כיצד אתם מסבירים סיפורי ניסים?

כיצד אתם מסבירים סיפורי ניסים?

שלום, הנה דוגמה לסיפור ניסי שכמותו ישנם עוד מאות נוספים, הייתי רוצה להבין כיצד אתם בתור אתאיסטים מסבירים מקרים כאלו? הנה תקציר של הסרטון:

1. החל מדקה 3:25 ועד דקה 4:00, הרב שרעבי מבטיח לרב יאיר שאם לאחר מותו מישהו יציק לו או יעשה לו בעיות שיבוא אליו לקבר ויספר לו ובאותו היום הוא יעזור לו.
2. 9:05 עד 9:45, הרוסי מגיע ומאיים עליהם שיסגרו את הישיבה שלהם תוך שלושה ימים.
3. 14:36, הרב יאיר הולך לקבר של הרב שרעבי ומבקש ממנו עזרה בקשר לאותו רוסי שמציק להם.
4. 18:48 יום למחרת מבשרים לו שאותו רוסי מת בלילה מדום לב.

עכשיו בואו נניח לרגע שהסיפור אמיתי (וכך זה נראה, הוא אפילו מזמין את הצופים לדבר עם עדים נוספים שהיו בישיבה ולשמוע מהם) כיצד אתם מסבירים שיום אחד בלבד לאחר שהרב התפלל על הקבר של שרעבי וביקש את עזרתו בקשר לאותו רוסי שעשה להם בעיות, אותו רוסי מת! יום לאחר התפילה! מה הסיכוי הסטטיסטי שדבר כזה יקרה?

אם אתם לא מאמינים באלוהים, ולא מאמינים בחיים שאחרי המוות, איך מבחינה סטטיסטית מדעית אפשר להסביר צירוף מקרים מדהים שכזה?

וזה כאמור רק סיפור אחד מתוך מאות אחרים באותו סגנון.

BravoMan

Active member
"בוא נניח" זה בדיוק הבעיה!

סיפורים של "עדים" הם הדבר הכי לא מהימן שיש בעולם.
&nbsp
בני אדם מדמיינים, לא זוכרים נכון, משקרים, מושפעים מאחרים וכו'.
&nbsp
זו הסיבה, שכאשר במדע אמתי עושים מחקרים שמחייבים דיווח של אנשים, כמו בניסוי תרופות, משתמשים במה שנקרא "ניסוי כפול סמיות" - כלומר, לא מי שנותן את התרופה ולא מי שמקבל אותה לא יודע בדיוק אם זו תרופה או פלציבו, וכך אין מצב שאפילו באופן תת מודע הוא ירמה ויספר שחש יותר טוב כשהוא לא.
&nbsp
בקיצור, לא טורח לצפות בסרטונים כאלה כי הם בוודאות בולשיט - כל מיני אינטרסנטים או הזויים מספרים על דברים שדמיינו, או שהם רוצים למכור כדי להרוויח כסף.
&nbsp
אני אשאל אותך במקום, בתור "חוקר תורה ואמונה", איך מאמין כמוך, לאור אמונה באלוהים שעושה נסים, מסיביר את הטבח הנוראי בשואה?
&nbsp
את את כל הפוגרומים?
&nbsp
מה קרה? רוסי מאיים על ישיבה וישר אלוהים שלך בא והורג אותו עם דום לב, אבל מליוני יהודים מאמינים לומדי תורה ותינוקות יהודים בני יומם נשחטים בשיטתיות במפעלי רצח, ואלוהים שלך לא הורג אפילו נאצי אחד?
&nbsp
ומה עם כל המחבלים שרוצחים יהודים, במיוחד בירושלים?
כמה פעמים שמענו על איזה צדיק שנדקר, איפה היה אלוהים שלך והניסים שלו אז?
&nbsp
הנס האמיתי היחיד בעולם הוא שיש עדיין אנשים כמוך שמאמינים בשטויות האלה!

BravoMan

Active member
התורה היא עונש?

לא אתווכח איתך.
&nbsp
אבל אני מנחש שהתכוונת שהשואה זה עונש.
מי שאומר את זה, הוא נבלה שמשתין בקשט על זכר הנספים!
&nbsp
תשתמש רגע בשכל הישר שלך אם יש לך כזה!
מתוך 6 מליון יהודים שנרצחו היו 1.2 מליון ילדים!
אלוהים שלך מעניש ילדים שעוד לא הגיעו לגיל מצוות, ואפילו תינוקות רכים על התבוללות?
&nbsp
ומה לגבי כל הרבנים, ותלמידי חכמים, וכל יהודים טובים שומרי מצוות שנספו - הרי היהודים "הבולטים" היו הראשונים לטבח!
דווקא מי שהצליח להתנצר בזמן היה לו סיכוי להימלט.
&nbsp
איך אתה מסביר שדווקא מי שלא התבולל נרצח? אלוהים שלך בעד עונשים קולקטיביים?
למרות שקל לו לראות מי אשם ומי לא?

