה מספר הכוכבים על פי המדע ועל פי היהדות דומים, זה לכאורה לא נכון, שהרי המספר של המדע גדול פי 100 מהמספר של היהדות: 10 בחזקת 20 לעומת 10 בחזקת 18.
תשובה – ראשית, המדע עצמו מודה שהמספרים שלו הם הערכות גסות בלבד. אפילו בין ההערכות המדעיות של NASA להערכות המדעיות של סוכנות החלל האוסטרלית יש פער של פי 10. שנית, אם התלמוד היה סתם ממציא מספר, למה לא לכתוב "אלפי כוכבים"? זה כבר נשמע מרשים. הרבה יותר ממה שאפשר לראות מכדור הארץ. מאיפה הגיע התלמוד למספר מסדר גודל כזה של 18 אפסים? ושלישית ומה שאולי ממחיש את העניין בצורה הטובה ביותר: תאר לך שהיית יושב על חוף הים בלילה בהיר לפני 1500 שנה, מסתכל אל השמים, ורואה כמה מאות כוכבים. והנה מופיעים על החוף שני אנשים לידך ודנים ביניהם. האחד אומר שמספר הכוכבים האמיתי הוא 1 עם 20 אפסים אחריו - אבל בערך, הוא לא בטוח בדיוק. השני אומר שהמספר הוא 1 עם 18 אפסים אחריו – אבל זה היה בבריאת היקום, עד עכשיו יכול להיות שזה השתנה. אלה הטענות המדויקות של שניהם. כעת, ברצינות, ןתהיה כן עם עצמך: האם לא היה ברור לך ששניהם מדברים על אותו דבר בדיוק?

שאלה – לגבי הטעה השנייה שבסרטון, מספר הכוכבים בגלקסיה, הרי המספר של היהדות קטן פי 10 מהמספר של המדע: 3.65 מיליארד מול עשרות מיליארדים. תשובה – ראשית, גם כאן המדע עצמו מודה שהמספר שלו הוא הערכה גסה בלבד. שנית, משהו שלא מופיע בסרטון, שימו לב שהמספר של היהדות (3.65 מיליארד) נופל בתוך טווח הגודל המדעי של גלקסיה: בין 10 מיליון ל-100 טריליון כוכבים. ראו ויקפדיה בערך "גלקסיה". מדהים כשלעצמו. מי יכול היה סתם כך לשבת על כדור הארץ לפני 1500 שנה, ו-"לנחש" מספר בתוך התחום הנכון של גודל גלקסיה? ושלישית, נחזור למשל של חוף הים. אתה יושב לפני 1500 שנה בלילה בהיר לחוף הים, ורואה בשמיים כמה מאות כוכבים. והנה מגיעים שני אנשים ודנים ביניהם. האחד אומר שבעצם בשמיים יש קבוצות ענק של כוכבים, בגודל ממוצע של 50,000,000,000 (עשרות מיליארד) כוכבים – אבל בערך, הוא לא בטוח בדיוק. השני אומר שנכון, יש קבוצות ענק של כוכבים, אבל הגודל הנכון הוא בערך 4,000,000,000 (קרוב ל-4 מיליארד) כוכבים. דיון. כעת, ברצינות, האם לא היה ברור לך ששניהם מדברים על אותו דבר בדיוק...? הרי אם אחד היה אומר שגודל גלקסיה הוא 100 כוכבים, והשני היה אומר שגודל גלקסיה הוא 10 עם 14 אפסים אחריו, טוב כאן יש ויכוח. אבל בפערים האלה של המספרים, כששניהם מדברים במונחים של כמה מיליארדים, הרי ברור ששניהם מסכימים למעשה על אותו יקום ואותן גלקסיות.

BravoMan

Active member
נו, שוב אתה בורח, יש לך תשובות בכלל?

לא דיברתי איתך על כוכבים!
&nbsp
באחד הסרטונים שהבאת נטען שסדר הבריאה בספר בראשית תואם לסדר היווצרות היקום ע"פ המדע.
גם אתה כתבת את זה באחת ההודעות שלך.
&nbsp
אז נתתי התייחסות לכך והראיתי לך שזה לחלוטין לא נכון, ואין שום קשר בין סדר הבריאה בבראשית לסדר היווצרות היקום ע"פ המדע.
&nbsp
בוא תסביר בבקשה למה לפי בראשית דשא נוצר לפני השמש???
&nbsp
בעניין הכוכבים:
עובדתית התלמוד טועה ובגדול.
&nbsp
זה שאתה מנסה למרוח את הטעות כדי שיראה כאילו התלמוד צדק, זה שקר.
אני לא יודע אם אתה משקר רק לנו, או גם לעצמך...
שפיפון כתב שלך שסדר גודל של הטעות הוא בין 1000 ול-10000 ממש לא 100.
(לא שסדר גודל של 100 זה מעט).
&nbsp
אם הספר שלך היה "על טבעי", הוא היה צריך לדייק.
&nbsp
זה שמישהו לפני כמה זמן זרק ניחוש, והניחוש נראה לך נכון, לא הופך אותו לעל טבעי.
זה רק בדמיון שלך!

