האם איסלנד תהיה המדינה השפויה הראשונה בעולם?

BravoMan

Active member
האם איסלנד תהיה המדינה השפויה הראשונה בעולם?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5079556,00.html

באיסלאנד עלתה הצעת חוק שאוסרת מילת תינוקות וקובעת עונש של 6 שנים בכלא למי שיעבור על חוק זה.

הדבר כמובן הקפיץ את כל כל הנבלות ("רבני") אירופה, אך נראה כי בכל זאת יש סיכוי טוב שיעבור.

אובכן, אפשר רק לקוות.
אף אדם שפוי לא יראה הבדל בין התעללות בתינוק כגון כיבוי סיגריה עליו לבין ביצוע ברית מילה.
אם כבר - כאן מדובר במשהו אף יותר מסוכן, שמשאיר נזק קבוע לכל החיים ואף אלול להוביל למוות.

כמובן, בקרב יהודים מדובר בנושא בעל מטען רגשי עצום, והכתבה עושה עוול לנושא כאשר היא מציגה, במיוחד בכותרת, כאילו האיסור הוא על ברית מילה באופן גורף.

אבל חשוב להבין שהוא לא!
כל מי שחושב שסבא על ענן ציווה עליו לחתוך את איבר מינו מוזמן לעשות זאת בעודו בגיר ובעל יכולת לקבל החלטות.

החוק המדובר בא להגן אך ורק על תינוקות חסרי ישע מפני פגיעה ע"י קנאים דתיים העורכים טקס דתי פאגני שמזמן היה ראוי שייכחד מהעולם.

BravoMan

Active member
ועוד כתבה מעניינת: למה חרדים מגדלים שיער פנים בשפע?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5079468,00.html
&nbsp
כדי להקשות על הזיהוי שלהם!
שמעתי לא פעם על סיפורים שחרדים עוברים ביקורת גבולות בשדה תעופה כולם על אותו דרכון, ואין לרשויות דרך אמתית לזהות אותם.
&nbsp
אבל לא ייחסתי יותר מידי אמינות לסיפורים כאלה, עד שקראתי את הכתבה בקישור.
חרדי שנתפס עם כמות די גדולה של סמים, ועוד ברכב שיש חשד כי נגנב, הצליח להתחזות לאחיו החייל למשך יותר מיום בעודו במעצר.
&nbsp
אין ספק, שהלבוש החרדי המוקפד, שיער הפנים הארוך, ומבנה הקהילה ככלל, עוצב לאורך זמן כדי להקשות על רשויות במדינה דמוקרטית, כאלה שאינן מרשות לעצמן עונשים קבוצתיים ופגיע בקהילות ללא אבחנה, לאתר ולהביא לדין פושעים מקרב הקהילה החרדית.

BravoMan

Active member
ברצינות, זו התגובה שלך?

אתמול קיבלתי מסר בפרטי מאנטולי, והסתבר לי שהוא המשתמש הראשון שחסמת כאן מאז שאני בפורום.
&nbsp
לא שאני מתנגד לחסימה שלו, הבחור בבירור ניאונאצי ואני מסכים עם בחירתך למתוח גבול בפורום בפרופגנדה נאצית, אבל כשראיתי את התשובה שלך לשרשור הזה עלתה בי מחשבה מצחיקה:
בפסקה האחרונה של הודעתו, הוא האשים אותך בכך שאתה פוחד או מציית ל-"מאפיה יהודית עולמית" וזו הסיבה שחסמת אותו

&nbsp
לא שאני מאמין לרגע בקשקושים כאלה, אבל למה היציאה הזו על "אנטישמיות" רק בגלל שאני מבקר הופעה של כת אחת, שאינה מייצגת בכלל את כל היהודים?
אפילו כאן, במדינת היהודים בה יש לחרדים את כל התנאים לפרוח, הם עדיין רק כ-10% מהאוכלוסייה.
&nbsp
למה זה אנטישמי לטעון שיש עוד מטרה סמויה מאחורי שוני הלכתי כלפי שיער פנים, שהמקום האחר היחיד בו אנו נתקלים בהלכות דומות הוא איסלאם קיצוני?
למה זה אנטישמי לטעון שיש מניע מאחורי בחירה של קבוצה מסוימת, למזלנו לא גדולה מידי, בקרב יהודים להתלבש במדינה ים תיכונית חמה בבגדים שנוצרו למען מדינות בהן כמעת אין קיץ?

