הזדמנות חד פעמית לעשיית מצווה והשגת חלק בעולם הבא!

JamesHowlett

New member
הזדמנות חד פעמית לעשיית מצווה והשגת חלק בעולם הבא!

Now that I've got your attention...

היי, חדש כאן. (האמת שפתחתי את היוזר רק בשביל הפוסט הזה)
גילוי נאות כדי לחסוך תגובות עוקצניות וביקורות לא בונות על הניסוח: יש לי רקע אקדמי, אבל אין לי ולא היה לי רקע באף אחד מתחומי המחקר המוזכרים מטה.

אני צריך עזרה במציאת שלושה מקורות:
1. רישום מסודר ומרוכז של כל ממצאי המאובנים של פרימטים, המתאר את השושלת האנושית (כולל הסתעפויות של מינים שנכחדו), לצד תיארוך כל אחד מהם.
מובן שאין הכוונה לתיעוד היסטורי מאז שהיינו זוחלים, אלא שככל שהתיעוד נותן תמונה שמתפרשת על פני טווח גדול יותר כך ייטב.
2. מקור מהימן שמספר על כל כוכבי-לכת-דמויי-כדור-הארץ שנתגלו על ידי טלסקופ החלל "קפלר" (או על ידי כל טלסקופ אחר כמובן), על מרחקם מכדור הארץ שלנו, וחשוב מכל – הערכה מבוססת על תדירותם ביקום.
3. לינק למאמרים העוסקים במחקר (או לינק מהימן המספר על קיום מחקר) המבסס את הטענה ש-4.5 מיליארד שנות קיום כדור הארץ הן בסיס מספיק רחב (מבחינת זמן) להתפתחות החיים על פני כדוה"א.

סייד נוט: אני מודע לכך שזהו פורום אתאיזם ולא פורום מדע, אבל לא יכולתי למצוא במה מתאימה יותר (אני מניח שמסתובבים כאן אנשים בעלי רקע מדעי/אנשים שיכולים לעזור למצוא את מבוקשי).

לאדמין: נא אל תשנה את הכותרת. היא קצת מטרילה אבל לא לגמרי שגויה!
ה-"מצווה", גם אם מרמזת על פקודה שמקורה בדת, הפכה שגורה בשפה לתיאור מעשה טוב.
ואם יש "עולם הבא", אז ודאי שכולנו נגיע לשם, כי כולם מתים בסופו של דבר.

trilliane

Well-known member
מנהל
יש בתפוז פורום מדע (חדשות המדע) ופורום ביולוגיה ומדעי החיים

קלייטון.ש

Well-known member
הדעות בנושאים האלה משתנות כל הזמן

כי כל הזמן יש ממצאים חדשים וצריך לעדכן את הפרשנות.
אתה לא צריך פורומים לבירור התשובות שיש כיום לשאלות שלך. גוגל וויקיפדיה יעזרו לך ברצון. אבל כדאי שתחזור ותבדוק את התשובות בעוד חודש כי יכול להיות שיהיו כמה עדכונים.
חוץ מזה אם המטרה שלך לבסס או להפריך שאלות של אמונה אז המדע לא מתאים לכך. המדע לא מיועד ולא בנוי לתדלק ויכוחים בנושאי אמונה.
מי שמאמין יכול להמשיך להאמין בלי קשר למדע. אני בכלל לא מבין מאמינים שטורחים, בקשר לאמונות שלהם, להתייחס למה שהמדע או מדענים אומרים .
מצד שני מי שלא מאמין לא צריך את המדע לבסס את אי האמונה שלו. הדת עצמה מודה בבסיס שלה שאפשר לא לקבל את הטענות שלה. לא סתם יש עונשי מוות למי שכופר בדת. אם לא היה אפשר לכפור בדת באופן משכנע לא היה צריך לאיים במוות על מי שעושה זאת.

dude101

New member
האתר הזה יעזור לפחות לגבי חלק מהשאלות:

https://www.google.co.il

גילוי נאות כדי לחסוך תגובות עוקצניות ולא בונות: כשמבקשים שמישהו יחפש דברים במקומך, נהוג לפחות לציין איפה ואיך כבר בדקת.

לאדמין: נא אל תשנה את הכותרת. היא קצת מטרילה אבל לא לגמרי שגויה!

trilliane

Well-known member
מנהל
אם ב"אדמין" כוונתך למנהל הפורום, הוא לא יכול שנות את הכותרת

בתפוז אין למנהלים (או להנהלה בכלל) אפשרות עריכה מלבד זו שפתוחה לכולם (כל גולש יכול לערוך את הודעתו תוך 15 דקות מפרסומה).

חנוך25

New member
אתה צריך את זה דחוף?

לגבי שאלה 3 - בדקתי אישית - עושה רושם שזה מספיק.

1. כשתמצא רישום כזה תודיע גם לי

לצורך הדוגמה, רק ממערת רייזינג סטאר בדרום-אפריקה הוציאו לאחרונה כ-1,600 שברי עצמות ושיניים (ויש שם עוד הרבה שעדיין לא הוציאו) . אי אפשר אפילו לדעת לכמה בני-אדם שייכות העצמות האלו. המספר 18 הוא מספר מינימלי אבל ייתכן שזה הרבה יותר. בכלל לא ברור מה המקום המדוייק של בני-האדם האלו בעץ המשפחה המסועף שאנחנו נמצאים כיום בקצה ענף אחד שלו. הם ללא ספק שייכים למין שונה מאיתנו (המוח שלהם בגודל חצי עד שליש בלבד מהמוח שלנו), ויחד עם זאת הם ללא ספק הלכו זקוף על שתיים, רוב האנטומיה שלהם מאוד אנושית, והתיארוך שלהם מאוחר יחסית כך שהם קרוב לוודאי חיו בו-זמנית עם בני אדם מן המין האנושי המודרני.

בהתאם לצרכים שלך אתה יכול למשל להגביל את עצמך רק לגולגלות שלמות מספיק ע"מ למדוד את נפח המוח, ואז תישאר עם כמה עשרות או מאות גולגלות שהפרטים שלהם מפוזרים במאמרים שונים.

dojee

New member
הסבר

היקום נוצר לפני כ-14 מיליארד שנים ע"י פיצוץ
כדור הארץ נוצר לפני 4.6 מיליארד שנים ע"י מיני פיצוץ
האם הפיסיקה של הפיצוץ דומה לפיסיקה של המיני פיצוץ
וגם הפיצוץ הוא למעשה מיני פיצוץ של פיצוץ
על כן כל שיטות התיארוך מבוססות על כרעי תרנגולת
טעות של מיליארדים בהחלט סבירה

למעלה