גיל פר

New member
אני עונה לך...

סדר הגודל של ההפרש הוא פי 100: 10 בחזקת 18 אל מול עשר בחזקת 20.
ותזכור שבמדע בעצמו אומר שזאת הערכה מאוד לא סופית.

דשא לפני שמש - בדיוק נתתי לך תשובה על זה בשרשור אחר, מעתיק אותה לכאן למי שירצה לקרוא:

לא כתוב שדשא נברא לפני השמש. שים לב טוב, המילים מדוייקות מאוד. הפועל "ברא", כלומר יצירה יש מאין - 'לא היה ופתאום יש' - מופיע אך ורק בשלושה מקומות: בפסוק הראשון (כל החומר נברא ברגע הראשון. קונסיסטנטי עם המפץ הגדול של המדע), ואחר כך עוד פעמיים, בהקשר של היווצרות החיים (החיים זה משהו שחדש שבאמת לא היה ברגע הראשון של היקום, גם זה קונסיסטנטי לגמרי עם המדע). בשאר המקומות הפעלים הם "ויצר" לשון לתת צורה, או "ויבדל", וכולי, כלומר הוא עושה סדר בחומר שכבר קיים. שוב, בדיוק כמו שהמדע אומר: כל החומר קיים ברגע הראשון של המפץ, ומכאן והלאה רק מתארגן ומסתדר במקומו עד שהיקום נראה כמו שהוא נראה היום.

עד כאן באופן כללי, עכשיו לגבי הדשא והשמש. שים לב שכל תיאור הבריאה בששת הימים מדבר על איך שהדברים נראים מכדור הארץ. ואכן, בכדור הארץ הצמחייה נוצרה עוד לפני שהשמש נראתה (היה כאן אור, אך השמש לא נראתה - האטמוספירה היתה סמיכה מדי. אם אתה צריך אשלח לך קצת קישורים על זה). הסדר מדויק להפליא, קונסיסטנטי עם המדע.

אגב, המדהים באמת הוא שבאותם פסוקים בדיוק, שמדברים בכלל על סדר הבריאה בכדור הארץ, מקודדים לך גם סדר היווצרות היקום, די מדהים. תראה בסרטון על גיל העולם, מתמטיקה שאי אפשר להתווכח איתה... הנה:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Kz8rIHKe_uk&t=...[/URL]

BravoMan

Active member
עובדות לא ממש מעניינות אותך, נכון?