חנוך25

New member
א. הוא לא היחיד שחסמתי. זה נכון שהיו מעטים בלבד.

ב. הוא לא ניאונצי. הוא יהודי שהפנים את האנטישמיות של סביבתו. סוג דוחה יותר אפילו.
ג. אין שום בעיה לטעון שיש מניע או קונספירציה ככל העולה על הדמיון. רק שצריך להביא לכך ראיות. אחרת זה הפרוטוקולים של זקני ציון / סיפורי הגנרל של אנטוליו.
(אגב אין לי שום בעיה אם יתברר שהמינהג הזה עזר ליהודים לשרוד בסביבה האנטישמית שהם היו בה. רק שאז צריך להסביר גם את שאר בעלי הזקנים הלא יהודים שהיו מאוד נפוצים. לטעון שהיום הדוסים מגדלים זקן כדי להתחמק מהחוק במדינת ישראל זה מגוחך יותר מהגנרל של אנטוליו)

BravoMan

Active member
אולי לא שמת לב, אבל פתחתי את ההודעה עם כתבה

מאתר חדשות ישראלי, יהודי, יחסית מכובד (עד כמה שניתן בימינו) על מקרה מאד ספציפי, שלא נראה שאתה חולק שאכן התרחש.
&nbsp
ועל סמך המקרה הזה העליתי סברה.
&nbsp
יכולת לענות לי שמקרה אחד אינו מהווה ראיה מספיקה כדי להעלות סברה כזו, ואולי אף הייתי מסכים איתך.
&nbsp
במקום זה, התגובה שבחרת היית ישר להאשים אותי באנטישמיות, ובהמשך הגדלת לעשות ולהשוות ביני לבין אותו גנרל ופרוטוקולים של זקני ציון.
&nbsp
אומנם, אכן קיימות לא מעט קריקטורות אנטישמיות שמציגות את הסממנים החרדים כסממנים יהודים. הן היו נפוצות בגרמניה הנאצית והן נפוצות היום בעולם הערבי.
&nbsp
אבל זה שאויב כזה או אחר החליט שחרדי הוא הסמל והמודל לכלל היהודים, אין זה אומר שאתה ואני, בתור יהודים, צריכים לראות בסממנים האלה כמייצגים את העם שלנו, ועל כן לראות כל טענה נגד סממנים אלה כאנטישמיות.
&nbsp
אני מניח שאתה לא רואה בחרדים כמייצגים את כלל העם היהודי, או אפילו רובו, האם אני טועה?
&nbsp
אני לא חושב שיש פה קונספירציה, אבל ראינו לא מעט מקרים וודאיים בהם חרדים עשו קומבינות על מדינת ישראל.
&nbsp
למשל כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=p2s_Fg8Poas
(זה תחקיר של חדשות 10, אבל האתר החדש שלהם משום מה לא מביא את הכתבה מחיפוש ב-Google. שלא תגיד שאני שם לינקים ל-youtube של גנרלים
)
&nbsp
בכל אופן, אני לא חושב שמה שרשמתי אנטישמי, ובטח שלא כ"כ מופרך.
&nbsp
אולי לא נכון, אולי אין מספיק ראיות, אבל אני בהחלט לא רואה סיבה להשוות את זה לדברי אותו גנרל!

קלייטון.ש

Well-known member
כמעט כל מה שנאמר בישראל על החרדים אפשר לתייג כאנטישמי

הם עלוקות, פרזיטים, הם רמאים, הם משתמטים, הם סוטים, גזענים, מפלים נשים, וכן הלאה. הכל מכוון נגד קבוצה אחת (שהיא למעשה לא קבוצה אחת אבל מבחוץ נראית כך) רק בגלל שאלה יהודים שחיים לפי ההבנה שלהם את הדת היהודית.
אני לא חושב שיש בישראל עוד קבוצה שצריכה לספוג כל כך הרבה רעל.

