עזבה דת, לימודים ומשפחה - למען ישראל והיהדות

BravoMan

Active member
עזבה דת, לימודים ומשפחה - למען ישראל והיהדות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4923460,00.html

זה סיפור יפה ומרגש על חיילת צעירה, שעורר בי מחשבה:
הנה בחורה צעירה, שחיה היום רק בזכות זה שסבא החביא את יהדותו והתחזה למוסלמי.
כל יתר משפחתו (של הסבא) נספתה בשואה, אבל הוא שרד.

וכעת נכדתו כאן, אוהבת את העם, אוהבת את הארץ, ואף מגינה עליה בגופה, משהו שהרבה "תלמידי חכמים צדיקים" מסרבים לעשות עד כדי מהומות וחסימת כבישים וניסיונות לינצ' בחיילים.

הסיפור הזה גרם לי להרהר שוב בתירוצים הרבים של רבנים לעניין מקום אלוהיהם בשואה.

יש את התירוץ המוכר: "השואה היא עונש על התבוללות".
התירוץ הזה אווילי במיוחד, היות ודווקא מי שהתבולל והסתיר את יהדותו היה לו סיכוי טוב יותר להינצל משומר מצוות.
דוגמת אותו סבא.

יותר מזה: אחת הסיבות שהיטלר בחר את היהודים כמטרה לשנאה לאחד סביבה את המדינה שלו, היית שיהודים באירופה אז חיו בקהילות מבודדות ונהגו באורח חיים בדלני כדי לשמר את מנהגיהם.

קל מאוד לעורר שנאה ולהפנות זעם של אנשים כלפי מי ששונה ונבדל, גם אם אותה קבוצה לא עשה שום רע, ואפילו אם עשתה טוב.

תירוץ נפוץ נוסף הוא שאלוהים נתן לבני אדם "רצון חופשי", וזה המחיר של אותו רצון - בני אדם שבחרו ברשע עשו את השואה, וכל אחד כבר יקבל את השכר והעונש על בחירותיו בעולם הבא.

תירוץ זה מתנגש לא רק עם סיפורי התנ"ך בהם אלוהים לקח חלק מאוד אקטיבי במתרחש בעולם הזה, אלא גם עם הרבה תפילות ומנהגים שנוהגים היום.

אחרי הכל, לא סתם אומרים "בעזרת השם" או "ברוך השם"!
רוב הדתיים עדיין מאמינים שאלוהים מתערב ושולט בעולם הזה, למעט כשצריך לזכותו מרצח המונים של עמו הנאמן, בו נשחטו כמו בקר בבית מטבחיים רבנים, תלמידיהם הצדיקים, ותינוקות רכים בני יומם שתרם ידעו חטא.

שמעתי לפני כמה שנים עוד תירוץ: "השואה היית הדרך לדחוף את עם ישראל לחזור לציון ולהתחיל בבניה מחדש של ארץ ישראל".
אחלה שיטה: אלוהים הרחום, החנון, הטוב והמטיב, הכל יכול, כל יודע, כל רואה.
מלך מלכי המלכים לא מצא דרך טובה יותר לגרום לבן אדם שהוא אוהב לבנות בית מאשר לרצוח את כל משפחתו???

כשאני שומע רב מנסה לתרץ את השואה, אני רואה אדם שפל המנסה לשמר את מעמדו ע"י הפיכת מונחים "טוב" ו-"רע".
אני רואה מישהו שומר על התחת שלו ע"י אימוץ הרשע והרוע.
כי זו הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה בה אדם יכול להסדיר בראש את הסתירה העמוקה בין דמות האל ביהדות וכל התפילות שדתיים אומרים מידי יום ביומו, למציאות הקשה והכואבת.

ואני, למזלי הרב, בכלל לא הייתי בשואה. מה חושבים הניצולים כששומעים תירוצים כאלה...

ולמי שאומר: "נסתרות הן דרכי האל" - יש לי רק דבר אחד להגיד:
אם דרכיו נסתרות, איך אתה יודע שהוא רוצה שתחתוך את הבולבול ולא תאכל חזיר?
או שאתה יודע את רצונו, או שלא...

dojee

New member
כתבה מרגשת, יהודיה כשרה למהדרין, מאחל הצלחה

dojee

New member
הכתבה מוכיחה טענתי, שאתאיסטים סובלים מפגם מוחי באונה הימנית

היות ומוחם של אתאיסטים אינו מגיב לגירויים הקשורים לרוחניות,
ככתוב בכתבה "רופאיה של החולה הבחינו כי ייתכן והגידולים גרמו
ללחץ על האונה הטמפורלית במוח, שנמצאה קשורה לחוויות מיסטיות."

corrector

New member
זה להיפך,למאמינים עיוורים,יש רק אונות ימניות או משהו-

הם קונים סיפורים,ותיאורים,בלי להעביר ביקורת מחשבה.
בתחילת הדרך גם עליי עשו רושם תיאורי הדת לצד הבנות,
שהטענות הדתיות לא יכולות להתקבל,אז עשיתי בירור
מה קורה כאן,מתברר שתיאורי הדת הם נרקחו בשיטתיות,
על ידי הרובוטיקה,מקרינת מציאות המדומה,תיאורים שידברו ללבבות.

trilliane

Well-known member
מנהל
"זה" = אישה החלה "לחזור בתשובה", ה-MRI גילה את הסיבה

תושבת ספרד שלקתה בדיכאון החלה להתעניין בתנ"ך ו"לדבר עם אלוהים". הרופאים שלחו אותה לבדיקת MRI, שגילתה שהחוויות הדתיות נגרמו מגידול מוחי
ד"ר איתי גל 20.02.17

Schrodingers Dog

New member
סיפור עצוב

על סרטן, פגיעה מוחית והזיות. במקרה שלה ההזיות לבשו צורה דתית כנראה בשל עולם הדימויים הפנימי שלה אבל יש מקרים של הזיות מכל הסוגים.
&nbsp
האם לכל המאמינים יש פגיעה מוחית? כנראה לא בשיעור הגבוה משיעורם באוכלוסיה הכללית.

dojee

New member
הדימויים היו קיימים מלכתחילה אצל החולה

אולם בגלל הלחץ של הגידול על העצבים
באיזור המוחי הידוע כאחראי על רוחניות
הם עוררו צורת התנהגות אישית ומסויימת

למעלה