http://www.esa.int/Our_Activities/Space_Science/Herschel/How_many_stars_are_there_in_the_Universe
&nbsp
לפי ESA - אותה סוכנות החלל האירופאית שהזכרת, יש בין 10 בחזקת 22 ל-10 בחזקת 24 כוכבים ביקום.
&nbsp
זה אומר לפחות פי 1000 ממה שכתוב בתנ"ך.
&nbsp
זו אכן הערכה גסה, אבל כזו שמבוססת על תצפיות.
לו ההערכה המדעית היית נמוכה מזו בתנ"ך, יכולת עוד לטעון שהמדע פשוט לא גילה את כל הכוכבים עדיין, וזו היית הוכחה שלך לכך שהתנ"ך על טבעי.
אבל הבעיה (שלך) היא שיש יותר! פי 1000 יותר, וזה לפי חישובים ותצפיות.
&nbsp
אז אם התנ"ך מדויק עד כדי כך שהוא על טבעי, למה חסרים שם כ"כ הרבה כוכבים?
&nbsp
לגבי דשא ושמש:
וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תַּדְשֵׁא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, עֵץ פְּרִי עֹשֶׂה פְּרִי לְמִינוֹ, אֲשֶׁר זַרְעוֹ-בוֹ עַל-הָאָרֶץ; וַיְהִי-כֵן. יב וַתּוֹצֵא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, לְמִינֵהוּ, וְעֵץ עֹשֶׂה-פְּרִי אֲשֶׁר זַרְעוֹ-בוֹ, לְמִינֵהוּ; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב. יג וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם שְׁלִישִׁי.
&nbsp
אלוהים שלך לא "יצר" את הדשא, ולא "בידל" אותו.
&nbsp
הוא פשוט גרם לו לצמוח.
&nbsp
אבל יש עוד 2 בעיות עם ההסבר שהמצאת פה:
1. לשיטתך, כל הצומח - דשא, עץ וכו' אינו חיים, ואינו נברא יש מאין עם חיים, אלא סתם "חומר שסודר" לפני.
האם זה תואם למדע? לא ממש, כי כל הצמחים והעצים הם... חיים!
&nbsp
2. צמחים התפתחו להשתמש בפוטוסינטזה. למה? כי השמש היית זמינה!
אתה מוזמן לשלוח לי קישור ל-"עידן" הזה שהמצאת בו היית אטמוספרה כ"כ "סמיכה", שלא ניתן היה לראות את השמש, אך היה אור מספיק להתפתחות צמחייה.
&nbsp
כמה אור? מאיזו בחינה לא היה ניתן לראות את השמש? בעין אנושית שעוד לא היית קיימת?
&nbsp
הסרטון החדש שהבאת מכיל טעות רצינית:
כתוב שם שהאדם הנבון קיים 6000 שנה, אבל זה ממש לא נכון.
&nbsp
האדם הנבון, הומוספיאנס - קיים כ-200000 (מתאיים אלף) שנה!
אפילו את החקלאות המצאנו לפני כ-10 אלף שנה.
&nbsp
הסרטון מנסה לבלבל בין קיומו של האדם לבין המצאת הכתב.
ככל שידוע לנו ממצאים ארכאולוגים, הכתב הראשון אכן הומצא לפני 6000 שנה, אבל מצאנו הרבה דברים די מתוחכמים מעשה ידי אדם שיוצרו לפני.
&nbsp
שום דבר לא מקודד בתנ"ך.
קוד אמתי ניתן לפענח בלי לדעת את התוכן המוצפן, אבל בכל המקרים בהם "נמצא" צופן כלשהו בתנ"ך זה היה אחרי שגילו את התוכן ותהליך ה-"פיצוח" כלל רק עיוות הטקסט כדי להגיע לתוצאה ידוע מראש.
&nbsp
רשמתי לך הודעה די ארוכה ומושקעת בה פירטתי את כל הבעיות בסיפור הבריאה, לא רק סדר דשא ושמש.
(אגב, מה זה התירוץ המטומטם הזה "ככה הדברים נראו מכדור הארץ"? אנחנו מדברים פה על סדר היווצרות מדעי, לא על נקודת מבט של סופר דמיוני!)
&nbsp
אבל לא נראה שיש לך מה לומר בעניין. חבל.
ביקשת התייחסות והשקעתי, יכולת לפחות להתייחס...
&nbsp
בינתיים "מדויק להפליא" ו-"קונסיסטנטי עם המדע" הם רק בדמיון שלך!

גיל פר

New member
למה אתה אומר ככה?

אז אם התנ"ך מדויק עד כדי כך שהוא על טבעי, למה חסרים שם כ"כ הרבה כוכבים?
תסכל בסרטון בעיון, יש שם מעט מאוד טקסט, פספסת קצת... :)
לפי המדע - המספר הוא הערכה גסה בלבד.
לפי היהדות - זהו מספר הכוכבים בזמן בריאת היקום (העבר הרחוק)
כך שהמספרים בכלל לא חייבים להיות תואמים.
המדהים הוא שבכלל יש קשר כלשהו בין המספרים.
שהרי הדברים אמורים היו להיות נכתבים על ידי אדם סתמי כלשהו מלפני כמה אלפי שנים, שהסתכל בשמים, ראה כמה מאות כוכבים, ו-"ניחש" מספר של 10 בחזקת 18 כוכבים סתם כך (בהיווצרות היקום, לא עכשיו). ומסתבר שזה לא רחוק בכלל מהערכת המדענים כיום. נראה לך הגיוני שדבר כזה קורה "במקרה"? למה הוא לא ניחש "אלפי כוכבים"? "מאות אלפי כוכבים"? עשר בחזקת 92 כוכבים...?

אתה מוזמן לשלוח לי קישור ל-"עידן" הזה שהמצאת
ראה בקובץ המצורף.

מצאנו הרבה דברים די מתוחכמים מעשה ידי אדם שיוצרו לפני (לפני יותר מ-6000 שנה)
האם בדקת פעם איך עושים תארוך מדעי? נסביר לך בקיצור. מניחים מה היה ריכוז ה-C14 בממצא בתחילת דרכו, בודקים מה הריכוז עכשיו, ומכיון שיודעים את קצב ההתפרקות שלו ("זמן מחצית החיים") יודעים לחשב את גיל הממצא.

