קצת חדשות טובות: בג"צ אישר פתיחת חנויות בשבת בת"א

BravoMan

Active member
קצת חדשות טובות: בג"צ אישר פתיחת חנויות בשבת בת"א

http://www.93fm.co.il/radio/395482

בג"צ אישר את חוק העזר העירוני של עיריית תל אביב המתיר פתיחת חלק מהחנויות בשבת • דרעי: "פריצה של הטטוס קוו; קורא לכינוס חירום שחל כל החכי"ם החרדים והדתיים" • ראש עיריית תל אביב, כצפוי, מברך על ההחלטה: "העיר היתה ותישאר חופשית"

קצת שפיות במדינה המתדרדרת שלנו!
כן ירבו!

נירובי1

New member
חכה חכה, הם עוד לא אמרו את המילה האחרונה, וכל עוד הם מאיימים

על הכסא של ביבי, הם ינצחו בכל מה שהם רק רוצים

BravoMan

Active member
והנה תגובת הרב הראשי של ת"א:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4951680,00.html
"היום זה תל אביב - מחר כל ערי ישראל"
&nbsp
אני אומר - מהפה שלו לאוזן של אלוהים!

&nbsp
"הבה נהיה לפחות כאומות המתוקנות", סיכם רבה של העיר.
הנבלה עוד מאז לומר כך?
במדינה מתוקנת לא כופים על אנשים לציית למנהג דתי!
&nbsp
לא יצא לי לבקר באירופה.
אולי באמת לא תמצא שם ביום ראשון מקום לקנות חליפה, אבל ממתי בדיוק קונים חליפה במרכול?
וממכרים שכן טיילו באירופה, ארה"ב, ומטיולים שלי במדינות המזרח, ידוע שמקומות בילוי ומרכולים - כל מיני חנויות שמוכרות אוכל וצרכים בסיסיים, פתוחות שם גם בימי המנוחה הרשמיים, וזה בדיוק מה שהופך אתם לימי מנוחה במקום ימי עוצר!
&nbsp
הרב שואל "מה רע ב-"24/6"?
אז כמו תשובה שהוא קיבל מבן גוריון, לתשובתי 2 חלקים:
&nbsp
א) אין לנו אפילו את זה!
כי לפי טמטום הדת שבת נכנסת בשישי בצהריים, אז לכל היותר יש לנו 24/5 + 12
&nbsp
ב) להיות בעוצר זה רע! מכיר את ההמנון? "להיות עם חופשי בארצנו"!

trilliane

Well-known member
מנהל
הו, כמה צביעות וחוסר היגיון...

עבדתי כסטודנטית בעבודה במשמרות שהיו מדי פעם גם בשבת (וגם בלילות). זה היה לי נוח מאוד – קיבלתי משכורת גבוהה יותר עבורן והן לא התנגשו לי עם הלימודים. הילדים שלא היו לי לא נפגעו מהזמן שלא ביליתי איתם, והלימודים שלי לא נפגעו כי יכולתי לעבוד וגם ללמוד. אולי הייתי צריכה ללמוד תורה ואז המדינה הייתה משלמת לי עבור הלימודים! (אה, בעצם לא, כי אני אישה
).

אין ספק שאלפי חרדים התחננו לעבוד במרכולים ובפיצוציות המסוימים האלה ועכשיו זה מה שימנע מהם לצאת לשוק העבודה
. שלא לדבר על כך שחלק מהמקומות האלה לא כשרים ומוכרים מוצרים לא-כשרים, כלומר אותם חרדים ממש התחננו לעבוד בהם ועכשיו...
אויה, מסכנים. אם רוצים לפתוח עוד מקומות עבודה בפני חרדים צריך לאפשר להם ללמוד לימודי ליבה!!! במקום להשאיר אותם בבורותם ולשלוח אותם לעבוד במרכול, פסגת שאיפותיהם... כאילו חסרים מקומות עבודה כאלה היום (לא. מוזר, הם לא קורצים להם. מעניין למה).

עכשיו ברגע האחרון הם גם מזיזים את חופשת ל"ג בעומר מיום ראשון לשני (לא שמתם לב בתחילת שנת הלימודים?!) כדי לא ליצור חילול שבת. כמובן, כי אותם ילדים שיחללו שבת בהכנות לקראת ל"ג בעומר בד"כ שומרים שבת כהלכתה
ואלה רק ההכנות למדורה הקדושה שגורמות להם לחטוא.
עכשיו כשיום החופש זז הם יוכלו סוף סוף לבלות השבת בקריאת תורה במקום באייפון.

המדינה לא יהודית כי אין לה אם יהודייה. המדינה יהודית כי היא מדינת היהודים, וחלק מהיהודים, רחמנא ליצלן, בוחרים שלא לשמור שבת. סגירת מרכולים / תחבורה ציבורית / הזזת ל"ג בעומר לא תגרום לנו לשמור שבת. אנחנו נמשיך לחיות את חיינו, כולל חילול שבת בפרהסיה, פשוט בדברים אחרים. מי שרוצה "צביון" של עוצר שבת יכול לגור ביישוב שבו זה מתבצע, לא חסרים כאלה. הניסיון לכפות את השבת על אחרים לא גורם להם לשמור אותה, רק מעצבן ומפריע כמו קוץ בעין.

נירובי1

New member
ואילו הרב לאו טוען שדוחקים את הדתיים לפינה. אתה מבינים עד

לאיזו רמת טירוף הגיעה הדת הזו?
על כל צעד ושעל הם כופים את הדת ואת אמונותיהם על כלל הציבור החילוני, והוא טוען שדוחקים אותם לפינה? שיתבייש, אבל הטירוף שבאמונה בישות הדמיונית מונעת ממנו אפילו להבין את הגיחוך שבדבריו.
אותנו הם דוחקים לפינה וזה מתחיל מהברית בלידה ילד וכלה בקבורה.
בושה ורחפה
ואם אי פעם היתה קצת אהדה לאלו שמאמין בדת, הם הולכים והורסים אותה מבלי לדעת כמה הכפיתיות והאלימות שלהם מגוחכת וגורמת לשינאה שלהם

dojee

New member
אל תעשה ברית מילה, לאף אחד לא איכפת

גם אם לא יקברו אותך כדת משה וישראל

dojee

New member
צודק, יהודים שולטים בכל העולם בזכות התורה והמח היהודי

Hameln

New member
דוגי, תלמד להבדיל בין לשון יחיד לבין לשון רבים.

dojee

New member
פתוח ללמוד משהו חדש, לא רואה בעיה

שעשיתי הכללה מהיחיד לרבים

Hameln

New member
הגבת לי ב"צודק" ופרטת במשהו שכלל לא קשור למה שכתבתי.

dojee

New member
טוב, יהודים שולטים בכל העולם בזכות התורה והמח היהודי, תגובתך

למעלה