חנוך25

New member
אנטישמיות זאת שנאת יהודים / שלילת זכויות מיהודים כיהודים.

כל שמות התואר שציינת, בין אם נכונים או לא, אינם בגלל היותם יהודים מלידה.
בישראל הדת היא פוליטיקה וזכויות יתר. אין קשר להיותם יהודים. גם על עובדי חברת חשמל נאמרות מחמאות דומות.

קלייטון.ש

Well-known member
הם מותקפים בגלל דרך החיים היהודית-דתית שלהם

בגלל הזהות היהודית הייחודית שלהם. ויש גם שנאה מאחורי ההתקפות.

חנוך25

New member
לא. הם מותקפים כי הם אימצו אידאולוגיה של טרמפיסטים.

שאינה חלק ממצוות הדת. זה הישג פוליטי של קבוצת לחץ.
אין לזה קשר ל"זהות יהודית יחודית" כמו שאין קשר לזהות יהודית לקבל חשמל חינם.

חנוך25

New member
תכלס לא באמת מעניין אותי מה מצוות הדת שלהם.

יכול להיות שלפי הדת שלהם הם גם לא צריכים לשלם מס הכנסה או לשלם על חשמל.
רק שככל שידוע לי (וגם שאלתי פעם בפורום) אין ביהדות מצווה של השתמטות מאיזשהי חובה אזרחית, לכן זאת לא ביקורת אנטי-דתית.

אם אני טועה ויש מצווה כזאת - אז זאת כן תהיה ביקורת אנטי-דתית. נו אז?

קלייטון.ש

Well-known member
אז אם הדת היא יהדות ואתה יוצא נגד החיים לפי היהדות

בגלל שהם חיים לפי היהדות, אתה אנטישמי.

חנוך25

New member
לא. אני יוצא נגד אידאולוגיה של טרמפיסטים.

אם זה חלק מהדת שלהם אז אני יוצא נגד אותו חלק. (והם עצמם לעניות דעתי לא מודים בזה שהם טרמפיסטים).
אני גם יוצא נגד הדרת נשים שזה בפרוש כן חלק מהדת של לפחות חלק גדול מהם. אני גם יוצא נגד חינוך לבורות ומיסטיקה.
זה עושה אותי אנטישמי שונא יהודים?

קלייטון.ש

Well-known member
הבעיה היא לא ההתנגדות לאידאולוגיה זו או אחרת

הבעיה היא בגינוי ובתקיפה של בני האדם שמחזיקים לדעתך באותה אידאולוגיה.
אם אתה יוצא נגד הדת היהודית, אתה אנטי-דתי.
אם אתה יוצא נגד היהודים עצמם, אתה אנטישמי.
ההבדל הוא שהדת לא יקרה לה כלום אם יצאו נגדה, כי היא רק רעיון.
אבל בני אדם יכולים להיפגע פיזית אם תוקפים אותם, שוללים מהם לגיטימציה, מאשימים אותם אישית בנצלנות. אתה אישית כנראה לא תפגע בהם אבל יש מספיק שיהיו מוכנים לכך.

חנוך25

New member
משחקי מילים.

אני יוצא נגד אלמנטים מסויימים באידאולוגיה מסויימת כי מן הסתם יש אנשים שמחזיקים באותם אלמנטים של אותה אידאולוגיה.
אחרת לא הייתי יוצא נגדה. זה לא דיון אקדמי.

בכל אופן - אני ודאי לא יוצא נגד יהודים כיהודים. יהודים זה עם. זה לא אידאולוגיה.

dude101

New member
לתייג אפשר הכל

לא אומרים שהחרדים מפלים נשים כי הם יהודים, אלא כי הם מפלים נשים.
זה שהם מפלים נשים כי לשיטתם זאת "יהדות" זה עניין פרטי שלהם.
&nbsp
אם לשיטתי "יהדות" זה לדקור צועדים במצעד הגאווה, זה לא הופך את השופט לאנטישמי כשהוא גוזר עלי עונש מאסר.

למעלה