אבל רגע, מאיפה יודעים מה היה ריכוז ה-C14 בתחילת חיי הממצא? לא יודעים. מניחים שזה אותו ריכוז כמו באטמוספירה היום. למה? ככה. לא מאמין? תקרא בויקיפדיה על תארוך C14.

אבל זה לא הכול. תבדוק ותראה שלפי המדע בעצמו, מה היה משנה לחלוטין את ריכוז ה-C14 באטמוספירה? (כתוב גם על זה קצת בויקיפדיה באותו ערך) הנה רשימה של דברים:
א. שינוי אקלים
ב. התפרצויות געשיות (בקנה מידה עולמי)
ג. שינוי בקרינה הקוסמית
ד. אסון, קטסטרופה, בקנה מידה עולמי
בדיוק הדברים האלו התרחשו בעבר, חלקם או כולם, גם על פי המדע וגם על פי המסורת שלנו. ומכיון שכך, התארוך הרדיומטרי כולו נופל.
הנה על פי המדע:
הכחדת הדינוזאורים על פי התיאוריה המקובלת התרחשה עקב פגיעת מטאור ענק. אבק מכסה את כל כדור הארץ, חושך כלל עולמי, וזה בדיוק סעיפים א' ו-ד' שהזכרנו קודם.
הנה על פי היהדות, בתקופה המכונה במסורת "המבול":
א. שינוי אקלים (לפי המסורת, עד המבול כל השנה היה אביב, כמו בתקופה שבין פסח לשבועות. קבוע תמיד).
ב. התפרצויות געשיות בקנה מידה עולמי. "נִבְקְעוּ כָּל מַעְיְנֹת תְּהוֹם רַבָּה" (בראשית ז', יא')
ג. שינוי בקרינה הקוסמית - "נטל... כוכבים מכימה" (תלמוד, ברכות נט' עמוד א')
ד. אסון, קטסטרופה, בקנה מידה עולמי (המבול עצמו, פרשה שלמה בתורה)
לסיכום...
התארוך המדעי הרדיומטרי המדעי, על פי גישת היהדות, יכול להיות מדויק פחות או יותר עד לפני כ-4000 שנה, אבל כל תאריך שלפני כן, מבוסס על הנחה לא נכונה של המדע.

המפליא הוא שגם המדע עצמו יודע שהיו אותן קטסטרופות ששינו בוודאי את ריכוז ה-C14 גם על פי המדע עצמו, אבל מתעלם מזה פשוט כי בלי הנחת היסוד על ריכוז ה-C14 אין דרך לתארך את רוב הממצאים, אז מתארכים עם מה שיש.

בכל המקרים בהם "נמצא" צופן כלשהו בתנ"ך זה היה אחרי שגילו את התוכן ותהליך ה-"פיצוח" כלל רק עיוות הטקסט כדי להגיע לתוצאה ידוע מראש
זה דיון מתמטי ארוך. הבעיה העיקרית היא אדם בשם דרוזנין כמדומני, שיצא בהכרזות וממצאים לכאורה, בלי לבדוק עד הסוף, והטעה בכך רבים - גם רבנים. כשהופרכו טענותיו, מכאן והלאה הציבור לא מוכן יותר לשמוע על הנושא, למרות שיש ממצאים רבים שלא הופרכו. הנה למשל:
המילה "תורה" בדילוג של 49 אותיות מהאות ת' הראשונה של ספר בראשית, מהאות ת' הראשונה של ספר שמות ובסופו, ובאופן דומה בספר במדבר ובספר דברים. ויש עוד רבים כאלה. אין לזה הפרכה.
עבודה מרשימה שהועלתה לאינטרנט נעשתה על ידי גדי אלכסנדרוביץ', כאן:
https://gadial.net/2012/05/14/bible_jump_1/
ודווקא מתוך ההפרכות שלו אפשר לראות ממצאים שאין להם הפרכה, כגון הממצא על מגילת אסתר (מתאים לפורים :) ). אם תבדוק טוב תראה שכל הטענה שלו היא שאפשר לאיית מגילת עם או בלי י'. אפילו אם זה היה נכון, עדיין מה ההסתברות לקבל במקרה כזה ממצא באחת משתי האפשרויות? והאמת היא שאין כאן שתי אפשרויות - בכל מקום ביהדות בכתבים המועברים מדור לדור כותבים מגלת בכתיב חסר, בלי י'. תפתח עכשיו תנ"ך אצלך בבית ואתה אמור לראות את זה.