קולומין

New member
ברור שכן. מדובר ברוצח המונים

כל פרשת יציאת מצריים מלווה במעשי טבח המוניים. בכל פעם שאלוהים לא מרוצה הוא שוחט כמה עשרות אלפים מבני ישראל בשיטות שונות ומשונות (הרעבה, נחשים ארסיים, בליעה בבטן האדמה ועוד רעיונות המתה סדיסטיים).
&nbsp
מבחינה זו זה אכן אותו אלוהים חנון ורב חסד.

BravoMan

Active member
ורק לשם הבהרה:

היות ואינך יודע דבר על אותו "רוסי" (פרט לעובדה שאלוהים שלך גזען בטירוף!), אין לך דרך לדעת מה הסיכוי שהוא לכה בדום לב בכל רגע נתון.
&nbsp
נס, זה בטוח לא...
&nbsp
אולי אם אותו "רוסי" היה פתאום משנה את דעתו, ומחליט לתרום לישיבה או לעבור גיור

אבל לרצוח כל אחד יכול, וידוע מהתנ"ך שאלוהים שלך הוא רוצח המונים הכי גדול בהיסטוריה...

אבל בוא נניח לרגע שהסיפור נכון, בוא נניח

מה הסיכוי הסטטיסטי שיום לאחר התפילה אותו רוסי מת מדום לב?

יום אחרי!

BravoMan

Active member
כמו שכתבתי לך:

כדי לדעת מה הסיכוי הסטטיסטי שאדם מסוים ימות מדום לב, צריך לדעת את מצבו הבריאותי!
&nbsp
למה דווקא יום אחרי התפילה?
למה לא מיד?
למה לא שעה?
למה לא 12 שעות?
&nbsp
ולמה אדם שרק איים מת, אבל מלא אנשים שטבחו ביהודים, שרפו יהודים, עשו פוגרומים, ועוד ועוד, לא רק שנותרו בחיים, חלקם הגיעו לגיל מאוד מכובד של 90+?
&nbsp
למה ה-"נס" הרצחני שלך קורה דווקא במקרה הכי פחות חשוב?

BravoMan

Active member
דרך אגב, סיפורי רבנים הם לרוב שקר מעורבב בשביב

אמת בתקווה שמאמינים שלהם כמוך בורים מכדי לבדוק עובדות.
&nbsp
כך למשל, שמעתי פעם ברדיו סיפור על יפני עני שבמלחמת העולם השנייה הציל יהודים ואחרי זה אלוהים גמל לו והפך אותו לבעלים של מפעל מכוניות גדול.
&nbsp
הרב עשה טעות ונתן קצת יותר מידי פרטים, אז יכולתי לחפש מידע היסטורי על האיש.
מסתבר ש:
א) הוא לא הציל יהודים.
ב) הוא לא הפך למנהל מפעל אלא רק התקבל לעבודה שם כמהנדס.
ג) בסוף הוא גם פותר משם.
&nbsp
בקיצור - היה יפני, היה מפעל, סיפור הרב - לא היה ולא נברא.
אבל העיקר שהרב מפיץ אותו על גלי האתר כדי שמאמינים שוטים כמוך ימשיכו להאמין בנפלאות אלוהיכם הלא קיים, שעד היום לא הציל אף יהודי מטבח נוראי.
&nbsp
בשרשור מתחת לזה שלך בדיוק מדברים על כך שאם היו נותנים ליהודים להתרבות בצורה טבעית, היו היום בעולם 250 מליון מהעם שלנו!
במקום זה, יש רק 14 מליון.
&nbsp
נחש למה?
כי עם איך שאלוהים שלך שומר על מאמיניו, זה נס בכלל שלא כולם עדיין נטבחו!

Hameln

New member
מישהו מת מדום לב, זה נס?

חלק מהדברים שאני מקווה שיתרחשו בעתיד אכן מתרחשים, חלק לא. כל פעם שמתרחש מה שקיוויתי שיתרחש זאת ראיה בלתי ניתנת להפרכה לנס ולקיומה של מפלצת הספגטי המעופפת. למקרים שבהם מתרחש ההפך ממה שקיוויתי שיתרחש אני לא מייחס חשיבות (נסתרות דרכי ה-FSM). אני לא בודק, למשל, כמה פעמים התרחש מה שקיוויתי שיתרחש לעומת כמה פעמים התרחש ההפך ממה שקיוויתי שיתרחש. אני, כמובן, גם גומע בשקיקה את כל סיפורי הנסים המיוחסים ל-FSM, יוצא מנקודת הנחה שכולם נכונים, מדויקים ואם לא די בכך, אני דורש הפרכות "מדעיות", "סטטיסטיות", לאנקדוטות שלא נבדקו באופן מבוקר.

dojee

New member
הכופר בדת היהודית אינו יהודי

תגובתך מהווה הוכחה חד משמעית שאינך יהודי

קולומין

New member
ברור שלא. אבל שליחי חב"ד היו יהודים כשרים

וגם נוסעי האוטובוס לעמנואל ולמרות זא תהם נרצחו באכזריות.
כנראה שלא כל כך משתלם להיות יהודי...

nightjar

New member
הייתי בטוח שנס הוא מאורע-

שממש לא ייתכן על פי הידוע לנו על העולם היומיומי.
עכשיו אתה שובר אותי עם הטענה שבסך הכל מדובר באירוע עם הסתברות נמוכה, כי ארועים כאלה מתרחשים ללא הרף.

למעלה