רשמתי לך הודעה די ארוכה ומושקעת בה פירטתי את כל הבעיות בסיפור הבריאה, לא רק סדר דשא ושמש
ביקשת התייחסות והשקעתי, יכולת לפחות להתייחס...

דווקא בגלל ההודעות הארוכות שלך קשה לענות, פי כי זה דורש ממני זמן... יש עוד תגובות בכל מיני פורומים, וגם אני אדם פרטי ויש לי עוד עיסוקים :) אם נוכל להתמקד כל פעם בנושא אחד אוכל לענות בקבועי זמן מהירים יותר.

אגב, מעריך את הרצינות והנכונות שלך לשמוע - על פי היהדות שורש הנשמה של כל אחד מעם ישראל הוא ממקום קדוש וטהור, הרצון שלך ללשמוע לדעתי הוא עדות לזה וישר כוחך.

הערה: חלק מהסרטונים שינו כתובת ב-youtube, וגם התווספו חדשים בינתיים, אם תרצה לעיין להלן קישור לפלייליסט מסודר של כולם:
https://www.youtube.com/watch?v=RZ12Hwb2bWI&list=PL9gtJaj1gJH8nwlp_ytZYSyzlV5zFbqBw

nightjar

New member
"המדהים הוא שבכלל יש קשר כלשהו בין המספרים"

אתה יכול להסביר את הביטוי "קשר בין מספרים"?
במקום אחד אתה אומר "שהמספרים בכלל לא חייבים להיות תואמים"
במקום אחר "ההערכה של המדענים קרובה מאוד למספר של היהדות"
זה נקרא לצייר את המטרה סביב החץ...

גיל פר

New member
כן, בבקשה

בבקשה, להלן חשבון סטטיסטי.

מדובר כאן על להגריל שני מספרים בין 100 לבין אינסוף. הסיכוי ששני המספרים ייצאו אחד פי 1000 מהשני שואף לאפס לפי כל שיטה סטטיסיטית שנחשב. פירוט החישוב בקיצור:

המדע הגדיר את המספר 10 בחזקת 22. כאן אין שום דבר אקראי. חישוב הסיכוי שהמספר האקראי לכאורה של המסורת יהיה בטווח של פי 1000 לכאן או לכאן מהמספר של המדע, הוא כזה: מספר האפשרויות למספרים כאלה הוא 10 בחזקת 25 פחות 10 בחזקת 19 (כאמור, פי 1000 לכאן או לכאן. כל המספרים שבין 10 בחזקת 25 לבין 10 בחזקת 19 עונים על הקריטריון). זה אומר שיש בערך 10 בחזקת 25 מספרים כאלה. די הרבה. אבל כדי לחשב את ההסתברות להגריל מספר ולקבל במקרה אחד מהם, אתה צריך לחלק את המספר 10 בחזקת 25 במספר האפשרויות. מספר האפשרויות הוא אינסוף, כי אין שום מגבלה על מישהו שממציא עכשיו מעצמו מספר כלשהו של כוכבים ביקום. ההסתברות הזאת שואפת לאפס. אבל בוא נגביל את ממציא המספרים במסורת לחסם עליו של 10 בחזקת 100. מגבלה שלא קיימת, אבל נקבל אותה לצורך המחשת החישוב. אם נעשה במחשבון 10 בחזקת 25 לחלק ל-10 בחזקת 100, נקבל 10 בחזקת מינוס 75, כלומר אפס נקודה אפס אפס אפס.... וככה 74 אפסים אחריו ובסוף 1. ההסתברות הזאת די קטנה לכל הדעות.

BravoMan

Active member
פספתי את ההודע הזו קודם...

בוא נראה:
1. אין קשר בין מספר הכוכבים בתנ"ך למספר הכוכבים שחושב ע"י המדע.
&nbsp
התירוץ "זה מספר הכוכבים שהיה בבריאת היקום" בעצמו לא מסתדר עם המדע, אז אתה רק מחמיר את מצבך שאתה מביא אותו.
&nbsp
2. 10 בחזקת 18 זה הפירוש המודרני, ייתכן שבמקור בכלל היה מספר שונה.
&nbsp
3. אדם שמסתכל בשמיים בעין בלתי מזוינת רואה "המון כוכבים".
אף אחד לא מסוגל באמת לספור אותם בהתבוננות, אז זה לא מפתיע כלל שמישהו זרק מספר שנראה לו עצום.
&nbsp
בפועל הוא פספס בפי 1000 לפחות!
&nbsp
4. זה שכתבת את טענותיך במצגת לא מוסיף להן משקל.
כל אחד יכול לבנות מצגת על כל דבר.
ביקשתי ממך מקור מוסמך שמסביר על עידן ספציפי בו היו חיים ולא נראתה שמש.
&nbsp
5. רואים שאתה לא פיזיקאי - אני חושב ששיקרת לגבי לימודי פיזיקה, או שחיפפת בהם.
כי לא מתארכים ממצאים ארכאולוגיים כגון מבנים ע"י תארוך פחמן, כל החסרונות והבעיות של השיטה הזו ידועים מזמן.
&nbsp
לכן יש מגוון דרכים אחרות לתארך ממצעים, ורק כשמספר שיטות תארוך שונות ובלטי תלויות מסכימות, אז קובעים את התוצאה.
&nbsp
אבל אתה כנראה קורא יותר מידי באתרים נוצרים בריאתניים, ולכן חושב שכל הידע שלנו על מתי היה מה מבוסס על C-14 המסכן.

&nbsp
6) התחלת מזה שהתנ"ך מתאים להפליא למדע, אבל ברגע שהראו לך שהוא לא - אתה פתאום מתדרדר לשיטה הבריאתנים הנלוזה לטעון שהמדע מרמה או משקר.
&nbsp
7) כבר הראיתי לך שאם בוחרים מספר נכון של אותיות לדלג אפשר למצוא בתנ"ך הכל, כולל הוכחה שאלוהים שלך לא קיים.
אז מה אתה מאשים את דרוזנין המסכן?
&nbsp
למה דילוג של 49 כן, ושל 42 לא?
אתה לא יודע ש-42 זה התשובה לחיים, היקום, וכל השאר???
&nbsp
8) אתה מביא לכאן אוסף סרטונים גדול, כל הזמן מוסיף עוד ועוד סרטונים, ואז בא לבכות לנו שאתה לא מסוגל להגיב על הכל ורוצה לרכז את הדיון בנושא ספציפי?
&nbsp
אז למה מראש לא הבאת סרטון אחד כדי לדון בו?
&nbsp
זו כמובן שאלה רטורית.
אני מבין שאתה מחזיר בתשובה, שאין לו שמץ של מושג במדע, ולא רק שמעולם לא סיימת שום תואר, רגלך מעולם לא דרכה במוסד לימודים גבוהים.
&nbsp
אתה מקווה לתפוס כאן אנשים בורים כמוך, שהידע המדעי שלהם מסתכם אולי בהשכלה תיכונית, ושטיפשים מספיק לחשוב שכל סרטון ב-youtube הוא תורה מסיני עד שיוכח אחרת.
&nbsp
חבל על הזמן שלך - לרובנו כאן יש השכלה, ויש ניסיון רב להתמודד עם שיטות הנוכלות כמו שלך.
&nbsp
אולי באותם פורומים אחרים בהם יש לך זמן לענות תצליח יותר...

גיל פר

New member
אני מדבר אתך בכבוד וברצינות. אנא נסה גם אתה.

חבל על הזמן שלך - לרובנו כאן יש השכלה, ויש ניסיון רב להתמודד עם שיטות הנוכלות כמו שלך.
עד עכשיו עניתי ל ברצינות, כי היה נראה שאתה מתייחס ברצינות ומתעניין. אם לדעתך אנחנו כאן במלחמה, אז אפשר לסכם שניצחת ולעצור בזה. באתי לדבר, לא להילחם עם אף אחד.

אם אתה חושד בי ברמאות אז מובן שאין בסיס לשיח כלשהו. רק לא ברור לי אפילו לשיטתך מה רמאי כזה עשוי להשיג. נניח ששכנע אותך ברמאות וחזרת בתשובה. אז מה? מה יצא לו מזה? האלוהים שהוא מאמין בו לא יודע שהוא רמאי ולא יעניש אותו על זה - לשיטתך?

סיימתי טכניון בהצטיינות ב-2005. פיסיקה. אתה צריך לראות תעודת גמר ואז תאמין...? (לי, לא באלוהים
)

אגב הקטע עם הנצרות היה המעליב במיוחד.

BravoMan

Active member
אם הקטע עם הנצרות מעליב אותך, אולי תרענן את החומר?

אנחנו לא במלחמה.
באת לפורום להציג את דבריך, קיבלת תשובה רצינית, וככל שהמשכת לענות על הטענות הרציניות שהועלו כך התרחקת מטיעונים מדעיים ועברת לטיעונים דתיים נטו.
&nbsp
כל הסיפור על פחמן 14 אכן נפוץ ואהוב בקרב התנועה הבריאתנית הנוצרית, שאינה שונה כלל מהתנועה הבריאתנית בקרב יהודים.
&nbsp
אלה עובדות בשטח, ויש כאן משתתפים שלא פעם הציגו מקורות בריאתנים נוצרים שטוענים בדיוק את מה שאתה טוען.
&nbsp
מדובר באנשים בורים שמתעקשים להתכחש לעובדות בשטח לטובת ספר עתיק.
אותו ספר עתיק בדיוק שאתה מאמין בו.
הרי כבר כתבת בעצמך שנצרות מקורה ביהדות רק הם התרחקו מהמקורות.
אובכן, לא כ"כ התרחקו, יש בניהם עדיין הרבה כאלה שבטוחים שספר בראשית נכון מילולית ובמובן הפשט שלו.
&nbsp
את כל התגובה שנעלבת ממנה כתבתי לך בשיא הרצינות, והיא מלאה בעובדות.
בכנות - לא אכפת לי כלל אם סיימת פיזיקה או לא. בטח לא איך ואיפה.
רק שאם סיימת ואתה עדיין טוען את מה שאתה טוען אז אתה שקרן, ולא סתם בור.
&nbsp
ברור לי לחלוטין מדבריך שאתה מחפש להרוויח מצוות ע"י החזרת כופרים בתשובה, ושמענו לא מעט רבנים מצהירים בריש גלי שמותר לשקר כדי לקרב לתורה.
&nbsp
אז אתה לא הראשון שעושה את זה כאן, ואני בטוח שלא תהיה האחרון.
ואני יודע ששום דבר ממה שכתבת לא בא ממך (חששת מזה באחת ההודעות האחרות).
כי כל מה שהבאת כאן הוא לעסו ומוכר - אין לנו כל חידוש בזה.
כבר פירקנו את השקרים והעיוותים האלה מליון פעם, ונמשיך לפרק אותם, בדיוק למען אותן נשמות תמימות שאתה ושכמותך עוד עלולים לצוד.

גיל פר

New member
תשובה

א. מי הרבנים האלה? אני לפחות לא שמעתי כאלה.
ב. כבר פירקנו את השקרים והעיוותים האלה - עוד לא ראיתי שפירקת לי שום דבר, אבל מה שאני לא מבין זה מדוע אתה בכלל טורח לענות ולנהל את השיחה הזאת. יכולת מהתחלה להגיב כך: "הכל שטויות, לא רוצים לשמוע אותך", וזהו, בזה הנושא היה נסגר. מדוע אתה בכלל מדבר איתי...?

BravoMan

Active member
אני יכול לשאול אותך את אותו הדבר:

מדוע אתה ממשיך לענות לי, אם בסופו של דבר ראיית העולם שלך מסתכמת ב-"אלוהים עשה X, וגם אם אראה במו עיני Y, ה-Y בוודאי אינו נכון"?
&nbsp
בא לי לכתוב בפורום אז אני עונה לך.
זה שאתה מתעקש לא לראות את העבודות שמצגים לך, זו בעיה שלך לא שלי.
&nbsp
לגבי שקרים, קרא כאן:
http://www.hofesh.org.il/articles/halacha/muttar_leshaker.html
&nbsp
למה בכלל באת לפורום אתאיזם?
האם באמת חשבת שאנחנו לא מכירים את הדת היהודית, ושתחדש לנו משהו?
&nbsp
יש לי חדשות בשבילך: הייתי דתי לפני שנים.
למדתי תורה, גמרה, משנה וכו'.
&nbsp
ואז לאט לאט התחלתי להתעורר, ובסוף למדתי איך ולמה בכלל המציאו את הדת, ואז פתאום ראיתי את הסדר המופלא בעולם - כל המציאות שלנו מסתדרת כ"כ יפה עם המצב שאין אלוהים והדתות הן שקר שהומצא כדי לשלוט באנשים ולגנוב מהם כסף.
&nbsp
זה הסבר הרבה יותר פשוט ואלגנטי מכל ניסיון לתרץ נחשים מדברים שראיתי עד כה.

גיל פר

New member
עמותת חופש: אנטי יהודית וממונת על ידי פרו-פלסטניים

הקישור ששלחת שבור, לא מוביל לשום מקום.

בכל אופן לגבי עמותת חופש: אנטי יהודית, ממונת בחלקה על ידי גורמים פרו פלסטניים שיודעים שהחלשה רוחנית של עם ישראל זה הדרך לנצח אותנו.

אגב, אני מאוד מתחזק מהתכנים שהם מפרסמים שם בנושאי מדע ותורה. אם יושבים אנשים בשכר ובכוונת זדון, מחפשים תשובות נושאי מדע ותורה, וכל מה שהם מצליחים למצוא זה מה שמופיע שם - אז אין ספק שהתורה היא האמת היחידה.
הם ניסו למשל להוכיח שחזיר הוא לא בעל החיים היחיד (אחרי ניקוי כל יוצאי הדופן האחרים שהתורה מזכירה) שיש לו פרסה שסועה ואיננו מעלה גרה. מה הבעיה, הם אומרים שם, יש מלא בעלי חיים כאלה. הנה הם לפניכם: חזיר היבלות! חזיר פיגמי! ועוד כל מיני סוגים של... חזירים. ואז מתחילים לפלפל על כך שלא אלה החזירים שעליהם דיברה התורה, והנה - הוכחנו לכם שיש עוד בעלי חיים חוץ מהחזיר עם התכונות האמורות. אתה הבנת את זה? גם אני לא. הנה קישור,
ראה בפסקה "היה מהלך בדרך - חזיר"
(כמובן שיש גם תשובות לעל שאר הקשקושים שהם מביאים שם, אבל זה בהזדמנות אחרת אם תרצה):

https://www.hofesh.org.il/articles/halacha/zoology/zoology.html?print

BravoMan

Active member
בטח, כל מי שחושף את האמת על הדת שלך הוא "אנטי יהודי"

אבל דווקא הדת שלך היא אנטי-יהודית, וסכנה למדינת ישראל כמדינה יהודית!
&nbsp
אתה רוצה לראות גורמים פרו פלסטינים?
בבקשה:
https://goo.gl/Vxf4PF
http://www.kikar.co.il/182090.html
http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/962800/AK03_wa.jpg
&nbsp
תכף תספר לי שאלה "קיצונים", אבל מי שפתח חדשות הבוקר יודע שהממשלה שלנו עומדת על סף פירוק, כי הסיעות החרדיות, אלה שאמורות לייצג את כלל החרדים רוצות להעביר חוק שייתן לכולכם להשתמט מהצבא.
&nbsp
אגב, גם הקישור שלך לא עובד.
&nbsp
נראה שיש בעיה באתר חופש.
כך או כך, אתה מוזמן להמשיך "להתחזק" מהכחשת המדע ותמיכה בבורות. זה הלך יפה לכל אותם נוצרים בימי הביניים - וכן, אני שוב משווה אותך אליהם, לא כי ההשוואה מעליבה אותך, אלא כי היא נכונה:
&nbsp
אתה מתכחש לכל דבר במדע שלא תואם את הספרים שלך, וזה בדיוק מה שהביא את ה-"dark ages" לאירופה.

בתור מי שסיים פיזיקה (ועוד בהצטיינות, בטכניון)

אתה אמור לדעת שפחמן 14 היא רק שיטת תיארוך אחת, ולמעשה יש כמה עשרות שיטות תיארוך רדיומטריות.
&nbsp
אורניום-זירקון, למשל, אינה מושפעת כלל מאף אחד מהדברים שהזכרת.
&nbsp

גיל פר

New member
שיטה לתארוך סלעים...

השיטה הזאת מצויינת לתיארוך... סלעים.
עם סלעים אין לנו בעיה - המסורת שלנו (בניגוד לנצרות למשל שיצאה מהיהדות אבל איבדה את הקשר למקורות), לא טוענת שהעולם קיים 5700 שנה, אלא שהאדם קיים 5700 שנה. כלומר, 5700 שנה עברו מבריאת האדם, לא מבריאת העולם. אין למסורת שום בעיה עם סלעים בני מיליארדי שנים.

שיטת התארוך המרכזית לממצאים שלכאורה מעלים שאלות על מסורת עם ישראל היא C14: בני אדם שמתוארכים לכאורה מלפני אלפי ועשרות אלפי שנים, וכדומה. וכאמור השיטה הזאת בעייתית מאוד אפילו מבחינה מדעית נטו, כפי שאמרנו קודם.

גיל פר

New member
למה? הנה ויקיפדיה על השיטה שציינת:

https://he.wikipedia.org/wiki/תיארוך_אורניום-עופרת

ציטוט המשפט הראשון מויקיפדיה:
תיארוך אורניום–עופרת (U–Pb) הוא אחת משיטות התיארוך הוותיקות[1] והמדויקות ביותר של תיארוך רדיומטרי. בשיטה זו ניתן לתארך סלעים, שגילם בין מיליון שנה ל-4.5 מיליארד שנים בשיעור דיוק שיוצר טעות עד טווח של 1% עד 0.1%.

למעלה